»RSS Benchmark sajt

Strana 11 od 30 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 151 do 165 od ukupno 436

Tema: Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Newcomer Avatar korisnika Evindzer
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        236
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Prave Frankenštajnovo čudovište od telefona kome funkcije telefona ne rade kako treba (...)
        Ako tako urade, onda svakako neće imati sreće u pokušaju povećanja procenta na tržištu. Plus, to im je moja najveća zamerka na trenutnu verziju OS-a, dakle: brzina i svakodnevno ponašanje sistemskih i drugih najfrekventnije korišćenih aplikacija, koje su radile postojanije i doslednije na Denimu (pošto me nedostatak aplikacija za Pokemone i Snepčet ne pogađa).

Banned
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        11.769
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 6300 > LC-CC-120
        • MoBo: Gigabyte 990XA-UD3
        • RAM: Kingston HyperX Fury (2 x 4GB) 1866MHz
        • VGA: MSI Radeon HD 7850
        • MON: Samsung SyncMaster 2233
        • HDD: Transcend 370s 256GB, WD10EZRZ 1TB
        • OPT: Sony Optiarc 5240S
        • Case: MS Black Widow ::: Thermaltake Toughpower XT 675W
        • SND: Creative Audigy 2 (SB0400)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Zune HD <3 + Kindle 4gen + Lumia 950 + Nokia 5
      4. Bas MS ima snage i volje da ugura to cudo u poslovnim krugovima.
        Ni Google ni Apple nema tu stada trazi sa svojim mekim resenjima, a posebno su smesni oni koji Iphone koriste u poslovne svrhe... Pa i ona nakaza N93 Nokia je bolja za to nego neki Iphone ili Ipad..Imac ili sta vec.

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      6. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
      7. Uhhh dejane koliko grešiš..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.414
      9. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4@ 3.8 GHz stock cooler
        • MoBo: ASUS A68HM-K
        • RAM: 16 GB DDR3 @2400 Mhz
        • VGA: AMD Radeon RX 560 4GB
        • MON: Samsung S22350 povrzan sa HDMI konekcijom
        • HDD: SSD M.2 SATA3 240GB Kingston 550/330MB/s i HDD Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5" , Ekserni Maxtor 500 GB
        • OPT: ASUS
        • Case: No name
        • SND: DTS
        • Ostalo: NOKIA 5 DUAL SIM Kingston DataTraveler Ultimate G3 64GB USB 3.0 Read 150MB/s, Write 70MB/s
      10. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Pa i ne. Prave Frankenštajnovo čudovište od telefona kome funkcije telefona ne rade kako treba, ali zato može da pokrene neki exe koji je bez tastature i miša neupotrebljiv.

Vidi se da si pravi profi programer samo jedinice i nule nema sprdnje,sve egzaktno i prakticno.Ali kapiram skroz,zato me je i zanimalo misljenje profesionalca a ne nekog kome je to hobi ili se polu-bavi time a verujem da ih je u tvojoj brans brdo tih.Al nije tema,hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      12. Moja mašina
      13. Ubuntu je fejlovao na isti način. Super je ideja, ali malo je korisnika. Telefon i desktop su različiti svetovi. Ne treba ih spajati nego poboljšati njihovu saradnju.
        Apetiti desktop korisnika su mnogo veći nego što telefon može da pruži. Dešava se da PC nestaje, ono Personalni ide u džep u vidu mobilnog, a Computer ide ka workstation modelu.
        Na mobilnom slušaš muziku, komuniciraš, informišeš se, tražiš ono što te zanima. Zbog tog mobilnog manje gledaš TV, jer nudi interaktivnost sa sadržajem koji te zanima.
        Workstation je mesto gde stvaraš, dizajniraš, programiraš, obavljaš neki posao.
        Kada bi poredili snage desktop i mobilnog procesora, desktop je daleko snažniji. Mobilni je na nivou Office zadataka... kuckanje teksta i excel. Nije za obradu slika, nije za 3d modeling, nije ni za programiranje... nije za obradu velike količine podataka. Nije ni za igranje. Konzola sa 100x jačom grafikom je 2x jeftinija od continuuma.
        Hajde razmislite koji je profil ljudi kojima bi continuum odgovarao i koliki je procenat koji bi ga koristili i ko bi od njih dao više para na tel+continuum+miš+ tastatura+monitor umesto da kupi 5x jači ultrabook gde ima mnogo više i memorije i diskova za manje para.
        I dobro, neko to kupi, izvadi na sto kablove, spoji to nekako i šta? Kao radiće? Možda ga čeka spreman dock, samo treba da poveže telefon na pravo mesto i opet, šta će da radi? Produktivnost neće biti ni blizu kao kada bi radio na ultrabook ili pravom desktopu.
        Ako oduzmemo continuum, biće to sprava sa mnooogo RAM-a koji troši bateriju, sa malo aplikacija namenjenih takvom uređaju, preskupa i nedovoljno cool da bude statusni simbol.
        Kupiće ga onaj koji tačno zna šta želi.

Member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        1.414
      15. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4@ 3.8 GHz stock cooler
        • MoBo: ASUS A68HM-K
        • RAM: 16 GB DDR3 @2400 Mhz
        • VGA: AMD Radeon RX 560 4GB
        • MON: Samsung S22350 povrzan sa HDMI konekcijom
        • HDD: SSD M.2 SATA3 240GB Kingston 550/330MB/s i HDD Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5" , Ekserni Maxtor 500 GB
        • OPT: ASUS
        • Case: No name
        • SND: DTS
        • Ostalo: NOKIA 5 DUAL SIM Kingston DataTraveler Ultimate G3 64GB USB 3.0 Read 150MB/s, Write 70MB/s
      16. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Ubuntu je fejlovao na isti način. Super je ideja, ali malo je korisnika. Telefon i desktop su različiti svetovi. Ne treba ih spajati nego poboljšati njihovu saradnju.
        Apetiti desktop korisnika su mnogo veći nego što telefon može da pruži. Dešava se da PC nestaje, ono Personalni ide u džep u vidu mobilnog, a Computer ide ka workstation modelu.
        Na mobilnom slušaš muziku, komuniciraš, informišeš se, tražiš ono što te zanima. Zbog tog mobilnog manje gledaš TV, jer nudi interaktivnost sa sadržajem koji te zanima.
        Workstation je mesto gde stvaraš, dizajniraš, programiraš, obavljaš neki posao.
        Kada bi poredili snage desktop i mobilnog procesora, desktop je daleko snažniji. Mobilni je na nivou Office zadataka... kuckanje teksta i excel. Nije za obradu slika, nije za 3d modeling, nije ni za programiranje... nije za obradu velike količine podataka. Nije ni za igranje. Konzola sa 100x jačom grafikom je 2x jeftinija od continuuma.
        Hajde razmislite koji je profil ljudi kojima bi continuum odgovarao i koliki je procenat koji bi ga koristili i ko bi od njih dao više para na tel+continuum+miš+ tastatura+monitor umesto da kupi 5x jači ultrabook gde ima mnogo više i memorije i diskova za manje para.
        I dobro, neko to kupi, izvadi na sto kablove, spoji to nekako i šta? Kao radiće? Možda ga čeka spreman dock, samo treba da poveže telefon na pravo mesto i opet, šta će da radi? Produktivnost neće biti ni blizu kao kada bi radio na ultrabook ili pravom desktopu.
        Ako oduzmemo continuum, biće to sprava sa mnooogo RAM-a koji troši bateriju, sa malo aplikacija namenjenih takvom uređaju, preskupa i nedovoljno cool da bude statusni simbol.
        Kupiće ga onaj koji tačno zna šta želi.

Potpuno,racionalno i arugumentovano razmisljanje. ALi videcemo ja cu ga kupiti ako budem imao love ne kao statusni simbol,to sam prerasta jos 96 sa Air Max patikama.Nego jednostavno volim.E sad da cu baciti pare i verovatno koristiti 2% mogucnosti tog za sada imaginarnog SF i to stoji. Ali jednostavno volim i nije mi zao da dam pare,na HW koliko god mi on zapravo ne treba.*mjau**mjau**mjau* svi imaju mane ovaj je moja

