Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Verujem da će biti ok, jedino me zanimaju novi modeli koji će se pojaviti na tržištu i njihove cene ...

Soilent Green is People
 
Korak bliže Surface Phoneu: ARM čipovi službeno mogu pokretati računalne “Windowse 10”

Na današnjem Microsoftovom događaju WinHEC Microsoft je objavio veliku novost koja bi u skorijoj budućnosti mogla okrenuti ploču za smartfone pokretane Windows 10 Mobile OS-om.

Kao što su glasine sugerirale, Microsoft je zajedno sa Qualcommom uspio u pokretanju Windows 10 OS-a i x86 programa na procesoru ARM arhitekture.

To je postignuto ugradnjom posebnog sloja (emulatora) koji će na Windows 10 verziji za ARM procesore (kao što je Windows 10 Mobile ili bivši Windows RT) omogućiti pokretanje Windows x86 programa. Demonstraciju Windowsa 10 na Qualcommovom procesoru pogledajte u nastavku.



Ovaj potez veliki je korak naprijed prema pretvaranju smartfona u računalo, što je konačni logični razvoj smartfona i možemo reći da tko prvi to ostvari, imat će veliku prednost u odnosu na ostale. Qualcommov nadolazeći procesor Snapdragon 835 zasigurno će podržavati ovu tehnologiju, a glasine kažu da Microsoftov Surface Phone dolazi sa tim proceosorom. Ipak, trebat ćemo pričekati još najmanje 9 mjeseci, jer se Surface Phone, kao i Snapdragon 835, očekuju krajem 2017.

Naravno, osim smarfona, emulacija x86 aplikacija potaknut će ugradnju ARM procesora u laptope, što će rezultirat još tanjim i lakšim uređajima, s većom autonomijom.

http://nokiamob.me/2016/12/08/korak...luzbeno-mogu-pokretati-racunalne-windowse-10/
 
Ali ne, to ne postoji!
A i ako postoji to niko neće da koristi.
Nema Pokemone!
Fail!



Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Sta mislite kad ce biti predstavljen SF ?
Postigli su primarni cilj, ovaj emulator na SD835, pa bi valjda sada mogli ocekivati najavu telefona.
 
Pa zar ne pise negde u ovim vestima? Cini mi se da se pominje q4 2017. godine sto je relativno kasno za aktuelno stanje W10m na trzistu.
Ne znam sta im je problem da napucaju neke Lumie npr 980/XL, sa najboljim dostupnim hardverom i kamerama i izbace ih na MWC za nekoliko meseci pa da pokusaju nesto da urade sa tim SF ''hajpom''.
Ovako ce 99% proizvodjaca izbaciti razne modele sa SD835 u prvoj polovini 2017, prodace se na stotine miliona takvih uredjaja a MS ceka prakticno sam kraj godine + ionako imaju mizeran broj korisnika.
 
Prvo ce se pojaviti tableti i 2-in-1 pa tek onda na red dolazi ono sto sto se danas zove telefonom. S obzirom na to da ce SD835 biti potreban minimum a u isto vreme ce biti i najsnazniji SoC dostupan, izgleda da MS nece nista prepustiti slucaju. Sto znaci da ce imati i vecu cenu za krajnjeg korisnika.
 
Pa zar ne pise negde u ovim vestima? Cini mi se da se pominje q4 2017. godine sto je relativno kasno za aktuelno stanje W10m na trzistu.
Ne znam sta im je problem da napucaju neke Lumie npr 980/XL, sa najboljim dostupnim hardverom i kamerama i izbace ih na MWC za nekoliko meseci pa da pokusaju nesto da urade sa tim SF ''hajpom''.
Ovako ce 99% proizvodjaca izbaciti razne modele sa SD835 u prvoj polovini 2017, prodace se na stotine miliona takvih uredjaja a MS ceka prakticno sam kraj godine + ionako imaju mizeran broj korisnika.

Isto razmisljamo. Kada pocelo da se suska o SF pominjalo se 8GB rama, i bilo vauu, a sad ce svi da najave top modele sa toliko rama, isto vazi i za SoC.
Ne da je kasno, nego prekasno, poslednji telefon je bio L650, ako se ne varam godinu i po ili cak dve godine nista, pa tek izlazi SF.
Oni bas hoce sve da restartuju ovog puta, ovaj mizeran broj korisnika su samo beta testeri za ono sto dolazi za godinu dana.
Nejasna politika, mada ko zna, nisu oni bzv tu gde jesu, mislim na MS uopsteno.
 
S obzirom na trenutne informacije/cinjenicno stanje, ima logike dug vremenski raspon izmedju Lumie 650, ostavljanja Lumia brenda i sad sasvim izvesno nastupajuceg Surface "telefona". S jedne strane Lumia telefoni imaju windows 10 mobile OS koji trziste nije prihvatilo dok ce s druge strane nastupajuci uredjaj imati takodje windows 10 ali ovog puta ce to biti onaj windows 10 koji imamo i na svojim racunarima. Do zabune moze doci veoma lako, korisnici starijih uredjaja ce pomisliti/pozeleti da i oni mogu da teraju w10 na svojim sd200 i 1gb ram sto bi bilo nebuloza. "App-gap" nestaje preko noci, zapravo postaje i najjace oruzje novog uredjaja jer drugi operativni sistemi jednostavno ne mogu da se mere sa brojem programa dostupnih za windows a o njihovoj funkcionalnosti da ne pricamo. MSu sad ostaje samo da na smislen i intuitivan nacin omoguci dvojako koriscenje Surface "telefona" dok je u ruci/dzepu i kad je potrebno da pokaze svoj puni potencijal. Da tu ne bude nekih bespotrebnih komplikacija i pisanja uz vetar. Dobra strana je i to sto Lumie nece ostati u prasini da se snalaze kako znaju i umeju vec UWP i dalje ostaje na snazi tako da s te strane trenutni promil nas mazohista ostaje siguran :D Bice veoma interesantno na trzistu kad nam sve to dopadne saka, jer konacno bi trebalo da dobijemo uredjaj koji ce biti drugaciji u moru istih. Konkurencija ce morati da reaguje ali ostaje pitanje kako, jer ni jedna druga strana nema resenje koje ima i priblizno slican potencijal. E da, jos da MS kupi Canon pa da i tu zavrse posao kako valja :D
 
E da, jos da MS kupi Canon pa da i tu zavrse posao kako valja

Nadam se da driver nece procitati ovo :)

Inace, ne d'o bog da se to ikada desi.
 
Na nacin da mozes da instaliras bilo koji x86 program. Cela poenta SP je ta mogucnost pretvaranja u "mobilni racunar".
 
E to bi onda vec bila neka vrsta evolucije mobilnih telefona, konacno. Ovo nadmetanje sa RAM-om, procesorima i QHD UHD GTI CBR ekranima je izgubilo svaki smisao. Sto napisa neko gore, more istih, razlika par Mhz i to je to. Vreme bi bilo za nesto novo, a taj koncept mi se svidja, i verujem da moze da ugrabi trziste opusteno.
 
Na nacin da mozes da instaliras bilo koji x86 program. Cela poenta SP je ta mogucnost pretvaranja u "mobilni racunar".
To da vecini treba vec bi se pojavilo do sada :)

Mada ocekujem skok udela w10m jer losije od trenutnog tesko da moze tj moze ali bi bilo blizu nule.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pa ne moze da se pojavi samo od sebe vec zahteva mnogo ulozenog rada i truda a i novca.:)

A MS je inace poznat po sjajnim rezultatima posle mnogo ulozenog ''truda'' i novca, posebno kada su mobilne tehnologije u pitanju :)
 
Poslednja izmena:
I sta to menja? I dalje nece imati aplikacije kao konkurenti, nego neke kilave portove

Pa ti ako ne razumes sta u konceptu znaci imati AutoCAD, 3DS Max, Rhino, Photoshop, Illustrator, InDesign i sl. u dzepu onda nema poente da ti objasnjavam jer moje i tvoje poimanje po pitanju ove stvari se razlikuje do ekstrema. Tebi to mozda nije potrebno i moguce da ti posao zavrsava instagram i fb aplikacija uz neku kladionicu ali meni (i verujem velikom broju drugih ljudi) tako nesto nije potrebno pa ni sad ne osecamo razliku u koriscenju windows/android/ios telefona. I na kraju, aplikacije koje pominjes ce biti u najboljem slucaju tercijarni resurs ovakvog uredjaja jer pored PC programa aplikacije nemaju sta da traze. Surface nece kupovati neko ko ce ga koristiti da proveri vremensku prognozu i posalje baki par fotki sa odmora vec onaj kome je to alat ali svakako da ce biti dijabola koje ce baciti velike pare da bi bili ludi i besni u drustvu. Vec sad ih ima koliko hoces.
 
Pa ti ako ne razumes sta u konceptu znaci imati AutoCAD, 3DS Max, Rhino, Photoshop, Illustrator, InDesign i sl. u dzepu onda nema poente da ti objasnjavam jer moje i tvoje poimanje po pitanju ove stvari se razlikuje do ekstrema. Tebi to mozda nije potrebno i moguce da ti posao zavrsava instagram i fb aplikacija uz neku kladionicu ali meni (i verujem velikom broju drugih ljudi) tako nesto nije potrebno pa ni sad ne osecamo razliku u koriscenju windows/android/ios telefona. I na kraju, aplikacije koje pominjes ce biti u najboljem slucaju tercijarni resurs ovakvog uredjaja jer pored PC programa aplikacije nemaju sta da traze. Surface nece kupovati neko ko ce ga koristiti da proveri vremensku prognozu i posalje baki par fotki sa odmora vec onaj kome je to alat ali svakako da ce biti dijabola koje ce baciti velike pare da bi bili ludi i besni u drustvu. Vec sad ih ima koliko hoces.

To sto ti pises, i sto si zakrvio, nema veze sa app gap-om. Na kraju dana, to je ipak telefon.
 
Kao sto rekoh, ne shvatas poentu ovog uredjaja. Ti si vezan za termin telefon i aplikacije a ono sto ce MS napraviti ce biti nova klasa uredjaja.
 
Pa za navedene programe ti treba bar 16 giga rama. To su workstation aplikacije i SP telefon nikako ne može da se meri ni cenom ni performansama sa desktopu koji to gura. Treba ti i 500 giga nand memorije da sve to instaliraš. Ali dobro, preko noći ćete dobiti viruse i antiviruse za WP.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sta je onda za vas sledeci korak u telefonima, kada toliko osporavate ovaj koncept? Jos 2 Gb RAM-a? 16 jezgara 836, ili jos tanje ivice oko ekrana? Bezveze... Ovaj koncept je interesantan, i sto je najbitnije drugaciji od tipa danasnjeg smatrfona, sto je dobro, jer predugo kompanije na kasikicu daju po malo jacu konfiguraciju i papreno je naplacuju, iako ne vredi toliko, da se ne lazemo. Verujem da ce i Surface biti skup. ali idea OS-a koji moze da sljaka sa x86 programima mi se svidja. Vremenom, ako trziste uzvoji tu platformu, mogli bi i drugi proizvodjaci da se ukljuce u proizvodnju i da cene odu naglo dole, pa da bude pristupacnije svima. U svakom slucaju bice i antivirusa uz to...
 
Pa za navedene programe ti treba bar 16 giga rama. To su workstation aplikacije i SP telefon nikako ne može da se meri ni cenom ni performansama sa desktopu koji to gura. Treba ti i 500 giga nand memorije da sve to instaliraš. Ali dobro, preko noći ćete dobiti viruse i antiviruse za WP.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Možda već postoji to o čemu ti govoriš, malo optimizma ne bi škodilo ali jeste svakako drugačije u odnosu na konkurenciju ako misliš da će se prodavati magla tipa tanje ivice i još 2 Gb RAM-a i 16 jezgara 836 kao što reče Dzox, onda se moja i tvoja priča tu negde i završava jasno mi je da preferiraš Nexus telefone i pixele ali ja ipak verujem da je budućnost na nekom drugom mestu, svakako ne u androidu jer nema šta više novo i zanimljivo da ponudi, zahvaljujući hardverskom proširenju se još drži u životu, a tako će biti sve dok se ne pojavi nova ideja koja će zaokružiti priču PC - Telefon i tu će onda negde biti kraj androida, mislim da je ljudima važniji komp nego sam telefon, pogotovo što ja mislim da će im u budućnosti biti važna njihova koleracija.
 
Poslednja izmena:
O cemu pricate vi, ekrani od ~5 inca nisu namenjeni za nabadanje debelim prstima po desktop aplikacijama, razmislite malo koje bi to mucenje bilo? Morao bi stylus uz svaki telefon da se koristi, a ne znam bas koliko ljudi to gotive..
Ne verujem ni da mogu biti responsive kao web sajtovi, da se UI aplikacije prilagodi velicini ekrana, to je zesce cimanje raditi za tako mali udeo na trzistu telefona.
A i responsive bi onda takodje bio uprosceni view, znaci kao sto su sada aplikacije, prilagodjene za prste, i onda u takvom view-u opet ne bi mogao da imas sve opcije i slobodu kao na desktop aplikaciji, pa se opet vrtimo u krug..
 
Poslednja izmena:
O cemu pricate vi, ekrani od ~5 inca nisu namenjeni za nabadanje debelim prstima po desktop aplikacijama, razmislite malo koje bi to mucenje bilo? Morao bi stylus uz svaki telefon da se koristi, a ne znam bas koliko ljudi to gotive..
Ne verujem ni da mogu biti responsive kao web sajtovi, da se UI aplikacije prilagodi velicini ekrana, to je zesce cimanje raditi za tako mali udeo na trzistu telefona.
A i responsive bi onda takodje bio uprosceni view, znaci kao sto su sada aplikacije, prilagodjene za prste, i onda u takvom view-u opet ne bi mogao da imas sve opcije i slobodu kao na desktop aplikaciji, pa se opet vrtimo u krug..

Za to o čemu ti pričaš dobar je i android neki huawei ili galaxy, note će odraditi posao ... reč je o nečemu drugačijem u odnosu na dosada već viđeno ...
 
Poslednja izmena:
Ma ovaj hipoteticki sp telefon će biti isti kao i sada kada su funkcije telefona u pitanju. Ove napredne opcije će dobiti tek kad se poveže na dok. Ludost bi bila da se koriste win32 programi na malom ekranu. Otprilike kao i sada kada se poveže na dok samo će verovatno ubaciti i neku grafiku u taj dok i podršku za programe. Naravno ovo može biti dobra stvar ali ne za veliki broj korisnika. Biće preskupo.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Sve to Ubuntu telefon ima već godinama.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma ovaj hipoteticki sp telefon će biti isti kao i sada kada su funkcije telefona u pitanju. Ove napredne opcije će dobiti tek kad se poveže na dok. Ludost bi bila da se koriste win32 programi na malom ekranu. Otprilike kao i sada kada se poveže na dok samo će verovatno ubaciti i neku grafiku u taj dok i podršku za programe. Naravno ovo može biti dobra stvar ali ne za veliki broj korisnika. Biće preskupo.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Sto znaci da moras imati pratece uredjaje. Laptop je opet bolji izbor. S ovim ce samo otici u sirinu a osnovne stvari nece resiti
 
O zivote, pa ako "Ubutntu to ima godinama" u cemu je onda problem da to ima i Windows? Ah, da. Nema logo zelene kante za smece. I da, bice virusa nista vise nego sto ih ima android. Da, bice bloatware-a ali nista vise nego sto ga ima android. Da, bice veoma korisnih programa ali neuporedivo vise nego sto ih ima android.

Surface telefonstagodkakogoddaganazovu nece kupovati neko ko hoce da salje fotografije preko vajbera i dopisuje se sa bakom putem svoje "prelepe nove mesindzer aplikacije" vec onaj kome treba tip uredjaja koji kombinuje u sebi mogucnosti ultrabook-a i telefona. Pogledajte samo Surface Studio i koliko je ljudi je upravo u njegovom konceptu prepoznalo svoje objedinjene potrebe. Isto to ce se dogoditi i sa ovim famoznim "telefonom" koji ce biti sve samo ponajmanje telefon. Ceo svet govori kako je Windows na ARMu izuzetno dobra stvar i kakav potencijal i sansu sad MS ima da okrene mobilno trziste naglavacke samo nekolicina srBske nejaci zna bolje i medju prvim protivargumentima im je vredjanje. Umesto da se vodi konstrktivna rasprava u nekakvom cilju stvaranja zajednickog poimanja sta i kako bi takav uredjaj trebao da bude, sta da ima, sta da nema, sta da uvede, ispravi, izbaci, promeni... ovde se iznova i iznova iznose izlivi besa i nekulture verovatno prouzrokovani frustracijama zbog licne nesposobnosti da se sa svojim zivotom uradi nesto vise. Od zagovornika androida ni jedan predlog nisam procitao koji je u domenu konstruktivizma vec samo negativno i "pobijanje" argumentima - bot, sendvic, tocepa'ne i slicno. OK, win32 programi nemaju smisla na 5-6" ekranu, ali umesto sto cete reci ono sto znaju i vrapci i praviti se pametni dajte neko resenje kako da to bude funkcionalno a da zadrzi prvobitnu formu. To je namena ove teme. A oni koji ne shvataju znacaj ovakvog uredjaja mogu slobodno da naprave zaokret na levo i da ne smetaju.
 
Sto znaci da moras imati pratece uredjaje. Laptop je opet bolji izbor. S ovim ce samo otici u sirinu a osnovne stvari nece resiti

Ne moraš imati prateće uređaje suština i jeste u tome ili će biti da je dovoljno imati samo SP ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno