Šta je novo?

HP Elite x3

Covece, mobilni procesor ne mozes da poredis sa PC procesorima, ne gleda se samo brojka gigaherca jbt..
 
Covece, mobilni procesor ne mozes da poredis sa PC procesorima, ne gleda se samo brojka gigaherca jbt..

Gledaju se pixeli :)

Ne mogu se porediti mobilni procesori i procesori za PC ali mislim da je reč o performansama sadasnjih telefona generalno u odnosu na neke PC-ije starijeg datuma ...
 
Poslednja izmena:
PC starijeg datuma se ne koriste za posao, barem tamo gde bi bilo potencijala za ove kontinume, i sigurno ne konfiguracije iz prethodne decenije, poput pominjanog C2D, C2Q i sl. Čudno bi bilo da neko troši silne novce na ovako skupe telefone, a da u prethodnih 10 godina nije uspeo da zameni C2D konfiguraciju.
Druga pretpostavka da nekome treba telefon zbog pristupa fajlovima je takođe besmislena danas. Lokalni kućni fajlovi se drže na NAS ako im treba pristup sa više uređaja, a firme drže sve u oblaku, i fajlovima se pristupa preko mreže bez obzira na lokaciju. Svejedno, kad dođem kući ne interesuje me ni posao, ni firmini fajlovi.
Treće, mobilni nisu dorasli bilo kakvom ozbiljnijem zadatku. Ne smem ni da zamislim da otvorim istovremeno pet-šest kompleksnih AutoCad crteža, sa po nekoliko glomaznih x-ref podloga, par .pdf knjiga, Outlook,, browser sa 15-ak tabova po kojima prčkam nešto, i paket corporate bloatware koji se vrti u pozadini.

Za kod kuće, ako je nekome problem prostor, Intel NUC jede ovu glupost za doručak, ručak i večeru.

Pokušavam da smislim makar jedan razlog za korišćenje ovoga, ali mi stvarno ne ide.
 
Neko će da kupi za 1300 USD imitaciju laptopa koja je neupotrebljiva bez telefona!? Ovo je sigurno neki skriveni test inteligencije...
 
Intel NUC nema displej, i ne može da bude i telefon u isto vreme, ali jeste sjajna stvarčica ali bih ipak pre uzeo neki laptop ili PC nego taj nuc. Šta znam možda se meni baš previše dopao ovaj telefon pa sam pristrasan iz razloga što znam da neću moći da ga imam, ali ja i nisam klijentela za ovako nešto niti razmišljam u tom pravcu i koja je svrha ovog uređaja, meni bi pre odgovarala neka L950ka koja će kad tad biti moja :) ukoliko se pre ne pojavi nešto drugo sličnih karakteristika ...
 
Poslednja izmena:
...ovo je glupa diskusija.

Ovo je samo dodatna opcija, možeš povezati i koristiti, ako želiš...
Opet, lepo je imati i tu mogućnost.
 
...ovo je glupa diskusija.

Ovo je samo dodatna opcija, možeš povezati i koristiti, ako želiš...
Opet, lepo je imati i tu mogućnost.

Upravo tako. Data je mogucnost. Kome odgovara neka je koristi na nacin na koji mu odgovara. Kome ne odgovara, niko ga ne tera da je koristi. Tacka.
Ja sam samo rekao kako bih ja to koristio.......mozda i hocu jednog dana.
A nemam nameru nikoga ni u sta da ubedjujem. Taman posla.
 
Mnogi koji niti koriste ,niti su koristili win telefone ,vole ovde da dodju i sole pamet ostalima,troluju i truju.Ne shvatam cemu to osim da provociraju i zapocinju rasprave koje nicemu ne vode?Ako nemaju nista pametnije da rade, neka zaobidju ove teme jer nista korisno ne rade ,ni sebi ni ostalima.
 
Odgledao sam klip tog Ostina, i slazem se sa njime. Potencijal ima, trenutno je nista.

Koliko sam shvatio da bi kontinum radio treba taj dock (ili neki kabel ili sta god) i onda moze da se pribode na monitor. Za komotno koriscenje treba mis i tastatura (osim ako neko ima touchscreen monitor), sto me dovodi do zakljucka, ako mi je potrebno da na raposlaganju imam monitor, dock, mis i tastaturu i naravno telefon zasto bi uopste pribadao telefon jer gde to sve ima logicno je da bude i PC, zar ne? Jos nisam video da neko ima monitor, mis i tastaturu bez kompjutera, zar onda nije komotnije sve to odraditi na pc-u? Neko moje razmisljanje.

Ne. Ja kod kuće nemam desktop. Imam neke servere na tavanu, a na radnom stolu veliki monitor i miša. Ko donese svoj notebook, ušteka se na monitor, a ako ima Uni receiver, može da koristi i miša.
Na poslu slična stvar, mada sada tamo skoro stalno imam jedan notebook, pa ne može baš ko god hoće da se ukači.
Dakle, meni nije logično :)

U većini hotela televizori sada imaju HDMI, pa ako imaš HDMI kabal, eto monitora.

Meni lično bi bio problem što ne bih mogao da otvorim neke XLS fajlove koje svakodnevno koristim (ni lokalne, ni cloud) i što nema šanse da potera 20+ aktivnih tabova u browserima.

Ima tu još mnogo da se radi, ali ideja je odlična.
 
Aman, bre, ako mislite da je ideja trash, prekinite da obilazite temu i svi zadovoljni. Mi ostali možda pročitamo nešto korisno.

Ako nisi cuo za bilo sta zahtevnije od worda, onda ne vredi diskutovati...

Lepo te je pitao "Šta je po tebi zahtevniji program?". Ne vidim da si odgovorio. Malo je falilo da obrišem tvoju poruku kao SPAM.
Neki program koji je meni zahtevan, možda tebi nije. I obrnuto. Ne smem ni da pomislim koliko ljudi poznajem koji i dan danas koriste piratski Photoshop da urade resize i crop fotografije. Navika s početka devedesetih :d
 
Aman, bre, ako mislite da je ideja trash, prekinite da obilazite temu i svi zadovoljni. Mi ostali možda pročitamo nešto korisno.



Lepo te je pitao "Šta je po tebi zahtevniji program?". Ne vidim da si odgovorio. Malo je falilo da obrišem tvoju poruku kao SPAM.
Neki program koji je meni zahtevan, možda tebi nije. I obrnuto. Ne smem ni da pomislim koliko ljudi poznajem koji i dan danas koriste piratski Photoshop da urade resize i crop fotografije. Navika s početka devedesetih :d
Nema sta da bude zahtevno po mom, tvom ili Perinom misljenju. Bilo ko, ko koristi racunar u svrhe posla, ce se pre ili kasnije susresti sa zahtevnim programom. Meni je cad davio laptop, a kamoli nesto zahtevnije. A burazer npr ima otvoren 3dmax,ps i 10 tabova u chrome veoma cesto, i zamisli ne koristi ps da bi cropovao slike vec da zaradi za hleb.
Jel zabranjeno uci u temu ako ne posedujem uredjaj? Zatvorite je onda, jer ga niko sa foruma nije kupio.
 
Neko će da kupi za 1300 USD imitaciju laptopa koja je neupotrebljiva bez telefona!? Ovo je sigurno neki skriveni test inteligencije...

Naravno da bi bilo van pametu davati toliko para, ako za tu sumu možeš i Lumiju 950 i baš dobar laptop ili 2in1. Samo ukazujem na to da je po svojoj konstrukciji taj polulaptop jeftiniji od najjeftinijeg 2in1 - tj. barem je meni tako logično da bude. Onda bi neko mogao da kupi danas takav polulaptop i telefon koji podržava kontinuum, pa da ih povezuje, a posle i kad kupi neki drugi telefon, valjda bi mogao da i dalje koristi taj isti polulaptop, jer šta njemu ima da zastari kad ni nema svoj sopstveni hardver. Dobro, mogu da se pojave efikasniji načini bežičnog povezivanja, ali valjda bi bio i dalje upotrebljiv i sa novijim modelima telefona.
 
Aman, bre, ako mislite da je ideja trash, prekinite da obilazite temu i svi zadovoljni. Mi ostali možda pročitamo nešto korisno.



Lepo te je pitao "Šta je po tebi zahtevniji program?". Ne vidim da si odgovorio. Malo je falilo da obrišem tvoju poruku kao SPAM.
Neki program koji je meni zahtevan, možda tebi nije. I obrnuto. Ne smem ni da pomislim koliko ljudi poznajem koji i dan danas koriste piratski Photoshop da urade resize i crop fotografije. Navika s početka devedesetih :d

Tu negde je problem. U velikom broju tema na forumu ljudi ne razgovaraju i ne raspravljaju vec se svadjaju. Ako izneses neko svoje misljenje (kakvo god da je) oni koji takvo misljenje ne dele odmah pocinju da te napadaju, pljuju, omalovazavaju, nazivaju raznim pogrdnim imenima. Ovo gore je odlican primer - cak ni na najobicnije pitanje postavljeno sasvim korektno ne dobijes odgovor vec ovako nesto (ne znam ni kako bih nazvao takvu reakciju). A sve zato sto sam u jednom postu bio slobodan da kazem da bi po meni jedna ideja (Continuum) mogla imati smisla. Steta sto je tako i cini mi se da vremenom zbog toga forum gubi na kvalitetu, sto bi svakako trebalo da pobudi adekvatnu reakciju moderatora, da bi se sacuvao ugled i civilizovana atmosfera na forumu. Na kraju krajeva, ovo je mesto gde ljudi dolaze da procitaju nesto korisno, da potraze savet i razmene misljenja, a ne da citaju bespredmetno prepucavanje pojedinaca koji nemaju pametnija posla.

Izvinjavam se svima na off-u, nadam se da vise necemo imati potrebe da ovakve stvari komentarisemo.
 
Poslednja izmena:
Tu negde je problem. U velikom broju tema na forumu ljudi ne razgovaraju i ne raspravljaju vec se svadjaju. Ako izneses neko svoje misljenje (kakvo god da je) oni koji takvo misljenje ne dele odmah pocinju da te napadaju, pljuju, omalovazavaju, nazivaju raznim pogrdnim imenima. Ovo gore je odlican primer - cak ni na najobicnije pitanje postavljeno sasvim korektno ne dobijes odgovor vec ovako nesto (ne znam ni kako bih nazvao takvu reakciju). A sve zato sto sam u jednom postu bio slobodan da kazem da bi po meni jedna ideja (Continuum) mogla imati smisla. Steta sto je tako i cini mi se da vremenom zbog toga forum gubi na kvalitetu, sto bi svakako trebalo da pobudi adekvatnu reakciju moderatora, da bi se sacuvao ugled i civilizovana atmosfera na forumu. Na kraju krajeva, ovo je mesto gde ljudi dolaze da procitaju nesto korisno, da potraze savet i razmene misljenja, a ne da citaju bespredmetno prepucavanje pojedinaca koji nemaju pametnija posla.

Izvinjavam se svima na off-u, nadam se da vise necemo imati potrebe da ovakve stvari komentarisemo.
Napisao sam ti. Jel mozes ti meni da objasnis kako bi to pogurao na ovom hp-u?
 
Sigurno da sa svime sto si naveo ovaj telefon ne bi mogao da se nosi. Medjutim, ako si pazljivo citao, ja sam govorio o Continuumu kao ideji (za koju smatram da je dobra i veoma interesantna). Usput sam naveo da mobilni telefoni postaju svakim danom sve ozbiljniji racunari i da puno toga vec danas mogu da urade, o cemu do juce nismo mogli ni da sanjamo. Kada sam ja u srednjoj skoli ucio programiranje racunar je bio velik kao najveci regal u prodavnici namestaja i morao je biti smesten u zasebnoj klimatizovanoj prostoriji. Danas mnogo mocnija masina stoji na pisacem stolu u mini tower kucistu. I taj trend se nastavlja. Svakoga dana, sve vise jezgara, terabajta i gigaherca se pakuje u sve manje aparate. Probaj da se setis kako je izgledao mobilni telefon pre deset godina, a kako danas. Mozes li da zamislis kuda ce sve to da ode u narednih desetak godina. Sam Bog zna.
E vidis, tako posmatrajuci, meni je Continuum jedna veoma interesantna, inovativna i progresivna ideja, koja ce sigurno mnogo evoluirati u narednim godinama dok ne dobije neki konacan oblik. A mozda i nece, mozda ce propasti, a neka druga, bolja ideja odvuci razvoj IT u drugom smeru. Kako god bilo, informatika napreduje ogromnim koracima, a konzervativnost i skepticizam prema novinama tu bas nemaju previse mesta.
I na kraju da ponovim. Ovaj HP sigurno ne moze da ispuni zahteve koje si naveo u svom odgovoru na moje pitanje. Ali vrlo brzo ce se pred nama pojaviti neki novi HP, Samsung, Sony ili Lumia koji ce moci i mnogo vise od toga......
Radujmo se tom napretku i uzivajmo u njemu, koliko nam to mogucnosti dozvoljavaju.
Nadam se da sam sada bio malo jasniji i da nisam nikoga uvredio ili povredio.......
 
Poslednja izmena:
Nema sta da bude zahtevno po mom, tvom ili Perinom misljenju. Bilo ko, ko koristi racunar u svrhe posla, ce se pre ili kasnije susresti sa zahtevnim programom. Meni je cad davio laptop, a kamoli nesto zahtevnije. A burazer npr ima otvoren 3dmax,ps i 10 tabova u chrome veoma cesto, i zamisli ne koristi ps da bi cropovao slike vec da zaradi za hleb.
Jel zabranjeno uci u temu ako ne posedujem uredjaj? Zatvorite je onda, jer ga niko sa foruma nije kupio.

Opet, poznajem neke ljude koji jako lepo zarađuju za hleb kropujući fotografije. Postoje ljudi i van tvoje sobe i tvojih potreba. Pomenuo si 3 aplikacije koje jednostavno ne mogu da rade u punoj verziji na mobile verziji OS-a i kako onda zamišljaš da ih neko koristi na ovom uređaju?! Nema potrebe da odgovaraš, shvatili smo da ovo nije za tebe, traži neke ozbiljnije stvar.
 
'poslovni covek' (koja generalizacija, svi kapiram zamisljaju lika kao iz Suits-a sa Rolexom koji zuri na neku prezentaciju sa grafikonima). Takvom generickom poslovnom coveku nije problem da pazari i ultra book, iako je onaj lazni laptop mozda 100$ jeftiniji.
Neprakticno je ljudi, i neupotrebljivo, dobra ideja sa kojom su se prerano izleteli i koju ce kao sto neko rece nazalost za koju godinu Apple mnogo bolje realizovati i predstaviti je kao svoju. I svi ce kukati 'ali MS je to prvi zamislio', dzaba, nije bilo vreme za to.
 
Poslednja izmena od urednika:
Upadnes u diskusiju, pri tom ne procitas nista sto je pisano i mislis da si u pravu? 10 puta sam napisao da je daleko od prvobitne ideje i od onoga sto neki tvrde ovde upravo zbog cinjenice da ne gura pun windows. Kao takav ne moze nikako biti zamena za pc, a kamoli da ispunjava sve potrebe "biznis" korisnika.
Ne vidim potrebu da povezujes mobilni telefon(koji je velicine tableta) na monitor, mis i tastaturu da bi odgovorio na mail.

Ali je zato potpuno ok to isto uraditi sa ajpedom jer je ajped kul i to automaCki znaci da si i ti kul. Je l' tako? Continuum u svojoj prvoj iteraciji radi ono sto je namenjen - da potera aplikacije pravljenje za mobilni telefon. Je l' radi to (?) - radi. Ljudi su samo nastavili da razmisljaju u tom pravcu pitajuci se (kao i ja izmedju ostalog cim sam video kako tehnologija radi) sta bi bilo kad bi bilo a ti odmah pominjes 3DS, Kaću (catia), Skyrim, vritualizaciju servera, proracune kretanja krosnji drveca u amazonskoj prasumi... Je l' si realan? Lepo pise "let's you use your phone LIKE a PC" sto znaci, mozes da primas sadrzaj preko velikog ekrana i da uredjajem upravljas putem misa i tastature - bas kao na PC. Sta trenutna tehnologija moze da potera od korisnog software-a je svakako ograniceno. Niko nije ni ocekivao da ce jedan SD810 da potera ista kompleksije od office-a ali gle cuda, ima i kompleksnijih stvari kao npr. AutoCAD 360 koji radi sasvim ok i sve ce se samo dalje razvijati i postajati mocnije. Naravno da nikad nece zameniti punokrvi PC niti MS to zeli iz prostor razloga sto je windows glavni izvor prihoda i zasto bi sami sebi pravili konkurenciju? Pominje se pitanje snage telefona - pa zasto ne bi Intelov NUC prepakovali u telefon? Eto ga instant zver za jos bolji light posao. U sledecoj instanci jos jaci, pa jos jaci - to je logican sled dogadjaja a da li ce biti tako ostaje da se vidi. Mi se nadamo da hoce, iznosimo svoje vidjenje stanja stvari i onoga sto bi mi hteli, zeleli i voleli. Nemoj dolaziti u drustvo koje prica o skodi ili citroenu i pitati "a moze li ta skoda da se trka sa formulom 1 na pisti? A? Ne moze? E pa onda je ta skoda sr*nje". Sve najbolje :)
 
^
Sjajan post, objasnio.
Ni ja ne verujem preterano u Continuum projekat, ali je to nova tehnologija i svi smo pomalo skeptici.
Ali ovaj Stojan je toliko zadrt i tvrdoglav, da je to neverovatno.. ne znam zasto vise gubite vreme u raspravu sa njim, kad okrece sve jedno isto.
 
Taj feature i dock povećava cenu proizvoda drastično, a broj kupaca kojima to zaista treba je veoma mali. Uglavnom, koga zanima, bolje da sačeka pa da kupi polovan kad mu padne cena.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Taj feature i dock povećava cenu proizvoda drastično, a broj kupaca kojima to zaista treba je veoma mali. Uglavnom, koga zanima, bolje da sačeka pa da kupi polovan kad mu padne cena.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

A ne moze posebno da se kupi dock ?
Ne trolam, ozb pitam.
 
Ma pusti yoyoo-a, on odmah da svoj komentar, kao pop na kraju kad kaže amen, pa svi u glas da ponovimo...
Do sada je bilo ovako, kupovinom lumia 950 ili 950XL, dock si dobivao free uz telefon, e sad... U Srbiji je dolazio uz uređaj (tako je trebalo biti!!!), dok je u ostatku sveta bilo potrebno kroz telefon aktivirati free dock (app lumia ponude), napisati adresu i to je to, tvoji podaci vezani za nalog telefona. Isto kao sa free officom jedna godina, 1TB.
To je MS garantovao, dock za L950(XL), možeš kupiti posebno, kreću se od 30€-100€, ima ih po oglasima, bar imau EU.
Imas i zamenu za 20€ na aliexpress, sve isto radi...
Inače, cena sa dock-om u Švedakoj je 2999sek, komplett.se
Mislim da ne povećava cenu, ali da sad i od toga ne pravimo diskusiju, a kamoli raspravu...
krastavac... Ja sam lumio sa dockom platio 4999sek, u decembru 2015.
Edit:
Sad je 2999sek i dock uz nju.
 
Poslednja izmena:
Ne, nego je yooyo pogrešio ili napravio lapsus, ili šta god - možda je hteo da kaže da mu Continuum kao mogućnost diže cenu. Mada ne vidim kako bi mu ta mogućnost sama po sebi dizala cenu, Lumia 950 ima Continuum, i u Evropi je 300 evra sad. Ne verujem da je mislio da sam dock kao dock mnogo povećava cenu telefona. Možda za sto evra, ali ovaj telefon nije samo sto evra skuplji nego što mi mislimo da on vredi. A i rotkod je svakako napisao nešto što je druge ovde zanimalo.
 
Nema me par dana na forumu, i sad kad sam se vratio - nemam ništa pametno da napišem. :D :D
Uglavnom, vrlo bih voleo da se priča sa Kontinuumom i dalje razvija i usavršava, a da li će tako i biti, zavisi samo od MS-a. Meni lično u ovom trenutku nije potreban, da ga imam, probao bih ga par puta iz radoznalosti, i to bi bilo to - ali ako u bližoj budućnosti batale kablove i omoguće sve povezivanje bežičnim putem, onda bi mi bio interesantniji i osećam da bih ga u određenim situacijama češće koristio.
 
Super je to opcija, ali cene nekih dodataka kao za taj "lap dock" od HP-a čine ljudima tu opciju manje zanimljivom - bar ja tako mislim. Ono je nenormalno - oni hoće 600 evra da naplaćuju ekran, tastaturu i bateriju što su upakovali. Ne vidim gde su mu samo dijamanti štu su mi ih ugradili. A kad bi cena tog čuda bila normalna, tj. kad bi to bio samo jedan ne previše skup dodatak, onda bi svima to bilo super. Eto, imaš mogućnost da pokreneš Continuum na laptopu sa Redstone 1 koliko sam čuo, pa onda ti lepo kupi neku aždaju od laptopa za 600 evra, i moći ćeš da ga koristiš i kao lap dock ako želiš. :D
 
Nema me par dana na forumu, i sad kad sam se vratio - nemam ništa pametno da napišem. :D :D
Uglavnom, vrlo bih voleo da se priča sa Kontinuumom i dalje razvija i usavršava, a da li će tako i biti, zavisi samo od MS-a. Meni lično u ovom trenutku nije potreban, da ga imam, probao bih ga par puta iz radoznalosti, i to bi bilo to - ali ako u bližoj budućnosti batale kablove i omoguće sve povezivanje bežičnim putem, onda bi mi bio interesantniji i osećam da bih ga u određenim situacijama češće koristio.

Continuum vec sad moze da se koristi bezicno samo je potrebno da displej ima odgovarajucu tehnologiju sa svoje strane. Dock je tu iz razloga: da puni telefon kako se isti ne bi iskljucio usled velike potrosnje, omogucava povezivanje periferija, prikljucenje misa i tastature preko kabla, eksternih memorijskih skladista itd.
 
imbaqq, upravo to: povezivanje miša i tastature - i sličnih perifernih stvari - kad bude omogućeno bez kabla, biće mnogo prijatniji za korišćenje. Bar meni, mrzim kablove.
 
Koliko sam skontao, bluetooth tastaturu možeš i sad da povežeš sa telefonom, i isto važi i za miš. Mislim da ovo važi i za Windows Phone 8.1, da je to bilo i pre kontinuuma, ali osnovni problem toga (ne svakome) je cena... Mislim da u većim prodavnicama bluetooth miš i tastatura ne mogu da se kupe zajedno za manje od 5-6 hiljada dinara. Ali dobro, ako imaš TV na koji bi povezivao telefon, onda možda i nije loše uzeti takvu tastaturu, s tim da treba proveriti prvo da li radi - kao što rekoh, nisam 100% siguran.
 
Nazad
Vrh Dno