Šta je novo?

Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Ruku na srce, Kaby Lake-X će imati četiri puta veći L2 keš. :d
 
HahahahhahahHaah klip je legendaran :D :D
 
Koja zver :)
 
Pa sad, rano je da se to kaže pre nego što se pojave prvi testovi... Ali bi trebalo da bude dosta dobar skok u odnosu na Broadwell-E

Kad izlaze najzad ti testovi? Šta čekaju više?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Probran primerak medju ko zna koliko + delidovan :)
 
Covek lepo kaze da ako imas dobar chip na custom vodenom bez delidovanja mozes da izguras 4.9 Ghz. Za 10 core CPU to je fantazija. Cak i da je realnije stanje 4.7-4.8 Ghz i to je i vise nego odlicno. Te frekvencije za svaki dan AMD ne moze da ima ni u snu ni sa manjim brojem jezgara a kamo li sa 10.
Skylake X kakav god da bude, tj. koliko god da mu je unapredjen IPC odskocice dosta u odnosu na postojeci Ryzen a to je i cilj pretpostavljam.

Zato je Intel i izbacio citavu paletu stim sto je onaj Kabylake X uleteo cisto da se nadje, bez nekog posebnog smisla.
 
To cemo da vidimo jos... sumnjam da ce preko 4.5-4.6 biti moguce bez delida na prosecnom cipu. On nije naveo da je uspeo da odrzi tu temp pri stress testu nego da je uspeo da dosegne 4.9.
 
Cim nije naveo, znaci da verovatno nije uspeo da odrzi.

Svakako super klok za cpu sa toliko jezgra, kao sto je PCBeast rekao, i 4.7.4.8 je prepuna kapa :D
 
6950X si na vodi mogao da teras na oko 4.4ghz, retko koji 4.5ghz. Ovi ce moci malo vise, ali 4.9 i 5ghz mi zvuci neverovatno. Pogotovu 4.9 bez delida.

Sent from my S6 Edge
 
@qryak
Zasto kacite ovakve youtube majmune i *****e, ponavljaju istu pricu koju smo culi pre par nedelja od drugih...... cist click bait!
 
Zato što ljudi pričaju istinu. Ja verujem da je jednom iskrenom fanboyu teško da čuje istinu, ali nisam ovo ni postavio zbog vas, nego zbog normalnih ljudi, koji bi čitajući izjave tipa "WOW, kakva zver!!!" i slične, mogli da poveruju da kod ovih procesora sve sjajno i bajno, ultimativna mašina za sve namene.
A, ako ćemo realno da sagledamo, nije.
 
A nisi primetio da ti danas popularni youtuberi od prvog dana trube istu pricu, nula novih informacija ko zaostali papagaji, pogotovo posle video snimka par poznatijih faca....

pa i ptice na grani znaju da nas intel godinama vuce za nos sa 4+ procesorima jer AMD ne postoji, ryzen je samo neka nada na putu AMD nista vise, ni u kom pogledu nije sustigao intel vec uspo da napravi procesor koji nije sprdnja ali i dalje je IPC nizi + klok sto je ukupno ~20+% iza intel-a
 
Zato što ljudi pričaju istinu. Ja verujem da je jednom iskrenom fanboyu teško da čuje istinu, ali nisam ovo ni postavio zbog vas, nego zbog normalnih ljudi, koji bi čitajući izjave tipa "WOW, kakva zver!!!" i slične, mogli da poveruju da kod ovih procesora sve sjajno i bajno, ultimativna mašina za sve namene.
A, ako ćemo realno da sagledamo, nije.

Kao što sam rekao, previše se diže hype oko toga a da uopšte nema ni objave istoga....to što je on najavljen a sada ga nema nigde, znači da će tek u julu biti u prodaji....testovi možda tek na samom kraju juna.
 
@zeljko
I dobiješ bar dva jezgra i 4 niti više za iste pare kod AMD-a. Onome ko ozbiljno koristi kompjuter su te stvari bitnije od 20 posto slabijeg IPC. Opet i ta tvrdnja, je upitna, jer na stok klokovima nije tolika razlika. Zato sam ja bez razmišljanja kupio r5 1600x umesto i5 7600k. Mislim, i5 nema tu šta da traži, za bilo koga ko nije zaluđeni fanboy, a koristi kompjuter za nešto produktivno. Opet nekome ko koristi komp samo za igranje i net, ne treba više od 2 jezgra, 4 niti. Takvima je i onaj novi pentium dovoljan.
Kad samo pomislim da sam pre samo dva meseca drugaru sklopio komp sa istim tim I5, za iste pare koje sam ja sad dao za moju konfu, tačno me je sramota da pogledam čoveka u oči. Realno, zeznuo sam ga. Uglavnom izbegavam da upoređujemo performanse u programima koje koristimo. U pitanju je 3d modelovanje i renderovanje.
 
Poslednja izmena:
Realnost nije bas takva...... ipc i klok su i dalje veoma bitni..... a i cena intela ce pasti i vec pada.....
Tako da nemozes porediti nesto sto si kupio pre xx meseci i ono sto sad nudi AMD
 
Sto ne moze porediti? Naravno da moze.

Ipc i klok su bitni za odredjene stvari, za odredjene stvari nisu, prosto.
 
bitne su za sve stvari, prvo IPC i klok pa tek onda broj jezgara.......
 
Kad istiće NDA najzad ? KAd će biti prvih testova X299 platforme ?
 
Tako je, za render i vm je najbitnije da se ima par % bolji ipc i 20% bolji klok, a ne 50% vise jezgara.

Za streaming isto.

Kad bismo se salili.
 
bitne su za sve stvari, prvo IPC i klok pa tek onda broj jezgara.......

Kome je broj jezgara na prvom mestu imaće naravno i intela sa 18 jezgara, i to uz ST performanse jače od onih kod konkurencije na daleko manjem broju jezgara :)

Ja nemam realne potrebe za više od 6 jezgara, a kako DX12 ima nativnu podršku do 6 jezgara (sve preko toga je budženje i krpljenje preko endžina), to će i potrajati.

A onaj ko zarađuje na ime produktivnosti, taj odavno ima neki 6950X/6900K/6850K od ranije, sigurno se nije žicao sa i5 do pre par meseci.
 
Poslednja izmena:
bitne su za sve stvari, prvo IPC i klok pa tek onda broj jezgara.......
Osim kod multi-core procesora (8+) o kojima se govori u ovoj temi. Svako ko kupuje npr. 10-core procesor radi to zato što koristi softer koji može da uposli svih 10 jezgara. Da li će imati 10 jezgara na 4 GHz, 8 na 5 GHz ili 12 na 3.5 GHz sa istim IPC-om, njemu je svejedno. Mada ni takt ni broj jezgara ne skaliraju linearno, tako da ima tu varijacija, ali poenta je da je ovo platforma gde je multi-core rezultat najbitniji, da ne kažem jedino bitan. Da li će se to postići sa manjim brojem bržih jezgara ili većim brojem sporijih, nema neke razlike.

Razlika je u samoj arhitekturi procesora i zadacima za koje se koristi. Tako da ne postoji generalno pravilo na osnovu kog se može tvrditi šta je bolja kupovina.
 
Poslednja izmena:
Ma bolji je intel, cim kosta duplo vise mora da je bolji. To je to.
 
Pa nije vise dupla razlika, intel jeste bolji u svakom pogledu ali ako se gleda cena, tada ce svako birat sta mu je bitnije multi core, IPC ili cena
 
Nazad
Vrh Dno