Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

To bese onaj sto koristi iPhone na prezentacijama svoje platforme ?
Nista im on ne treba.. SF je u pravim rukama.
 
Baš taj. :)
Potrošio pare, pa se vraća na posao, da ubere još koje milionče. :D
 
Nego, koji Windows 10 telefoni su trenutno najavljeni ? Do pojave SF me zanima sta ce biti na trzistu.. da nisam neki propustio i slicno. Brat odlaze kupovinu vec predugo, pa da znam dal mogu nesto da ocekujem ili da se uzima 950.
Nevezano za temu, pokidao lik :D
https://www.youtube.com/watch?v=tsOXIj3Y3z8
 
Nego, koji Windows 10 telefoni su trenutno najavljeni ? Do pojave SF me zanima sta ce biti na trzistu.. da nisam neki propustio i slicno. Brat odlaze kupovinu vec predugo, pa da znam dal mogu nesto da ocekujem ili da se uzima 950.
Nevezano za temu, pokidao lik :D
https://www.youtube.com/watch?v=tsOXIj3Y3z8

Uzimaj 950, garantujem ti da u sledećih par meseci neće ništa izaći. Plus, ništa se ne priča o eventualnom dolasku HP-a kod nas.
A taj video sam već okačio - ali na drugom forumu. :D
 
Ima i Alcatel koji treba da dođe.
 
Što ne znači da neće da implemntiraju tehnologiju. Može da se desi.
 
Velika je razlika izmedju ugasenog projekta i neobjavljene tehnologije. Majkrosoft je bar najotvoreniji po pitanju obavestavanja kad gase neki svoj proizvod a o ovome nije bilo reci o gasenju vec - zasto nije ugledalo svetlost dana. A s obzirom da nije ljudi su brze bolje, mozda po malo i ljuti, pustili pricu da je projekat ugasen. Videli smo da to radi, da to moze da funkcionise kao u najludjim SF filmovima. Uz greskice i bubice naravno ali tu je, postoji i treba ga ispolirati i upakovati u kutiju sa nekim slatkim bombonicama i onda tu kutiju nabiti konkurenciji u facu i razmazati kao u najgorim pr0n filmovima :D

@DeLarge ma samo 950(xl) zavisno koja velicina mu odgovara i da kupi novu kasicu prasicu da pocne da skuplja za surface :) Jednostavno telefon nudi previse za ulozen novac a opet ne kosta kao pola bubrega.
 
Velika je razlika izmedju ugasenog projekta i neobjavljene tehnologije. Majkrosoft je bar najotvoreniji po pitanju obavestavanja kad gase neki svoj proizvod a o ovome nije bilo reci o gasenju vec - zasto nije ugledalo svetlost dana. A s obzirom da nije ljudi su brze bolje, mozda po malo i ljuti, pustili pricu da je projekat ugasen. Videli smo da to radi, da to moze da funkcionise kao u najludjim SF filmovima. Uz greskice i bubice naravno ali tu je, postoji i treba ga ispolirati i upakovati u kutiju sa nekim slatkim bombonicama i onda tu kutiju nabiti konkurenciji u facu i razmazati kao u najgorim pr0n filmovima :D

@DeLarge ma samo 950(xl) zavisno koja velicina mu odgovara i da kupi novu kasicu prasicu da pocne da skuplja za surface :) Jednostavno telefon nudi previse za ulozen novac a opet ne kosta kao pola bubrega.
Lepo sročeno,mogućnosti su ogromne. Videćemo [emoji1]

Sent from mTalk using Lumia 640 DS
 
Poslednja izmena:
Ali ovde nije samo do ekrana, već u sposobnosti telefona da pogodi šta hoćeš da radiš i da ti ponudi menije zavisno od toga da li koristiš jedan ili dva prsta.

Sent from mTalk
 
Ovo je trebalo da izadje na wp 8.1 sa mclaren modelom medjutim ugasili su projekat nesto im nije stimalo ,sto se tice Surface phone nece oni jos praviti taj telefon ,msm uloziti tolike pare u hardwer koji ce da koristi os koji ne drzi ni 2% trzista je glupo ,morace oni prvo da ispeglaju i doteraju wm pod konac a ne ovako malo malo pa neki bag ,restart...

Sent from mTalk
 
Ma ovo sto je MS objavio je stari klip, to je taj projekat Mclaren.. gledao sam ga i ja, pogledajte samo kakav je UI.
Ipak, sumnjivo je sto ga MS sada objavljuje.. mozda stvarno hoce da ozive to, bilo bi bas dobro.

edit - eto i SOUTH zna o cemu pricam..
 
Ovo je trebalo da izadje na wp 8.1 sa mclaren modelom medjutim ugasili su projekat nesto im nije stimalo ,sto se tice Surface phone nece oni jos praviti taj telefon ,msm uloziti tolike pare u hardwer koji ce da koristi os koji ne drzi ni 2% trzista je glupo ,morace oni prvo da ispeglaju i doteraju wm pod konac a ne ovako malo malo pa neki bag ,restart...

Sent from mTalk
Ne bih se slozio s ovom logikom.

Prvo, broj ljudi koji bi kupili Windows telefon nije 2%. Stavise, taj broj uopste nije fiksan, on moze biti 2%, a moze biti 5%, jer neko bas hoce Windows telefon, a neko gleda i Windows i Android, ili sva tri sistema, ili sta god, a ako bismo napravili neku sredinu, ona bi bila oko 3% po meni. Pre svega je na Microsoftu kako ce napraviti svoj sistem, i da li ce ispraviti sitne bubice u vaznim aplikacijama i da li ce otkloniti sve problemcice sa nadogradnjama na noviju verziju. Slazem se, nisam primetio ikoga da je bio zaglavljen na nekoj verziji, a da je koristio l550, l650, ili l950/xl (mozda gresim), to su bili telefoni koji su dosli sa wp8.1, ali takve stvari odvracaju ljude od kupovine (kad cuju da neko ima takve probleme). A takodje je jos tu i problem kako ce Microsoft izreklamirati svoj sistem. Moraju ga reklamirati - kao sto je ono ranije bilo na reklama stalno "kupite Android pametni telefon" (i jeste da nije to Google pravio reklame, to je bilo od mts-a i slicnih, ali zahvaljujuci tome to "Android" je uslo ljudima u glavu). Znaci, da doteraju sistem, i onda da "ture ljudima prst u oko" i kazu "ovo je kul".

Drugo, cak i da jeste broj 2%, ne treba gubiti iz vida da bi oni sa Windows telefonom imali sigurne kupce - svako ko hoce Windows Mobile perjanicu (ili flagship), on bi ga kupio.
 
A malo je takvih sto hoce wm flagship upravo zbog sistema , a cist dokaz su ti l950 i xl ,morali su da im prepolove cene ,cak je u americi bila ona akcija kupis jednu dobijes drugu gratis ,negde sam procitao da su i dock poceli da daju gratis.

Sent from mTalk
 
A malo je takvih sto hoce wm flagship upravo zbog sistema , a cist dokaz su ti l950 i xl ,morali su da im prepolove cene ,cak je u americi bila ona akcija kupis jednu dobijes drugu gratis ,negde sam procitao da su i dock poceli da daju gratis.

Sent from mTalk
Iako je taj telefon nama super, bez agresivne reklame neće on postati primamljiv. Pored toga što su mi mnogi zamerali čak i lošiji dizajn. Meni je on lep i takav kakav je, ali šta ja znam, večito koristim jeftine telefone. :) To što su pravili nekoliko YouTube klipova, to nije reklama, to gledaju oni koje već zanima l950.

I to je bilo u Americi, koliko sam skontao u SAD svakako i nema prevelike baze Windows Phone korisnika u odnosu na Evropu. Sad bi reko "*****, što nisu tako nešto ovde nudili". Sad očigledno ne žele posebno da se bakću povećavanjem udela, znaju i oni sami da ima korisnika kojima sistem ipak još ne radi perfektno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Pa taj 950 je u startu bio sa polovičnim wp10. Kakva treba da bude agresivna kampanja za poluproizvod?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ali Yooyo jeste u pravu za taj period kad je l950 izašla. I upravo to je i moja poenta. Ako se l950 i nije skroz dobro prodavala (a ipak mislim da se prilično dobro prodavala), taj sledeći telefon bi trebao da se prodaje bolje baš iz razloga što će ga Microsoft smelije reklamirati.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Jeste poluproizvod. Prvo je izrađen od plastike s lošim dizajnom u odnosu na Lumiu generalno, OS definitivno nije bio gotov, nije ni 64-bit. Trebali su da ih prodaju kao Insajder/developer uređaje. OS je tek sada od 1607 prilično stabilan.

Tako da Surface mora da čeka Redstone 2, da bude 64-bit i da dizajn i izrada bude na nivou ostatka Surface brenda.
 
Iako je taj telefon nama super, bez agresivne reklame neće on postati primamljiv. Pored toga što su mi mnogi zamerali čak i lošiji dizajn. Meni je on lep i takav kakav je, ali šta ja znam, večito koristim jeftine telefone. :) To što su pravili nekoliko YouTube klipova, to nije reklama, to gledaju oni koje već zanima l950.

I to je bilo u Americi, koliko sam skontao u SAD svakako i nema prevelike baze Windows Phone korisnika u odnosu na Evropu. Sad bi reko "*****, što nisu tako nešto ovde nudili". Sad očigledno ne žele posebno da se bakću povećavanjem udela, znaju i oni sami da ima korisnika kojima sistem ipak još ne radi perfektno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ne znam za buducnost ali znam da mi sinoc bio drugar.Ima iPhone 4 i hoce nov telefon,baterija pocela opasmo da ga zeza itd..Pokazem mu ja ovo moje cudo i posle par odgledanih klipova i procitanih recenzija covek se odluci za 950XL.Okrenem ja drugara sinoc koji se bavi predprodajom,odnosno "uvozom" do petka mu stize 950XL.Njegov glavni komentar je ej covece pa ovo sljaka ko iPhone,nema stucanja,kocenja i ostalih problema koji su prisutni na Androidu,Tako da vrbovao sam :d novog korisnika WP. Jos kad je video koliko sam igrica natrpao na SD i slike sa ProShot-om.A sve klizi.Plus sam mu pustio par klipova uradjenih sa 950XL.Gotovo covek se odlucio. Inace obozava da se amaterski bavi fotografijom,kada je vieo kvalitet slika i video zapisa koje Lumia 950XL iz bacuje,covek se raspametio.Cak sam i ja sebi porucio 5 zadnjih stranica za moju 640.Da menjam boje,ko gace.:d
 
Znaš zbog čega je poluproizvod, ali si ipak rešio da troluješ temu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jeste poluproizvod. Prvo je izrađen od plastike s lošim dizajnom u odnosu na Lumiu generalno, OS definitivno nije bio gotov, nije ni 64-bit. Trebali su da ih prodaju kao Insajder/developer uređaje. OS je tek sada od 1607 prilično stabilan.

Tako da Surface mora da čeka Redstone 2, da bude 64-bit i da dizajn i izrada bude na nivou ostatka Surface brenda.
Znaš zbog čega je poluproizvod, ali si ipak rešio da troluješ temu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ne znam kome je yooyo ovo uputio, verovatno kjageru, ali sada taj telefon nije poluproizvod osim po dizajnu što je dark pomenuo. Jednostavno, i to je bitno ljudima. Sistem sada radi stabilno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Tako da vrbovao sam :d novog korisnika WP.
Ja sam do sad njih 7.Sad vise nemaju nikakvih problema ,od kako su me poslusali.Pametni ljudi,bolje da cuju preporuku od osobe u koju imaju poverenja nego da citaju lazi i gluposti po netu .
 
Odgovorio sam Enemoonu.
@kjager:
Kupiti danas telefon koji je prošlogodišnji model i kada svi znaju da se Lumia ukida je pomalo ludost ili neobaveštenost. Tom drugaru si uvalio mačku u džaku.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja sam do sad njih 7.Sad vise nemaju nikakvih problema ,od kako su me poslusali.Pametni ljudi,bolje da cuju preporuku od osobe u koju imaju poverenja nego da citaju lazi i gluposti po netu .

Apsolutno,covek je samo openmindet i nije glup,Cackao jedno 30 min moj 640 par klipova i rezenzija i odlicio se.Vec sam mu saveovao da obavezno pazari ProShot,greota da ne iskoristi pun potencijal one zverine od kamere na 950XL a ostalo je na njemu.Ali komentar "covece pa ovo sljaka ko iPhone" mi je bas ostao urezan. Salje mi poruku castim te poklopce za preporuku,reko fala lepo.Pa ne zaista ja zaista ne bih imao problem da sada kupujem novi telefon to npr bude Android ako sve lepo radi po moim standardima.Samo glup covek ne menja misljenje.But thats just me...:d


@yooyo Hvala na savetu i sugestiji ali dozvoli da ja i moj drugar radimo ono sto zelimo,niti sam ga terao,niti mu pricao lazi i ne istine.Objasnio sam mu i stanje platforme i ne stabilnu buducnost WP.Niti sam ga ni na bilo koji nacin nagovarao.Upotrebio sam izraz "vrbovao" iz cistog humora.Sam je izabrao_On je postavljao pitanja a ja sam se trudio da budem sto objektivniji.Koliko je to moguce.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno