Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

+1 Wild Boy objasnio, odličan komentar ...
 
krastavac... Očekivao sam lepši telefon, pa ona slika što smo je svi videli, ona gde ima tastatura, pen... Izgleda bar 5 puta bolje od ovog... :(
 
Ne verujem da ovo ima ikakve veze sa SP. Čoveče, zadnji poklopac kao od L630 sa kružnim otvorom za kameru.
 
Mozda ce biti dva modela, za obicne smrtnike i neka pro biznis varijanta.
 
Teško. Šteta što Lumia nije sačuvana za smrtnike, a Surface za besmrtne.
Ona priča da imamo ostale proiizvođače za low tržište kod mene ne pije vodu. A i nema ih nešto.
 
Poslednja izmena:
krastavac... Očekivao sam lepši telefon, pa ona slika što smo je svi videli, ona gde ima tastatura, pen... Izgleda bar 5 puta bolje od ovog... :(

Ene, a meni se bas dopada pogotovu soft dugmici za "nazad, start i pretragu" i tanka margina oko ekrana...
Ako je poklopac od aluminiuma i sa dugmetom za skidanje kako bi se prislo bateriji i karticama keva dobro resenje...
 
Ene, a meni se bas dopada pogotovu soft dugmici za "nazad, start i pretragu" i tanka margina oko ekrana...
Ako je poklopac od aluminiuma i sa dugmetom za skidanje kako bi se prislo bateriji i karticama keva dobro resenje...
Meni deluju kao hardverski dugmici ne softverski .

Sent from mTalk
 
Kako podici telefon sa stola kad je u poziciji ekranom na dole? Ovakve ivice nemaju dovoljno otpora i geometrijski su nepodobne za podizanje uredjaja, bez obzira sto moze biti udobnije drzanje u ruci. Tesko da ce biti toliko zaseceno.
 
Ene, a meni se bas dopada pogotovu soft dugmici za "nazad, start i pretragu" i tanka margina oko ekrana...
Ako je poklopac od aluminiuma i sa dugmetom za skidanje kako bi se prislo bateriji i karticama keva dobro resenje...

Ma ne osporavam dizaj, koji je po meni onakav kakav se dao ocekivati, zakoseni rubovi upravo podsecaju na Surface pro, samo govorim, ocekivao sam bolje od toga...
Svedoci smo boljeg dizajna, pogotovo u kucnoj varijanti, dobar primer, po meni najbolji...

https://youtu.be/WE7yEGiLtz8
 
Poslednja izmena:
Cisto da tema ne zamre kolega sa foruma je vec iskopao nesto na sta ce liciti novi SP...

Dakle sve zasluge za link idu kao @paceue
https://www.youtube.com/watch?v=JqsQRh1DmY4

Ne treba continuum sve moze i bezicno (eventualno i punjenje) sem kad se radi nesto zahtevno pa je neophodno adekvatno napajanje...
 
Poslednja izmena:
Cisto da tema ne zamre kolega sa foruma je vec iskopao nesto na sta ce liciti novi SP...

Dakle sve zasluge za link idu kao @paceue
https://www.youtube.com/watch?v=JqsQRh1DmY4

Ne treba continuum sve moze i bezicno (eventualno i punjenje) sem kad se radi nesto zahtevno pa je neophodno adekvatno napajanje...

To je mini pc nista novo, ovo je suvise slabo da bude i nosi naziv Surface Phone - slabo u opstem smislu ne hardverski.

MaliAbner podbacio si :D
 
Stara je to vest...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To je mini pc nista novo, ovo je suvise slabo da bude i nosi naziv Surface Phone - slabo u opstem smislu ne hardverski.

MaliAbner podbacio si :D

Nisam to je koncept a koliko vidimo nije naucna fantastika nego trenutno stanje...
Niko ne kaze da MS-ov proizvod nece biti bolji, mada bez Intel CPU to nece ici tako lako...
 
Intel nema ništa adekvatno, povukli su se sa tržišta.
 
Nisam to je koncept a koliko vidimo nije naucna fantastika nego trenutno stanje...
Niko ne kaze da MS-ov proizvod nece biti bolji, mada bez Intel CPU to nece ici tako lako...

Snapdragon 835 gura W10 , ne vidim neku potrebu za intelom ... buducnost je upravo u ARM jezgrima.
 
Stara je to vest...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Hahaha!
Pa tačno ti ne bi do sad 1000x postovao ovo u svim WP temama, plus napravio zasebnu tipa "Više nego očekivana smrt WP Continuuma", da si kojim slučajem znao za ovo.
Nemoj sami da mi kažeš da si znao ali da te nije bilo briga. ;)

Snapdragon 835 gura W10 , ne vidim neku potrebu za intelom ... buducnost je upravo u ARM jezgrima.


Nikad ne može emulacija da radi tako dobro kao originalna arhitektura ili platforma. Osim ako emulator ne radi na tipa 5x jačem HW što ovde nije slučaj.
Realno gledano krajnje je bilo vreme da ovo neko napravi.

Sent from mTalk Lumia 950xl
 
Da, video sam kampanju za taj uređaj pre bar 6 meseci. Čak su wpaši okačili ovde na forumu slike i YT o tom uređaju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mene tajj uređaj prvo, spolja, asocira na multi card reader. Hoću da kažem da je ružna kutija sa rupama. Teško da će se pojaviti u ozbiljnoj prodaji.
Koncepcijski vidim budućnost u toj ideji. Kako joj je ime, nije bitno...
 
Poenta mobilnog uredjaja nije da zameni najjaci desktop sistem nego da omoguci nekakav rad u normalnim okvirima koji nije u domenu hevi gejminga, 3d renderovanja, teske a/v produkcije itt. To ljudi moraju da razumeju i da shvate da nikad kuciste od 15x7x1cm nece moci da zameni ono sto se nalazi u, recimo, atx kucistu. Isto tako, uredjaj cija je glavna osobina mobilnost ne bi ni trebao da ima 'iljadu portova vec sto vise tehonologija za bezicno povezivanje sa periferijama i ostalim uredjajima. Pocev od 2016. godine svaki normalan tv ima i miracast/dlna/wifi direct i brdo druge tehnologije pa prica o "treba mi monitor, treba mi tastatura, treba mi mis, ovo ono bla truc" kao izgovor da continuum nece moci da zazivi globalno je u domenu neozbiljnosti. Continuum kao mogucnost uredjaja (i svi njegovi klonovi) nije nesto sto svetu treba ali je nesto sto svet zeli. Tako je kako je.
 
Poenta mobilnog uredjaja nije da zameni najjaci desktop sistem nego da omoguci nekakav rad u normalnim okvirima koji nije u domenu hevi gejminga, 3d renderovanja, teske a/v produkcije itt. To ljudi moraju da razumeju i da shvate da nikad kuciste od 15x7x1cm nece moci da zameni ono sto se nalazi u, recimo, atx kucistu. Isto tako, uredjaj cija je glavna osobina mobilnost ne bi ni trebao da ima 'iljadu portova vec sto vise tehonologija za bezicno povezivanje sa periferijama i ostalim uredjajima. Pocev od 2016. godine svaki normalan tv ima i miracast/dlna/wifi direct i brdo druge tehnologije pa prica o "treba mi monitor, treba mi tastatura, treba mi mis, ovo ono bla truc" kao izgovor da continuum nece moci da zazivi globalno je u domenu neozbiljnosti. Continuum kao mogucnost uredjaja (i svi njegovi klonovi) nije nesto sto svetu treba ali je nesto sto svet zeli. Tako je kako je.
Zbog toga svet kupuje Raspberry pi i slične uređaje. Continuum koliko vidim niko ne želi, ne koriste ga čak ni ljudi koji ga imaju
 
Ne mere to brez kabla kažem ti ja ...
 
Jel ovo i dalje aktuelno? Kada izlazi? Da li ocekujete da ga otkazu?
 
Vala nista me ne bi iznenadilo...
Ipak oni nista i nisu najavili, tako da i nemaju sta da otkazuju.
 
2018. je najrealnije optimisticno ocekivanje. Prvo ce izaci 2-in-1 kako ih MS zove i ostali uredjaji koji su popularni medju ljudima zbog svoje forme/upotrebljivosti sto ce prosiriti/ojacati windows 10 ekosistem a onda kad tu budu imali zdrave noge izbacice i "telefon" kome nece faliti aplikacija. Tek tad ce imati jake temelje za buducnost. Jedino sto je "konkretno" najavljeno je se radi na ultimativnom prenosnom uredjaju ali van toga nista. Mi se nadamo da je u pitanju nesto sto moze da stane u dzep i da ga nazivamo telefonom.
 
Kako 2018. kada se odavno pominju ova godina i nekoliko uredjaja sa SD835? http://www.trustedreviews.com/news/microsoft-surface-phone-release-date-news-specs-price-rumours

Latest Surface Phone News:

What is the Surface Phone release date? First half of 2017 (possibly)

How much will the Surface Phone cost? $699 - $1,100 (£499-£799) approx.

What’s new about the Surface Phone? Rumoured: Three variants, Snapdragon 835 CPU, 5.7-inch display

Samo sto mislim da ce izbaciti na jesen a ne u prvoj polovini 2017.
 
Nazad
Vrh Dno