Šta je novo?

Kako rudariti Etherium?

Izbrisao sam ta podesavanja u start.bat fajlu tako da care ne znam stavio sam samo da mi kopa Eth pitaj nekoga ko kopa DCR ja ga ne kopam...
Evo ti jedan nadam se koristan video meni je pomogao oko nekih detalja ne svih [YOUTUBE]nWmN9DGmaMI[/YOUTUBE]
U tom klipu je objasnjeno kako se namesta da kopa Etherium i Dcr zajedno :) ako ti ne uspe uvek mozes ovde da pitas nekog iskusnijeg clana...
 
Mene intereuje kako da ubacim da mi k8pa DCR zajedno sa ETH u claymor-u, ako može


Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока


setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal TVOJAETHADRESA -eworker RIG1 -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:2252 -dwal IME.WORKERA -dpsw PASSWORDWORKERA

Ovde trebaš napraviti nalog na suprnovi ili nekom drugom poolu za DCR pa na samom poolu kreirati workera i u podešavanjima uneti adresu sa menjačnice, malčice je komplikovano ako nisi radio to do sad pa bih, bez da nekog omalovažavam, ipak predložio onima koji nisu sigurni u to šta rade neka kopaju samo ETH za početak dok ne steknu malo iskustva, i mislim da je s druge strane ETH+Sia isplatljivije trenutno.

edit: Readme!!! tekst fajl u samom claymore folderu ima objašnjenja za puno stvari ne bi bilo loše pogledati ga...
 
Poslednja izmena:
Inace MareG nisam stigao da ti zahvalim sto si mi pomogao :D ti si mi od svih najdetaljnije objasnio sve :) castim te cime hoces :D odakle si?:)
 
Nema potrebe za čašćenjem i meni su ljudi sa ovog foruma pomogli kad mi je trebalo.
Subotica inače...
 
Hehe pa ako budem u prolazu nekad moze da se ispricamo:))
Nisam nikad bio u Subotici al ko zna :))
 
I meni su uvek Subot'cani uskakali u pomoc, tako da veliki respect ;)

Posebno za zhexa84

p.s. Naravno tu su i "uljezi" miljan, goldi, phoenix itd ekipa, da se ne naljuti neko puno vas je :D nesic i pmfrulez pod obavezno, itd, zaboravicu nekog sigurno :D

Eto sad krenuo da nabrajam i ne mogu da stanem.

Ima ovde vrlo puno postenih ljudi, zaista.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za čašćenjem i meni su ljudi sa ovog foruma pomogli kad mi je trebalo.
Subotica inače...
Mare hvala na pomoći pomogao si mi ,a da li može podešavanje i objašnjenje sa eth+sia pošto sam i ja čuo da je ispativije,a bilo mi glupo da pitam (mada ko pita ne skita :) )

Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
 
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu.dwarfpool.com:8008 -ewal TVOJAETHADRESA -eworker RIG1 -epsw x -dpool stratum+tcp://sia-eu1.nanopool.org:7777 -dwal TVOJASIAADRESA/RIG1/TVOJAEMAILADRESA@gmail.com -dcri 22 -dcoin sia

http://dwarfpool.com/eth Na dwarfu kopaš ETH i tamo kod Worker Stats upišeš svoju ETH adresu klikneš snow i tu možeš da pratiš svoju statistiku, ona nije uvek 100 tačna i pojaviće se tek posle izvesnog vremena.
https://sia.nanopool.org/ ovde kopaš SIA i gore desno u Address polje ubaci tvoju SIA adresu klikni search i dobićeš statistiku za ovaj coin

Dwarf po defaltu isplaćuje kad nakupiš preko 1 ETH a Nano kad skupiš 5000 SIA
 
Poslednja izmena:
Samo da se nadovežem (bez da forsiram "neki" pool :p) da se i na https://coinotron.com/app?action=home odlično kopa ETH/ETC...
Da u pravu si, ne bih ni ja da forsiram neki pool, ove sam izabrao za primere jer se ne trebaju kreirati workeri pa je jednostavnije za one koji niau sigurni šta i kako treba a sa druge strane ja ih koristim i nemam za sad nikakvih problema. Coinotron mi je backup pool :)

Sent from my SM-N7502 using Tapatalk
 
Mare hvala na pomoći pomogao si mi ,a da li može podešavanje i objašnjenje sa eth+sia pošto sam i ja čuo da je ispativije,a bilo mi glupo da pitam (mada ko pita ne skita :) )

Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока

druze testirano je ne isplati se naprezati opremu bar po meni i bespotrebno povecavati potrosnju jer jednostavno struja koju katre pojedu pri povecanoj potrosnji pojede skoro ceo kolac koji dobijes na sia zato stavi karte da opusteno rade na opustenom mineru najhumanijem na koji sam naisao za par godina svaka cast clayu sto je napravio ovo...podesis i ne mislis to je poso ,preporuka za ubacivanje komande -tt 70 ili 72 nije omanula ni jednom za par meseci podesis taktove afterburnerom i ugasis ga miner radi poso perfektno mada mnogi nemaju poverenja ja pricam iz iskustva


setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 98
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

EthDcrMiner64.exe -epool eth-7c4c333f4a5fd1af.dwarfpool.com:8008:8008 -ewal adresa -eworker worker -epsw mail adesa -mode 1 -wd 0 -tt 72

epools.txt koji sluzi za failover ubaci

POOL: eth-eu.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa/worker, PSW: mail, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: eth-ru.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa/worker, PSW: mail, ESM: 0, ALLPOOLS: 0
POOL: eth-ru2.dwarfpool.com:8008, WALLET: adresa/worker, PSW: mail, ESM: 0, ALLPOOLS: 0


pusti da sljaka i opusti se
 
Nazad
Vrh Dno