Šta je novo?

Microsoft's Surface Phone Vesti,glasine,zvanicno,nezvanicno...

To m$ napravio neki svoj cipset ili je nesto drugo u pitanju?

Sve je na bazi rekla kazala,po onome sto pricaju najslabii ce imati 4GB RAM-a. A za cipset pojma nemam.Mada kako je kolega imbaqq primetio sve cesce se pominje Kaby Lake saznacemo kad tad.:)
 
Zar to nije desktop procesor? Koliko znam intel je odustao od mobilnog segmenta, jer su strava i zasu

Nexus 5X
 
Zaista je pitanje kakva je buducnost W10M, sta novo mozemo videti posle RS2, sta dolazi na redu?? Nesto kao 10.1 ili i dalje ce biti neki kamencici na dva dela ili neki pragovi :-D

Mnogo toga zanimljivog je MS iz svog razvojnog tima prikazivao vec godinama, ali malo toga je ubacio u windows mobile. Bas steta.
 
Poslednja izmena:
Idemo MS! Samo jako, samo tvrdo, samo bahato! :D
 
Iskreno izgleda da je MS najzad naucio iz svojih gresaka... u nekim drugim oblastima je deviza "SEX sales" u IT je "LOOK sales"...

Apple odavno shvatio i postao to so jeste, jednostavno prilicno polazu na izgled koji lako upada u oci... neko vreme je bio jedinstven po tome a u poslednje vreme mnogi kopiraju stil, tako da je sam Apple pomalo izgubio tu neku vodecu ulogu u dizajnu pa cak i u patentima, recimo resenje antene u iPhone totalno ukradeno od HTC-a... i sad dvojni ekran u novom Mac BOOK ukraden od LG-a, koji vec ima telefon sa primarnim i sekundardnim ekranom...

Elem da se vratim na MS, po meni je Surface Book daleko upotrebljivija sprava nego Mac Book, a pri svemu tome dizajn ne zaostaje ni malo...

MS Surface Studio mi je tako dobro osmisljena sprava da svi oni koji su se godinama puvali sa svojim iMac racunarima mogu slobodno da ih vrate u kutije i gurnu iza/iznad ormana pogotovu ako se osvrnemo sta se sve moze uraditi na iMac u odnosu na MS Surface koji je kombinovanjem ekrana sa digitajzerom ucinio dodatne table za crtanje nepotrebnim a "dial" tockicem koji se da setati po ekranu dodao novi nivo upotrebljivosti uredjaja pogotovu u kombinaciji sa standardnom olovkom... prosto sam odusevljem MS Surface Studio racunarom koji vise nije samo racunar nego pravi umetnicki atelje...

Tako da je trenutno stanje 2:1 za MS u odnosu na Apple...

Jednostavno se nadam da ce Surface Phone biti korak dalje u odnosu na postignuto na polju mobilne telefonije i da ce taj famozni nastupajuci SP (ako se ikad pojavi) biti ne samo telefon ili lako prenosni racunar nego prva inkarnacija "licnog asistenta" poput onog koji je opisan u SF serijalu Pohl Frederik-a Kapija (Gateway)...
 
Poslednja izmena:
Jednu stvar samo: Masi ne treba premium device, jer kao sto Pixel nece biti prodavan bolje od Nexus linije tako ni taj Surface nece biti bolje prodavan od 950 serije.
 
Glasine: Surface Phone bit će toliko dobar da bi mogao zameniti laptop?

NokiaPowerUser saznao je nove informacije o Microsoftovom očekivanom Surface Phone uređaju. Do sada smo otprilike pretpostavljali specifikacije i neke značajke jer je malo toga procurilo, no posljednja informacija o Surface Phoneu bila je da je razvoj uređaja zaustavljen, odnosno da nije zaustavljen, ovisno o izvoru.

Nove glasine najavljuju da bi Microsoft zajedno sa smartfonom mogao predstaviti ‘Surface Laptop Dock’, odnosno “laptop” koji bi isključivo služio projektiranju Continuuma, kao što je HP-ov Laptop Dock za Elite X3. Veliki naglasak kod Surface Phonea bit će da je riječ o istinskom 3 u 1 uređaju koji mijenja tablet, računalo i smartfon. Izvor tvrdi da bi ‘Surface Laptop’ dodatak trebao povećat isskoristivost Surface Phonea do mjere da bi uređaj bio skoro pa dovoljno dobar da zamijeni pravi laptop.

http://nokiamob.me/2016/10/29/glasi...e-toliko-dobar-da-bi-mogao-zamijeniti-laptop/
 
Čudno... Nokiapoweruser danas nema nikakve veze sa Nokiom.
Surface Phone o kome maštate nije realan dok Intel ne izbaci adekvatan x86-64 SoC ili dok se ne pojave svi bitni programi u UWP verziji. Ni jedno ni drugo se neće desiti u dogledno vreme.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Aj to.. nego ce MS da ukine liniju Surface Pro tableta i Book-a, i sve da prebaci na telefone... to je buducnost :D
 
Poslednja izmena:
Realan ili nerealan, zar stvarno mislite, da intel ili bilo koja druga firma, koja se bavi projektovanjem istih, ne pravi rešenja koja nisu za naše oči, koja su već odavno ištampana kod ibm-a...
Danas imamo i7, a negde već postoji "ž14"?!
Ne verujem da i vi ne mislite ovako...
Verujem da prototip uređaja već postoji, sad šta je u njemu... I naravno, to što postoji, ne znači da će ikad biti za prodaju.
:D
 
Realan ili nerealan, zar stvarno mislite, da intel ili bilo koja druga firma, koja se bavi projektovanjem istih, ne pravi rešenja koja nisu za naše oči, koja su već odavno ištampana kod ibm-a...
Danas imamo i7, a negde već postoji "ž14"?!
Ne verujem da i vi ne mislite ovako...
Verujem da prototip uređaja već postoji, sad šta je u njemu... I naravno, to što postoji, ne znači da će ikad biti za prodaju.
:D
Sta tebi to znaci kao korisniku?
 
Da ima cemu da se nada. Covek bez nadanja, bez sna, bez cilja je covek koji je vec mrtav unutar sebe. Nema radosti, nema srece. Hope, faith, love. I naravno, pis :D
 
Ne znam šta bi rekao, al' stvarno!
Ništavilo, sve što je beskonačno jednako je nuli, svemir je beskonačan?!
Mi u njemu... Dakle...
Ne postojimo?!
;)
 
Bilo bi lepo...!
microsoft-surface-phone-concept.jpg

http://www.phonearena.com/news/Micr...s-a-6-inch-display-and-elegant-design_id85839
 
Procitah danas nekoliko tekstova na temu buducnosti windows 10 mobile i postalo je prilicno jasno sta MS zapravo radi. Delimicno sam i ja bio u pravu sa svojim razmisljanjem (jeeeeee :d) i moram reci da ih podrzavam u ideji. Elem biomelem, znamo vrlo dobro da ce Surface Phone kad tad ugledati svetlost dana a isto tako znamo da to nece biti u neko skorije vreme, barem ne u narednih 6 meseci. S obzirom na to sta Surface tim radi i kakve uredjaje prave, jasno je da to nece biti uredjaj u formi telefona u koji je ubacen windows 10 i omogucen continuum vec da ce pokusati da naprave uredjaj koji ce definisati novu kategoriju u domenu mobilnih (prenosivih) uredjaja koji eto "moze da pravi i prima pozive", bas kao sto su to uradili i sa ostalim proizvodima u liniji. Isto tako, jasno je da MS ne moze da ide direktno u borbu sa konkurencijom na polju "smartphone-a" zbog njihove dominacije na trzistu. Iz tog razloga je potrebno da se promene uslovi igre a to znaci kreiranje potpuno nove kategorije uredjaja i nacina na koji ce se koristiti mobilni telefon. Upravo to je razlog zasto jos uvek nije izasao Surface Phone. Nece biti u pitanju jos jedan "Note" ili kopija "iPhone-a" vec potpuno drugacija kategorija uredjaja koja lici na mobilni telefon i ima neke njegove karakteristike. E sad, koliko ce Surface tim to dobro i kvalitetno izvesti ostaje da se vidi a mi kao potrosaci se nadamo sto boljem resenju i sto boljoj izvedbi tog resenja. Ono sto znam za sigurno je da nece biti uopste jeftino ako cemo suditi po cenama Surface Book i Surface Studio uredjaja :D Stoga, o Surface Phone treba prestati razmisljati kao o telefonu vec kao o posebnoj kategoriji uredjaja. A i vreme je da se ova stagnacija u razvoju malo razdrma. Ono sto je dobro u celoj ideji je da niko ne zna sta MS tacno sprema, i ako uspeju u svemu tome proci ce puno vremena pre nego sto se konkurencija adaptira, a znamo koliko vole da kopiraju :d I za kraj, malo mastanja :D Surface "telefon" + Hololens = SciFi uzivo, u svako doba :D
 
Stiže Windows 10 Mobile telefon sa Intelovim procesorom laptop klase


Capture.JPG


Poznati nalog @evleaks postavio je fotografije telefona koje su u početku bile nejasne, jer su mnogi pomislili da se radi samo o konceptu. Evan Blaz nije u početku objasnio da li se radi o stvarnom uređaju ili samo o konceptu, već je samo poručio da će imati Intelov procesor laptop klase. Pojedini korisnici su komentarisali da se radi o lepom konceptu, ali ništa više od toga.

Međutim, Evan Blaz je odgovorio na komentare poručivši da se radi o mnogo više od pukog koncepta. Samim tim, potpuno je jasno da se radi o predstojećem telefonu sa Windows 10 Mobile platformom. Da li je to dugoočekivani Surface Phone, ostaje da sačekamo i vidimo. Na kraju je Evan postavio fotografije promotivnog materijala za telefon pa postaje sasvim jasno da ćemo ga u nekom trenutku videti u zvaničnoj formi. Osim informacija da se radi o telefonu sa Microsoft-ovim operativnim sistemom i Intelovim procesorom, za sada nema drugih informacija o telefonu.


Ovo skoro pa da je i zvanican info,BTW izgleda sjajno_Ova masina ce da oduva svaki iPhone i Android uredjaj zivi bili pa videli,naravno subjektivno misljenje.Smeo bih da se kladim da ce za 2 godine Windows 10 mobile drzati 20% marketshera na polju mobilnih telefona.
 
Poslednja izmena:
Naravno da će sve da oduva.[emoji2]

Sent from mTalk
 
Uf kakav dizajn savrsen tile based oblik telefona, full metro dizajn konazno skoro bez bezela :-D
 
Ovo se meni svidža :D ako je to neka najava onda lepo izgleda
 
Ne moze biti surface bez srebrnog/sivog kucista xD.
 
Stiže Windows 10 Mobile telefon sa Intelovim procesorom laptop klase


Pogledajte prilog 213953

Ovo skoro pa da je i zvanican info,BTW izgleda sjajno_Ova masina ce da oduva svaki iPhone i Android uredjaj zivi bili pa videli,naravno subjektivno misljenje.Smeo bih da se kladim da ce za 2 godine Windows 10 mobile drzati 20% marketshera na polju mobilnih telefona.

[emoji102] [emoji102] [emoji23] [emoji23]



Sent from my D6503
 
Tek ce da ti bude smesnoooooo :d Salu na stranu,naravno vrlo sam subjektivan al videcemo.Win32 na fonu,mnogi ce to hteti da poseduju.:)
 
Nazad
Vrh Dno