Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Apsolutno,covek je samo openmindet i nije glup,Pa ne zaista ja zaista ne bih imao problem da sada kupujem novi telefon to npr bude Android ako sve lepo radi po moim standardima.Samo glup covek ne menja misljenje.But thats just me...:d
Tako je!Samo sto sam do sada imao toliko losih iskustava s androidom da mi se javi otpor i na pomisao da ga ponovo imam.Za sad sam pronasao ono sto mi treba i nadam se da MS nece odustati od svega.
 
Da,bas poluproizvod,ni jedan do sad nije eksplodirao.
Poluproizvod sto se tice softvera, jako los je bio fw kada su ga izbacili...
Ono za bateriju kod samsunga me nista ne cudi, ali da ne idemo u off.
950 ne moze da da dobije super ocenu ni za build dizajn, posto ima nas koji su furali Lumie 2013 i 2014 koje su ipak za klasu bolje konstruisane.
Zar vam nije jasno da je MS unisitio Nokiu i Lumiu kao brend liniju telefona sa WP.
Ja ne mogu da cenim MS posto je tako nesto uradio.

Hahha uzeti sada 950 jeste ludost, sem ako ga moze neko nabaviti za 200e, ovako bacati 300 i kisur evra za tako nesto, pa ja verujem i da bi fanboy stavio prst na celo.
 
Poslednja izmena:
Taj lik na ajfonu nikad nije imao problema sa notifikacijama iz Vibera, facebooka, i ostalih. On nema pojma da li mu je app živa u pozadini ili nije.. to i dalje radi. Safari mu renderuje web strane bez greške. Hard reset verovatno nikad nije koristio. Restart telefona nije mesecima radio.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odgovorio sam Enemoonu.
@kjager:
Kupiti danas telefon koji je prošlogodišnji model i kada svi znaju da se Lumia ukida je pomalo ludost ili neobaveštenost. Tom drugaru si uvalio mačku u džaku.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ukida se linija, i model jer je godinu dana ionako životni ciklus. S druge strane softver će i dalje biti tu i Redstone 2 koji je i fokusiran na unapređenju mobilnog dela sigurno dobija. A i sada može da uđe u insajder program. Nije tolika mačka u džaku što se toga tiče.
 
Dark ti ne gubis nadu od upgrade-a do upgradea W10M...
Evo ja se vracam u W10M klan ako na 550 u rs2 poprave sve bugove i dovedu ga na poziciju kakvu je nekada 520imala, sto se tice fluidnosti sistema.
Ali nisam entuzijasta po pitanju toga, pokazali su da im telefoni nisu bitna stvar..
 
Ja znam koliko realno može da valja sistem za toliko malo vremena. Ljudi stalno računaju kao da je u pitanju iOS ili Android nova verzija koja je samo nadograđena na prethodnu. Microsoft je počeo od nule. I pri tome je mnogo truda i para moralo da ode da upgrade sa 8.1 uopšte bude moguć. Jer Windows 10 jedino što ima od dodirnih tačaka sa 8.1 je što ima podsistem da uopšte može da pokreće aplikacije koje nisu UWP.

A RS1 je nebo i zemlja u odnosu na TH2, mada ima bug tu i tamo.
 
Sudbina za Windows Mobile je izvesna, on ostaje. Jedino možemo u nekom trenutku mi sa starijim Lumiama da izvisimo za neku buduću nadogradnju.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Ja bih i dalje da pazarim L950 bez obzira na sve smatram da je to odličan telefon i verovatno ću nakon ove Lumie ostati na windows platformi. O preskupom ifonu ja i ne razmišljam niti me zanima ta koncepcija ikona i to šarenilo isto kao i na androidu. Možda sam se previše navikao na žive pločice pa mi sad sve nekako izgleda bzvz. Da li je pametno uzimati 950 sada nakon informacije da se Lumia brend gasi to znaju stručnjaci što se mene smatra i dalje mi je primamaljiv i prvi pik. Ukoliko se u međuvremenu ne pojavi nešto zanimljivije ostajem pri tome .. možda se predomislim da mi prvi pik bude SP ali otom potom za sad imama neke druge prioritete ali svakako ukoliko budem mogao kupiti novu 950 ja ću je kupiti tu nema dileme.
 
Poslednja izmena:
Ja bih i dalje da pazarim L950 bez obzira na sve smatram da je to odličan telefon i verovatno ću nakon ove Lumie ostati na windows platformi. O preskupom ifonu ja i ne razmišljam niti me zanima ta koncepcija ikona i to šarenilo isto kao i na androidu. Možda sam se previše navikao na žive pločice pa mi sad sve nekako izgleda bzvz. Da li je pametno uzimati 950 sada nakon informacije da se Lumia brend gasi to znaju stručnjaci što se mene smatra i dalje mi je primamaljiv i prvi pik. Ukoliko se u međuvremenu ne pojavi nešto zanimljivije ostajem pri tome .. možda se predomislim da mi prvi pik bude SP ali otom potom za sad imama neke druge prioritete ali svakako ukoliko budem mogao kupiti novu 950 ja ću je kupiti tu nema dileme.

+1 Prosto su mi neverovatni neki komentari."uvalio mu" jednom od boljih prijatelja,ali pravih koje imam.No ne zelim da nastavljam pricu o tome izvinjavam ste sto sam i pominjao da se neko odlucio da kupi 950. Vracam se na topc Cortana mi izbacila jutros link iPhone 7 vs. imaginarni SF ako uspem da ga iskopam kacim,sve cista spekulacija ali zanimljivo za procitati.:)
 
Kjager, pominji i dalje, ovo je tema o potencijalnom W10M uređaju, tako da nisi ništa pogrešio. A što se tiče 950(xl) i poluproizvoda, moj stav je sledeći:

poluproizvod u svetu telefona je samo onaj uređaj koji ne radi ono što treba - dakle, kome hardver i softver nisu dobro usklađeni. Prema tome, i 950(xl) i svi ostali MS-ovi modeli koji su došli sa W10M bili su pokuproizvod, jer sistem nije bio dovoljno dobar, zapravo, bio je očajan. U poslednjih par meseci, sistem je bolji, mada i dalje imam gomilu zamerki na njegov rad, ali sada ti telefoni ne moraju obavezno potpasti pod definiciju poluproizvoda. Dalje, kao neko ko godinama koristi WM/WP i planira da to čini i dalje, 950xl je za mene jedini validan izbor u okviru jadne i slabe ponude telefona sa ovim OS-om. Takođe, moje znanje o situaciji u kojoj se nalaze Lumije kao brend i u kojoj se nalazi sam OS dovoljno je da odlučim da li ću taj brend i taj OS koristiti i dalje ili ne, i dovoljno je da donesem odluku koja mi najviše odgovara. A odluka je da ću, baš zato što sam svestan situacije - ili uprkos lošoj situaciji, svoj trenutni 930 negde u budućnosti zameniti sa 950xl, jer mi ovaj OS, uprkos brojnim manama i nedostacima, prija i odgovara. Čisto da upotpunim sliku, uz W10M uporedo i svakodnevno imam i koristim i Android telefon, i tako planiram da radim i u budućnosti, dakle dva telefona sa dva različita OS-a, pri čemu oba OS-a podržavam.
 
Poslednja izmena:
Svako ko misli da ce windows nestati sa trzista mobilnih telefona je u velikoj zabludi. Toliko.
 
I ja se slažem s tom konstatacijom - ali više me ništa ne bi iznenadilo od MS-a.
 
Ali nece nestati sa trzista. Sve sto se sada desava, desava se zato sto Microsoft tako hoce. Moze neko biti ogorcen ili sta god, ali to je cinjenica. Oni su ti koji su odlicili da prave Windows 10 Mobile, a da dignu ruke od osmice, i oni su ti koji su resili da ugase Lumie. Da hoce da ugase platformu, ne bi gasili najaci Windows Phone brend, dok razvijaju jos svoj operativni sistem za mobilne, jer za Microsoft - cak i da naprave sve tako da imaju 0% dobiti od prodaje telefona, to im je dobit jer se time siri njihova platforma.

I naravno da su i oni svesni da ni ovo sto sad imaju nije to to, za sire trziste treba to i bolje, i moze bolje. Treba da bude perfektno. Ali, daleko od toga da je ovo poluproizvod, ovo je sad pouzdan operativni sistem. Moja devojka da je htela pre cetiri meseca da kupi w10m telefon, rekao bih joj da se pripazi, tj. da je bolje da malo saceka. Sad ga je nedavno uzela, kad sam ja video da i kod mene telefon radi skroz dobro - sa par zanemarljivih manica koje trebaju biti ispravljene.
 
Ali sta ce biti kada ideja "jedan OS za sve uredjaje" ne prodje? A nema nikakve sanse da prodje na mobilnim telefonima.
 
To i nije jedan OS za sve uredjaje, obojica to znamo, to su samo univerzalne aplikacije koje mogu da se pokrecu na oba sistema. Ispravnije bi bilo da kazemo da postoji samo jednosmerna inkluzija - Windows 10 na PC-u obuhvata i ovaj Windows 10 Mobile. A da li ce proci, to cemo videti. Ne vredi se opterecivati oko toga, i mnogo ce zavisiti od koraka samog Microsofta - ne samo kako ce izgledati sistem o kako ce raditi, nego i za sve ostalo. (Kako ce ga reklamirati, i sve ostalo.) Ako ne uspe, jaka stvar. :) (Jedino sto sad ne raspolazemo sa dovoljno informacija da bismo znali da im nece uspeti.)
 
Ali sta ce biti kada ideja "jedan OS za sve uredjaje" ne prodje? A nema nikakve sanse da prodje na mobilnim telefonima.

Zasto po tvom misljenju to ne moze da zazivi ?

Moje je misljenje da je MS veliki igrac na trzistu tableta, a na trzistu PC-a je Windows poput Androida na telefonima, dakle izrazita dominacija. Aplikacije ce biti potrebne, ako ne toliko za PC, onda za tablete.. dakle razvijace se sigurno. A kad imaju tu mogucnost za male pare, da naprave istu aplikaciju, sa nekim kozmetickim promenama za telefone, mislis da developeri nece to da iskoriste ? Ja bas mislim da hoce, cak i kad je ekosistem srusen i sve se gradi iz pocetka, verujem da ti prvi ne bi propustio priliku za zaradu na taj nacin.
 
Tablet tržište je u opadanju tako da tu nemaju šta da traže niti da investiraju.
PC app i tablet/mobile app nemaju isti korisnički interfejs. Zabluda je da će desktop UWA raditi podjednako dobro i na tabletu i mobilnom.
Dalje, šta bi ti pre koristio na desktopu, forum kroz tapatalk ili forum kroz web browser? Šta bi pre koristio, desktop video player ili uwa player? Desktop text editor ili uwa verziju? Zbog ograničenja, velika većina desktop aplikacija neće moći da se pojavi u UWA izdanju.
Twitter, facebook... u browseru ili kao UWA? Netflix i spotify .. browser ili UWA?
UWA je za Noddy aplikacije, potpuno bezazlena tehnologija.
Uz napredak cloud servis, aplikacije nestaju i postaju servisi. To što imamo po telefonima i računarima je samo front-end app za back-end servis. U budućnosti će toga biti još više. Front-end najviše zavisi od ulaznih uređaja. Tastatura, miš, touch screen, gamepad.. mnogo se razlikuju da bi jedna aplikacija pokrila sve to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Twitter ,Netflix,Spotify ,Deezer su baš i odlični primeri za UWP . Meni nema logike da koristim Deezer Spotify , Netflix preko browsera ako već imam za to aplikaciju.
Koristim na pc-u Twitter,Deezer,Mail i još par aplikacija i zgodnije su mi nego da otvaram browser za njih .
 
Poslednja izmena:
Ali sta ce biti kada ideja "jedan OS za sve uredjaje" ne prodje? A nema nikakve sanse da prodje na mobilnim telefonima.
Ta ideja ne da će da prođe, nego istu stvar je najavio Google. Postojanje različitih sistema je bila posledica nedovoljno jakih uređaja, a ne idejnog rešenja. Sada kada mobilni uređaji mogu da iznesu punokrvni OS, svi će da pređu na univerzalni dizajn uključujući i Apple u nekom trenutku. Smanjuje nepotrebne troškove, uniformno je itd.

Inače ljudi, Dona je potvrdila na twitteru da računaju na telefone koje će partneri da izbace i da će naravno biti uključeni u insajder program ako žele. Microsoft ovde ima u rukama univerzalnu podršku Apple sa mogućnošću raznolikosti modela Android. Ako i to uspeju da zajebu, ne znam šta da kažem.
 
Veoma je mali broj ljudi kojima trebaju iste app u oba sveta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Veoma je mali broj ljudi kojima trebaju iste app u oba sveta.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Kao što nije toliko velik broj ljudi kojima treba svaka aplikacija za prednje? Ne mogu ljudi da čitaju portal bez aplikacije. Još malo pa će Android korisnicima trebati i aplikacija za disanje, i onda će kukati što na kompu nemaju univerzalnu aplikaciju za to. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Navike ljudi se menjaju, niko ne moze da zna kako ce to sve funkcionisati na kraju i koliko ce ljudi biti spremni da upotrebljavaju to i na PC-u. Takodje procitah i da ce se tablet trziste oporavljati i od 2018e opet ce prodaja ici uzlaznom linijom.
U pravi cas za MS i njihove UWP.

Ono sto je Dark rekao je istina, i Apple i Google krecu sa tim, samo sto Microsoft krenuo prvi.. e sad znajuci MS i njegovo iskustvo na trzistu telefona, vrlo je moguce da sve upropasti.
Ali ko zna, mozda naucili nesto iz prethodnih fejlova.
 
Verge je odustao od app i ima sajt prilagođen mobilnim uređajima. Android korisnici nemaju tih problema. Možda bi Microsoft mogao da ubrza hard reset, da ga automatizuje pa kad ne radi nešto, preko noći odradi hard reset i sve vrati nazad...
UWP ili UWA je mantra koju vam je prodao PR i sad svi jedva čekate nešto što će koristiti jedva 2% korisnika.

Posle kočenja interneta, Microsoftu ne bi trebalo dopustiti da uradi nešto slično.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Verge je odustao od app i ima sajt prilagođen mobilnim uređajima. Android korisnici nemaju tih problema. Možda bi Microsoft mogao da ubrza hard reset, da ga automatizuje pa kad ne radi nešto, preko noći odradi hard reset i sve vrati nazad...
UWP ili UWA je mantra koju vam je prodao PR i sad svi jedva čekate nešto što će koristiti jedva 2% korisnika.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Šta će mi aplikacija kad imaju dobar mobilni sajt...

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Tako je... Šta će im uopšte i UWA? Veliki broj aplikacija može opušteno da bude web sajt. UWA nema smisla.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Tako je... Šta će im uopšte i UWA? Veliki broj aplikacija može opušteno da bude web sajt. UWA nema smisla.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Znači, i aplikacije na androidu isto nemaju smisla.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
UWA ima smisla iz više razloga. Počev od toga zašto voliš Chrome i Android a to je sandbox. Da bi onda prešli na zašto mrziš Windows i njihov registar. Jer konvertovana desktop aplikacija (nativnoj ni ne treba) ne samo što je izolovana od ostatka sistema nego ima virtuelni registar. Tako da ne ostavljaja nikakve gluposti na sistemu niti može išta da prčka.
Pritisnisneš unistall i ništa ne ostaje iza što bi moglo da pravi probleme.
 
Tako je... Šta će im uopšte i UWA? Veliki broj aplikacija može opušteno da bude web sajt. UWA nema smisla.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

???
Zar poenta samih aplikacija nije da korisnik dobije prečicu do određenog sajta ili servisa sa prilagođenim UI momentalno umesto da se smara u browseru?

Sent from mTalk
 
To za registar su trebali da urade pre 10-15 godina... Isto važi i za sandbox.
Desktop nema iste uređaje kao mobilni, a mobilni nema neke uređaje kao desktop... GPS, akcelerometar, barometar, hdd, kamere,.. jedna app to ne može da obuhvati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
???
Zar poenta samih aplikacija nije da korisnik dobije prečicu do određenog sajta ili servisa sa prilagođenim UI momentalno umesto da se smara u browseru?

Sent from mTalk
Pa to je Microsoft radio u svom app store, ali nisam primetio da je to imalo nekog uspeha.
UWP već postoji.. to je html5+js

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno