Šta je novo?

Alcatel Idol 4 W10 Mobile Pro - Mini

Na netu se nalazi cena od 500$...
Sto ce reci da to dok dodje u srbiju ima da kosta minimum 700E...
Iskreno kad se sve uzme u obzir trenutno ni jedan W10M telefon ne vredi toliko para...

Lumia 950/950 XL svakako vrede 250/300€ kolika je njihova okvirna cena. Na pojavljivanju su bili papreninmedjutim sad su relativno dobra kupovina. Ne smem da ne napomenem ni L650 koja je za oko 100 € odlicna kupovina. Bar su sad Lumie nikad jeftinije. Ovi Alkateli svakako pteskupi i ne vreme 500-600 €
 
Lumia 950/950 XL svakako vrede 250/300€ kolika je njihova okvirna cena. Na pojavljivanju su bili papreninmedjutim sad su relativno dobra kupovina. Ne smem da ne napomenem ni L650 koja je za oko 100 € odlicna kupovina. Bar su sad Lumie nikad jeftinije. Ovi Alkateli svakako pteskupi i ne vreme 500-600 €

Po meni ni jedan jedini telefon, bez obzira na OS i hardverske karakteristike ne vredi 500-600 EUR.
 
T-Mobile slučajno objavio informacije o novom Windows 10 VR telefonu

Microsoft je juče na svom događaju predstavio brojne nove uređaje, ali je kompanija govorila i o novom softveru.O novim telefonima nije bilo ni reči, ali se za to pobrinula kompanija T-Mobile koja je slučajno objavila informacije o Windows 10 VR smartfonu za koga još uvek nije ni zakazano predstavljanje.

Američki mrežni operater je postavio stranicu za Alcatel Idol 4S uz Windows 10 VR, ali su je kasnije povukli. Sam uređaj je ipak star i dobro poznat, jer je Alcatel Idol 4S objavljen u julu uz Android platformu, a prodavan je u paketu sa jeftinim VR uređajem. Microsoft se očigledno udružio sa Alcatel-om kako bi kreirao svoju verziju Idol 4S telefona sa Windows 10 Mobile platformom.

Kako stvari stoje, to je isti Idol 4S telefon koji smo videli letos, sa jednom velikom razlikom - a to je operativni sistem. Izgleda da će telefon sada dobiti i novi VR uređaj, ali ćemo na novi Microsoft telefon morati još da sačekamo.

http://www.benchmark.rs/vesti/t-mob...ormacije_o_novom_windows_10_vr_telefonu-67948
 
T-Mobile slučajno objavio informacije o novom Windows 10 VR telefonu

Microsoft je juče na svom događaju predstavio brojne nove uređaje, ali je kompanija govorila i o novom softveru.O novim telefonima nije bilo ni reči, ali se za to pobrinula kompanija T-Mobile koja je slučajno objavila informacije o Windows 10 VR smartfonu za koga još uvek nije ni zakazano predstavljanje.

Američki mrežni operater je postavio stranicu za Alcatel Idol 4S uz Windows 10 VR, ali su je kasnije povukli. Sam uređaj je ipak star i dobro poznat, jer je Alcatel Idol 4S objavljen u julu uz Android platformu, a prodavan je u paketu sa jeftinim VR uređajem. Microsoft se očigledno udružio sa Alcatel-om kako bi kreirao svoju verziju Idol 4S telefona sa Windows 10 Mobile platformom.

Kako stvari stoje, to je isti Idol 4S telefon koji smo videli letos, sa jednom velikom razlikom - a to je operativni sistem. Izgleda da će telefon sada dobiti i novi VR uređaj, ali ćemo na novi Microsoft telefon morati još da sačekamo.

http://www.benchmark.rs/vesti/t-mob...ormacije_o_novom_windows_10_vr_telefonu-67948

470E za ovaj telefon i tu VR skalameriju je ipak smehotresno...
Ili da preformulisem da nije tuzno bilo bi smesno...
Kako stvari stoje to ce ljudi uzeti samo ako im poklanjaju uz neki drugi telefon...
 
Poslednja izmena:
Skupo jeste, ali...
Dati za Iphone ili galaxy... 800€ i više €, to je ok...
Vredi, sigurno!
 
Skupo jeste, ali...
Dati za Iphone ili galaxy... 800€ i više €, to je ok...
Vredi, sigurno!

Gde sam ja pomenuo te robne marke i modele koje si ti spomenuo pri tome si cak i cenu naveo... nigde...
Ja bih se zadrzao na ovom Alcatel Idol 4S koji se uz VR sokocalo pusta u prodaju po ceni od 470E u trenutku kad niko zivi ne zna kuda plovi W10M brod...

Ponavljam preskupo i trenutno samo neobavesteni poput Kostunice bi mogli da izdvoje toliku kolicinu novcanih jedinica za kupovinu Alkatel Idol 4S...
 
Telefon ima iste specifikacije kao S7e i kosta manje. Svi zivi su nahvalili 4s u android izvedbi koji ima slabiji hardver od ovog. Izadje (zapravno je jos) neuporedivo jaca verzija sa windowsom koja u maloprodaji kosta malo vise od svog android pobratima i odmah je okarakterisan kao nikakva kupovina. Interesantno.
 
T-Mobile nudi prvi Windows 10 VR telefon

Prošle nedelje mrežni operater T-Mobile je slučajno otkrio da će uskoro predstaviti prvi Windows 10 VR telefon. Telefon o kome govorimo je u stvari Alcatel Idol 4S. Radi se o varijanti Android telefona koji je objavljen ranije ove godine, ali sada stiže sa Windows 10 Mobile operativnim sistemom i spreman je za VR.

Ipak, Windows 10 verzija smartfona ima i bolje specifikacije od svog Android rođaka. Telefon je baziran na Snapdragon 820 procesoru koji je uparen sa 4 GB RAM i 64 GB interne memorije. Pored toga, telefon se odlikuje 5,5-inčnim ekranom Full HD rezolucije a ima i kameru na poleđini od 21 megapiksela. Po svemu sudeći, to će biti prvi telefon sa Windows operativnim sistemom sa podrškom za virtuelnu realnost.

Alcatel Idol 4S će T-Mobile prodavati u paketu sa VR uređajem niže klase koji će omogućiti korisnicima da odmah isprobaju virtuelnu realnost. Smartfon takođe donosi podršku za Windows Hello i Continuum funkcije Windowsa 10, a ima i skener otiska prstiju. Uređaj će biti u prodaji već tokom novembra po ceni od 470 dolara.



http://www.benchmark.rs/vesti/t-mobile_nudi_prvi_windows_10_vr_telefon-68041
 
Poslednja izmena:
Telefon ima iste specifikacije kao S7e i kosta manje. Svi zivi su nahvalili 4s u android izvedbi koji ima slabiji hardver od ovog. Izadje (zapravno je jos) neuporedivo jaca verzija sa windowsom koja u maloprodaji kosta malo vise od svog android pobratima i odmah je okarakterisan kao nikakva kupovina. Interesantno.

Pa kada pogledas da im je android verzija flop (stvarno ne znam ko je rekao da je fon dobar, jer nigde nisam ni video da se o njemu ista pise), onda sta ocekujes od windows verzije tek?
 
Poslednja izmena:
@abnere...
Očigledno da se svi osećaju pogođenim na moj komentar. Nikome, ponavljam, nikome ne namećem svoj stav, a ni misao, ako je to moguće.
Cena ovog uređaja je normalna!
Drugo je što su u Srbiji mesečne zarade ispod tog cenovnog ranga.
Kada bi uzeo sve hardwarske podatke i na to obavezno dragon tail ("lepo staklo") i umesto alkatel da stoji samsung, verujem da bi bio skuplji.
"Mana" je os, a opet... Meni ni to nije mana.

Zamisli sad ovako, da je prosečna zarada 1500-2000€...
I da iphone 7 ili najjači android uz ugovornu obavezu, koštaju mesečno 45€.
I sad taj alkatel uz ugovornu obavezu košta 25€.
Dali je moguća kupovina tog uređaja, a da pri tom ne bi kupio iphone ili android, da se ne osvrćemo na njih...!?
 
rotkod odličan komentar, pogađaš suštinu potpuno je jasno da mi u Srbiji teško da možemo da se nosimo sa tim cenama telefona na žalost teško da ćemo to moći u nekoj skorijoj budućnosti što je surova realnost. Doduše neko može da kupi i skuplji model, a taj onda gleda da kupi neki iphone, ali kao što si napisao ja bih ipak da mogu dao tih 25E i imao odličan hardver i softver ...
 
Poslednja izmena:
@abnere...
Očigledno da se svi osećaju pogođenim na moj komentar. Nikome, ponavljam, nikome ne namećem svoj stav, a ni misao, ako je to moguće.
Cena ovog uređaja je normalna!
Drugo je što su u Srbiji mesečne zarade ispod tog cenovnog ranga.
Kada bi uzeo sve hardwarske podatke i na to obavezno dragon tail ("lepo staklo") i umesto alkatel da stoji samsung, verujem da bi bio skuplji.
"Mana" je os, a opet... Meni ni to nije mana.

Zamisli sad ovako, da je prosečna zarada 1500-2000€...
I da iphone 7 ili najjači android uz ugovornu obavezu, koštaju mesečno 45€.
I sad taj alkatel uz ugovornu obavezu košta 25€.
Dali je moguća kupovina tog uređaja, a da pri tom ne bi kupio iphone ili android, da se ne osvrćemo na njih...!?

Hajde da postavimo stvari ovako:
Prvo nisam od ONIH koji tek tako fertilizuju po forumima...
Drugo ima NAS ovde u stbistanu koji od mesecne plate mozemo kupiti CETIRI ta Alkatel Idol 4S windows telefona sa sve tom VR sklopocijom...
Da li mislis da MI pada na pamet da dam navedeni iznos novcanih jedinica za samo jedan taj Idol S4 ?

Da li je telefon u paketu 25 ili 45E mi je nebitno zato sto telefon uvek kupujem mimo paketa zato sto su u srbistanu sumanute cene preko provajdera mobilne telefonije...

No da ne duzimo pricu ja i dalje mislim da je kupovina WP telefona preko 250-300E i trenutnom situacijom na mobilnom trzistu cisto bacanje para...

Mada je neko na ovom forumu vec replicirao da je toliko para previse za bilo koji telefon...
 
Sasvim svejedno... Što bi rekao kolega Dragana Jove Torbice:
"Hebe mi se tačno"!
Moj komentar nije bio upućen tebi lično. Više je bio dobro nameran. Kako vidim, ti si drugim odgovorom doživeo orgazam čitajući.
I naravno, sa sve one koji čitajući doživljavaju "stvari" na svoj način, formulisaću drugačije...

"kupi sebi šta hoćeš i kako hoćeš, samo me se 'kani čoveče"

...ili

"kakve ja veze imam sa tim..."

Nemoj i to da meni ubacuješ u moje "napise", pa da misliš da sam ti i to ja ubacio između redova...
Najviše volim ljude koji sve tumače na svoj način i onda sami sebi postave pitanje, ne bili dali sami i odgovor...
Za gore navedeno nigde ne vidim samo upitnik... Već naprotiv ima i uskličnik, ne bi li (za pismene) bolje dočarao smisao rečenice, konstatacije.

Svašta...
:D
 
MWC 2017: Alcatel Idol 4 Pro najavljen za Evropu

Oni korisnici, koji su s nestrpljenjem očekivali novi Windows 10 uređaj, na raspolaganju će imati Idol 4 Pro telefon, čiju dostupnost je Alcatel najavio za tržišta Evrope. Telefon nudi odličan set funkcija, zajedno sa stilizovanim dizajnom.

Idol 4 Pro je već neko vreme dostupan u Americi kao Idol 4S. Telefon nudi 5.5-inčni AMOLED 1080p displej, Qualcomm Snapdragon 820 procesor, 4GB RAM-a, 64GB skladišnog prostora uz microSD slot za proširenje do 128GB, kameru od 21MP na poleđini, 8MP prednju kameru, a sve napaja baterija od 3000mAh. Tu su i podrške za USB Type-C konektor i Quick Charge.

Alcatel Idol 4 Pro će se na tržištima Evrope naći u prodaji od juna, po ceni od 599 evra.

http://www.benchmark.rs/vesti/mwc_2017_alcatel_idol_4_pro_najavljen_za_evropu-70060
 
Iskreno receno promasen telefon, promasena cena, promasen tajming...

Prosto receno sve promaseno...
 
Narucio sam ga za ortaka pa cu videti kakav je, za par nedelja kad stigne.Nov sa vr naocarima je oko 290 evra,stize iz USA.
 
Jesi li narucio 4s ili 4pro?

Sta za nas znaci ovo - odnosi se na 4pro?
"This being a world phone, unlike the T-Mobile version released in the USA, there's support for LTE bands 1/3/7/8/20/28A/38, with 300Mbps downlink and 50Mbps uplink speeds."
http://allaboutwindowsphone.com/reviews/item/22403_Alcatel_IDOL_4_Pro-part_1_hard.php
Ovaj sam narucio,oko 190 evra je ali carina i dostava se placaju pa ispadne 290 evra...
https://www.amazon.com/Alcatel-Wind...7&sr=8-1-spons&keywords=alcatel+idol+4s&psc=1
 
Da, gledao sam skoro video:

https://youtu.be/saRhFt_Jipc

Meni se acer svideo.

Mislim da je taj 4s za usa trziste i da nema kompletan lte spektar kao 4pro eu verzija, ali ne znam koliko/da li to kod nas znaci?
 
Poslednja izmena:
m2bqLRJ.jpg
Stigao telefon,odličan je!Ima samo jednu manu,nema glance screen :(
ezZY50L.jpg



Sent from mTalk
 
Crkveni kalendar :d I sta se desava sa fontom, zasto je tako saseceno sve sa desne strane tile-ova?
 
Nazad
Vrh Dno