Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

A zašto pa ne bi bila kompaktnija olovka koja ide u kućište kao i kod Note?
Pri tome Microsoft ima gomilu ozbiljnog softvera gde može da se koristi za razliku od skoro gimmick nivoa kod Samsunga.
 
To je, naravno, najbolje rešenje, a da li su trenutno u mogućnosti da i tehnički to izvedu - to znaju samo oni. Neke od razloga za moju sumnju imaš u mom pretprošlom postu. ;)
 
Preskočio sam. :D Vidim da se slažemo. U svakom slučaju ovde Microsoft ima ogromnu priliku, i ne treba računati da će prva generacija biti perfektna. Nego naznaka onog što dolazi.
I zbog svog update sistema, developeri koji počnu da razvijaju UWP imaju svaki razlog da što pre koriste nove API, jer će većina korisnika imati sistem koji može da ih koristi. Trenutno je preko 80% Windows 10 telefona na zadnjoj verziji.
 
Pocinje da lici na ...
TheHomer.png
 
Zar to nije kako izgleda svaki smartphone, u kome ima sve više uređaja u jednom? Pošto mobilna snaga raste eksponecionalno, a desktop duže vreme jedva mrda. Ne vidim šta je čudno da stavljaju noge u budućnost. Razlog zašto Ubuntu nije izveo su pare i hardver koji nije dovoljno jak.
Ni Snapdragon 8XX nisu dovoljno jaki trenutno i to koči Continuum na 950. Sam Continuum je itekako sposoban, biće unapređivan i stićiće hardver da to isprati u nekom trenutku. Tako se i Microsoft igrao sa RT i Surface. Pa smo lepo dobili punokrvni Windows i...
 
Cudno mi je "yooyo" zasto tako mislis.... Svaki surface uredjaj do sada je odlican (i premium). Zasto ne bi bio i telefon? Sve mi se vise cini da svoje postove ne podupires cinjenicama, nego da si obican, sto bi stari svet rekao, "hater"... Ili ipak vidovit... Ne znam ni sam vise.
 
Covek to radi temeljno i metodicno jos od kad postoje teme za Win telefone na benchu.. a i pre toga gde god se pominje Microsoft. Ko zna koja je mracna istorija tu ukljucena, mozda je bio u nekom ratu i video nesto sa MS logoom sto se ne zaboravlja, oziljci su to i dozivotna borba..
 
Zar to nije kako izgleda svaki smartphone, u kome ima sve više uređaja u jednom? Pošto mobilna snaga raste eksponecionalno, a desktop duže vreme jedva mrda. Ne vidim šta je čudno da stavljaju noge u budućnost. Razlog zašto Ubuntu nije izveo su pare i hardver koji nije dovoljno jak.
Ni Snapdragon 8XX nisu dovoljno jaki trenutno i to koči Continuum na 950. Sam Continuum je itekako sposoban, biće unapređivan i stićiće hardver da to isprati u nekom trenutku. Tako se i Microsoft igrao sa RT i Surface. Pa smo lepo dobili punokrvni Windows i...

+1

Ma izbacice oni zverinu samo je pitanje vremena.I da zaposle nekog ko se razume u marketing.A ne da ubaciju subliminal messaging kao u Ray Donovan seriji nego brate udri hard core marketing kao Coca-Cola.:D
 
Pisao sam ranije.. ta sprava ima jako malu ciljnu grupu a ima takve mogucnosti da ce kostati preterano mnogo. Kupaca koji spadaju u tu ciljnu grupu nema bas puno, a oni vec imaju ajfon i gomilu aplikacija za ajfon koje su platili.
Ukoliko u SPh bude bio Intel onda ce morati da ubace neku ozbiljnu bateriju da bi izgurali od jutra do mraka. U tom slucaju uredjaj ce biti ogroman, tezak, debeo. Win32 na telefonu ima smisla samo u desktop modu, a to znaci da treba continuum adapter, koji je mala ciglica, pa onda punjac, tastatura, mis... te stvari ne nosimo po dzepovima. Pored svega takav SPh ce biti sporiji od jeftinijeg ultrabooka.
Po vasim pisanju shvatam da vi zelite hibrid telefona, notesa i desktopa. Hibridi nikada nisu dobro prolazili na trzistu.
 
Pa, iz ovoga se jasno vidi da od tržišta koje zauzima 0,8 procenata WP/W10M drži najveći deo - možda čak i svih 0,5℅. :D :D

Po vasim pisanju shvatam da vi zelite hibrid telefona, notesa i desktopa. Hibridi nikada nisu dobro prolazili na trzistu.
Ako pod hibridom podrazumevaš Samsung Nout 7, onda je tačno - želim hibrid. ;)
Ako mrcine iz MS (dizgori :D) uspeju da od SP naprave nešto približno tome, ja ću biti njihov zadovoljni(ji) korisnik.
 
Poslednja izmena:
Brzo ćeš shvatiti da je to najskuplja olovka koju si platio, a nećeš je koristiti.
Win32 aplikacije ne sarađuju sa mobilnim OS, što znači da će da unište bateriju. Mobilne aplikacije od mobilnog OS dobijaju događaje da je korisnik pokrenuo app ili prešao na neku drugu app. U takvim slučajevima, OS može da obavesti app da snimi svoje stanje i OS je posle toga ugasi da bi napravio mesta za neku zahtevniju app koju je korisnik pokrenuo.
To je potpuno drugačiji pristup u odnosu na desktop, gde OS swapuje delove memorije na HDD da bi obezbedio prostor za rad aplikacije.
Ja sumnjam da će obezbediti Win32 aplikacije na mobilnom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Cekaj, a zasto je iskljucena mogucnost smanjivanja hardvera koji se nalazi u continuum docku u nesto sto moze da stane u telefon pa da se ta tehnologija koristi direktno iz telefona putem kabla koji je na jednom kraju usb-c a na drugom ima hdmi/dp + napojni vod? Takodje, continuum moze da se koristi bezicno pa nam ne treba cigla vec "jos jedan usb" u dzepu, torbici, rancu (ko sta nosi). Nesto sto je izaslo pre godinu "nikako" ne moze da bude unapredjeno a govori se o kaby lake procesoru u telefonu. Ma da. Ako ce ga praviti kao i ostale surface uredjaje ima da ga naprave kvalitetnije od rols rojsa. I mogu ljudi mrzeti MS koliko hoce ali nam je svima (kao potrosacima) potreban telefon kao taj imaginarni SP zbog samog trzista, makar ga nikad ni ne kupili, jer ce naterati konkurenciju (koju neki toliko vole) da napreduje/promeni politiku/spusti cene/prihvati windows/stagod. I da se ja pitam sto se tice proizvodnje windows telefona, trebalo bi da postoje samo i iskljucivo SAMO telefoni sa hardverom iz najviseg ranga. Da se kaze: minimum CPU taj i taj, minimum kolicina RAM toliko, i tako dalje uz neke segmente koji mogu da variraju. Za nizi segment do 200e neka postoji android jer mu je realno tu i mesto, jer windows je za Master Race :D
 
Pa samo tu win i postoji, bar 80% prodatih wp/w10m uredjaja cine low end/sub 200$ Lumie a posto nalet jeftinih a dovoljno dobrih Cajnadroida traje vec neko vreme + je w10m failovao mesecima otuda i drastican pad prodaje winfona koja je i pre toga bila LOW :)

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
What could have been: Microsoft Lumia 2020, 650 XL, and Nokia XL 2 leaked


We doubt there is a single person here unfamiliar with Nokia's downfall, but there were lots of questions left hanging back then. Well, here comes a picture answering a few of them.

In the wake of Microsoft ditching Nokia's leftovers, we can now show you what could have been if Microsoft hadn't given up on the division.

This photo shows the scrapped Lumia 2020 slate (the green giant) - it was supposed to pack an 8.3" 1080 display with stylus support and run on Windows RT.


gsmarena_001.jpg


The white Windows phone next to the slate is the Lumia 650 XL which also never saw the light of day. It was rumored to bring a 5.4" 720p display, an upgrade over the 5" Lumia 650, but eventually it never did.

The big yellow phone in the middle is most likely a prototype for a planned Nokia XL Android-powered successor probably the Nokia XL 2.

The rest of the devices are released Lumia smartphones, though some of those may have been early prototypes and thus the reason for some small differences.

Microsoft is closing the Nokia chapter and will be focusing on another type of device rumored to be a category innovating. Maybe it's the long-rumored Surface Phone, maybe not.

Meanwhile phones and tablets with Nokia branding will be coming back soon, though Nokia will be delegating much of the design and production to Foxconn. So this picture here probably contains the last of the true Nokia devices which for better or worse didn't make it to the market.



New Nokia smartphones and tablets coming in Q4


A total of 3 to 4 Nokia mobile devices - including phones and tablets - will be unveiled towards the end of this year, according to Mike Wang, president of the joint management team at Nokia China. The launch, however, will likely take place sometime early 2017.

gsmarena_001.jpg


To refresh, back in May this year, the Finnish company announced its plan to return to the world of mobile devices. HMD, a newly founded company headed by a former Nokia exec, will be designing the devices, with Foxconn being the manufacturing partner.

In case you missed, there have already been rumors that Nokia is working on a couple of premium phones powered by SD820 SoC, sporting 5.2 and 5.5-inch QHD OLED displays, respectively, featuring a 22.6MP camera, and running Android 7.0 out-of-the-box.


Bas me zanima kakve ce te nove Android Nokie da se pokazu ja im zelim uspeh.Uvek sam voleo Nokia brand ali mislim da to vise nece biti to.I one prve Lume dok je jos stajao Nokia logu,su imale taj Nokia smek.Sumanjam da ce to odrzati,mada voleo bih.Ipak prvi telefon mi je bio Nokia e kad se setim radosti i srece kad sam je kupio,pa zmijica na njom,uzivancija.Good old days...:D
 
Nokia je prvo gurala Symbian preko njegovog roka trajanja, onda su potrošili 5 milijardi dolara na MeeGo. Da bi umesto da budu fleksibilni tražili brz keš i pravili licitaciju ko nudi više Google ili Microsoft za svoj sistem. Uzeli milijardu za Windows telefone. I ostalo se zna, onda je Microsoft menadžment upropastio svoj deo i evo nas ovde.
 
Znaci temu ste lagano pretvorili u pricaonicu...

Prica se o svemu i svacemu sem o imaginarnom uredjaju zarad koga je otvorena tema...
 
Leaked Photo of Rumored Microsoft Surface Phone With 2K Resolution (MSFT)


Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) has been rumored to be building a flagship Surface Phone. The Surface Phone is a hot topic in the tech sector despite the Redmond technology firm hasn’t made any official announcements regarding the device. The tech titan has often denied rumors regarding the Surface Phon. Recently, a user posted a photo on Chinese website Baidu to offer the first glimpse at the Surface Phone, Express reported.

Surface Phone Leaks

The photo shows a Surface Phone with a keyboard cover allowing users to type in easy and stylish mode. According to reports, the photo in the user forum of Baidu is believed to be authentic and was uploaded by a source who has a track record of leaking accurate information. The post claims the smartphone will get a 5.7-inch touchscreen with 2K resolution. It will be powered by a Snapdragon 830 processor.



Microsoft-Surface-Phone-1.jpg



According to rumor mills, the Surface Phone will feature a 20 megapixel rear camera with a Carl Zeiss lens. The smartphone will come with large storage space and RAM. The device will have an 8GB RAM and a Kaby Lake processor. The smartphones is rumored to get a Windows 10 Redstone operating system and Snapdragon 821 SoC.



Moreover, the Surface Phone is reportedly set to have a unique fingerprint sensor. The device is rumored to come with a unique fingerprint sensor. The company’s patent filing shows that the scanner will be integrated on the smartphone’s display, contrary to fingerprint sensors on the home button or the rear of the handset in most smartphones.

Reports suggest the Surface Phone is likely to be better than Apple’s iPhone 7, and might give a compelling reason to iOS and Android users to switch to a Windows Mobile.

Reports have also suggested that the Redmond technology firm is planning to release three different versions of the Surface Phone. The base model of the Surface Phone will come with 4GB of RAM and 64GB of storage, with a mid-range offering coming with 6GB RAM and 128GB storage.

Microsoft To Release Phone Early 2017

Sources told The Wall Street Journal that Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) had planned to launch the Surface Phone in 2012. However, the company scrapped its plans to release a version of the Surface Phone after it acquired Nokia’s smartphone business, according to reports.

Earlier, rumors said that Microsoft will unveil the new Surface Phone in sometime 2016. But latest reports claim that the company is set to introduce the device early next year. A report in Mobile & Apps suggests that the new Surface Phone will arrive in March 2017.

iTechPost reported that Microsoft is likely to unveil the new smartphone during the company’s event in October 2016. According to the report, the company seems to have finished work on the major specs of the Surface Phone.


http://learnbonds.com/131285/microsoft-surface-phone-leaked-photo/?

Ovo mi nocas Cortana izbacila,posto sam joj stavio da me obavestava o vestima vezano za SP:d
 
Poslednja izmena:
Prvo kaze SD 830, pa Kaby Lake pa onda SD 821. Vidi se da je Cortana pravo zensko, neodlucna i ne zna sta hoce :D
 
Bolje bi bilo da sacekaju SD830, za continuum je ocigledno potrebno sto vise sirove snage.

Mada je zalosno to sto ni SD830 nece biti bolji (brzi, efikasniji) soc od A9/A10, Qualcomm kilavi vec 2 godine.

Sent from my D6503
 
A uz Intel verziju ide i napajanje?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ta vest je u najboljem slučaju deo diskusije Microsoft-a šta bi bilo najbolje rešenje. A taj dizajn ne mogu da zamislim da bude odobren kao Surface linija, jer Microsoft ozbiljno pazi na dizajn u zadnje vreme uključujući i nov Xbox, koji je od rugobe postao veoma elegantan.

Mislim da je najbolja opcija custom chip a la Apple. Jer ako niko ne pravi šta ti treba, napravi sam. Hololens je primer, i očigledan znak da im to nije problem. Koliko sam čitao Hololens chip je jači od toga što je trenutno omogućeno na njemu. Ima rezervnu snagu, koju mogu kasnije da omoguće preko firmware.
 
A uz Intel verziju ide i napajanje?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

A na osnovu cega si izneo ovakvu tvrdnju ili pitanje, buduci da si na kraj tvrdnje stavio znak pitanja.

Onako uzgred vec mnogi koriste dodatne baterije (napajanje) na android te iPhone telefonima zato sto im ona iz telefona ne moze izdrzati ceo dan.
 
Neka oni ugrade i i7 a sto se mene tice nece mi biti problem da imam jedan adapter(punjac, sta god) na poslu, jedan kuci i jedan koji cu da vucaram na put kad mi zatreba. Jer, gle cuda, na put ionako ne idem bez torbe u kojoj ce se, siguran sam, nekako naci mesta za dva kabla i nesto sto je velicine paklice cigareta. Samo neka ga naprave kako treba.
 
A telefon da se istopi...
Šalu na stranu, i dalje navijam za kombinaciju MS-Intel. Šta ćeš, ljubav iz perioda Jure (čitaj 286 procesora bez mat. koprocesora).
 
XIAOMI MI 5S, MICROSOFT SURFACE PHONES: WHICH PHONE GETS THE MOST PLAUSIBLE ‘FINGERPRINT DETECTION WITH TRANSPARENT COVER’ FEATURE?

Xiaomi Mi 5s, Microsoft Surface Phones: Which Phone Gets the Most Plausible ‘Fingerprint Detection with Transparent Cover’ Feature? : The newly launched Xiaomi Mi 5s Plus has revealed about its fingerprint reader technology hide under the glass of the screen. Microsoft has also reported to have filed patent application for ‘fingerprint detection with transparent cover’ for their upcoming surface phones.

Which of the two smartphones will get the most plausible fingerprint reader feature? Xiaomi CEO Lei Jun revealed during the launching of Xiaomi 5s Plus that the fingerprint reader under-glass was two years in the making since October 2014.

According to Engadget, the ultrasonic fingerprint sensor tolerates dirty fingers – an advantage over its capacitive counterpart. Lei Jun also revealed that the ultrasonic sensor did not make it to Mi because the mass production has started after the device’s release thus embedding the capacitive button instead.

Lei Jun did not talked about what lies underneath the ultrasonic sensor – LG, Qualcomm or Synaptic’s Solution. Nevertheless, in the 2.5D glass is a little dent carved by Xiaomi to guide the users’ fingers for the purpose of convenience.


dLbcedq.jpg


On the other hand, Microsoft has been reportedly filed a patent application for the same technology with Xiaomi in which they called “Fingerprint Detection with Transparent Cover”. According to Express, this technology talks about a sensor embedded under the glass that almost make up the screen display of the phone.

The sensor works when the user presses his finger in the glass and immediately granted the users access to the device when the sensor detect the friction ridges. Express report claimed that Microsoft is about to include the fingerprint scanning to their upcoming Surface phones.

It can be remember that the company has introduced the retina scanning systems in Microsoft Hello Service as part of the Windows 10 operating system services. Also, such kind of system was also included in the Windows phone Lumia 950 XL.

In conclusion, Xiaomi Mi 5s Plus is considered to have the most innovative fingerprint scanning system due to its ultrasonic sensor hidden under the glass. Source: universityherald


xiaomimi5s-696x392.jpg
 
Ako sp bude ovako izgleda biće to baš lep telefon koji će moći da se nosi sa ostalim flag s. modelima.

Soilent Green is People
 
Nazad
Vrh Dno