»RSS Benchmark sajt

Strana 13 od 25 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 181 do 195 od ukupno 369

Tema: Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        908
        @PCBeast, u tim mnogim drzavama sa boljim standartom od naseg i te kako gledaju na cenu i stede gde stignu... T.j. intel 18/36 nije "serverski" cpu, iako je nasledje xeon? Hedt je hedt. Serveri su posebna prica, tamo iako amd predlozi bolji cpu (a epyc sa 32/64 je i te kako solidno) tesko da ce zadati glavobolju intelu prvo vreme.
        Menjao Caridze : 16.06.2017. u 22:11

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.604
      3. Moja mašina
        • CPU: XXX/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: XXX/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: XXX @ G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Ti Strix OC SLI/ GTX 1080 Ti Zotac Extreme
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      4. Nadam se da to sto govoris, govoris iz licnog iskustva jer sam se ja uverio po tom pitanju kada je rec o tehnologiji mnogo puta do sada.
        I sam naviknes pa vise i ne razmisljas gde si i sta si vec kupujes.

Intel je veoma ozbiljna firma sa ozbiljnom klijentelom. Da je drugacije, veruj mi da bi sekli cene. Ovako guraju pod nebesa nerealno ali prodaju.

Pa trzisni udeo ti sve govori.

P.S. Stede mozda nasi ljudi koji tamo zive. Stranci ne stede. Ponovicu, opet govorim vezano za tehniku. Kompjuterske komponente, bela tehnika i sl.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        908
        @PCBeast, verujem da svaki Nemac poseduje iskljucivo 6900k i sli iz 1080ti, a perf/$ i perf/W u skoro svim testovima su iskljucivo radi nas bednih. Ali cekaj, Nemci ipak kupuju ryzen? A koji je % korisnika hedt platforme? Mislim da treba biti sigurno iznad 50% u razvijenim zemljama.
        Menjao Caridze : 16.06.2017. u 22:46

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.604
      7. Moja mašina
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      8. Heh. Nisam pominjao nigde Nemacku. A isto tako znas da svaka drzava bez obzira na standard ima slojeve drustva.
        Nemac je i onaj Indijac koji tamo zivi i radi za neku sicu

Jednostavno mesas neke pojmove. Te skupocene procesore ne kupuje ta klasa ljudi kao i Titane i hardver tog tipa.
        To ide sve posebnoj klijenteli. Da li me sada shvatas?

Mozda ce neka manja firma imati neku racunicu da recimo za svoje namene osposobi platformu sa Ryzen procesorima ili ti sa tim Threadripper-om a nece
        uzeti Intel. To je svakako mogucnost, takve stvari se desavaju naravno.

P.S. Ja sam aludirao na siru sliku. Onaj ko kupuje CPU od 1000$, prosto ga zabole lakat za jos 200$ preko recimo.
        Mislim da me nisi razumeo sta sam hteo da kazem.

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        908
        Sad vec razumem, ali si mi poceo da pricas, kako je to iskljucivo moje iskustvo i nasih gastera, a da lokalci ne stede ni na cemu. Sada je vec prica okej, da za neke ljude takva razlika u ceni nije bitna iz nekih razloga (fanbojizam, profesionalne potrebe kada soft radi brze ili stabilnije, cena softa vezana za broj jezgara izadje skuplja od ustedjevine na cpu/platformi)
        Znam ljude sorte "sto skuplje to bolje" i to bez ikakve logike - idealni su za potrosacko drustvo.
        Ali vezano za kapitalizam: firma koja se ne stremi da svede na minimum troskove gde je moguce - to je propala firma. I to nije vezano za kapitalizaciju nikako, to je pravilo. Ako izracunaju da im se vise isplati da programeri rade na celeronu - dobice celeron.
        Menjao Caridze : 16.06.2017. u 23:09

Member Avatar korisnika smitrovic
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        498
        Mene vise interesuje kolko para ce ovo da kosta u Srbiji i da li ce neko uopste da uveze cpu od 1200-2000$

Ja vec planiram da predjem sa svog 5930k na i9 seriju, al me plasi cena kod nas

Sent from my E6853 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        163
        Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Nadam se da to sto govoris, govoris iz licnog iskustva jer sam se ja uverio po tom pitanju kada je rec o tehnologiji mnogo puta do sada.
        I sam naviknes pa vise i ne razmisljas gde si i sta si vec kupujes.

Intel je veoma ozbiljna firma sa ozbiljnom klijentelom. Da je drugacije, veruj mi da bi sekli cene. Ovako guraju pod nebesa nerealno ali prodaju.

Pa trzisni udeo ti sve govori.

P.S. Stede mozda nasi ljudi koji tamo zive. Stranci ne stede. Ponovicu, opet govorim vezano za tehniku. Kompjuterske komponente, bela tehnika i sl.
        Ma da, u SAD se samo prodaju za obične korisnike 7700k, a ostali samo kseone od min16/32. E sad što statistički caruju pentiumi, za to ćemo optužiti Meksikance i ostale imigrante.

ps: Zgazi ih sve Trampe!(zle imigrante što mere svaki dolar) Ne dozvoli da PCBeast-ova dululu statistika bude pogrešna!
        pps: razmišljam se da napravim fanart sa željkom, ramom, pcbistom, nešto u stili WH40k ili UT. Stoje na brdu leševa, i drže barjake Intela, Envidije, e sad šta bi bilo na trećem barjaku, možda Jabuka? Neke ideje za treći barjak

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        908
        http://www.bitsandchips.it/52-englis...he-near-future nije valjda da su skontali, da nikome bale na hedt nisu potrebne. U svakom slucaju to je samo na nivou glasina.

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.604
      14. Moja mašina
      15. Intel Core i7 7820X Skylake X Review :

https://www.overclock3d.net/reviews/...ake_x_review/3

Intel Core i9 7900X processor review :

http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,1.html

Sasvim ok.

Member Avatar korisnika pixell
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.444
      17. Moja mašina
        • CPU: Ryzen R5 1600X + DeepCool Captain 240 EX
        • MoBo: Asus Prime B350 Pus
        • RAM: Corsair Vengance 16GB 3000MHz LED
        • VGA: Sapphire Vega56
        • HDD: WD Blue M.2 SATA 500GB
        • Case: Thermaltake Versa U21 + Seasonic M12II-850 EVO
      18. Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Intel Core i7 7820X Skylake X Review :

https://www.overclock3d.net/reviews/...ake_x_review/3

Intel Core i9 7900X processor review :

http://www.guru3d.com/articles-pages...-review,1.html

Sasvim ok.
        Kao što je Ryzen bio sasvim OK? Ništa protiv tebe, čisto zbog ovoga pitam:

Issues - Hardware P states

I won't lie, the past two weeks with the Core i7 7900X and the X299 boards I have tested have been an absolute challenge. Memory XMP profiles would not stick, power consumption with one BIOS was OK, the other through the roof. But most of all the processor performance was all over the place. We've seen perf differences of up-to 20% in-between merely different motherboards. MSI however with it's latest BIOS seems to have found equilibrium. Now the biggest fight the two weeks was ironically game performance, it was severely lacking. Example a platform like this should run Rise of the Tomb Raider at 140 FPS at 1080p on a GeForce GTX 1080. We'd end up at 90~100 FPS. And that problem occurred with pretty much all games. I have been discussing this with the motherboard partners (as yes it is widespread) and we all agreed, it has everything to do with 'hardware P states' that Intel recommends to leave enabled for the new platform. Intel recommends certain power states to keep the TDP in line, as otherwise they simply cannot achieve that 140W TDP. For most overall tests that worked out okay enough, but specifically the toll on game performance was abysmal. Days before this launch MSI however released and provided a new BIOS, this restored the performance to what it needs to be. But as you have been able to see, the power consumption is certainly on that high-side. In the end though, the performance is there, but we do expect several BIOS updates that will have an effect in performance overall, in gaming and on power-consumption.
        Na stranu performanse i rezultati ali ovo je čist dokaz da se svakome desi da izbaci "nedovršen proizvod". Identična situacija kada je Ryzen izašao. Peglanje sledi.

Test sa Ananda:
        http://www.anandtech.com/show/11550/...7-7800x-tested
        #RadeonRebellion against electrical safety

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.604
      20. Moja mašina
      21. Ako ces iskreni gledao sam samo rezultate.
        Tekst citao nisam uopste. Sad kad si vec citirao, teras me na muke da citam

Sa mog aspekta, performanse i oc potencijal, kod mene na vodu i Bog da me vidi

Member
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        908
        Cekam navalu intel fanboys'a sa pljuvanjem 2066 platforme i pricama kako intel ne moze ni bios da sredi, kako izbacaju zabagovanu beta platformu i sve ono slicno kao sto su pljuvali amd za ryzen.

Member Avatar korisnika Erik011
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.880
      24. Moja mašina
        • CPU: i7-5820k @ 4.6Ghz | EKWB custom loop
        • MoBo: Asus X99-S | EK X99 monoblock
        • RAM: 4x4 Avexir Core Red 3200mhz CL16
        • VGA: GTX 1080Ti Aorus | EKWB vodeni blok
        • MON: ASUS PB287Q i Dell P2414H
        • HDD: Samsung EVO 840 240gb | WD Black 1tb | WD SE 2TB | WD RE 2TB | Corsair GT 120GB | Seagate 'Cuda 1TB
        • OPT: Samo naocare, drugu optiku ne posedujem.
        • Case: InWin 509 | Seasonic 760w XP2 platinum
        • SND: Integrusa ftw.
        • Ostalo: Cirkus LED dioda.
      25. S tim da je Ryzen u potpunosti nova arhitektura, dok je skylake-X samo evolucija vec X godina stare core arhitekture.

Member Avatar korisnika sam633
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        3.552
        Došlo vreme, da se kaže, da Intel-u treba Đerdap da bi radio.

A tek smo na 10/20.

Temperature & Thermal Problems
        Igoritza:"Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati."

Member Avatar korisnika gilespi
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        223
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II X4 965
        • MoBo: MSI 970A-G46
        • RAM: 4 Gb Kingston 1333 Mhz
        • VGA: Sapphire hd 4850
        • MON: Samsung SyncMaster 2232 BW
        • HDD: Wd 640 aks
        • OPT: LIite-On Lh-20A1S
        • Case: Chieftec-ch-05
        • INET: DSL
      29. Citat Citiram korisnika: sam633 Pogledaj poruku
        Došlo vreme, da se kaže, da Intel-u treba Đerdap da bi radio.

A tek smo na 10/20.

Temperature & Thermal Problems
        Da mi je neko ovo pricao pre godinu dve,covek da se nasmeje.Vidje sada Ryzena,ko upaljci u odnosu na sporete
        To sto sam paranoican ne znaci da me niko ne prati

Strana 13 od 25 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •