Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Rekli da ce uredjaji sa windows 10 na arm cipovima doci prvo u obliku 2in1 uredjaja (surface tablet). Sve vise se pominje 2018ta a i vec sad treba da obezbede dovoljno SD835 jedinica ukoliko zele da "SP" izadje u ovoj godini. Samsung je pokupovao sve sto je QC proizveo tako da osim S8 nece biti drugih telefona a ni uredjaja drugog tipa koji ce imati SD835 malo duze vremena. Ne verujem da ce pustiti da im "SP" bude zamorce jer nemaju prostora za tako nesto u domenu telefona. Ako ce ga i raditi onda bi to trebalo da bude na nivou Surface linije u svakom pogledu. S druge strane, mogu da izbace gazilion uredjaja drugog tipa gde mogu da se razmahnu koliko hoce bez bojazni. Ali svakako bi i tu morali da budu dobri iz razloga sto masa treba da prihvati puni windows na malim uredjajima pa je prvi utisak bar sto se operativnosti tice jako bitan.
 
Rekli da ce uredjaji sa windows 10 na arm cipovima doci prvo u obliku 2in1 uredjaja (surface tablet). Sve vise se pominje 2018ta a i vec sad treba da obezbede dovoljno SD835 jedinica ukoliko zele da "SP" izadje u ovoj godini. Samsung je pokupovao sve sto je QC proizveo tako da osim S8 nece biti drugih telefona a ni uredjaja drugog tipa koji ce imati SD835 malo duze vremena. Ne verujem da ce pustiti da im "SP" bude zamorce jer nemaju prostora za tako nesto u domenu telefona. Ako ce ga i raditi onda bi to trebalo da bude na nivou Surface linije u svakom pogledu. S druge strane, mogu da izbace gazilion uredjaja drugog tipa gde mogu da se razmahnu koliko hoce bez bojazni. Ali svakako bi i tu morali da budu dobri iz razloga sto masa treba da prihvati puni windows na malim uredjajima pa je prvi utisak bar sto se operativnosti tice jako bitan.

Pokazali su da imaju prostora, W10M je upravo to bio ... tj jos uvek je u neku ruku... WP kao sistem je ipak druga prica , to je i onih 4% dokazalo ...
 
Samsung je pokupovao sve sto je QC proizveo tako da osim S8 nece biti drugih telefona a ni uredjaja drugog tipa koji ce imati SD835 malo duze vremena.

To je tacno ali nece trajati tako dugo, bar ne prema trenutno dostupnim informacijama. Vec za Q2 su najavljeni i ostali uredjaji sa SD835 tako da ni MS nece biti ogranicen u tom smislu.

Samo je pitanje da li taj Snapdragon moze da ''pogura'' celu tu continuum pricu kako treba jer sam soc nije nesto drasticno bolji od S820/821 i ponovo zaostaje za proslogodisnjim Apple soc.
Bice SD835 odlican za smartfone ali za tu ''desktop'' upotrebu.. pitanje je.
 
Poslednja izmena:
I ja sam vrlo skeptičan po pitanju cele te priče.
Kud čip slab i ne može da se poredi sa x86 arhitekturom kud još mora da radi emulaciju.
Videćemo...

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Poslednja izmena:
Zar nije bilo priče da Intel ponovo ulazi u mob soc priču ? Čak je bilo priča da ih je Google razmatrao za pixel 2..
Možda ovaj surface ceka taj Intel

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Demonstracija Windows 10 na ARM cipu u Shenzhenu je uradjena sa SD820 i bar po onome sto je moglo da se vidi licilo je na fluidan rad. Kazem licilo je, ostaje da se vidi uzivo kad postane dostupno jednog dana. E, sad "According to Qualcomm, the Snapdragon 835 is 27 percent faster and will consume 40 percent less power, while its size will be 30 percent smaller than the previous reiteration". 27% je znacajno ubrzanje CPU-a AKO SD820 zaista tera win10 kao sto je i prikazano. Zapravo, nekako me mnogo vise kopka to na koji nacin ce uredjaj (pod pretpostavkom da se zaista pojavi) biti realizovan kao celina nego interni hardver jer ako ce biti iz surface linije onda ne treba ocekivati nista osim najboljeg (i najskupljeg) trenutno dostupnog hardvera. I da, slazem se da bi MS trebalo da za ovakav tip uredjaja razvije ili unajmi nekoga da za njih razvije poseban cip i specificno ga prilagodi windowsu.
 
Zar nije bilo priče da Intel ponovo ulazi u mob soc priču ? Čak je bilo priča da ih je Google razmatrao za pixel 2..
Možda ovaj surface ceka taj Intel

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Intel mobilni SoC radi vise manje ok, ali boze sacuvaj koliko to cudo moze da se ugreje to nije normalno. Mislim da je to glavni razlog sto i uz silna ulaganja (citaj poklanjanje SoC-eva kineskim proizvodjacima) nisu napravili nista na mobilnom trzistu.
 
Kada je prezentovan "Windows on ARM", MS i Qualcomm su predstavljeni kao partneri u tome.. ako se dobro secam, cak je i Qualcomm-ov CEO govorio na toj prezentaciji. Tako da ne verujem da se ceka Intel.
Sta se ovoliko ceka ne znam, vec neko vreme nisam cuo neke nove informacije o SP. Ipak mislim da MS nece gasiti taj projekat.. iz razloga sto im je OS na telefonima potreban u nekakvom obliku, da bi zaokruzili platforme sa svojom Windows 10 pricom.
 
Intel je definitivno van ove price u ovoj a verovatno i naredne godine. Mozda je i bolje ovako, da nista ne obecavaju ali na kraju da izadju sa kompletnim uredjajem koji ce zadovoljiti one koji su ga cekali. Samo da to cekanje ne bude toliko da vise ne preostane niko ko bi ga docekao.
 
Ja gotivim ovakav dizajn. Sve cisto i na svom mestu, nista ne strci i nista nije tu jer "eto nismo znali gde da ga stavimo pa smo ga stavli tu samo da ne razmisljamo sta cemo s tim". Eh, puste zelje :) Nevezano za windows, u ovakvom kucistu bih voleo da se pakuju telefoni. Kakav zakrivljen ekran i te gluposti. Svaka cast za dizajn.
 
Ja gotivim ovakav dizajn. Sve cisto i na svom mestu, nista ne strci i nista nije tu jer "eto nismo znali gde da ga stavimo pa smo ga stavli tu samo da ne razmisljamo sta cemo s tim". Eh, puste zelje :) Nevezano za windows, u ovakvom kucistu bih voleo da se pakuju telefoni. Kakav zakrivljen ekran i te gluposti. Svaka cast za dizajn.

Slazem se ...
Ali ja bi ove navigation keys izbacio ... treba to sve da sljaka kao na MeeGo nekada bez tih gluposti , home , back i search.
 
Hoce li biti tog surface telefona,sta se desava,ima li kakvih vesti ili glasina?Razmisljam da kupim HP elite x3 sad je na nekom popustu ali da sacekam ako Surface uskoro izlazi?
 
Vala meni je to bacanje para brate..
A Surface nikada nije ni bio najavljen, ni kada je bilo nesto od platforme, a kamoli sad.
 
^^^^
Ovo baš lepo izgleda :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno