Šta je novo?

HP Elite x3

Jednostavno nije cool... previse tu ima kablova i spajanja... pa cucni do poda da nadjes uticnicu za punjac, zavuci se iza monitira da nadjes slobodan HDMI, izvadi tastaturu i misa iz torbe, razmotaj kablove, povezi sve to i sta dobijes na kraju? Win10 koji radi kao na 80386 sa 8MB RAMA. Posto je to mobilna verzija ima obicaj da gasi pozadinske programe, pa ce tako u jednom trenutku da Edge izleti iz memorije cim upalis kameru ili pokrenes Office.
Za to vreme ce neko da izvadi ultrabook otvori poklopac i gleda te sta radis.

Ne verujem da bi ovo neko koristio svaki dan. Cak je i za prezentacije prekomplikovano.
 
Ako bi taj polu-laptop bio jeftiniji od 2in1, duže da mu drži baterija (što je izvodljivo jer nema svoj softver), to onda moglo biti zanimljivo. Ovako jeste preskupo.

A i za ovo igranje sa kablovima da prosto nije dovoljno kul, jeste, slažem se sa tim, bilo bi bolje kada bi napravili da može taj telefon da se poveže bežično sa svakim Windows 10 kompjuterom - recimo preko bluetootha, pa onda može čovek da se na brzinu poveže s nečijim kompjuterom. Samo zabode svoj bluetooth dongle (u slučaju da nije laptop u pitanju), poveže se, i radi šta treba. Windows 10 je inače poboljšao povezivanje preko bluetootha. Ima ko to sebi nije uspeo da namesti na Windows 7, a na Windows 10 je to izgleda kao deo sistema.
 
Sto bi se patio sa BT kad imas sve u cloudu?
Ja moj android mogu da zakacim na bilo koji TV koji podrzava miracast i da izbacim na TV homescreen, video, slike, itd.. Problem je latencija od oko 500ms te nije prijatno za rad. Razlog za latenciju je HD kompresija na telefonu i dekompresija na TV-u.
 
Poslednja izmena:
Ovo je dobro za poslovne ljude. Dođe na posao priključi telefon odradi u wordu sta mu treba, može da ima externi hard snimi. Kada krene ponese telefon sa sobom, kod kuće samo priključi fon odgovori na mail, pogleda sta ima na netu sve sve sto je na poslu radio je tu. Tu se može lepo koristiti.

Sent from mTalk
 
To samo u glavama win fanova. Ni jedan ozbiljan poslovan covek ne bi koristio takvu budzevinu. Zna se sta se koristi macbook ili macbook air

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Win fanovi to kad mi kaže pixel ekipa ja shvatim kao kompliment :) . To šta bi koristio poslovan čovek ćemo videti on može da koristi šta god hoće možda ste vi pixeli u pravu al ne mora da znači ...
 
Poslednja izmena:
Pa svakako neće juriti dokove, miševe i monitore po hotelu, aerodromu, ili gde se već zadesi, kad bude morao nešto da radi. Ako će već da tegli dodatnu opremu opet je lakše da nosi neki lagan laptop, gde ima sve što mu je potrebno.
 
Win fanovi to kad mi kaže pixel ekipa ja shvatim kao kompliment :) . To šta bi koristio poslovan čovek ćemo videti on može da koristi šta god hoće možda ste vi pixeli u pravu al ne mora da znači ...

Ali 'pixeli', odakle si to izvukao, koliko vidim vise hejtuju Pixel nego sto ga hvale..

Realno Continuum je mega nepraktican, zvucalo je sjajno u pocetku i na klipovima, al bukvalno, jel vidite ijednog 'poslovnog coveka' koji fura tastaturu i misa sa sobom, i da se oslanja na to da hotelska soba ima monitor ili TV sa hdmi-om, ili visecasovno blejanje na aerodromu, gde ce tu da utakne?

Kao ideja je super, ali mozda za 5, 6 godina kad bude mogao full Win 10 da se pokrene.
 
E kada vas je i lozac ugasio, onda znate da je to to. [emoji23]


Realno Continuum je mega nepraktican, zvucalo je sjajno u pocetku i na klipovima, al bukvalno, jel vidite ijednog 'poslovnog coveka' koji fura tastaturu i misa sa sobom, i da se oslanja na to da hotelska soba ima monitor ili TV sa hdmi-om, ili visecasovno blejanje na aerodromu, gde ce tu da utakne?
Potpuno se slazem sa ovime. Samo jos da tosa shvati to.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali 'pixeli', odakle si to izvukao, koliko vidim vise hejtuju Pixel nego sto ga hvale..

Realno Continuum je mega nepraktican, zvucalo je sjajno u pocetku i na klipovima, al bukvalno, jel vidite ijednog 'poslovnog coveka' koji fura tastaturu i misa sa sobom, i da se oslanja na to da hotelska soba ima monitor ili TV sa hdmi-om, ili visecasovno blejanje na aerodromu, gde ce tu da utakne?

Kao ideja je super, ali mozda za 5, 6 godina kad bude mogao full Win 10 da se pokrene.


Pixeli je šala ništa loše isto kao što gledam na win fanove, pixele sam izvukao iz konstatacije da je nexus ugašen i da je na njegovo mesto došao vrli pixel msm tu sam video neku paralelu. Slažem se da poslovan čovek nosi sa sobom sve što mu je potrebno od laptop-a pa do sekretarice :D. Moj akcenat je bio na koncept, ideju na kraju zašto da ne i mogućnost da u nekom trenutku posluži kao PC. Ako ponudite poslovnom čoveku uz telefon i tu mogućnost možda to prevagne u njegovoj odluci koji model izabrati.

Konkretno ja nemam potrebu za ovim telefonom kao ni većina u Srbiji, a ako neko bude kupio ovaj HP to će biti radi prestiža i provociranje mase :)
 
Poslednja izmena:
E kada vas je i lozac ugasio, onda znate da je to to. [emoji23]



Potpuno se slazem sa ovime. Samo jos da tosa shvati to.
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Razumemo sam ja odlično Ložača šta je hteo da kaže (u vezi ne praktičnosti na aerodromu ili se nađeš u hotelu koji nema tv) ali u čemu je problem ako ja kažem da je odličan koncept, ideja i mogućnost da u nekom trenutku posluži kao PC ?

Da da Ložač me je ugasio potpuno eo predao sam se pred naletom pixela :D odustajem od svake pomisli da ovaj HP može biti super jer nije googlov proizvod .. tako da je unapred osuđen na sigurnu propast ...
 
Poslednja izmena:
Ma meni se Continuum od pocetka nije svidjao.. msm ok je, ali sebe nikad ne bih mogao da zamislim kako ga koristim.
Iz prostog razloga jer imam laptop koji vucem sa sobom i imam smartfon.
Ipak ne bih se zalio da imam i tu mogucnost.. ko zna, tek kada imas nesto mozes da mu nadjes pravu primenu, ovako samo nagadjas, a pogotovu kad je nova tehnologija u pitanju.
 
Pa imas mogucnost. Imaju dockovi i za android, a w10 resenje nije nista jace jer ne gura full windows
 
Jako lep telefon, gledao sam ga, jako lepo izgleda!
 
Win fanovi to kad mi kaže pixel ekipa ja shvatim kao kompliment :) . To šta bi koristio poslovan čovek ćemo videti on može da koristi šta god hoće možda ste vi pixeli u pravu al ne mora da znači ...
Greska, to je "nexus ekipica" istrajna u fanbojizmu prevazidjenih modela...
 
Slazem se sa konstatacijom da je WP pre svega namenjen poslovnim korisnicima, pa tek onda zabavi.
Sto se tice Continuuma ja sam stekao utisak da nije poenta u tome, kako neki ovde pisu, nositi sa sobom mis i tastaturu ili traziti po hotelima odgovarajucu opremu za prikljucenje telefona, vec koristiti ga kod kuce ili u kancelariji umesto klasicnog desktop racunara. I nove Lumie i ovaj HP (verovatno i Surface kada se pojavi) su racunari jaci od mnogih PC-ja koje mi danas jos uvek koristimo kod kuce (isto vazi i za nove uredjaje koji koriste Android i iOs), a kako vreme odmice svaki novi model je sve mocniji i mocniji po pitanju hardverskih performansi. Evo ovaj novi HP ima mogucnost prosirenja eksterne memorije do 2TB!!
Dakle covek dodje kuci sa posla ili sa puta gde ga na radnom stolu ceka monitor, tastatura, mis, stampac I sta god mu treba, ubaci telefon u dock, i odradi sve sto mu je potrebno iz udobne stolice na velikom ekranu, uz pomoc tastature, sto je mnogo komfornije nego raditi na ekranu telefona. Pri tom nema potrebe za prebacivanjem podataka sa telefona na PC, pa vracanje obradjenih podataka na telefon. I nema na stolu desktop racunara koji pored toga sto zauzima mesta i kosta podosta para. Dakle, telefon je van kuce mobilni uredjaj za telekomunikaciju, a u kuci ili kancelariji se pretvara u PC stedeci vam i novac i prostor. Ja, licno sam tako shvatio svrhu postojanja Continuuma.
Jos elegantnije resenje bi bilo (mada verovatno i znatno skuplje u ovom trenutku) kada bi svi periferni uredjaji i telefon bili povezani bezicno. Ko zna, mozda se tako nesto i ostvari u narednim godinama, s obzirom da IT oprema i uredjaju postaju sve jeftiniji i pristupacniji.
Meni taj koncept zvuci sasvim prihvatljivo bez obzira da li pomenuti uredjaj radi sa WIN 10 ili nekim drugim operativnim sistemom, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Jeste i da Microsoft tako smanji udeo u PC industriji, da ljudi koriste Continuum umesto kompa.
Nije bas tako :D
 
Da, poslovni korisnici ce bas da se oduseve kada vide i probaju edge i uc browser koji se raspadaju kao i ostale beta app koje kao da su iz 2012. :d To je bas onako za poslovne ljude.

I nego sta rece srle, Lumie 950 i androidi sa S810 su hardverski jaci od prosecnog, kucnog PC-a/desktop racunara 2015/2016?! [emoji23]

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Covek je lepo rekao da su jaci od racunara koji vecina ljudi koristi,sigurno je da nemaju svi najnovije modele.
 
Pa nisu jaci ni od prosecnog c2d iz 2008. [emoji23] a kamoli od novijih masina.

Sent from my D6503
 
@DeLarge

Ja napisao kako ja dozivljavam Continuum koncept i kako bih ja koristio tu mogucnost. Ne znam sta je MS imao na umu kada ga je osmislio.

@hv.stoned

Sto se tice hardverskih karakteristika telefona jasno sam napisao da su danasnji najnoviji modeli smartfona (bez obzira na OS koji koriste) jaci racunari od mnogih PC-ja koje mi danas imamo u kucama. Pa bi kao takvi (telefoni) bez problema zamenili te i takve (PC racunare).

@telep

Da li je Windows namenjen poslovnoj primeni? Meni se cini da ogromna vecina PC racunara u svetu koristi neki WIN za vrlo ozbiljne poslovne namene, a koliko ja vidim to je slucaj i sa korisnicima WP. Pri tom se ovde radi o konceptu gde jedan uredjaj treba da zadovolji sve (ili gotovo sve) potrebe korisnika kada je poslovna primena u pitanju.

Da podvucem na kraju - u prethodnom postu izneto misljenje, je samo moj subjektivni dozivljaj Continuum ideje. Savrseno mi je jasno da neko drugi ceo projekat vidi i dozivljava drugacije.
 
Poslednja izmena:
Samo ti sabiraj jezgra i gigaherce :)

A continuum..delimicno zanimljiva ideja koja ce mozda zaziveti za nekoliko godina (i to pre u Apple-ovoj izvedbi, ako budu to hteli) ali kao neko ozbiljno resenje za "pro" upotrebu.. tesko.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Kada sam spominjao njegovu primenu na javnim mestima nisam isključio mogućnost primene i u kućnoj varijanti što je svakako odlična ideja koja ima sve šanse da zaživi u budućnosti sigurno sa boljim performansama telefon možda zameni pc..

Soilent Green is People
 
Prvo mora da pokrene full windows, pa tek onda da proba da se suprotstavi PC-u. Da li neko ovde stvarno veruje da telefon moze da pokrene bilo koji zahtevniji program, a da se ne istopi?
 
Kad budes probao HP Elite x3,ti nam onda kazi moze li ili ne ;)
 
950 jaca od vecine racunara? Sta se desava sa ovim forumom :S:

Posto sam ja poredio telefone i PC racunare, a ti ocigledno to nisi ni procitao. Da se ne bi mucio da trazis gde to pise, evo ti citat:


I nove Lumie i ovaj HP (verovatno i Surface kada se pojavi) su racunari jaci od mnogih PC-ja koje mi danas jos uvek koristimo kod kuce (isto vazi i za nove uredjaje koji koriste Android i iOs), a kako vreme odmice svaki novi model je sve mocniji i mocniji po pitanju hardverskih performansi.

I stojim iza toga sto je napisano. Pogledaj malo pod naznakom "Moja masina" kakve sve PC racunare imaju clanovi ovog foruma, pa ce ti biti jasno sta sam i zasto rekao. Ako vec nesto komentarises, potrudi se da komentarises ono sto je zaista receno.

P.S.
Odgovaram samo za ono sto sam napisao - ne i za ono sto ste vi razumeli.

 
Nazad
Vrh Dno