Member Avatar korisnika Boris Lozac
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        20.671
      18. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Spire
        • MoBo: ASUS Prime B450-PLUS
        • RAM: Kingston HyperX FURY Black 8gb
        • VGA: ASUS Expedition Radeon RX 570 4GB GDDR5
        • MON: ASUS VZ279HE
        • HDD: Samsung 860 EVO 500gb
        • Case: NZXT H500 + Seasonic SS-520GM2
        • Ostalo: Logitech Driving Force GT
      19. Nadam se da mogu zarolati momentum sa SP i isplivati iz ovog premalog udela na trzistu, *mjau**mjau**mjau* burazer uzeo iPhone SE i ok, aplikacije lete, ali to je to, UI je na nivou 2006-e covece, stavis pored Windowsa i bukvalno smesno deluje, staticne kicerajske ikonice.
        Da se uspostavi momentum prodaje i da se rasiri 'zaraza' medju developerima za aplikacije, bukvalno najlepsi i najprijatniji OS za koriscenje.
        Na kraju sve spada na to, jbne aplikacije, da se jos malo utegne sam OS, plus da postoje sve ili vecina aplikacija kao na drugim sistemima, morao bi da budes lazov i da kazes da bi to bio los OS i telefon za koriscenje.
        Bukvalno se vidi decenija razlike u izgledu i dizajnu UI-a, e sad zamisli sve aplikacije koje ti trebaju, da rade dobro, plus ovaj 'next-gen' OS.. Najbolje da ne bi dogurali do barem 15, 20% trzista..
        Menjao Boris Lozac : 20.09.2016. u 01:08
        LFS - You have to do the driving

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      21. Moja mašina
      22. Meni lično je taj Modern UI dno dna, sa *****skim preuveličanim UI elementima koji bespotrebno troše pixele na ekranu.
        WP bi po dizajnu trebalo da omogući da bilo koji ekran iz bilo koje app možeš da pinuješ na početni ekran. Ako je to tako, da li koristite tu mogućnost?

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.008
      24. Moja mašina
        • CPU: AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk
        • RAM: 32GB (2x16) DDR4 Kingston Hyper X Fury (3200MHz, CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2X WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      25. W10m UI je bolji i nudi vise mogucnosti od WP i to je cinjenica.
        I to je UI koji mi je zanimljiv ali kratkorocno, opet ni ios mi ne odgovara ali bar radi dosta fluidnije i stabilnije a o kvalitetu aplikacija ne treba trositi reci.

Sa druge strane da li si yooyo video neke od droid modova u onoj sticky temi ili u nekoj od g+ grupa? Pa to je ocaj, neki primeri mi ogade android ali opet ne bih da sirim pricu "o ukusima" s obzirom da su mogucnosti modovanja tog os-a ogromne pa svako moze da budzi kako 'oce.

Mogu da kazem da mi se svidja W10m UI, ima neki ozbiljan "smek" ali nazalost sve ostalo me udaljava od tog os-a ili bar drzi nezainteresovanim za primarno koriscenje, kao neka test faza nekoliko puta nedeljno vec moze da prodje. Iskreno voleo bih da imam L950/XL sa kupljenih 20-ak najboljih app, mozda bih se i navikao na taj combo brzeg, boljeg hardvera + W10m mada bi i tada bile male sanse da prihvatim tu kombinaciju kao primarnu.

Sent from my D6503 using Tapatalk
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Member Avatar korisnika Boris Lozac
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        20.671
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600 + Wraith Spire
        • MoBo: ASUS Prime B450-PLUS
        • RAM: Kingston HyperX FURY Black 8gb
        • VGA: ASUS Expedition Radeon RX 570 4GB GDDR5
        • MON: ASUS VZ279HE
        • HDD: Samsung 860 EVO 500gb
        • Case: NZXT H500 + Seasonic SS-520GM2
        • Ostalo: Logitech Driving Force GT
      28. Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Meni lično je taj Modern UI dno dna, sa *****skim preuveličanim UI elementima koji bespotrebno troše pixele na ekranu.
        WP bi po dizajnu trebalo da omogući da bilo koji ekran iz bilo koje app možeš da pinuješ na početni ekran. Ako je to tako, da li koristite tu mogućnost?

Vec smo ustanovili da programeri ne znaju sta je vizuelno lepo Ti to vidis iz ugla 'nepotrebnih 20px sa desne strane' a ja to vidim kao prijatni 'casopis' dizajn i ne smeta mi jos jedan pomeraj prsta... Ti bi najradije verovatno ceo Win 98 desktop na 4.5" ekranima. Opet, smaracki ukusi i uzaludne rasprave, ali mislim da ukusi mogu da se stave sa strane ovde i verovatno bi neki 'UI zhiri' presudio u korist Win-a u poredjenju sa ostala dva OS-a..
        "Ne pomeramo se od 2006-e jer ne smemo" iOS i "random svaki telefon drugacije, Optimirung Huawei svako je sebi dizajner" Android..
        Kazem, 'samo' aplikacije...
        LFS - You have to do the driving

Member Avatar korisnika hsv.stoned
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        22.008
      30. Moja mašina
        • CPU: AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk
        • RAM: 32GB (2x16) DDR4 Kingston Hyper X Fury (3200MHz, CL16)
        • VGA: Sapphire RX 580 Pulse 8GB
        • MON: AOC I2481FXH AH-IPS
        • HDD: Kingston A2000 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750AALS 750GB, 2X WD Blue 10EALX 1TB
        • OPT: Samsung SH-222AB DVD RW
        • Case: Cooler Master Mystique 632s black & silver | Cooler Master G550M
        • SND: FiiO E10K & DAC-X6 | Fostex TR-90| PreSonus HD7|ATH CKX9|SFR DT6|Sony MH750| Pioneer M390| 2.1 50W
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Sony Xperia™ XZ2 | Logitech MK320 wireless combo/A4 R7 bloody
      31. UI zhiri

Daj bre uozbilji se, android modovi su kupusiste jer zavise od "ukusa" korisnika kao i od volje, strpljenja, ne mozes da poredis neke trash modove sa ikonicama iz 90-ih ili golden huawei kiceraj sa vrhunski odradjenim modovima a ima ih mnogo Na kraju uz malo truda i od droida mozes da napravis win UI.

W10m izgleda bolje od svih ios-a (bez JB-a), tu se slazem.

Sent from my D6503 using Tapatalk
        Menjao hsv.stoned : 20.09.2016. u 02:21
        Sony XZ2 & ATH-CKX9/SFR DT6
        Spiral out, keep going!

Newcomer Avatar korisnika Evindzer
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        236
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku

Mogu mnogi ekrani, možda i većina, ali ne svi, koliko znam. Ne koristim ih sve, nema potrebe da izdvajam par kontakata iz Votsapa, recimo, kad ih već imam u samoj aplikaciji.

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      34. Moja mašina
      35. UI zhiri su korisnici. Win 8 na desktopu je fejlovao zbog modernog UI.
        Ostavite dizajn za časopise časopisima. Telefon je ipak nesto drugo.

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        730
      37. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      38. Yooyo-va prica me podseca na moj svakodnevni problem i borbu s gradjevincima koji ne shvataju poentu arhitekture. Oni bi da to bude sto jednostavnije, sa sto manje materijala i da unutra moze da se gleda liga sampiona. A onda kad im pokazes Falling Waters od Frank LLoyd Wright-a sednu na dupe. Da, zbog lepote mora da se trosi vise nego za samu funkciju. Pogledaj samo ljudsko telo, moras i da unosis i da trosis vise energije nego sto ti je potrebno za sam zivot da bi bio kao anticki grk i samim tim primamljiviji na oko zenskim jedinkama savremenog drustva.

I opet cu reci, pravi koncept continuuma je taj da telefon dok je u ruci, dzepu, torbi... radi kao telefon, nista vise nista manje. Dock mora da bude ta spona koja ce da omoguci mnogo siri pristup funkcijama operativnog sistema. Logika, nije mi problem da nosim nesto od 15" + ciglu od punjaca (uz kabl od 2-3m) a tesko mi je da nosim dock sa kablovima od ukupno 1m... Pozadina price je da to sto negde nema monitora ili monitor nema dp/hdmi zapravo ide u korist ultrabook-a?

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.864
      40. Moja mašina
      41. Ako dizajn narušava upotrebljivost, onda ne valja. Kakva je korist od tab kontrole čiji naslov zauzima pola ekrana, a ni taj naslov ne može da stane na 2 ekrana. Sa korisnim podacima se igraš Sokobana, a naslov se vidi iz svemira.
        Animacije su u početku cool... Posle samo smatraju i usporavaju korisnika.

Ultrabook može da izdrži bez cigle nekoliko sati. Uostalom cigla od ultrabooka nije velika... Skoro kao dve paklice cigareta... Skoro kao continuum adapter.

Menjao yooyo : 20.09.2016. u 09:21

Strana 11 od 30 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •