Šta je novo?

Alcatel Idol 4 W10 Mobile Pro - Mini

TosaNS

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruke
3,030
Poena
285
Da da nije greška u pitanju su fotografije koje su procurile ..

Display aside, the Idol 4 Pro appears to be besting the Idol 4S in most other areas. Reportedly, the new Windows 10 phone is powered by Qualcomm's top of the line Snapdragon 820 processor, further offering 4 GB of RAM, 64 GB of internal memory, and a 3000 mAh battery. On the back, the Idol 4 Pro has a fingerprint scanner and a 21 MP camera, while on the front we can find an 8 MP camera with LED flash. The handset will support Microsoft Continuum, apparently being the second high-end Windows 10 smartphone of 2016 to do so, after the HP Elite x3. The Alcatel Idol 4 Pro ....

ali i

Alcatel Idol 4 Mini (also pictured below), this sports a 5-inch 720p display, and should be powered by a MediaTek processor - either a quad-core MT6738, or an octa-core MT6750. Other features include a fingerprint scanner (embedded in the home button), 5 MP front-facing camera, 13 MP rear camera, and a 2400 mAh battery. The handset could have multiple variants, with RAM from 1 GB to 3 GB, and internal memory from 8 GB to 32 GB.


http://www.phonearena.com/news/Alca...ndroid-based-Idol-4-Mini-also-spotted_id79426

Alcatel idol-pro4_thumb.png
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da je bila najava i pre nego što su izbacili Android verziju.
 
Kažu That rumored Alcatel Idol 4 Pro is indeed coming soon, though Alcatel has yet to confirm its existence. Should be released sometime this year. Nadam se da nije neka šarena laža ipak je phonearena.com respektabilan sajt :)

Ovo je tek početak mislim da će biti sve više i više modela sa w10 mobile OS-om što me posebno raduje.
 
Poslednja izmena:
Najlepse od svega je sto u windows ekosistemu nema mesta za hiljade i hiljade midrange telefona i u principu znas sta kupujes - ili telefon sa 'iljadu mogucnosti ili nesto sto je samo za pozivanje i slanje poruka. Android je osvojio trziste taktikom "preplavi pa sta bude". IDEMO VINDOUZ! :D
 
Najlepse od svega je sto u windows ekosistemu nema mesta za hiljade i hiljade midrange telefona i u principu znas sta kupujes - ili telefon sa 'iljadu mogucnosti ili nesto sto je samo za pozivanje i slanje poruka. Android je osvojio trziste taktikom "preplavi pa sta bude". IDEMO VINDOUZ! :D

Nije mi jasno sta si tacno ovde mislio? Svaki Windows telefon sluzi za gomilu toga sem za pozivanje i slanje poruka. Nema neke prevelike razlike, ja na mom da imam bolju kameru bolji telefon mi ne bi ni trebao. :)
 
Inace, bas mi lepo izgleda taj Alcatel. :)
 
Mislim na to da postoji recimo lumia 550 kao neki osnovni model i ne moze puno toga, zatim postoji 650 koja je taj neki midrange i treba da bude malo vise napredna u odnosu na 550 nego sto zapravo jeste. I na kraju naravno 950 koja koristi sve sto windows moze (continuum, biometrika...) uz bonuse kao sto su najbolja kamera i slicno. Naravno da 550 moze mnogo toga ali u poredjenju sa 950 je "smesan". I kao takav obicno ga uzimaju ljudi koji bi najradije isti koristili samo za pozive, mozda muziku i eventualno da mogu da fotografisu nesto eto reda radi. Nesto kao nokia 1110 :) Hocu da kazem da kad se koristi SVE sto uredjaj moze i nacin na koji to radi, razlika izmedju 950 i 550 je nebo i zemlja :) Aj poz, odoh u NS po 950 XL :)
 
Ipak ja mislim drugačije, ja Windows telefona razdvajam u samo sve kategorije - sa kontinuumom i bez kontinuuma. Ostalo su nijanse, a mislim da skoro sve što može l650 može i l550. Razlika je ipak u veličini ekrana, izgledu, kamerama, itd. a to su te nijanse.

Srećno, i lepo se provedi u najboljem gradu na svetu. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
http://www.benchmark.rs/vesti/ovo_j...elefon_sa_windows_10_mobile_platformom-67091\

Poslednji objavljeni telefon visoke klase sa Windows Phone platformom je HP Elite x3 i on je već debitovao u SAD i nekim evropskim zemljama. Iako je udeo ove platforme opao ispod jedan posto, i dalje ima zainteresovanih za izradu uređaja sa Microsoft-ovim mobilnim operativnim sistemom. Alcatel je jedna od takvih kompanija i ona sprema flagship telefon koji će nositi naziv Alcatel Idol 4 Pro i doći sa instaliranom Windows 10 Mobile Anniversary Update platformom.

Telefon će se odlikovati 5,5-inčnim ekranom Full HD rezolucije, a ispod haube će se nalaziti quad-core Qualcomm Snapdragon 820 procesor koji radi na 2,1 GHz kao i 4 GB RAM i 64 GB interne memorije. Što se tiče kamere, na poleđini će se nalaziti modul od 21 megapiksela sa Sony IMX230 senzorom, a očekuju se i neke napredne funkcije.

Kako je telefon dovoljno snažan da podrži Continuum, treba očekivati i ovu funkciju. Alcatel Idol 4 Pro bi uskoro trebalo da bude ozvaničen, ali nemamo podatke o mogućoj ceni.
 
Lepa vest,ako je istina.Mada kako nas mudri narod kaze "gde ima dima ima i vatre" :d Alcatel i da se ubaci jos dva ozbiljna igraca da popune vremenski period do SF. I ako Microsoft bude inteligentno postipao,a ne da sami sebi postavljaju nogu do 2020 bice Windows Mobie u rangu Appla sto se marketshare-a tice. Isto mislim da su pogresili sto Win 10 za PC vise nije besplatan.To su trebali da ostave barem jos godinu dve,da sto vise ljudu predje za pocetak na PC pa da polako te korisnike suptilno navlace na mobile verziju.Ali njihova politika,ja i kad sam prvi put cuo da ce Windows 10 biti besplatan,secam se rasparava sa ortacima.Reko ma to je ne moguce,bio sam spreman ruku na panj da stavim,ali eto ispade da nisam bio upravu.

Voleo bih samo da znam koji su njihovi uslovi da im npr. sada Samsung pridje i kaze hocemo da pravimo tri modela sa vasim OS.Da li traze procenat od prodaje ili sta vec.Ja da sam vodja Mobile divizije sad bi raspalio reklamu W10 Mobile free for all.To bi garant privuklo ozbiljne igrace.Da urade isto sto su uradili sa PC verzijom,godinu dana free da se stvori kriticna masa.No videcemo.
 
Bio je Windows 10 dovoljno dugo ponudjen kao besplatan, oni koji ga nisu instalirali, nece ga ni instalirati u skorije vreme, nego tek kad kupe neki novi kompjuter, pa ne budu mogli da stave Windows 7 ili 8.1 zbog problema sa drajverima. :) I naravno da nece Microsoft davati svoj sistem za dzabe. :)

A sto se tice telefona, Windows 10 Mobile i jeste besplatan, ali treba razumeti i te kompanije. Oni moraju da vide da je Windows 10 Mobile pouzdan sistem. Sta god mi sad mislili, objektivno to sad Android jeste - on im se dokazao tokom svih ovih godina, a Windows 10 Mobile je nov, on tek mora da se dokaze kao dobar operativni sistem koji nece praviti gluposti. :)
 
Bio je Windows 10 dovoljno dugo ponudjen kao besplatan, oni koji ga nisu instalirali, nece ga ni instalirati u skorije vreme, nego tek kad kupe neki novi kompjuter, pa ne budu mogli da stave Windows 7 ili 8.1 zbog problema sa drajverima. :) I naravno da nece Microsoft davati svoj sistem za dzabe. :)

A sto se tice telefona, Windows 10 Mobile i jeste besplatan, ali treba razumeti i te kompanije. Oni moraju da vide da je Windows 10 Mobile pouzdan sistem. Sta god mi sad mislili, objektivno to sad Android jeste - on im se dokazao tokom svih ovih godina, a Windows 10 Mobile je nov, on tek mora da se dokaze kao dobar operativni sistem koji nece praviti gluposti. :)

Besplatan je za nas end-users ali koliko kosta da kao sto sam gore napisao da Samsung hoce da pravi tri uredjaja sa WM.To me zanima koji su uslovi Microsofta,prvenstveno finansiski.A sto se standarda koji traze tu se nadam da su sto veci,mada po svim ovim telefonima sa WM svi su hig-end.Tako da mislim da traza jako visoke standarde sto apsolutno podrzavam.Ma oni zele da budu kao Apple sto se telefona tice mislim da ih vise ne zanima niza i srednja klasa.Ali se nadam da ce dozvoliti drugima da prave modele svih klasa.A oni ce sa SF imati najbolji i najaci telefon na svetu,e sad samo da sacekamo godinu dana pa da vidimo.Samo da ne bude "tresla se gora rodio se mis":d tu prvrnstveno mislim na SF
 
Besplatan je za nas end-users ali koliko kosta da kao sto sam gore napisao da Samsung hoce da pravi tri uredjaja sa WM.To me zanima koji su uslovi Microsofta,prvenstveno finansiski.A sto se standarda koji traze tu se nadam da su sto veci,mada po svim ovim telefonima sa WM svi su hig-end.Tako da mislim da traza jako visoke standarde sto apsolutno podrzavam.Ma oni zele da budu kao Apple sto se telefona tice mislim da ih vise ne zanima niza i srednja klasa.Ali se nadam da ce dozvoliti drugima da prave modele svih klasa.A oni ce sa SF imati najbolji i najaci telefon na svetu,e sad samo da sacekamo godinu dana pa da vidimo.Samo da ne bude "tresla se gora rodio se mis":d tu prvrnstveno mislim na SF
Windows 10 Mobile je besplatan za sve uređaje sa do 7" ekranom ili tako nešto. To je to, besplatan je kao i Android. Znači, proizvođači telefona ne treba ništa da plaćaju, a ako treba, onda ne znam što bi iko pominjao ovih 7". Ima tekstova na netu, baš pre koji mesec su valjda malo i povećali veličinu ekrana do koje je sistem besplatan.

I imaju svoje minimum system requirements za w10m koji je tipa 1GB RAM-a, i tako neke stvari...

I nije, neće po meni oni baš da budu kao apple. Apple svoj sistem koji ih razliku od drugih ne da nikome, a Microsoft ima svoj Surface koji je skup, ali to možeš da kupiš i Lenovo Miix 300 koji ima isti OS, ali košta 20.000 dinara. Isto tako i sa telefonima, oni hoće da prave samo najbolje za svoj sistem, kao Surface među 2u1 uređajima. I ti imaš imaš izbor - skupo od Microsofta, ili nešto pod nekog drugog proizvođača. Tako da mi se čini da ćemo za koji godinu, ako bude sve po Microsoftovom planu, skoro svi ovde nositi telefone tih drugih brendova. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Windows 10 Mobile je besplatan za sve uređaje sa do 7" ekranom ili tako nešto. To je to, besplatan je kao i Android. Znači, proizvođači telefona ne treba ništa da plaćaju, a ako treba, onda ne znam što bi iko pominjao ovih 7". Ima tekstova na netu, baš pre koji mesec su valjda malo i povećali veličinu ekrana do koje je sistem besplatan.

I imaju svoje minimum system requirements za w10m koji je tipa 1GB RAM-a, i tako neke stvari...

I nije, neće po meni oni baš da budu kao apple. Apple svoj sistem koji ih razliku od drugih ne da nikome, a Microsoft ima svoj Surface koji je skup, ali to možeš da kupiš i Lenovo Miix 300 koji ima isti OS, ali košta 20.000 dinara. Isto tako i sa telefonima, oni hoće da prave samo najbolje za svoj sistem, kao Surface među 2u1 uređajima. I ti imaš imaš izbor - skupo od Microsofta, ili nešto pod nekog drugog proizvođača. Tako da mi se čini da ćemo za koji godinu, ako bude sve po Microsoftovom planu, skoro svi ovde nositi telefone tih drugih brendova. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Vidis to za 7" ekrane i sys req nisam imao pojma hvala sto si me dodatno edukovao,:)To je onda sasvim korektno sa njihove strane. Ja cu nositi SF ako mi se jos neki finansiski planovi ispune,a bas bih u tom nekom periodu trebalo da budem dosta finansiski stabilniji.No nije sigurno zato sam i poceo da stedim za njega.Zaista mi nece biti zao da dam velike pare ako sve bude kako treba sto se OS tice u HW ne sumnjam.I ako realno necu koristiti 50% tih funkcije koje ce SF posedovati zalim ga.:d Samo da mi se sve kockice koje sam planirao sloze.
 
Poslednja izmena:
Mada, iako nije ovde tema o tome, mislim da treba da budemo obazrivi sto se tice trosenja novca na tehnologiju, to je prilicno zarazna stvar, posebno ovako kad pratis desavanja, vidis sta tek treba da izadje, pa to cekas, i slicno. A sto kazu "pare treba cuvati kad imas, ne kad nemas". :) Tehnologija je takva da mozes sad nesto da platis bas dosta novca, cim si izasao iz radnje to vredi znatno manje, sto te ne pogadja mnogo ako ni ne planiras da to prodajes, ali nakon nekog relativno kraceg vremena taj top uredjaj koji si kupio ne da samo vredi manje, nego je mozda i manje funkcionalan. Mislim, kako sad pretpostavljamo, Surface Phone bi trebao da ima dugo podrsku - ima sistem taj koji ima, ima super hardver, pa zasto ne bi dobio poslednju verziju, ALI pogledaj samo telefone koji su izvisili za nadogradnju. Moja devojka je imala l630 samo godinu i po dana (godinu dana do trenutka izlaska W10M), i ipak nije dobila noviju nadogradnju, a govorili su kako je WP8.1 super, u fazonu kupio si telefon, uvek ti je azuran, sve super, sve odlicno, a sad ko je ostao na WP8.1 nece moci Microsoftov Skype da koristi od zime. Ima i drugih primera kao l925 ako se ne varam. Prosto, oni su napravili sistem, videli su da ne radi dobro na tim uredjajima (iako su nanekim mozda i solidno radili), i rekli "****s ovo, samo im necemo isporuciti azuriranje na W10M". Ne mogu vise ni preko insajdera da dobiju W10M, pa me to navodi da mislim da nije u pitanju samo da Microsoft "misli na nas".

Mislim, mozda u nekom trenutku stari korisnici samo izvise, a mozda i ne, mozda i bude bila duga podrska za taj telefon. :)

Nekako su mi ti skuplji telefoni za one koji imaju dovoljno velika primanja, i koji su sebi obezbedili sve ostalo sto im je bitno. :) Voleo bih da mozemo drugacije razmisljati, al kad smo uvaj supar kosmosa upali... :D

EDIT: Ali ako izadje u neko skorije vreme, sacekas lepo da pojeftini telefon, pa paljba Madjarska, ko sisa nase lopuze. ,)
 
Poslednja izmena:
Ma naravno,postoje prioriteti sigorno necu da kupim telefon ako pre toga ne resim neke ipak malo ozbiljnije stvari,Isto Tako necu kao neki iPhone korisnici da cekam day one i kupuj.Sacekacu barem tri meseca da ga onaj zapadni narod i sajtovi istestiraju pa ga onda mozda kupim.Koliko kod da sam zaludjenik za sve vezano za IT nisam ovca i nemam para za bacanje.Ali ako se pokaze kao prava stvar da cu lovu za najjeftiniji model.

Ipak si upravu,em nije tema em pricamo o kupovini imaginarno telefona o kome se samo spekulise :d
 
Hehe, ali dobro, ipak je ovo mesto i za druzenje... :D

E, da, i to sto ga zapadnjaci istestiraju ne znaci da kod nas nece ostati hardverske verzije sa nekim problemima. :D

I izvini sto sam onako poruku napisao, mozda zvuci kao da nesto popujem, mada samo sam izneo svoje misljenje vezano za kupovinu takvih stvari. :) Nisam ni ja nesto iskusan lik, ja sam klinja u odnosu na mnoge clanove ovde. :p
 
Zve zavisi sta smatras pod klinja :d ja imam 34 god osecam se ko da imam 18 :d A to za popovanje opusti se,iz treceg tvog posta sam provalio da si skroz ok,korektan i pre svega vaspitan lik,tako da sto se mene tice pisi sta kod ti je na pameti.Ipak imam 18 god :d
 
Super, obojica smo "klinje". :D
 
Pozdrav od još jednog klinje, malo starijeg od vas obojice. :D
Što se SP tiče, svi ga čekamo, naravno, bar da ga vidimo ;) a do tada će moći sasvim lepo da posluže i ova dva Alkatela, uz ostatak Lumija iz magacina. :)
Zna li se nešto o eventualnom dolasku ovih Alkatela kod nas, kad se pojave, da li će biti ponuđeni širokom tržištu ili samo pojedinim tržištima?
 
Svidja mi se kako je Pro sufiks ostavljen za Windows model dok su obicni sa androidima :D
 
Rado bih radio upgrade sa sadasnje lumie 640 na ovu zver.Samo mi nije jasni ovo za kameru "navodno Sony".Sony je poznat koliko sam ja upucen u kvalitetne kamere,ali voleo bih da znam koja je tacno.No svakako sjajan fon,sad da izbace neki model u rangu 250-300 eura da popune gap do izlaska SP.
 
Pretpostavljam identičan senzor onom na Idol 4 sa Android-om. Što će biti dobar primer tome kakav je kvalitet processing-a na Windows u odnosu na Android.
 
Pretpostavljam identičan senzor onom na Idol 4 sa Android-om. Što će biti dobar primer tome kakav je kvalitet processing-a na Windows u odnosu na Android.
Upravo tako,videće se koliko manje resursa troši W10 u odnosu na Android. Čak i u ovom stanju W10. Imaju još da rade i da rade.[emoji2]
Valjda će ispeglati većinu bagova do izlaska SP. Mada tempom kojim izbacuju nove build-ove,ne sumnjam.
Sent from mTalk using Lumia 640 DS
 
Poslednja izmena:
Da, stvarno fino izgleda. Znaju li se cene možda?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Da, stvarno fino izgleda. Znaju li se cene možda?

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Na netu se nalazi cena od 500$...
Sto ce reci da to dok dodje u srbiju ima da kosta minimum 700E...
Iskreno kad se sve uzme u obzir trenutno ni jedan W10M telefon ne vredi toliko para...
 
Nazad
Vrh Dno