Šta je novo?

HP Elite x3

Enemoon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
05.03.2016
Poruke
1,304
Poena
50
http://www.gsmarena.com/hp_elite_x3-7954.php

Sećate se HP Elite x3 telefona, fantastičnih specifikacija koji je oduševio sve Windows ljubitelje?
Kompanija HP sada radi sve kako bi što pre startovala prodaja ovog uređaja koji ima AMOLED ekran dijagonale 5.96 inča, 1440 x 2560 rezolucije.

Telefon pokreće Snapdragon 820 čipset u kombinaciji sa 4GB RAM memorije. Interna memorija iznosi 64GB i može se proširiti memorijskim karticama kapaciteta do 2TB. Naravno, kada one budu bile dostupne.

Glavna kamera na zadnjoj strani ima 16MP dok prednja kamera ima 8MP. Ovaj model takođe će imati i skener otiska prsta, prvi put na nekom Windows 10 pametnom telefonu. Kada je prvi put prikazan na MWC sajmu u Barseloni pre nekoliko meseci, ovaj dodatak nije bio prisutan. Tu je i IP67 sertifikat što znači da je telefon otporan na prašinu i vodu.

Velika prednost ovog telefona je i njegova ogromna baterija kapaciteta 4.150 mAh. Podržano je i bežično punjenje. Kao i većina ostalih modernih Windows telefona, i ovaj podržava Continuum opciju koja pametni telefon pretvara u pravi desktop računar.

Jedno je sigurno, telefon je privukao veliku pažnju, jer je zaista odličan. Ljubitelji Windows operativnog sistema će svakako imati mogućnost da nabave telefon visoke klase.
HP Elite X3 danas je rasprodan u službenoj HP trgovini u SAD-u. Uređaj čija cijena iznosi 799$ nije dostupan na skladištu nakon samo dva dana prodaje.

U međuvremenu je objavljena i nova reklama, odnosno promotivni video na HP-ovom YouTube kanalu. Videozapis je poprilično dobar – značajke su jasno prezentirane, a sve je popraćeno ‘epskom’ pozadinskom muzikom.
 
Prelep ... rado bih ga posedovao :D
 
Zna li iko da li će ovog čuda biti kod nas u prodaji?
 
Bilo bi dobro kad bi ga bilo ali nismo na spisku zemalja gde ce se prodavati,za sad.
 
Ne sumnjam da ima ljudi kojima se dizajn ovog telefona svidja ali meni licno je odbojan. Specs wise uredjaj je prava zverina, ali bas zverina. Pre 10ak dana pogledah na netu uporedni test kamere 950 xl i x3, ne moze da pridje lumiji, tako da su tu malo (vise) fejlovali. A i onaj njihov dock je takodje vizuelno ogavan :D Sto naravno ne znaci da je ceo telefon fejl, naprotiv.
 
I nisu naveli na kojoj verziji su testirali??
 
Pa i nije bas kilavo, ako mislis na rad sa Continuum.

Ipak hajp oko ovog telefona je kao sto sam i pretpostavljao, bio neosnovan.
Jednostavno, HP nije proizvodjac smartfona i trebace im dooosta vremena, da nauce da ih prave kako valja.
Jedino sto mi se na ovom telefonu svidja je Continuum i battery life.. inace je flagship koji ne ispunjava flagship kriterijume i to je to.
 
Pa i nije bas kilavo, ako mislis na rad sa Continuum.

Ipak hajp oko ovog telefona je kao sto sam i pretpostavljao, bio neosnovan.
Jednostavno, HP nije proizvodjac smartfona i trebace im dooosta vremena, da nauce da ih prave kako valja.
Jedino sto mi se na ovom telefonu svidja je Continuum i battery life.. inace je flagship koji ne ispunjava flagship kriterijume i to je to.
Mislim. Spor je i u osnovnim funkcijama
 
Ma vidis da lupeta, gleda recenzije i prica na pamet.
Probaj fon, pa onda pricaj o njegovoj brzini.
 
Pa nema u odnosu na. Kad ga prikaci na dock, ni browser ne radi kako bi trebalo a kamoli zahtevnija app. Daleko je od zamene za pc

Vidi nije me mrzelo da odgledam ponovo video koj si okačio, ja ne primećujem da je tu nešto sporije, osim što ovaj lik to kaže i koji se u toj prezentaciji više sprda nego što je ozbiljan, no da zanemarim to sve ja nisam u tom videu primetio ono o čemu ti govoriš da browser ne radi kako treba. Moguće da je HP sporiji od PC-a ali to su dva različita sveta i tom HP-u nije namena da se trka sa PC-om da pobedi u toj trci nego da može zameniti PC za razliku od konkurencije... Ali meni je jasna tvoja namera i ne bih se dalje nastavljao.
 
Poslednja izmena:
Vidi nije me mrzelo da odgledam ponovo video koj si okačio, ja ne primećujem da je tu nešto sporije, osim što ovaj lik to kaže i koji se u toj prezentaciji više sprda nego što je ozbiljan, no da zanemarim to sve ja nisam u tom videu primetio ono o čemu ti govoriš da browser ne radi kako treba. Moguće da je HP sporiji od PC-a ali to su dva različita sveta i tom HP-u nije namena da se trka sa PC-om da pobedi u toj trci nego da može zameniti PC za razliku od konkurencije... Ali meni je jasna tvoja namera i ne bih se dalje nastavljao.
Nema namere. Ideja koju su predstavili, nije ni priblizno razvijena.
 
Odgledao sam klip tog Ostina, i slazem se sa njime. Potencijal ima, trenutno je nista.

Koliko sam shvatio da bi kontinum radio treba taj dock (ili neki kabel ili sta god) i onda moze da se pribode na monitor. Za komotno koriscenje treba mis i tastatura (osim ako neko ima touchscreen monitor), sto me dovodi do zakljucka, ako mi je potrebno da na raposlaganju imam monitor, dock, mis i tastaturu i naravno telefon zasto bi uopste pribadao telefon jer gde to sve ima logicno je da bude i PC, zar ne? Jos nisam video da neko ima monitor, mis i tastaturu bez kompjutera, zar onda nije komotnije sve to odraditi na pc-u? Neko moje razmisljanje.
 
Poslednja izmena:
Odgledao sam klip tog Ostina, i slazem se sa njime. Potencijal ima, trenutno je nista.

Koliko sam shvatio da bi kontinum radio treba taj dock (ili neki kabel ili sta god) i onda moze da se pribode na monitor. Za komotno koriscenje treba mis i tastatura (osim ako neko ima touchscreen monitor), sto me dovodi do zakljucka, ako mi je potrebno da na raposlaganju imam monitor, dock, mis i tastaturu i naravno telefon zasto bi uopste pribadao telefon jer gde to sve ima logicno je da bude i PC, zar ne? Jos nisam video da neko ima monitor, mis i tastaturu bez kompjutera, zar onda nije komotnije sve to odraditi na pc-u? Neko moje razmisljanje.

Jeste komotnije odraditi na PC-u ali kao što znaš PC ne možeš nosti svuda sa sobom ali telefon možeš. To verovatno znači ljudima koji dosta putuju i provode svoje vreme van kuće kako god tačno da ima potencijal i na tome će raditi da bude još bolji, možda se kontinum nekome ne čini kao neka prednost ali sigurno da će to biti u nekoj bliskoj budućnosti. Verovatno da android i ios takođe spremaju nešto slično no ostaje da vidimo koliko će ko biti uspešniji, mislim da ios i windows imaju blagu prednost ako ništa drugo ono zbog njihovog dugogodišnjeg iskustva na tom polju.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, ali moras nositi dock, mis i tastaturu, zar ne? I naci monitor gde ces tu celu skalameriju koristiti.

Slažem se da ti treba tastatura i miš ali već sad imaš da uzmeš tasaturu i miša manjeg gabarita da mogu da stanu u neku priručnu tašku treba ti samo TV na koji možeš da se povežeš, a koji opet imaš manje više svuda. Ljudi još uvek vucaraju svoje laptopove sa sobom pa ne vidim neki problem u tome. Svakao jeste prednost povezati telefon sa TV-om i da ti bude neka zamena za PC ...
 
Deluje mi prezahtevno i komplikovano, trenutno. I ima puno cinilaca da bi to uopste funkcionisalo.
 
Previse cinilaca, i ubija ga to sto je spor i ne gura pun windows. Ima dosta malih laptopova, surface, mini pc masina itd koje je lako nositi a jedu za dorucak ovo sokocalo
 
Macbook air ima i za 1000 dolara (13 inca) Sto mu dodje jeftnije od ovog telefona. Iskreno ne znam ko bi se oslonio na hp telefon umesto na air-a.
 
Koliko sam skontao, taj HP moze da radi sa onom stvarcicom sto je kao mali laptop i to bezicno, tako da moze s njime da se radi i jednostavnije, nije neophodna skalamerija. I onda je to super stvar, imas mini-laptop za neke osnovne stvari. I sve ti je u telefonu - ako treba nekome nesto da posaljes, ili na brzinu da vidis - mozes preko telefona, a ako hoces malo da sednes, pa da citas nesto na vecem ekranu ili da nesto kucas - povezes taj mini-laptop, i radis.

Ali jeste ovaj sa svim tim previse skup da bi bio isplativ. A ideja je dobra, i moze to i za manje novca.
 
Poslednja izmena:
Da bi Continuum imao smisla trebalo bi osim adekvatno jakog hardvera, budu globalno dostupni i monitori, tastature i miševi sa dokom. A to će se uz trenutnu majkrosoftovu poziciju desiti - nikad.
 
Može i ovako nešto.
ST122HD4KU.main.jpg

Ali ni tako neki spliter ne mora biti globalno dostupan, kome treba, neka nosi svoj.

I nemam pojma da li se povezuje s monitorom preko HDMI ili preko drugog kabla, ali korisnik neka nosi svoj dock, da ima gde da ga ušteka, i onda ne vidim problem. Čak i Microsoft prodaje one tanke tastature što se saviju kao sveska. Verovatno ima i jeftinijih varijanti od drugih proizvođača.
 
Nazad
Vrh Dno