Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Ne znam ako je pora ovih glasina istina mislim da ce SP biti prava revolucija i smatram da MS ipak u neku ruku zna sta radi koliko god to nama izgledalo ne logicno.Ameri su to pragmatican narod.Mislim da bi trbalo da zaposle naprimer sefa marketinga Coca-Cole ili nekog tipa tog kalibra i da gurne veliku lovu u marketing.Ne znam cudno mi je ne znam gde sam pisao,serija Ray Donovan svi koriste Lumia telefone a i same znate da skoro sve americke serije furaju iPhone.MS je sigurno platio Showtime-u da se koriste lumije,bas sam u 4 sezoni koju sam sad zavrsio obrtaio paznju ima puno kadrova gde se ciljano snima Microsoft logo i Lumia zvono samo tandrce.Opet suvise je to suptilna reklama za prosecnog gledaoca.Apple garant 80% serija ni ne placa reklamu,nego ovi njima placaju.Jer kad hoce nekog da prikazu uspesnim tu su obavezno iMac i iPhone.Ne znam vrlo mi je cudno_Onda sinoc citam ovo

Microsoft to acquire LinkedIn


REDMOND, Wash., and MOUNTAIN VIEW, Calif. — June 13, 2016 — Microsoft Corp. (Nasdaq: MSFT) and LinkedIn Corporation (NYSE: LNKD) on Monday announced they have entered into a definitive agreement under which Microsoft will acquire LinkedIn for $196 per share in an all-cash transaction valued at $26.2 billion, inclusive of LinkedIn’s net cash. LinkedIn will retain its distinct brand, culture and independence. Jeff Weiner will remain CEO of LinkedIn, reporting to Satya Nadella, CEO of Microsoft. Reid Hoffman, chairman of the board, co-founder and controlling shareholder of LinkedIn, and Weiner both fully support this transaction. The transaction is expected to close this calendar year.


Svi znamu cemu je sajt namenjen,koliko je ozbiljan i mislim da jako ima veze sa celom strategijom u koju ulazi i SP
 
Meni nije jasno kako toliko kratkovido gledate, kao da niko ne prati tehnologiju. Ovde nije poenta prva generacija, i svakako neće biti savršena. Ovde je u pitanju dugoročno rešenje kroz dve, tri čak i četiri generacije.

Da li Microsoft može da izdrži udarac i finansira par generacija? Naravno da može.
 
Meni nije jasno kako toliko kratkovido gledate, kao da niko ne prati tehnologiju. Ovde nije poenta prva generacija, i svakako neće biti savršena. Ovde je u pitanju dugoročno rešenje kroz dve, tri čak i četiri generacije.

Da li Microsoft može da izdrži udarac i finansira par generacija? Naravno da može.

Upravo tako,kad mogu da iskesiraju $26.2 billion za sajt,kapiram i da mozda tek za tri-cetri godine planiraju ozbiljniji markeshare na polju mobilnih telefona moze im se.Pukla Lumia ok,pukne SP,ok i to ce preziveti kao i sve do sada i opet su najveci.Ali mislim da sa SP i W10 i Office365 generalno imaju ozbiljan dugorocni plan,da me neko pita da procenim ako uspeju da ostavre Win32 appove na fonu smobih da se kladim da ce do 2019-2020 imati 20% marketshara na polju mobilnih telefona.Ali vreme ce pokazati.
 
Linkedin i Surface nemaju veze jedno sa drugim. MS kupuje servise sa puno korisnika. Zato su kupili i Skajp i Minecraft i LinkedIn i SwiftKey.. zato su ušli u dil sa Yahoo. Očajnički im trebaju profili korisnika da bi mogli da se bave ciljanim marketingom, odnosno da uđu u Googlov posao.

@kjager:
Kažeš Office... Koliko ga često koristiš? Ja da budem iskren koristim Libre Office i to 2x mesečno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da me neko pita da procenim ako uspeju da ostavre Win32 appove na fonu smobih da se kladim da ce do 2019-2020 imati 20% marketshara na polju mobilnih telefona.Ali vreme ce pokazati.

Nemoj tako olako da se kladis :)
Ovo su prognoze IDC-a za udeo sistema na smartfon i tablet trzistima:
uploadfromtaptalk1474377127106.jpg

uploadfromtaptalk1474377137262.jpg

Prognoze su slicne onim koje je vise puta napisao-objasnio yooyo.

A za tablete ne sumnjam da ce win imati veci udeo.

Na kraju vreme ce pokazati.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isti taj lik je pre godinu dana davao prognozu da će wp imati skoro 20% ove godine. Mislim da se prevario.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Linkedin i Surface nemaju veze jedno sa drugim. MS kupuje servise sa puno korisnika. Zato su kupili i Skajp i Minecraft i LinkedIn i SwiftKey.. zato su ušli u dil sa Yahoo. Očajnički im trebaju profili korisnika da bi mogli da se bave ciljanim marketingom, odnosno da uđu u Googlov posao.

@kjager:
Kažeš Office... Koliko ga često koristiš? Ja da budem iskren koristim Libre Office i to 2x mesečno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

To što ti ne koristiš Office nema veze s tim što donosi milijarde Microsoft-u.
Surface delovao labavo kad je lansiran, i pričaš da nikog nisi video s njim. Takođe donosi milijarde.
I odakle ti da očajavaju?

Microsoft ima veće prihode od Alphabet. Neto profit je tu negde. Ovako s pričom ispada da je Microsoft sve slabija kompanija koja nema gde, a Google je ultra jak.
 
Pa čim menjaju biznis strategiju, znači da nešto ne štima. Ja slabo koristim Office i mislim da je preveliki hajp da je Office must have. Zato i pitam, koliko ljudi to zaista koriste?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Linkedin i Surface nemaju veze jedno sa drugim. MS kupuje servise sa puno korisnika. Zato su kupili i Skajp i Minecraft i LinkedIn i SwiftKey.. zato su ušli u dil sa Yahoo. Očajnički im trebaju profili korisnika da bi mogli da se bave ciljanim marketingom, odnosno da uđu u Googlov posao.

@kjager:
Kažeš Office... Koliko ga često koristiš? Ja da budem iskren koristim Libre Office i to 2x mesečno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Samo One Note na telefonu,ali ono kao notepad na kompu :D I imam instaliran 2016 prvenstveno zbog Word-a.Ali minimalno.Pisem ideje za recepte u One Note i to diktiram preko Cortane ali na engleskom,ali ne smeta mi znam jezik i samo ja citam.
 

Ali to je i logicno, retko ko ima posao da unosi podatke u tabele, nego radi drugi neki posao - sto mu je glavno, i onda u Excelu unese te svoje neke rezultate. Nije pitanje koliko zaposleni utrosi vremena koristeci taj neki alat, nego koliko mu je taj alat koristan, i koliko je bolji od (besplatne) alternative. Moj tata je majstor, ima gomilu alata, nesto iskoristi jednom mesecno, i taj alat mu je itekako potreban. Sad bi neko rekao "aha, on je to koristio samo 0,001% svog radnog vremena, znaci da mu ne treba".

Koliko neki nastavnik u skoli koristi Excel? Vrlo mali procenat vremena ga koristi. A koliko mu ustedi vremena? Mnogo. Koliko cesto koristi Word? Opet vrlo mali procenat vremena ga koristi, ali treba da ga ima.

Opet, kao sto rekoh, ako neko vidi da mu besplatna alternativa jednako dobro radi posao, zasto da je ne koristi, ali ukazujem da je glupo gledati te procente. To je razmisljanje kao kod nasih politicara.
 
To je i sustina. Ne treba svakome. Tvoj tata je majstor i treba mu specifican alat i kupio ga je i koristi ga kad mu zatreba. Ali nisu svi majstori, niti im treba taj specifican alat. Zbog toga i pitam da li vredi placati $10 mesecno odnosno $100 godisnje i da li bi vam posao zavrsile besplatne alternative?
 
Poslednja izmena:
Pa možda treba administraciji, ali nekom prosečnom korisniku ne treba. Čak ni svima u administraciji nije potreban.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imbagg...
Lepo poređenje građevinaca i arhitekture, ne treba sve biti kao bauhaus...
Jedino bi voleo da telefon napravi iskorak u dizajnu, da bude lep i drugačiji od ostalih... Videćemo...
 
Pa čim menjaju biznis strategiju, znači da nešto ne štima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ne,nego znaci da su svesni situacije ,sve se menja munjevitom brzinom ,ono sto je danas novo,sutra je vec staro,onaj ko je danas na vrhu,sutra moze da bude na dnu,ne postoje vise dugorocne strategije ,ta vremena su prosla.Ko se ne prilagodi takvim promenama,tesko da ce opstati a kamoli biti na vrhu.
 
Pravo zboriš... Seti se samo Balmera koji se smejao na ajfon... Onda su dobili tržišni šamar, pa su rešili da na klasičan korporativni način uđu na tržište... kupovinom svega i svačega. Sada tu biznis čorbu nema ko da vodi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pravo zboriš... Seti se samo Balmera koji se smejao na ajfon... Onda su dobili tržišni šamar, pa su rešili da na klasičan korporativni način uđu na tržište... kupovinom svega i svačega. Sada tu biznis čorbu nema ko da vodi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Jeste,vremena su zeznuta danas,pa i Nokia,sta bi s njom,svedoci smo svi.Ko vise zna sta moze sutra da se desi,svi plivaju a ko ce doci do cilja,videcemo,mi smo posmatraci i konzumenti a oni se takmice.
 
Sinoc me Cortana obavestila pa da prosledim :D

Microsoft is set to phase out its Lumia smartphone lineup and replace it with its own Surface brand. However, it's not only the name that will be changing as new technologies are set to appear in the upcoming smartphone range.

New Patent for Fingerprint Technology

Microsoft has reportedly filed a new patent for the Surface Phone's fingerprint scanner. This feature has been a staple for flagship devices since its mainstream introduction in 2014. However, the tech giant is expected to incorporate a new fingerprint technology for its next smartphone lineup.

The patent was titled "Fingerprint Detection with Transparent Cover". It was submitted by Microsoft in February last year and was just published last month. Along with its rumored release, this puts the Surface Phone as the device sporting new scanning technology.

The Surface Phone's fingerprint sensor would be different though. As most devices nowadays place the scanner at the rear of the device or incorporated on the home button, Microsoft will be integrating the scanner on the Surface Phone's display.

How Does It Work?

The patent shows that the tech company would be using a filter and wave guide below the screen's glass to scan for fingerprints. This would basically mean that whenever the users would key in their fingerprints to the Surface Phone's screen, the sensors on the glass side would then be able to scan the different ridges of the unique fingerprint.

The patent then states that the Surface Phone will be equipped with a transparent cover and a light source at its edge. The light source would be configured to actually inject light into the transparent cover. This would then guide the light to interact with the fingerprint ridges.

The Surface Phone would then include a filter that would go along with the transparent cover. It is configured to allow the light scattered by the fingerprint ridge to pass through selectively.

With this new fingerprint scanning technology, Microsoft would be able to make the Surface Phone thinner and lighter, as the innovation would free up the space supposedly allocated for a separate fingerprint sensor. The patent also indicates that the new technology would be compatible with either LED or AMOLED displays.

Other Details

Microsoft is expected to release the Surface Phone with flagship specs upon its release, surpassing the latest premium devices. It is reported to come with the upcoming Snapdragon 830 processor and an immense 8GB of RAM.

At least two variants of the Surface Phone would be available, with the consumer variant sporting a 5.5-inch screen, while the business model would come with a 6-inch display. There are also reports of the Surface Phone packing Intel's latest Kaby Lake processors. It will then feature a 21-megapixel rear camera and an 8-megapixel front shooter.

As expected, the Surface Phone will be running Microsoft's proprietary Windows 10 Mobile. It is also rumored to be released early on in 2017.


http://www.christianpost.com/news/m...r-new-fingerprint-scanning-technology-169859/


Najvise me zanim taj Intel procesor sta kuvaju,mnogo cute MS i Intel nesto kuvaju,samo da udare dobru zaprsku.:d
 
Koliko ja shvatam, to su sve i dalje samo glasine. Bilo je priče da će biti tri verzije telefona, sa ekranima od 5" ili 5,2" i SD 820, a sad su smanjili broj verzija, povećali dijagonalu i zamenili procesor. Od svega toga, jedino ovaj senzor za otisak prsta mi deluje kao nešto u šta se može verovati.
 
Koliko ja shvatam, to su sve i dalje samo glasine. Bilo je priče da će biti tri verzije telefona, sa ekranima od 5" ili 5,2" i SD 820, a sad su smanjili broj verzija, povećali dijagonalu i zamenili procesor. Od svega toga, jedino ovaj senzor za otisak prsta mi deluje kao nešto u šta se može verovati.
Ma naravno sve su glasine,ali ja sam ubeđen da će Intel kucati ispod haube. No Videćemo,mada me najviše zanima da li će uspeti da ostvare glasinu o pokretanju Win32 aplikacija.

Sent from mTalk using Lumia 640 DS
 
Poslednja izmena:
I ja bih voleo da bude Intel, čisto da malo prošara između onolikih 'zmajeva'. ;)
A i Win32 bi bilo super, nemam pojma koliko bih to koristio u praksi, ali dok ne bih imao tu mogućnost, ne mogu ni znati. Tako je bilo i sa olovkom u telefonu, pa kad sam jednom nabavio takav telefon, shvatio sam da više ne želim da koristim one koji nemaju olovku. Kad smo već kod toga, kad bi mu integrisali olovku, imali bi moje pare na licu mesta, pa bio u njemu SD ili Intel, podržavao Win32 ili ne.
Eto još jednog primera da se korišćenje telefona i potrebe korisnika razlikuju od pojedinca do pojedinca. :)
 
I ja bih voleo da bude Intel, čisto da malo prošara između onolikih 'zmajeva'. ;)
A i Win32 bi bilo super, nemam pojma koliko bih to koristio u praksi, ali dok ne bih imao tu mogućnost, ne mogu ni znati. Tako je bilo i sa olovkom u telefonu, pa kad sam jednom nabavio takav telefon, shvatio sam da više ne želim da koristim one koji nemaju olovku. Kad smo već kod toga, kad bi mu integrisali olovku, imali bi moje pare na licu mesta, pa bio u njemu SD ili Intel, podržavao Win32 ili ne.
Eto još jednog primera da se korišćenje telefona i potrebe korisnika razlikuju od pojedinca do pojedinca. :)

Bice podrska za olovku 100% samo da kuca Intelovo srce i Win32 aplikacije i bice revolucija.I ja verovatno ne bih koristio 95% telefona ali sam za probijanje barijera i revoluciju.I zelim da MS ima barem 10-15% marketshare-a na polju mobilnih telefona.Jel to je dobro za nas end-usere.Ma smeo bih da se kladim da je pola ovih glasina istina i da stvarno spremaju zver da poremete trziste.Kako nas narod kaze "gde ima dima ima i vatre". A sto se koriscenja mogucnosti telefona tice,realno ja ni na ovoj Lumiji 640 ne koristim 70% mogucnosti a radi se o telefonu nize srednje klase.A ako budem imao love uzecu SP sigurno,verovatno najslabiji ako bude isao u tri varijante kao sto se suska,ali vise mi ne treba.Imacu PC u dzepu.Pa nek koristim i 5% mogucnosti.:)
 
Poslednja izmena:
Ako bude imao Kaby Lake CPU onda ce definitivno terati x86/x64 programe jer je to jedina prava karta koja Intelu moze da donese brzu prevagu nad QC-om i obezbedi neku solidnu bazu na trzistu. To znaci da ce i Windows 10 mobile morati da promeni dobar deo svog koda.
 
Bice podrska za olovku 100% (...)
Jedno je podrška za olovku, a drugo olovka integrisana u sam uređaj - možda se gore nisam lepo izrazio, pa nisam bio dovoljno jasan. :)
Integrisanu olovku trenutno imaju samo Samsungova Nout serija i neki nižebudžetni LG modeli (kod kojih je to očajno rešeno po pitanju funkcionalnosti), a podršku za olovku imaju još mnogi drugi uređaji mnogih drugih firmi (na Androidu, naravno) , ali to nije isto kao kod Samsunga. Ako SP u sebi bude imao olovku koja bi po fukcijama bila bar blizu Noutu 7, onda bi MS mogao sa sigurnošću da računa na moje pare. Takođe, ako bi Ajfon sledeće godine došao sa integrisanom olovkom, onda bih svakako razmislio i o njemu.
 
Ako ovo nije samo glasina, da finger print radi tako sto stavis prst bilo gde na ekran.. brutalno.
 
Jedno je podrška za olovku, a drugo olovka integrisana u sam uređaj - možda se gore nisam lepo izrazio, pa nisam bio dovoljno jasan. :)
Integrisanu olovku trenutno imaju samo Samsungova Nout serija i neki nižebudžetni LG modeli (kod kojih je to očajno rešeno po pitanju funkcionalnosti), a podršku za olovku imaju još mnogi drugi uređaji mnogih drugih firmi (na Androidu, naravno) , ali to nije isto kao kod Samsunga. Ako SP u sebi bude imao olovku koja bi po fukcijama bila bar blizu Noutu 7, onda bi MS mogao sa sigurnošću da računa na moje pare. Takođe, ako bi Ajfon sledeće godine došao sa integrisanom olovkom, onda bih svakako razmislio i o njemu.


Cekaj pa cela Microsoft Surface linija ima olovku koliko je meni poznato,na tu vrstu integracije mislis? evo baci oko na link ispod,ovaj sam na brzinu nasao.:)

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/Surface-Pro-4/productID.325711500


Evo i video jeste review ali prikazuje detaljno sta olovka radi,po meni brutalno ako vec koriste ovu tehnologiju ne vidim zasto ne bi i sa SP





I jedno i drugo su zveri kako ce ono ovo sve da spakuju u fon,to samo oni znaju :d
 
Poslednja izmena:
Ako ovo nije samo glasina, da finger print radi tako sto stavis prst bilo gde na ekran.. brutalno.
Ja očekujem da nije samo glasina, ali isto tako očekujem da će prva generacija raditi polovično, kao što je bilo i sa skenerom oka.

Cekaj pa cela Microsoft Surface linija ima olovku koliko je meni poznato,na tu vrstu integracije mislis?.
Znam, i zbog toga se nadam da bi možda mogli da je ubace i u telefon. Samo tu ima određenih problema usled različitih gabarita različitih uređaja: u slučaju SF linije, olovka, koja je velika i debela - i samim tim, odlično leži u ruci - stoji sa strane ekrana tableta/laptopa, čini mi se, zahvaljujući magnetima, i to je u redu za takve uređaje, ali ne i za telefon, jer bismo je izgubili pre nego što bismo jednom stigli da je koristimo - a da ne pričamo o ergonomiji tako implementirane ideje (u prevodu, svi bi im se smejali). Dakle, kad je u pitanju telefon, olovka mora biti integrisana u kućište uređaja i samim tim, uslovljeno debljinom uređaja, mnogo tanja od ove koju imamo u sada postojećoj SF liniji. U tom slučaju, postavlja se pitanje da li će sva neophodna tehnologija moći biti spakovana u manje kućište olovke - i još, dalje od toga, da li će preostali prostor unutar telefona biti dovoljan za smeštaj sveg planiranog hardvera. Dakle, ako i imaju u planu olovku, mora biti integrisana u telo telefona (nije Samsung džaba to uradio onako kako je uradio) i tada se postavlja pitanje da li im je ona prioritet, ili možda neki drugi hardver za koji smatraju da će biti privlačniji/potrebniji kupcima i imati bolji uticaj na prodaju modela. Ja, u tom slučaju, tipujem na taj neki drugi komad hardvera, jer je kupaca kojima je olovka neophodna (ili čak poželjna) vrlo mali broj (što pokazuju istraživanja o korišćenju olovke u Samsungovim telefonima).
 
Ja očekujem da nije samo glasina, ali isto tako očekujem da će prva generacija raditi polovično, kao što je bilo i sa skenerom oka.


Znam, i zbog toga se nadam da bi možda mogli da je ubace i u telefon. Samo tu ima određenih problema usled različitih gabarita različitih uređaja: u slučaju SF linije, olovka, koja je velika i debela - i samim tim, odlično leži u ruci - stoji sa strane ekrana tableta/laptopa, čini mi se, zahvaljujući magnetima, i to je u redu za takve uređaje, ali ne i za telefon, jer bismo je izgubili pre nego što bismo jednom stigli da je koristimo - a da ne pričamo o ergonomiji tako implementirane ideje (u prevodu, svi bi im se smejali). Dakle, kad je u pitanju telefon, olovka mora biti integrisana u kućište uređaja i samim tim, uslovljeno debljinom uređaja, mnogo tanja od ove koju imamo u sada postojećoj SF liniji. U tom slučaju, postavlja se pitanje da li će sva neophodna tehnologija moći biti spakovana u manje kućište olovke - i još, dalje od toga, da li će preostali prostor unutar telefona biti dovoljan za smeštaj sveg planiranog hardvera. Dakle, ako i imaju u planu olovku, mora biti integrisana u telo telefona (nije Samsung džaba to uradio onako kako je uradio) i tada se postavlja pitanje da li im je ona prioritet, ili možda neki drugi hardver za koji smatraju da će biti privlačniji/potrebniji kupcima i imati bolji uticaj na prodaju modela. Ja, u tom slučaju, tipujem na taj neki drugi komad hardvera, jer je kupaca kojima je olovka neophodna (ili čak poželjna) vrlo mali broj (što pokazuju istraživanja o korišćenju olovke u Samsungovim telefonima).

Kapiram tacno sta pricas.Ja mislim da ne ce biti u kucistu telefona,ipak je telefon,magnet kao na Surface Book-u ne dolazi u obzir,kao sto si i rekao svi bi se smejali.Mislim da ce biti 100%podrzana od SP ali da ce se kupovati dodatno kome treba.To mi neko najlogicnije deluje,no videcemo sad sam odgledao ovaj review od 20 min za Surface Book,pa ovo je cudoviste,dizajn,funkcijonalnost ma sve.Ubili su Apple i ostale sto se Tableta tice.Neko ce reci dobro jutro,ali nisam bio u toku sa celom Surface linijim.Evo zadnjih sat vremena samo gledam recenzije raznih uredjaja svaki je brutalan od najjeftinijeg i najmanjeg pa na gore.E da imam love kako bi slatko pazario jedan ovaj Book. :) Ali najjeftiniji book 1400$:p
 
Poslednja izmena:
To je zahvalno, ali skupo zadovoljstvo. :)
Nego, u vezi sa olovkom: bolje i da je ima, pa makar i van kućišta telefona, nego da je nema - ali to ipak nije najbolje i najpraktičnije rešenje: niko je neće nositi svaki dan sa sobom u džepu jer je nepraktično i jer će je kad-tad izgubiti. A posebno ako krenu Eplovim putem, pa je budu prodavali posebno, niko ili skoro niko je neće kupiti. Drugo, čak i ako je budu uvrstili u dodatnu opremu uz telefon, u pakovanju, opet ostaje pitanje trenutka kad će biti izgubljena, i zato bi većina korisnika prosto zaboravila na nju i ostavila je u kutiji sa papirologijom, što opet povlači za sobom pitanje funkcionalnosti potencijalno dobrog i korisnog parčeta hardvera, budući da je svakodnevna njegova upotreba na taj način svedena na statističku grešku.
Sličan princip je pre par godina pokušao LG sa modelom Vu, ako se neko seća. Model je trebalo da parira Samsungu Nout (prvoj generaciji), ali je, usled nekih problema, izašao tek za vreme N2, ako dobro pamtim. Uglavnom, olovka nije bila u telefonu, ali jeste dolazila besplatno uz telefon, i nije imala neke posebne funkcije, osim jednog vrlo dobrog softverskog dodatka u samom telefonu, a sam telefon je popljuvan širom interneta (pomalo i nepravedno), pošto je kasno došao, i to sa starim softverom (a i kućište je bilo ekstravagantno za to vreme - gabariti su mu bili jako bliski BB Pasportu, a ekran od 5" je imao proporciju 4:3), pa zato ni dva njegova naslednika nisu ništa bolje prošla, od kojih se Vu 3 prodavao samo na teritoriji Koreje.
Dakle, MS bi mogao da se uči na tuđim greškama, pošto ionako često pravi svoje. ;)
 
Nazad
Vrh Dno