Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Ček, ček ti namerno vršiš zamenu teza ovde.
Aplikacije kao prečica do servisa ili sajtova nije nešto što je autohtono sa Majkrosoft to su mnoge druge kompanije radile pre njega. Koji programski jezik je korišćen je nebitno.
UWP ti je kad kupiš neku aplikaciju, igru ili program na jednom uređaju da ga automatski imaš i na drugom. Kupiš igru na konzoli igraš je ba PC, kupiš aplikaciju na mobilnom i imaš je i na tabletu itd.
To što se tebi to ne sviđa sa developerske strane to je tvoj problem, i komotno možeš da zaobiđeš Windows platformu. A možda čak i Windows teme po forumu jer postovi su ti tipično flejmovanje.

Sent from mTalk
 
Ček, ček ti namerno vršiš zamenu teza ovde.
Baš zato sam ja i pisao ono gore onako. Na androidu su aplikacije korisne, i to je prednost Androida u odnosu na Windows Mobile - aplikacije, a kad se priča o univerzalnim aplikacijama koje će ljudi koristiti na svojim desktop kompjuterima, laptopovima, tabletima itd, to je ipak nepotrebno.

A i zvuči malo kao Stiv Džobs što je govorio za veće ekrane, za olovku, i tako redom...

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
@Miskonius
Očigledno je da ne znaš ko je i šte je @yooyo ;)
 
Od kako je izasao win 8 nisam omanuo u predviđanjima šta će se desiti sa Microsoftom. Danas rade tačno ono što sam govorio da treba da rade kad su izbacili wp7. Ne.. nema veze sa uwp. Uwp je još jedna greška u koju srljaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ono sto mene izludjuje u svoj prici je sledece: covek placa paket mesecno 20e i ima 1000 minuta za razgovor sa svim mrezama u Srbiji i onda mi trazi da instaliram vajber jer mu je lakse da me zove preko vajbera a ne preko GSM mreze? Zasto?

UWA su namenjene konzumiranju medijskog sadrzaja i kao takve odradjuju posao potpuno korektno. Je l' zaista postoji razlika u gledanju filma na UWA i npr. preko VLC? Evo, ja otkako sam instalirao windows 10 na pc filmove gledam preko UWA, i ne vidim razliku u odnosu na gledanje filmova na win7 i mpc.
 
Od kako je izasao win 8 nisam omanuo u predviđanjima šta će se desiti sa Microsoftom. Danas rade tačno ono što sam govorio da treba da rade kad su izbacili wp7. Ne.. nema veze sa uwp. Uwp je još jedna greška u koju srljaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Za sve postoji prvi put, možda sad omaneš u predviđanju u vezi sa Microsoftom, možda bude upravo suprotno tvojim predviđanjima?
 
Tablet tržište je u opadanju tako da tu nemaju šta da traže niti da investiraju.
PC app i tablet/mobile app nemaju isti korisnički interfejs. Zabluda je da će desktop UWA raditi podjednako dobro i na tabletu i mobilnom.
Dalje, šta bi ti pre koristio na desktopu, forum kroz tapatalk ili forum kroz web browser? Šta bi pre koristio, desktop video player ili uwa player? Desktop text editor ili uwa verziju? Zbog ograničenja, velika većina desktop aplikacija neće moći da se pojavi u UWA izdanju.
Twitter, facebook... u browseru ili kao UWA? Netflix i spotify .. browser ili UWA?
UWA je za Noddy aplikacije, potpuno bezazlena tehnologija.
Uz napredak cloud servis, aplikacije nestaju i postaju servisi. To što imamo po telefonima i računarima je samo front-end app za back-end servis. U budućnosti će toga biti još više. Front-end najviše zavisi od ulaznih uređaja. Tastatura, miš, touch screen, gamepad.. mnogo se razlikuju da bi jedna aplikacija pokrila sve to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Moram samo na ovo da se nadovezem:
Zabluda je sto mislis da sve sto ti izogovoris postaje aksiom.
Koristim komp i laptop sa W10, tablet sa W10 i Lumiu 640.
Ne pricaj napamet.
 
Od kako je izasao win 8 nisam omanuo u predviđanjima šta će se desiti sa Microsoftom.

To bar nije teško, svi znamo da su oni ******i koji sami sebi seku noge. :D :D :D
Mene oni interesuju samo u tom smislu što (volim da) koristim njihov mobilni OS, i interesuje me samo sudbina tog OS-a. Da ga prodaju nekoj drugoj firmi (što je nemoguće, naravno), odmah bih rekao "MS dizgori". :D :D
 
@JohnnyB:
Ti si onda 0.1% svih WP korisnika.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od kako je izasao win 8 nisam omanuo u predviđanjima šta će se desiti sa Microsoftom. Danas rade tačno ono što sam govorio da treba da rade kad su izbacili wp7. Ne.. nema veze sa uwp. Uwp je još jedna greška u koju srljaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mislim da oni za sebe najbolje racunaju sta im je bolje. Moraju se doneti neke odluke, nesto im je negde plus, negde minus, pa neka on vagaju, a ja cu kao krajnji korisnik da vidim na kraju da li mi se svidja to sto su napravili. Za sad sam zadovoljan, i zapazam da ide na bolje.


Ono sto mene izludjuje u svoj prici je sledece: covek placa paket mesecno 20e i ima 1000 minuta za razgovor sa svim mrezama u Srbiji i onda mi trazi da instaliram vajber jer mu je lakse da me zove preko vajbera a ne preko GSM mreze? Zasto?

UWA su namenjene konzumiranju medijskog sadrzaja i kao takve odradjuju posao potpuno korektno. Je l' zaista postoji razlika u gledanju filma na UWA i npr. preko VLC? Evo, ja otkako sam instalirao windows 10 na pc filmove gledam preko UWA, i ne vidim razliku u odnosu na gledanje filmova na win7 i mpc.
Rekao bi da nema nikakve razlike, meni su univerzalne aplikacije zgodne da neke stvari smestim u start meni, i da mi budu "na dlanu" kao sto su mi i na telefonu. Da li cu pustati serije preko BS Playera ili univerzalnog VLC - svejedno, gledacu sta mi koji daje. BS Player mi sam nalazi titlove sa neta, taj mi dakle vise odgovara. :) Vise mislim da su univerzalne aplikacije zgodne samo zbog te prisupacnosti raznih stvari - sve na jednom mestu - odatle i na facebook (koga zanima), odatle odmah imam mejl (sto mene zanima), tu mi je kalendar, beleske kao na telefonu - bas sve sto mi treba.

Jedinos to mi te pogodnisti ipak nisu bile dovoljan razlog da instaliram Windows 10 i kod kuce na kompjutera zbog igara, ali inace ja mislim da su ovo sto sam pomenuo glavne pogodnosti.
 
Meni smeta podjednako preterivanje u bilo kom smeru.

Microsoft je trenutno rešio:

1. Da ne mora update posebno da se radi za svaki telefon, funkcioniše kao desktop.

2. Nema više restartovanja razvoja kao 7, 8 WP.

3. Nema dodatnih troškova u odnosu na Android za proizvođače telefona. Možda i smanjenje jer ne moraju oni da brinu o update ako misle da imaju podršku.

Problemi koji su ostali su:

1. Sitni bug-ovi koji iritiraju i često se pojavljuju.

2. Funkcije koje fale u odnosu na Android i koje se uzimaju zdravo za gotovo.

3. Najveći problem rešiti problem jaje/kokoška aplikacije.
 
Moram samo na ovo da se nadovezem:
Zabluda je sto mislis da sve sto ti izogovoris postaje aksiom.
Koristim komp i laptop sa W10, tablet sa W10 i Lumiu 640.
Ne pricaj napamet.

Upravo tako! Rade univerzalne aplikacije dobro i na jednom i na drugom sistemu. To sto pruzaju na jednom uredjaju, pruzaju i na drugom, a ako im fali neki uredjaj ili senzor, jaka stvar... Stavise, bas je dobro sto su neke stvari stavili da budu univerzalne aplikacije. Primer - kamera. Odlicno je da je imaju ljudi na laptopovima, onako su ranije morali da kopaju po netu da nadju neki program kojim ce moci da se slikaju tom web kamerom, da nesto snime, ili bilo sta.
 
Meni smeta podjednako preterivanje u bilo kom smeru.

Microsoft je trenutno rešio:

1. Da ne mora update posebno da se radi za svaki telefon, funkcioniše kao desktop.

2. Nema više restartovanja razvoja kao 7, 8 WP.

3. Nema dodatnih troškova u odnosu na Android za proizvođače telefona. Možda i smanjenje jer ne moraju oni da brinu o update ako misle da imaju podršku.

Problemi koji su ostali su:

1. Sitni bug-ovi koji iritiraju i često se pojavljuju.

2. Funkcije koje fale u odnosu na Android i koje se uzimaju zdravo za gotovo.

3. Najveći problem rešiti problem jaje/kokoška aplikacije.
Lepo receno.
 
@Dark...
Ovo ti nije trebalo, sad verovatmo sledi doktorska disertacija...;)

Inače nisam primetio da MS nešto loše ide, telefoni su valjada samo jedan deo njihovog poslovanja. Čak i tu verovatno ide onako kako su planirali, a to je W10 i Surface Phone, high-end telefon i ništa ispod toga. Lumia brend i L950 su bili samo prelazni period u predstavljanju W8-10.
 
[emoji23]

Planirali su fail sa Lumijama i nezastupljenost na tržištu.
Pa vrh.
 
Inače nisam primetio da MS nešto loše ide, telefoni su valjada samo jedan deo njihovog poslovanja.

Mene lično zabole da li im ide dobro ili ne, ne mrzim ih, svakako, ali ih i ne volim toliko da ću se nervirati ako im ide slabo. Mene kao krajnjeg korisnika zanima samo njihov OS za mobilne telefone i zato mi smeta što tu stvari idu loše.
 
@evindzer
Iskreno ni mene nije briga za MS ;)
Što se tiče W10, on je samo ispod očekivanja i nadanja pojedinaca, a što se tiče bagova nema ih ni manje ni više od ostalih OS.
tapatalk by L640
 
Što se tiče W10, on je samo ispod očekivanja i nadanja pojedinaca, a što se tiče bagova nema ih ni manje ni više od ostalih OS.

I ovo je apsolutno tačno, imao sam mnogo veća očekivanja i zato sam relativno razočaran. S druge strane, za moj Android model ovde skoro niko nije zainteresovan, tema je odavno mrtva, a mogao bih da ispišem stranice i stranice razočaravajućih komentara.
 
Hmmm... Ja imam desktop, laptop, tab i telefone... Sve sa W10. Iskreno, jedino tv (LG) nema W10, nisam kupio xbox, jer nije imao FHD rezoluciju, zato sam uzeo PSP.
Mada ovo ne znači da u budućnosti neću kupiti android telefon.
U iščekivanju MS uređaja, i tragičnom odnosu MS-a prema "nama", možda baš sledeći telefon bude neki android ili ios.
 
Hmmm... Ja imam desktop, laptop, tab i telefone... Sve sa W10. Iskreno, jedino tv (LG) nema W10, nisam kupio xbox, jer nije imao FHD rezoluciju, zato sam uzeo PSP.
Mada ovo ne znači da u budućnosti neću kupiti android telefon.
U iščekivanju MS uređaja, i tragičnom odnosu MS-a prema "nama", možda baš sledeći telefon bude neki android ili ios.

Ja relativno slicno razmisljam hocu jednu platformu na svim uredjajima.Za sada je MS najeftinije i najbolje resenje subjeltivno gledano,da imam love za iMac 27" ne bih trepnuo,nego bi presao na iOS.Ipak su "duze u igri" i rekao bih da imaju jasnu viziju sta hoce za buducnost.Dok MS svaki cas nesto menja,evo juce citam app Microsoft Healt se sad zove Microsoft Band.A Band 2 je trebalo da dobije naslednika ove godine Band 3 e sad ZDnet je iz pouzdanih izvora napisao kakoj me MS odustao od daljeg razvoja Band projekta.Band 2 kosta preko 250 eura dok FitBit ima svoje proizvode a partner su sa MS koji za duplo manje para prave iste "narukvice" mozda cak i bolje u smislu da imaju vise funkcija,bas sam gledao cene od 50 do 260 eura.E to je ono sto mi najvise smeta kod MS sto nemaju jasnu strategiju,nego jedan mesec ovako,drugi ovako.

Ja zelim da ostanem korisnik njihove platforme ali bih isto tako vole da znam sta planiraju,sto za SF sto za ostale zajebancije kao Band.Neka lepo saopste.Moje misljenje je da ce izbaciti SF u tri modela po paprenim cenam a da ce ostalim proizvodjecima ostaviti da prave nisku i srednju klasu.To mi se nekako cini najlogicnije po nacinu na koji se ponasaju.Pravi primer je ovaj Band 2 prodaja je bila mizerna(a i nisu ga bas nesto reklamirali) i sad odustaju od daljeg razvoja projekta i ostavljaju FitBib-u da pravi "narukvice"

Nego ne znam da li neko gleda seriju Ray Donovan u toku je 4 sezona,svaki telefon u seriji je Lumi.To su platili sigurno a sa druge strane ne guraju klasicne reklame.Ipak je fon u TV seriji malo suptilna reklama za prosecnog korisnika.:)
 
Na MacOS ne možeš da radiš neke stvari koje su podrazumevane na Windows. Nisam siguran da bi bio zadovoljan. To je generalno postalo mantra išao bi na Mac da imaš para... Što nije tačno. Pri tome je Apple zapostavio Mac u odnosu na iOS poprilično.
Ne kažem da je Mac loš, ali meni ne leži i pare nemaju nikakvu ulogu u tome.
 
Na MacOS ne možeš da radiš neke stvari koje su podrazumevane na Windows. Nisam siguran da bi bio zadovoljan. To je generalno postalo mantra išao bi na Mac da imaš para... Što nije tačno. Pri tome je Apple zapostavio Mac u odnosu na iOS poprilično.
Ne kažem da je Mac loš, ali meni ne leži i pare nemaju nikakvu ulogu u tome.
Nikad nisam ozbiljnije seo i video mogućnosti. Proveo sam par sati na Mac Book Air I drndao sam iPhone 4 poprilično. Ali eto vidiš da mi nisi rekao ne bih znao. Mislim svakako bih se informisao malo ozbiljnije da odlučim da pazarim. Zato i navijam za Microsoft da uspe,jer se tu osećam kao kod kuce [emoji2]

Sent from mTalk using Lumia 640 DS
 
Vazi i obrnuto.. Na macOS mozes da radis neke stvari koje su nemoguce na Windowsu. Sve zavisi od afiniteta.
 
Vazi i obrnuto.. Na macOS mozes da radis neke stvari koje su nemoguce na Windowsu. Sve zavisi od afiniteta.

Slazem se i ako nema kao sto sam naveo toliko iskustva,pogotovo sa Mac-om.Kod Air-a me odusevilo kako sve klizi,da ne spominjem kako je laptop dizajniran,ono je jezivo kako izgleda.I sve klizi.To je ono sto najvise zelim od svake platforme.Da iamo sam prilike i da se idram jedno 2h sa Ipad-om poslednjim koji su izbacili.Onaj tablet kako je dizajniran skidam kapu,covek ima i onaj dodatak gde je poklopac(zastita) i tastatura.Vrhunska masina.Mada sam se najvise igaro sa Siri :d
 
Nemoj ovo da shvatis kao vredjanje ali ako si odusevljen macbook air-om sta bi onda bilo da uzmes surface book u ruke... No, vratite se na temu a koja je kako ce MS satrati konkurenciju :D
 
Nazad
Vrh Dno