»RSS Benchmark sajt

Strana 17 od 17 PrvaPrva ... 71314151617
      Prikazani rezultati od 241 do 245 od ukupno 245

Tema: Skylake-E, Skylake-X i ostali budući Intel Enterprise procesori

Member Avatar korisnika dule020
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        415
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 5820k 3.60GHz, CM 212 EVO
        • MoBo: Asus X99 Deluxe II
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8GB= 16GB DDR4 2400MHz CL16
        • VGA: MSI GTX 970 4G GAMING 4GB
        • MON: Samsung SyncMaster P2450
        • HDD: [WD] 250GB+500GB+1TB + SSD 250GB 850 EVO
        • Case: Cooler Master CM 690 III PSU: Corsair CX 750W
        • SND: Integrisana / Asus Xonar DGX
        • TV: Samsung LE37D550
        • INET: DSL
        • Ostalo: TP-LINK TL-WR1043ND, Logitech Wave
      3. Citat Citiram korisnika: dakula74 Pogledaj poruku
        Samo da koriguju cene , sto se mene tice ovi procesori su fantasticni.
        Nadam se da ce uci u rat cenama sa AMD pa da se mi krajnji korisnici malo ovajdimo!
        1+ a moze i za ove starije modele kod x99
        Sony Xperia Z2 | Samsung Galaxy S5 | SerbianProTutorials

Member Avatar korisnika nenad 970
        Na forumu od
        Dec 2013
        Poruka
        1.451
      5. Moja mašina
        • CPU: x5460 4.8Ghz/Phobya castom loop
        • MoBo: GA EP45-DS4
        • RAM: 4x1GB OCZ Reaper 1066Mhz
        • VGA: MSI TWIN FROZR 2 GTX 480 930/1250Mhz
        • MON: BenQ XL2720Z
        • HDD: Crucial SSD 240GB BX200 SATA3 2,5"/WDC WD500AALX
        • OPT: /
        • Case: HAF 932 advanced/CM V850w
        • Ostalo: i ostale trice i kucine
      6. Citat Citiram korisnika: Caridze Pogledaj poruku
        @pixell, svasta... imali su problem sa ht i na core i7 9** 1366 platformi, ali to je bilo izgleda zbog sw (cak i support microsoft je savetovao da se gasi ht ), ali dobro se secam da za bolji oc, manje temp i vecu stabilnost gasili su ht masovno. I to je trajalo do 1155 platforme sigurno (i tada su mnogi gasili ht na i7 2600k). Sada se kunu u ht, a gle opet problem... i to skylake, i kabylake. Interesantno da li se to od ranije vuce (mislim na haswell, ivy, ali cute jer su neaktuelne platforme) ili su nesto tek kod skylake zabrljali.
        Ja ne gasim HT nigde
        Pevac

Member Avatar korisnika pixell
        Na forumu od
        Feb 2006
        Poruka
        2.323
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: Caridze Pogledaj poruku
        @pixell, svasta... imali su problem sa ht i na core i7 9** 1366 platformi, ali to je bilo izgleda zbog sw (cak i support microsoft je savetovao da se gasi ht ), ali dobro se secam da za bolji oc, manje temp i vecu stabilnost gasili su ht masovno. I to je trajalo do 1155 platforme sigurno (i tada su mnogi gasili ht na i7 2600k). Sada se kunu u ht, a gle opet problem... i to skylake, i kabylake. Interesantno da li se to od ranije vuce (mislim na haswell, ivy, ali cute jer su neaktuelne platforme) ili su nesto tek kod skylake zabrljali.
        Ovo je šala bila na konto "Intel radi savršeno" priče. Svako greši. Sećamo se prvih 1155 ploča (P67/H67) gde su ozbiljan previd napravili pa su morali svima da zamenjuju.
        I ovo je neki errata bug kojih ima na desetine kod novih procesora. Ko je bio dokon i čitao white paper-s zna o čemu govorim. Verovatno daleko manji od recimo prvih Phenom bug-ova.

Imao sam i7-920 i i7-950 procesore na dve različite 1366 ploče. Bio sam zadovoljan kada sam ih skockao kako treba.
        Jeste mi dugo vremena trebalo da ih naštelujem i overklokujem ali je bila nova arhitektura što je bilo i razumljivo. Uspeo sam da izvučem stabilnih 4 GHz sa HT odnosno napunih 4.2 GHz bez. Mislim da sam ga 95% vremena bržao bez HT.
        #RadeonRebellion against electrical safety

Member Avatar korisnika Roberto_Baggio
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        2.211
      11. Moja mašina
        • CPU: Gulftown i7 980X
        • MoBo: ASUS Rampage III Extreme
        • RAM: Corsair Dominator GTX2
        • VGA: MSI 5870 Lightning
        • MON: Dell U2312HM UltraSharp
        • HDD: Samsung 830 128GB, WD 500 GB Caviar Blue
        • OPT: LG/Pioneer DVR-RW
        • Case: Cooler Master HAF 912+
        • SND: Integrisana
        • LAP: Asus Republic of Gamers G73JH
        • INET: DSL
      12. Nije moglo na svakoj 1366 moglo da se klokuje, tu se znalo sta valja i sta je dobro. Posle toliko godina bi bilo normalno da nove ploce nemaju probleme, ali uvek ima nekih stvari koje zezaju.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Member Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.081
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel 3930K @ 4.7 Ghz/4.9 Ghz (HT Off)/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: Asus Rampage IV Extreme/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: Mushkin Redline 1.5v 1866 Mhz 16GB@ G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Strix OC SLI
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      15. @Pixell

Ne znam da li si na mene aludirao ili generalno ali cini mi se da si me ipak malo potkacio jer si izvukao iz konteksta ono sto sam rekao da mi je svaka masina radila besprekorno sto je cinjenica.
        Problem u ovoj temi je nastao izjavom da Intel ne radi na defaultnim vrednostima a to nema veze sa "Intel je savrsen".
        Od mene to nikad nisi mogao da cujes, niti je i jedna tehnologija savrsena, moze samo tako da deluje u jednom trenutku ako je zaista dobro optimizovana.

Cinjenica je da je AMD taj koji je daleko vise podbacivao od Intel-a i nVidia-e pa su to ljudi mahom prihvatili i negde usadili u svest da je od njih to realno ocekivati.
        Zato se gradi takav stav prema AMD dok se Intel posmatra sasvim drugacije.
        Svakako ti to odlicno znas, ne moram ni da ti pricam ali ako se vec rasteze polemika da li je nesto dobro ili nije i gde je "krivac" onda bar da stavimo sve karte na stol.

Takodje me iskreno iritira percepcija mnogih ljudi koji su u tripu AMD je dobri samaricanin, Intel i nVidia su zlo i to se provlaci godinama.
        Sreca pa ti ljudi pripadaju specificnoj grupi kao ovaj nas gore clan koji troluje o frekvencijama.

U svetu biznisa ne postoji takva perspektiva vec samo profit i nista vise.

nVidia da je bila "brizna" i "fina" ne bi napravili to sto su napravili i ne bi toliko napredovali a realno su sebe izdigli na nivo masinerije za proizvodnju novca.
        AMD-u niko nije kriv sto im u timu rade nesposobni ljudi koji sve cesce vuku lose poteze.
        Bar je do sada tako bilo. (Nadam se da me sada neces citirati i krenuti u zestoku odbranu casti AMD-a)
        Svaki los potez se placa a to se odrazava tako sto gubis udeo na trzistu. Itd..

Intel, kao Intel, ja stojim iza toga, godinama vec daje na kasicicu, i ako moze da se podigne nivo performansi vise se isplati naplacivati mrvice po daleko visoj ceni a ostalo rasporediti pa opet u krug kada dodje sledeca serija.
        Uticaj Ryzen-a je generalno prisutan. Siguran sam da je i sama raspodela Skylake X procesora i cena delom razlog jer sada vec postoji prisutna konkurencija dok godinama unazad nije postojala.
        Itd. Da ne duzim. Budimo objektivni, nista vise. Pozdrav.

Strana 17 od 17 PrvaPrva ... 71314151617

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •