»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 110

Tema: HP Elite x3

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.832
        Citat Citiram korisnika: Srle22 Pogledaj poruku
        Tu negde je problem. U velikom broju tema na forumu ljudi ne razgovaraju i ne raspravljaju vec se svadjaju. Ako izneses neko svoje misljenje (kakvo god da je) oni koji takvo misljenje ne dele odmah pocinju da te napadaju, pljuju, omalovazavaju, nazivaju raznim pogrdnim imenima. Ovo gore je odlican primer - cak ni na najobicnije pitanje postavljeno sasvim korektno ne dobijes odgovor vec ovako nesto (ne znam ni kako bih nazvao takvu reakciju). A sve zato sto sam u jednom postu bio slobodan da kazem da bi po meni jedna ideja (Continuum) mogla imati smisla. Steta sto je tako i cini mi se da vremenom zbog toga forum gubi na kvalitetu, sto bi svakako trebalo da pobudi adekvatnu reakciju moderatora, da bi se sacuvao ugled i civilizovana atmosfera na forumu. Na kraju krajeva, ovo je mesto gde ljudi dolaze da procitaju nesto korisno, da potraze savet i razmene misljenja, a ne da citaju bespredmetno prepucavanje pojedinaca koji nemaju pametnija posla.

Izvinjavam se svima na off-u, nadam se da vise necemo imati potrebe da ovakve stvari komentarisemo.
        Napisao sam ti. Jel mozes ti meni da objasnis kako bi to pogurao na ovom hp-u?

Member Avatar korisnika Srle22
        Na forumu od
        Nov 2012
        Poruka
        667
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8350 LC-CC-120
        • MoBo: ASUS M5A97 EVO R2.0
        • RAM: 4X4GB Kingston DDR3 1333MHz
        • VGA: ASUS nVidia GeForce GTX 1050
        • MON: Samsung SyncMaster S22B300N
        • HDD: SSD Crucial MX100-256GB; Seagate Baracuda 2TB
        • OPT: Samsung DVD/RW
        • Case: Fractal Design Define R4; PSU CHIEFTEC CTG-600-80P 600W Full A-80 series
        • SND: No name zvucnici
        • TV: LG 37" lf 2510
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Tastatura Logitech wireless illuminated K800; Mis Logitech G700s
      4. Sigurno da sa svime sto si naveo ovaj telefon ne bi mogao da se nosi. Medjutim, ako si pazljivo citao, ja sam govorio o Continuumu kao ideji (za koju smatram da je dobra i veoma interesantna). Usput sam naveo da mobilni telefoni postaju svakim danom sve ozbiljniji racunari i da puno toga vec danas mogu da urade, o cemu do juce nismo mogli ni da sanjamo. Kada sam ja u srednjoj skoli ucio programiranje racunar je bio velik kao najveci regal u prodavnici namestaja i morao je biti smesten u zasebnoj klimatizovanoj prostoriji. Danas mnogo mocnija masina stoji na pisacem stolu u mini tower kucistu. I taj trend se nastavlja. Svakoga dana, sve vise jezgara, terabajta i gigaherca se pakuje u sve manje aparate. Probaj da se setis kako je izgledao mobilni telefon pre deset godina, a kako danas. Mozes li da zamislis kuda ce sve to da ode u narednih desetak godina. Sam Bog zna.
        E vidis, tako posmatrajuci, meni je Continuum jedna veoma interesantna, inovativna i progresivna ideja, koja ce sigurno mnogo evoluirati u narednim godinama dok ne dobije neki konacan oblik. A mozda i nece, mozda ce propasti, a neka druga, bolja ideja odvuci razvoj IT u drugom smeru. Kako god bilo, informatika napreduje ogromnim koracima, a konzervativnost i skepticizam prema novinama tu bas nemaju previse mesta.
        I na kraju da ponovim. Ovaj HP sigurno ne moze da ispuni zahteve koje si naveo u svom odgovoru na moje pitanje. Ali vrlo brzo ce se pred nama pojaviti neki novi HP, Samsung, Sony ili Lumia koji ce moci i mnogo vise od toga......
        Radujmo se tom napretku i uzivajmo u njemu, koliko nam to mogucnosti dozvoljavaju.
        Nadam se da sam sada bio malo jasniji i da nisam nikoga uvredio ili povredio.......
        Menjao Srle22 : 11.10.2016. u 00:47

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.817
        Citat Citiram korisnika: Stojan993 Pogledaj poruku
        Nema sta da bude zahtevno po mom, tvom ili Perinom misljenju. Bilo ko, ko koristi racunar u svrhe posla, ce se pre ili kasnije susresti sa zahtevnim programom. Meni je cad davio laptop, a kamoli nesto zahtevnije. A burazer npr ima otvoren 3dmax,ps i 10 tabova u chrome veoma cesto, i zamisli ne koristi ps da bi cropovao slike vec da zaradi za hleb.
        Jel zabranjeno uci u temu ako ne posedujem uredjaj? Zatvorite je onda, jer ga niko sa foruma nije kupio.
        Opet, poznajem neke ljude koji jako lepo zarađuju za hleb kropujući fotografije. Postoje ljudi i van tvoje sobe i tvojih potreba. Pomenuo si 3 aplikacije koje jednostavno ne mogu da rade u punoj verziji na mobile verziji OS-a i kako onda zamišljaš da ih neko koristi na ovom uređaju?! Nema potrebe da odgovaraš, shvatili smo da ovo nije za tebe, traži neke ozbiljnije stvar.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika Boris Lozac
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        20.395
      7. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Spire
        • MoBo: ASUS Prime B450-PLUS
        • RAM: Kingston HyperX FURY Black 8gb
        • VGA: ASUS Expedition Radeon RX 570 4GB GDDR5
        • MON: ASUS VZ279HE
        • HDD: Samsung 860 EVO 500gb
        • Case: NZXT H500 + Seasonic SS-520GM2
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Driving Force GT
      8. 'poslovni covek' (koja generalizacija, svi kapiram zamisljaju lika kao iz Suits-a sa Rolexom koji zuri na neku prezentaciju sa grafikonima). Takvom generickom poslovnom coveku nije problem da pazari i ultra book, iako je onaj lazni laptop mozda 100$ jeftiniji.
        Neprakticno je ljudi, i neupotrebljivo, dobra ideja sa kojom su se prerano izleteli i koju ce kao sto neko rece nazalost za koju godinu Apple mnogo bolje realizovati i predstaviti je kao svoju. I svi ce kukati 'ali MS je to prvi zamislio', dzaba, nije bilo vreme za to.
        Menjao PJ : 11.10.2016. u 10:18 Razlog: Uklonjen sarkazam.
        LFS - You have to do the driving

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        711
      10. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      11. Citat Citiram korisnika: Stojan993 Pogledaj poruku
        Upadnes u diskusiju, pri tom ne procitas nista sto je pisano i mislis da si u pravu? 10 puta sam napisao da je daleko od prvobitne ideje i od onoga sto neki tvrde ovde upravo zbog cinjenice da ne gura pun windows. Kao takav ne moze nikako biti zamena za pc, a kamoli da ispunjava sve potrebe "biznis" korisnika.
        Ne vidim potrebu da povezujes mobilni telefon(koji je velicine tableta) na monitor, mis i tastaturu da bi odgovorio na mail.
        Ali je zato potpuno ok to isto uraditi sa ajpedom jer je ajped kul i to automaCki znaci da si i ti kul. Je l' tako? Continuum u svojoj prvoj iteraciji radi ono sto je namenjen - da potera aplikacije pravljenje za mobilni telefon. Je l' radi to (?) - radi. Ljudi su samo nastavili da razmisljaju u tom pravcu pitajuci se (kao i ja izmedju ostalog cim sam video kako tehnologija radi) sta bi bilo kad bi bilo a ti odmah pominjes 3DS, Kaću (catia), Skyrim, vritualizaciju servera, proracune kretanja krosnji drveca u amazonskoj prasumi... Je l' si realan? Lepo pise "let's you use your phone LIKE a PC" sto znaci, mozes da primas sadrzaj preko velikog ekrana i da uredjajem upravljas putem misa i tastature - bas kao na PC. Sta trenutna tehnologija moze da potera od korisnog software-a je svakako ograniceno. Niko nije ni ocekivao da ce jedan SD810 da potera ista kompleksije od office-a ali gle cuda, ima i kompleksnijih stvari kao npr. AutoCAD 360 koji radi sasvim ok i sve ce se samo dalje razvijati i postajati mocnije. Naravno da nikad nece zameniti punokrvi PC niti MS to zeli iz prostor razloga sto je windows glavni izvor prihoda i zasto bi sami sebi pravili konkurenciju? Pominje se pitanje snage telefona - pa zasto ne bi Intelov NUC prepakovali u telefon? Eto ga instant zver za jos bolji light posao. U sledecoj instanci jos jaci, pa jos jaci - to je logican sled dogadjaja a da li ce biti tako ostaje da se vidi. Mi se nadamo da hoce, iznosimo svoje vidjenje stanja stvari i onoga sto bi mi hteli, zeleli i voleli. Nemoj dolaziti u drustvo koje prica o skodi ili citroenu i pitati "a moze li ta skoda da se trka sa formulom 1 na pisti? A? Ne moze? E pa onda je ta skoda sr*nje". Sve najbolje

Member Avatar korisnika DeLarge
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        682
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz box kuler
        • MoBo: MSI Z170-A PRO
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 16Gb (2x8) 3000MHz
        • VGA: GTX 1060 6Gb Gigabyte Windforce
        • MON: LG Flatron E2240
        • HDD: WD Red 1Tb + Samsung 850 EVO 250Gb
        • Case: MS Industrial Black Widow / Thermaltake Smart SE 630W
        • LAP: Lenovo G570
        • TV: neki LG 42"
        • Ostalo: Razer DeathAdder, 2x Dualshock 3, Lumia 830..
      14. ^
        Sjajan post, objasnio.
        Ni ja ne verujem preterano u Continuum projekat, ali je to nova tehnologija i svi smo pomalo skeptici.
        Ali ovaj Stojan je toliko zadrt i tvrdoglav, da je to neverovatno.. ne znam zasto vise gubite vreme u raspravu sa njim, kad okrece sve jedno isto.
        I Am Jack's Complete Lack of Surprise

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.854
      16. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      17. Taj feature i dock povećava cenu proizvoda drastično, a broj kupaca kojima to zaista treba je veoma mali. Uglavnom, koga zanima, bolje da sačeka pa da kupi polovan kad mu padne cena.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member Avatar korisnika DeLarge
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        682
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-6500 3.2GHz box kuler
        • MoBo: MSI Z170-A PRO
        • RAM: Corsair Vengeance LPX 16Gb (2x8) 3000MHz
        • VGA: GTX 1060 6Gb Gigabyte Windforce
        • MON: LG Flatron E2240
        • HDD: WD Red 1Tb + Samsung 850 EVO 250Gb
        • Case: MS Industrial Black Widow / Thermaltake Smart SE 630W
        • LAP: Lenovo G570
        • TV: neki LG 42"
        • Ostalo: Razer DeathAdder, 2x Dualshock 3, Lumia 830..
      20. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Taj feature i dock povećava cenu proizvoda drastično, a broj kupaca kojima to zaista treba je veoma mali. Uglavnom, koga zanima, bolje da sačeka pa da kupi polovan kad mu padne cena.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        A ne moze posebno da se kupi dock ?
        Ne trolam, ozb pitam.
        I Am Jack's Complete Lack of Surprise

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.251
      22. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      23. Ma pusti yoyoo-a, on odmah da svoj komentar, kao pop na kraju kad kaže amen, pa svi u glas da ponovimo...
        Do sada je bilo ovako, kupovinom lumia 950 ili 950XL, dock si dobivao free uz telefon, e sad... U Srbiji je dolazio uz uređaj (tako je trebalo biti!!!), dok je u ostatku sveta bilo potrebno kroz telefon aktivirati free dock (app lumia ponude), napisati adresu i to je to, tvoji podaci vezani za nalog telefona. Isto kao sa free officom jedna godina, 1TB.
        To je MS garantovao, dock za L950(XL), možeš kupiti posebno, kreću se od 30€-100€, ima ih po oglasima, bar imau EU.
        Imas i zamenu za 20€ na aliexpress, sve isto radi...
        Inače, cena sa dock-om u Švedakoj je 2999sek, komplett.se
        Mislim da ne povećava cenu, ali da sad i od toga ne pravimo diskusiju, a kamoli raspravu...
        *mjau**mjau**mjau*... Ja sam lumio sa dockom platio 4999sek, u decembru 2015.
        Edit:
        Sad je 2999sek i dock uz nju.
        Menjao rotkod : 11.10.2016. u 17:54

Banned
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        61
        Ne, nego je yooyo pogrešio ili napravio lapsus, ili šta god - možda je hteo da kaže da mu Continuum kao mogućnost diže cenu. Mada ne vidim kako bi mu ta mogućnost sama po sebi dizala cenu, Lumia 950 ima Continuum, i u Evropi je 300 evra sad. Ne verujem da je mislio da sam dock kao dock mnogo povećava cenu telefona. Možda za sto evra, ali ovaj telefon nije samo sto evra skuplji nego što mi mislimo da on vredi. A i rotkod je svakako napisao nešto što je druge ovde zanimalo.

Newcomer Avatar korisnika Evindzer
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        236
        Nema me par dana na forumu, i sad kad sam se vratio - nemam ništa pametno da napišem.
        Uglavnom, vrlo bih voleo da se priča sa Kontinuumom i dalje razvija i usavršava, a da li će tako i biti, zavisi samo od MS-a. Meni lično u ovom trenutku nije potreban, da ga imam, probao bih ga par puta iz radoznalosti, i to bi bilo to - ali ako u bližoj budućnosti batale kablove i omoguće sve povezivanje bežičnim putem, onda bi mi bio interesantniji i osećam da bih ga u određenim situacijama češće koristio.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        61
        Super je to opcija, ali cene nekih dodataka kao za taj "lap dock" od HP-a čine ljudima tu opciju manje zanimljivom - bar ja tako mislim. Ono je nenormalno - oni hoće 600 evra da naplaćuju ekran, tastaturu i bateriju što su upakovali. Ne vidim gde su mu samo dijamanti štu su mi ih ugradili. A kad bi cena tog čuda bila normalna, tj. kad bi to bio samo jedan ne previše skup dodatak, onda bi svima to bilo super. Eto, imaš mogućnost da pokreneš Continuum na laptopu sa Redstone 1 koliko sam čuo, pa onda ti lepo kupi neku aždaju od laptopa za 600 evra, i moći ćeš da ga koristiš i kao lap dock ako želiš.

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        711
      28. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      29. Citat Citiram korisnika: Evindzer Pogledaj poruku
        Nema me par dana na forumu, i sad kad sam se vratio - nemam ništa pametno da napišem.
        Uglavnom, vrlo bih voleo da se priča sa Kontinuumom i dalje razvija i usavršava, a da li će tako i biti, zavisi samo od MS-a. Meni lično u ovom trenutku nije potreban, da ga imam, probao bih ga par puta iz radoznalosti, i to bi bilo to - ali ako u bližoj budućnosti batale kablove i omoguće sve povezivanje bežičnim putem, onda bi mi bio interesantniji i osećam da bih ga u određenim situacijama češće koristio.
        Continuum vec sad moze da se koristi bezicno samo je potrebno da displej ima odgovarajucu tehnologiju sa svoje strane. Dock je tu iz razloga: da puni telefon kako se isti ne bi iskljucio usled velike potrosnje, omogucava povezivanje periferija, prikljucenje misa i tastature preko kabla, eksternih memorijskih skladista itd.

Newcomer Avatar korisnika Evindzer
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        236
        imbaqq, upravo to: povezivanje miša i tastature - i sličnih perifernih stvari - kad bude omogućeno bez kabla, biće mnogo prijatniji za korišćenje. Bar meni, mrzim kablove.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        61
        Koliko sam skontao, bluetooth tastaturu možeš i sad da povežeš sa telefonom, i isto važi i za miš. Mislim da ovo važi i za Windows Phone 8.1, da je to bilo i pre kontinuuma, ali osnovni problem toga (ne svakome) je cena... Mislim da u većim prodavnicama bluetooth miš i tastatura ne mogu da se kupe zajedno za manje od 5-6 hiljada dinara. Ali dobro, ako imaš TV na koji bi povezivao telefon, onda možda i nije loše uzeti takvu tastaturu, s tim da treba proveriti prvo da li radi - kao što rekoh, nisam 100% siguran.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •