Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

Ne znam koji intelov procesor, ali ako je core m... Mobilni procesori koji su sad na trzistu su vec u tom rangu
 
Tek ce da ti bude smesnoooooo :d Salu na stranu,naravno vrlo sam subjektivan al videcemo.Win32 na fonu,mnogi ce to hteti da poseduju.:)
Win32? Kako ćeš da izvedeš right click na telefonu?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa držiš prst malo duže na fajlu, aman.
To već postoji u Windows-u.

Sent from mTalk
 
Poenta pitanja je bila kako prevariti win32 aplikacije koje ocekuju dogadjaje od ulaznih uredjaja koji ne postoje na telefonu?
 
A koji bi to dogadjaji bili? Ctrl-alt-del pretpostavljam :D
 
Win32 aplikacije koriste dogadjaje sa tastature, misa, kombinacija mis + tastatura, drag & drop misem, kursorske tastere, popup menu na desni klik, tab za prebacivanje fokusa, hover dogadjaji sa misa, itd.
Dalje, pojedine win32 aplikacije rade u prozoru i nemaju mogucnost da rade preko celog ekrana, dugmici su mali (velicina je izrazena u pixelima), nijedna win32 aplikacija se ne skalira kako treba sa promenom dpi., UI kontrole nisu prilagodjene mobilnom telefonu (listbox, combobox, razne tabele, property editori, ...).
Win32 aplikacije na telefonu su potpuno neupotrebljive, sve dok telefon ne zakacis na continuum.
 
Obzirom da je ovo jedna od tema na forumu gde je nivo tehnickog znanja kriminalno nizak, dzabe ti sve to sto si napisao kada velika vecina ucesnika teme nema pojma sta je to.

Pusti ljude da mastaju ;)

Edit: Nije ni znanje potrebno vec samo malo logike. Da mogu Win32 aplikacije da rade kako dolikuje na telefonu onda ne bi postojala UWP, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Hehehe... Čime se vi bavite... Ccc...
Neka oni samo naprave taj telefon, a desni, levi il' "skrol", mogu rešiti sa minijaturnom izvedbom od surface studio...

Inače, jako lepo sročeno... "Obzirom da je ovo jedna od tema na forumu gde je nivo tehnickog znanja kriminalno nizak..."
Kakav ti nivo znanja očekuješ, valjda sama "tema" odobrava laičko viđenje situacije, pogotovo što se radi o imaginarnom uređaju, svašta.
:D
 
Koliko je meni poznato većina na forumu je sa visokim obrazovanjem i verujem da većina razume poentu na koju je yooyo ukazao, ne radi se o maštariji nego pre bih rekao o očekivanju na koji će način MS prevazići te prepreke pod uslovom da krenu na tu stranu. Sem toga rotkod je u pravu kada kaže da tema dozvoljava laičko razmišljanje ali svega drugog rečeno u tom postu ....

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Win32 aplikacije koriste dogadjaje sa tastature, misa, kombinacija mis + tastatura, drag & drop misem, kursorske tastere, popup menu na desni klik, tab za prebacivanje fokusa, hover dogadjaji sa misa, itd.
Dalje, pojedine win32 aplikacije rade u prozoru i nemaju mogucnost da rade preko celog ekrana, dugmici su mali (velicina je izrazena u pixelima), nijedna win32 aplikacija se ne skalira kako treba sa promenom dpi., UI kontrole nisu prilagodjene mobilnom telefonu (listbox, combobox, razne tabele, property editori, ...).
Win32 aplikacije na telefonu su potpuno neupotrebljive, sve dok telefon ne zakacis na continuum.

Tastatura moze da bude virtuelna a takvu vec ima ili moze da ima svaki telefon (ima je i PC) mis se da nakaciti plavim zubom... continum ne mora da bude kakav je sad nego bezicni uz pomoc dongla... a i samo punjenje telefona bezicnim putem je sasvim izvodljivo...
Sve neophodne tehnologije su tu postoje u realnom svetu i samo ih treba uklopiti u jednu zaokruzenu celinu...

Ja sam nekako misljenja da MS ni ne zeli da svi ti prigrami budu na telefonima nego na mocnim serverima ciju ce procesorsku snagu i SW licence prodavati na sekund, minut, sat, dan, nedelju ili kako vec kome odgovara.

MS u poslednje vreme mnogo ulaze u reklamiranje prcesiranja u oblacima tako da se nesto iza brda valja a sta to mozemo samo da nagadjamo...

Vecina bi volela da vidi snazan Surface Phone koji ima HW uporediv sa PC racunarima od pre nekoliko godina samo je pitanje da li je to izvodljivo u ovom trenutku...

Ja sam vec vise puta u raznim temama pisao da bi najbolja varijanta bila interfejs iz knjige Kapija od Pohl Frederik-a gde je taj mali uredjaj samo spona sa mocnim serverima na kojima su smesteni razni programi od onih klasicno matematickih, astrofizickih, naucnih, enciklopediskih pa do psihoanalitickih...
 
Win32 aplikacije koriste dogadjaje sa tastature, misa, kombinacija mis + tastatura, drag & drop misem, kursorske tastere, popup menu na desni klik, tab za prebacivanje fokusa, hover dogadjaji sa misa, itd.
Dalje, pojedine win32 aplikacije rade u prozoru i nemaju mogucnost da rade preko celog ekrana, dugmici su mali (velicina je izrazena u pixelima), nijedna win32 aplikacija se ne skalira kako treba sa promenom dpi., UI kontrole nisu prilagodjene mobilnom telefonu (listbox, combobox, razne tabele, property editori, ...).
Win32 aplikacije na telefonu su potpuno neupotrebljive, sve dok telefon ne zakacis na continuum.

Manje više sve što si naveo već postoji u Windows-u.
Imam Windows tablet, znam šta pričam.
Što se tiče UI neki aplikacije će morati da se redizajniraju da bi bile upotrebljive. Problem postoji, ali nije toliki koliki bi ti hteo da bude.

Sent from mTalk
 
Postojeće aplikacije niko neće za dž da prilagođava pogotovo ako je ciljna grupa korisnika veoma mala. Procesiranje u oblaku ima više smisla.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To da li neko hoće ili neće da nešto prilagođava i za koje pare, zavisi isključivo od tržišta, koje je de facto malo i u ovom trenutku nepostojeće.
Mi ovde pričamo o mogućnosti kreiranja UI na Win32 aplikacijama koji bi bio funkcionalan na uređajima na dodir, što je apsolutno moguće i izvodljivo.
Na tabletu sam isprobao dosta win32 aplikacija i znam da je moguće koristiti ih. Jeste da ima poteškoća ali uzevši u obzir da su pravljene isključivo za upotrebu mišem i tastaturom, izuzetno su funkcionalne.
Te priče pričaj nekom drugom.

Sent from mTalk
 
Chinese ODM Pegatron rumoured to have “Surface Phone” in trial production


Surface-Phone-Windows-10-concept-1.jpg

The Commercial Times of Taiwan reports that ODM Pegatron, which produces the iPhone and also the Surface Studio, is currently running production trials on the mythical Surface Phone.

That handset, which is expected some time in 2017 or early 2018, is expected to include features which sets it apart from other smartphones, such as being able to run x86 apps on Continuum mode, with Microsoft CEO Satya Nadella recently saying:

“We don’t want to be driven by just envy of what others have, the question is, what can we bring? That’s where I look at any device form factor or any technology, even AI. We will continue to be in the phone market not as defined by today’s market leaders, but by what it is that we can uniquely do in what is the most ultimate mobile device,”

It remains to be seen if such a device will ever make it to the market and if, given the competitive environment, it will attract enough consumers to make it worthwhile.

https://mspoweruser.com/chinese-odm-pegatron-rumoured-to-have-surface-phone-in-trial-production/
 
Proizvođač iPhone telefona spreman za Microsoft Surface Phone

Microsoft bi prema očekivanjima trebalo da pokrene Surface Phone negde tokom sledeće godine, a novi izveštaj tvrdi da je kompanija već spremna za probnu proizvodnju uređaja.

Citirajući kineski Commercial Times, Digitimes piše da Microsoft sada radi sa Pegatronom kako bi proizveo prve primerke Surface Phone telefona u svrhu testiranja. Pegatron je jedan od partnera kompanije Apple koji izrađuju iPhone telefone za američku kompaniju, ali sada takođe rade i sa Microsoft-om na proizvodnji Surface Phone-a.

Časopis nije pružio druge detalje o Surface Phone telefonu, ali je poručio da je objava planirana za sledeću godinu. Za sada nepotvrđene glasine govore da ćemo telefon videti na jesen, a početak probne proizvodnje je u skladu sa ovim datumom jer bi onda serijska proizvodnja počela na proleće.

Surface Phone bi trebalo da bude Microsoft-ov telefon koji će ponuditi najbolje u pogledu softvera i hardvera, a očekuje se Snapdragon 835 procesor, 8 GB RAM i 512 GB interne memorije. Nepotvrđene glasine govore da će biti pionir nove forme uređaja u okviru koje će korisnici telefon lako pretvoriti u laptop.
http://www.benchmark.rs/vesti/proizvodjac_iphone_telefona_spreman_za_microsoft_surface_phone-68507
 
Jedva čekam da vidim prve fotografije kako će izgledati SP :) nadam se da će na predstojećem sajmu u Barseloni biti predstavljen ili najavljen SP, a kad sam već kod tog sajma očekujem i neke nove uređaje od MS ili neke druge koji će imati Windows OS.
 
Bice uskoro velikih iznenadjenja od Ms,koliko vidim :)
 
Dok izadje, taj SD 835 ce da zastari, a 8gb rama se vec ocekuje u sledecem Galaxiju S serije...
 
Ala će ih Tramp natrljati što šuruju sa Kinezima.
@tosa:
Nama izgleda ostaje da samo fotke čekamo, aparat sigurno ne, zbog "pristupačne" cene.
 
Neće biti jeftin ali ja očekujem modele pristupačnije cene ... L950 mi je i dalje na 1. mestu na listi želja.

Soilent Green is People
 
Sad nesto gledam ovaj surface pro 4, pa on je debeo svega 8.45mm a ima i7 CPU. Neki slabiji Intel CPU koji se ne greje ni blizu toliko bi bio sasvim realan za ocekivati :)
 
http://www.windowscentral.com/micro...=slider&utm_campaign=navigation&utm_source=wp

Sazeto: Od 2017. windows uredjaji koji imaju SD835 ili jaci SoC ce terati punokrvni windows 10 sa sve x32 programima.

Takodje, potpisani su ugovori i sa intelom na polju mixed reality i drugih tehnologija. San postaje java? :)

Dobro u principu je prvo skoši pa reci hop ali ako to zaista bude kako treba mislim da će ovde mnogi da se razočaraju jer neće više moći da troluju win mobile forum.
 
Dobro u principu je prvo skoši pa reci hop ali ako to zaista bude kako treba mislim da će ovde mnogi da se razočaraju jer neće više moći da troluju win mobile forum.

Kako to mislis da troluju pa bice ono u stilu uvek smo mi govorili... :D samo ste nas pogresno razumeli... :d

Salu na stranu ja i dalje mislim da treba sacekati i videti kako ce se ta inplementacija odraditi da ne bude vise razocarenja nego ozarenosti u WP taboru...
 
Nazad
Vrh Dno