Šta je novo?

Kako ograničiti MOBILNI INTERNET 4G HUAWEI E5573 "previše je brz"

goric378

Poštovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
17
Poena
54
Imam mts mobilni internet 20gb, 4g mreža, problem je što je internet baš baš brz, koliko god to zvučalo čudno jer vuče mnogo podataka, i uz neko prosečno korišćenje je skinulo svih 20 gb za 15 dana. Kako da ograničim brzinu na ruteru, da bi recimo brzina bila max 2mb, a ne 10 i više, u Bul. Despota Stefana je čak 80 bilo, zato je i otišla sva količina podataka tako brzo. Ruter je huawei e5573.
 
Promena načina korišćenja tog neta je ono što ti je potrebno, ne promena brzine.

Windows 10 računari preko updatea svlače gomilu prometa na primer.
Youtube u 720 i 1080p takodje.
Facebook, kao i dosta ostalih web stranica je mnogo "gabaritniji" nego ranije.
Brojne reklame koje dodaju na težini web stranica takođe.
Filmovizije i torrenti...

20GB prometa vrlo često nije dovoljno za jedan računar za mesec dana (osim ako se ne povede računa svugde gde j potrebno da se povede računa).

Ne znam tvoj način, obim i navike korišćenja neta, ali ako želiš da ti 20GB uvek potraje "do sledećeg prvog" to nećeš rešiti smanjivanjem "prebrzog" rutera.
 
Ja 40gb potrošim na telefonu, tako da nije ništa čudno da ti 20gb nije dovoljno.
Za početak ne radi speed test jer to skine u cugu 100-150 mb.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Navike su forumi, fejs, yt ali je podešen na 144p, mada sad yt slabo upravo zbog štednje, win 10 je u pitanju, intel core i7 procesor, ako to ima neke veze. Mislila sam da postoji neki način da se to ograniči, jer znam nekoga ko ima mnogo lošiji mobilni net u smislu brzine, i po ceo dan ga koristi i opet ne potroši svu količinu, a mislim da je svega 12gb mesečno, a meni 20gb nije dovoljno.
 
Divno, ja ga radila baš puno puta, jer sam podesila samo 3g mrežu, a ne 4g, pa da vidim hoće li šta smanjiti, sad je kao nekih 8-10 mb, ali kad sam jednom videla 80 mb, nije mi bilo dobro.
 
Pošto studiram u Bg, i putujem kući često ovaj prenosivi internet mi je najbolja opcija 20gb 1000 din, mts... Svakako je dobra ponuda u vipu, spec. kad vidim ovo neograničeno.
 
Nije bukvalno neograničeno piše dole sitnim slovima da je prvih 100gb sa mogućnošću pune brzine interneta a posle je 2mb/s

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
youtube hoće ponekad "samostalno", bez obzira na podešavanja, da poveća bitrate - povremeno obrati pažnju u kom kvalitetu prikazuje video.

Isključi telemetriju i autosinhronizaciju na Windows 10.

Instaliraj https://www.softperfect.com/products/networx/ i imaćeš mogućnost da numerički i grafički vidiš koliko i kada si napravila data saobraćaj.


I naravno proveri da li još neko drugi (nešto drugo) učestvuje u saobraćaju.
 
Poslednja izmena:
Aplikacija za ograničavanje brzine Net Balancer. Koristio sam je dosta davno upravo za ograničavanje po pojedinim programima.

Послато са Нексус 5х уз помоћ Тапатока
 
Znam da je stara tema ali da li neko zna kako najjednostavnije otkljucati ovaj mobilni ruter?
 
Znam da je stara tema ali da li neko zna kako najjednostavnije otkljucati ovaj mobilni ruter?
jedino da platis mislim da moze preko dc unlocker on je algo v4 ali proveri

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Platio bih ako je neka normalna cena.
Strani sajtovi naplacuju tipa preko 50 dolara sto je duplo vise od vrednosti modema.
Ako imas neki kontakt, posalji pm.
 
Ja sam moj u Vipu otključao preko nekog tutorijala na YouTube. Samo ukucaj naziv rutera i ono klasično how to... I prati postupak. Traje nekih 5 minuta sa sve instalacijom softvera :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam nešto ali mora da se otvara ruter i čak prespajaju neke tačke ali suviše komplikovano plus mogućnost brikovanja.
 
Nazad
Vrh Dno