»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 110

Tema: HP Elite x3

Member Avatar korisnika Boris Lozac
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        20.395
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Spire
        • MoBo: ASUS Prime B450-PLUS
        • RAM: Kingston HyperX FURY Black 8gb
        • VGA: ASUS Expedition Radeon RX 570 4GB GDDR5
        • MON: ASUS VZ279HE
        • HDD: Samsung 860 EVO 500gb
        • Case: NZXT H500 + Seasonic SS-520GM2
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech Driving Force GT
      3. Covece, mobilni procesor ne mozes da poredis sa PC procesorima, ne gleda se samo brojka gigaherca *mjau**mjau**mjau*..
        LFS - You have to do the driving

Member Avatar korisnika TosaNS
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        2.614
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz
        • MoBo: MSI 970A-G43
        • RAM: Kingston DDR3 4 x 2Gb 1333Mhz
        • VGA: GeForce GTX660 MSI OC 2GB
        • MON: Dell
        • OPT: LG
        • Case: Blueberry CN-872BK sa napajanjem CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
        • SND: Creative - Inspire P580 5.1
        • Ostalo: G110 + G9 :)
      6. Citat Citiram korisnika: Boris Lozac Pogledaj poruku
        Covece, mobilni procesor ne mozes da poredis sa PC procesorima, ne gleda se samo brojka gigaherca *mjau**mjau**mjau*..
        Gledaju se pixeli

Ne mogu se porediti mobilni procesori i procesori za PC ali mislim da je reč o performansama sadasnjih telefona generalno u odnosu na neke PC-ije starijeg datuma ...
        Menjao TosaNS : 10.10.2016. u 20:31
        Soylent Green is people

Banned
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        61
        Niko ne kaže da biste morali da trčite po hotelu tražeći slobodan monitor. Može lagano telefon da se poveže sa ovim polu-laptopom. Zašto njega niko ovde ne spominje...
        https://youtu.be/tgO-DlgSPU8?t=61

A može da se poveže i preko kabela, a tako istovremeno i dopunjavate telefon.
        https://youtu.be/tgO-DlgSPU8?t=178

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.100
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4 GB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      10. PC starijeg datuma se ne koriste za posao, barem tamo gde bi bilo potencijala za ove kontinume, i sigurno ne konfiguracije iz prethodne decenije, poput pominjanog C2D, C2Q i sl. Čudno bi bilo da neko troši silne novce na ovako skupe telefone, a da u prethodnih 10 godina nije uspeo da zameni C2D konfiguraciju.
        Druga pretpostavka da nekome treba telefon zbog pristupa fajlovima je takođe besmislena danas. Lokalni kućni fajlovi se drže na NAS ako im treba pristup sa više uređaja, a firme drže sve u oblaku, i fajlovima se pristupa preko mreže bez obzira na lokaciju. Svejedno, kad dođem kući ne interesuje me ni posao, ni firmini fajlovi.
        Treće, mobilni nisu dorasli bilo kakvom ozbiljnijem zadatku. Ne smem ni da zamislim da otvorim istovremeno pet-šest kompleksnih AutoCad crteža, sa po nekoliko glomaznih x-ref podloga, par .pdf knjiga, Outlook,, browser sa 15-ak tabova po kojima prčkam nešto, i paket corporate bloatware koji se vrti u pozadini.

Za kod kuće, ako je nekome problem prostor, Intel NUC jede ovu glupost za doručak, ručak i večeru.

Pokušavam da smislim makar jedan razlog za korišćenje ovoga, ali mi stvarno ne ide.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.100
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4 GB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      13. Neko će da kupi za 1300 USD imitaciju laptopa koja je neupotrebljiva bez telefona!? Ovo je sigurno neki skriveni test inteligencije...
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Member Avatar korisnika TosaNS
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        2.614
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz
        • MoBo: MSI 970A-G43
        • RAM: Kingston DDR3 4 x 2Gb 1333Mhz
        • VGA: GeForce GTX660 MSI OC 2GB
        • MON: Dell
        • OPT: LG
        • Case: Blueberry CN-872BK sa napajanjem CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
        • SND: Creative - Inspire P580 5.1
        • Ostalo: G110 + G9 :)
      16. Intel NUC nema displej, i ne može da bude i telefon u isto vreme, ali jeste sjajna stvarčica ali bih ipak pre uzeo neki laptop ili PC nego taj nuc. Šta znam možda se meni baš previše dopao ovaj telefon pa sam pristrasan iz razloga što znam da neću moći da ga imam, ali ja i nisam klijentela za ovako nešto niti razmišljam u tom pravcu i koja je svrha ovog uređaja, meni bi pre odgovarala neka L950ka koja će kad tad biti moja ukoliko se pre ne pojavi nešto drugo sličnih karakteristika ...
        Menjao TosaNS : 10.10.2016. u 21:17
        Soylent Green is people

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.251
      18. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      19. ...ovo je glupa diskusija.

Ovo je samo dodatna opcija, možeš povezati i koristiti, ako želiš...
        Opet, lepo je imati i tu mogućnost.

Member Avatar korisnika Srle22
        Na forumu od
        Nov 2012
        Poruka
        667
      21. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8350 LC-CC-120
        • MoBo: ASUS M5A97 EVO R2.0
        • RAM: 4X4GB Kingston DDR3 1333MHz
        • VGA: ASUS nVidia GeForce GTX 1050
        • MON: Samsung SyncMaster S22B300N
        • HDD: SSD Crucial MX100-256GB; Seagate Baracuda 2TB
        • OPT: Samsung DVD/RW
        • Case: Fractal Design Define R4; PSU CHIEFTEC CTG-600-80P 600W Full A-80 series
        • SND: No name zvucnici
        • TV: LG 37" lf 2510
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Tastatura Logitech wireless illuminated K800; Mis Logitech G700s
      22. Citat Citiram korisnika: rotkod Pogledaj poruku
        ...ovo je glupa diskusija.

Ovo je samo dodatna opcija, možeš povezati i koristiti, ako želiš...
        Opet, lepo je imati i tu mogućnost.
        Upravo tako. Data je mogucnost. Kome odgovara neka je koristi na nacin na koji mu odgovara. Kome ne odgovara, niko ga ne tera da je koristi. Tacka.
        Ja sam samo rekao kako bih ja to koristio.......mozda i hocu jednog dana.
        A nemam nameru nikoga ni u sta da ubedjujem. Taman posla.

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.832
        Citat Citiram korisnika: Srle22 Pogledaj poruku
        Sta je po tebi "zahtevniji program"?
        Ako nisi cuo za bilo sta zahtevnije od worda, onda ne vredi diskutovati...

Member Avatar korisnika Enemoon
        Na forumu od
        Mar 2016
        Poruka
        1.176
      25. Moja mašina
      26. Mnogi koji niti koriste ,niti su koristili win telefone ,vole ovde da dodju i sole pamet ostalima,troluju i truju.Ne shvatam cemu to osim da provociraju i zapocinju rasprave koje nicemu ne vode?Ako nemaju nista pametnije da rade, neka zaobidju ove teme jer nista korisno ne rade ,ni sebi ni ostalima.

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.817
        Citat Citiram korisnika: telep Pogledaj poruku
        Odgledao sam klip tog Ostina, i slazem se sa njime. Potencijal ima, trenutno je nista.

Koliko sam shvatio da bi kontinum radio treba taj dock (ili neki kabel ili sta god) i onda moze da se pribode na monitor. Za komotno koriscenje treba mis i tastatura (osim ako neko ima touchscreen monitor), sto me dovodi do zakljucka, ako mi je potrebno da na raposlaganju imam monitor, dock, mis i tastaturu i naravno telefon zasto bi uopste pribadao telefon jer gde to sve ima logicno je da bude i PC, zar ne? Jos nisam video da neko ima monitor, mis i tastaturu bez kompjutera, zar onda nije komotnije sve to odraditi na pc-u? Neko moje razmisljanje.
        Ne. Ja kod kuće nemam desktop. Imam neke servere na tavanu, a na radnom stolu veliki monitor i miša. Ko donese svoj notebook, ušteka se na monitor, a ako ima Uni receiver, može da koristi i miša.
        Na poslu slična stvar, mada sada tamo skoro stalno imam jedan notebook, pa ne može baš ko god hoće da se ukači.
        Dakle, meni nije logično

U većini hotela televizori sada imaju HDMI, pa ako imaš HDMI kabal, eto monitora.

Meni lično bi bio problem što ne bih mogao da otvorim neke XLS fajlove koje svakodnevno koristim (ni lokalne, ni cloud) i što nema šanse da potera 20+ aktivnih tabova u browserima.

Ima tu još mnogo da se radi, ali ideja je odlična.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.817
        Aman, bre, ako mislite da je ideja trash, prekinite da obilazite temu i svi zadovoljni. Mi ostali možda pročitamo nešto korisno.

Citat Citiram korisnika: Stojan993 Pogledaj poruku
        Ako nisi cuo za bilo sta zahtevnije od worda, onda ne vredi diskutovati...
        Lepo te je pitao "Šta je po tebi zahtevniji program?". Ne vidim da si odgovorio. Malo je falilo da obrišem tvoju poruku kao SPAM.
        Neki program koji je meni zahtevan, možda tebi nije. I obrnuto. Ne smem ni da pomislim koliko ljudi poznajem koji i dan danas koriste piratski Photoshop da urade resize i crop fotografije. Navika s početka devedesetih
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        2.832
        Citat Citiram korisnika: PJ Pogledaj poruku
        Aman, bre, ako mislite da je ideja trash, prekinite da obilazite temu i svi zadovoljni. Mi ostali možda pročitamo nešto korisno.

Lepo te je pitao "Šta je po tebi zahtevniji program?". Ne vidim da si odgovorio. Malo je falilo da obrišem tvoju poruku kao SPAM.
        Neki program koji je meni zahtevan, možda tebi nije. I obrnuto. Ne smem ni da pomislim koliko ljudi poznajem koji i dan danas koriste piratski Photoshop da urade resize i crop fotografije. Navika s početka devedesetih
        Nema sta da bude zahtevno po mom, tvom ili Perinom misljenju. Bilo ko, ko koristi racunar u svrhe posla, ce se pre ili kasnije susresti sa zahtevnim programom. Meni je cad davio laptop, a kamoli nesto zahtevnije. A burazer npr ima otvoren 3dmax,ps i 10 tabova u chrome veoma cesto, i zamisli ne koristi ps da bi cropovao slike vec da zaradi za hleb.
        Jel zabranjeno uci u temu ako ne posedujem uredjaj? Zatvorite je onda, jer ga niko sa foruma nije kupio.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2016
        Poruka
        61
        Citat Citiram korisnika: mitar1982 Pogledaj poruku
        Neko će da kupi za 1300 USD imitaciju laptopa koja je neupotrebljiva bez telefona!? Ovo je sigurno neki skriveni test inteligencije...
        Naravno da bi bilo van pametu davati toliko para, ako za tu sumu možeš i Lumiju 950 i baš dobar laptop ili 2in1. Samo ukazujem na to da je po svojoj konstrukciji taj polulaptop jeftiniji od najjeftinijeg 2in1 - tj. barem je meni tako logično da bude. Onda bi neko mogao da kupi danas takav polulaptop i telefon koji podržava kontinuum, pa da ih povezuje, a posle i kad kupi neki drugi telefon, valjda bi mogao da i dalje koristi taj isti polulaptop, jer šta njemu ima da zastari kad ni nema svoj sopstveni hardver. Dobro, mogu da se pojave efikasniji načini bežičnog povezivanja, ali valjda bi bio i dalje upotrebljiv i sa novijim modelima telefona.

Member Avatar korisnika Srle22
        Na forumu od
        Nov 2012
        Poruka
        667
      32. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8350 LC-CC-120
        • MoBo: ASUS M5A97 EVO R2.0
        • RAM: 4X4GB Kingston DDR3 1333MHz
        • VGA: ASUS nVidia GeForce GTX 1050
        • MON: Samsung SyncMaster S22B300N
        • HDD: SSD Crucial MX100-256GB; Seagate Baracuda 2TB
        • OPT: Samsung DVD/RW
        • Case: Fractal Design Define R4; PSU CHIEFTEC CTG-600-80P 600W Full A-80 series
        • SND: No name zvucnici
        • TV: LG 37" lf 2510
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Tastatura Logitech wireless illuminated K800; Mis Logitech G700s
      33. Citat Citiram korisnika: PJ Pogledaj poruku

Tu negde je problem. U velikom broju tema na forumu ljudi ne razgovaraju i ne raspravljaju vec se svadjaju. Ako izneses neko svoje misljenje (kakvo god da je) oni koji takvo misljenje ne dele odmah pocinju da te napadaju, pljuju, omalovazavaju, nazivaju raznim pogrdnim imenima. Ovo gore je odlican primer - cak ni na najobicnije pitanje postavljeno sasvim korektno ne dobijes odgovor vec ovako nesto (ne znam ni kako bih nazvao takvu reakciju). A sve zato sto sam u jednom postu bio slobodan da kazem da bi po meni jedna ideja (Continuum) mogla imati smisla. Steta sto je tako i cini mi se da vremenom zbog toga forum gubi na kvalitetu, sto bi svakako trebalo da pobudi adekvatnu reakciju moderatora, da bi se sacuvao ugled i civilizovana atmosfera na forumu. Na kraju krajeva, ovo je mesto gde ljudi dolaze da procitaju nesto korisno, da potraze savet i razmene misljenja, a ne da citaju bespredmetno prepucavanje pojedinaca koji nemaju pametnija posla.

Izvinjavam se svima na off-u, nadam se da vise necemo imati potrebe da ovakve stvari komentarisemo.
        Menjao Srle22 : 10.10.2016. u 23:49

Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •