Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Ne valja :)

Mislim nije na nivou ovog što sada koristim. Dva puta sam instalirao čisto da budem siguran. Radi super pa onda lag tu i tamo. Takođe ima 4 neke kineske aplikacije koje doduše mogu(root) da se uklone. Sve što ne radi na ostalim CM romovima ne radi ni ovde tako da realno nema šta da ponudi extra u odnosu na njih. Tako da, mislim da je ovo za preskočiti za sada...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Polako pada cena i Le Pro 3 modelu. Trenutno je za oko 60-70eur skuplji, a do 20.10. kad bude bilo i silver verzije za slanje, možda ta razlika bude i ispod ili oko 50eur.
Ako bude tako, ne znam jeli se onda isplati da uzme taj novi model?
Na prvi pogled sviđa mi se što ima dosta veću bateriju uz malo manji ekran, pa bi trebalo baš dugo da traje, kao i prisustvo nfc-a.
Sa druge strane ne vidim način da saznam da li obe sim kartice mogu biti na 3G istovremeno kao što je to slučaj sa Le Max 2, a što mi je ipak dosta bitno i bez toga ne bih ga uzimao. Jedino ako je neko sa ovog foruma već poručio pa da javi...
Za CM verujem da će za neko vreme biti dostupan i za taj model.
Trenutno, Le Max 2 x820 gold mogu da uzmem za oko 245usd, x822 sivi za oko 265usd, a le pro 3 za oko 330usd. Nadam se da će moći za ~300usd do kraja Oktobra...
Ukupno sa transportom do EU.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ti kazem ovaj x820 je toliko dobar mobitel, da ja ne vidim sta bi to bilo toliko bolje na pro 3 da dam jos 85 $, pa cak ni 50. Stigla mi crna maska i u njoj mi izgleda jos bolje (manje rozo). SOT oko 5h sa oko 1h poziva na 4g itd. Svaki novi model je bolji i to je cinjenica, ali trenutno je ovo dovoljno blizu samog vrha ponude svih proizvodjaca, a za smijesne novce.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Takođe mislim da sve preko 10-20$ razlike u korist Le Pro 3 nije vredno razmatranja. Čak i tada Le Max 2 ima svojih prednosti. Na 3 je baterija primamljiva ali ovde je sve samo ne loša pa da zbog toga čovek brine.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Hvala, razmisliću i doneću odluku kad dođe vreme. Neće to biti za manje od dve nedelje. Moram prvo da prodam telefon koji mi još uvek nije stigao :) a onda da vidim sa drugarom da zajedno poručimo i tako podelimo trošak poštarine. Naravno, zavisiće od razlike u ceni i od toga da li na novom radi 3G na obe sim kartice istovremeno.
 
Šuška se da u novembru predstavljaju još dva telefona tako da će odluka biti još teža :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Sigurno: le3 i lemax3 .

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Moguće mada je možda i neka Cool varijanta. Realno je malo glupo da puste neki Lemax 3 koji će da bude sve isto samo 821 umesto 820 i da ga prodaju za 100$ više. Tj to jedino može da bude dobro ako postojeća generacija pojeftini mada ne znam gde niže od ovoga može.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
. Tj to jedino može da bude dobro ako postojeća generacija pojeftini mada ne znam gde niže od ovoga može.
Ne znam može li niže, ali svakako plaćam pivo ako bude tako :)
edit: po meni pro3 nije ništa bolji od x820 da bi koštao nešto više (osim što je noviji model). Zato se i nadam boljoj ceni. Merkam ga jer očekujem da baterija prilično duže traje, bar za 40-50% u odnosu na x820.
 
Poslednja izmena:
Baterija svakako. Opet, X820 ima 2k ekran. Ne znam iskreno za šta bih se pre odlučio. Sreća moja pa kad sam ja uzimao nije bilo izbora :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
X820 ima ois i 800 4g frekvenciju a le3 nema

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Da kamera na 3 je lošija ali ima LTE800 Le Pro 3. Takođe kome je bitno, ima NFC koji X829 nema.

Screenshot_20161009-001749.png

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pro 3 radi na lte800, a kamera verujem da jeste lošija, kao i ekran. Međutim, baterija mi je ipak važnija. Ekran će mi biti dovoljno dobar, a kameru na telefonima ja retko koristim, uglavnom za posao i neke sitnice.
 
U teoriji se u potpunosti slažem sa tobom kada je baterija u pitanju. No ovde se postavlja pitanje da li je na X820 dovoljno loša tj dobra da zadovolji nečije potrebe. Na šta ciljam? Treba mi da izdrži ceo dan jače upotrebe. Ako to može, odlično. U tom slučaju me ne zanima što ovaj drugi može dan ipo, svakako bi oba uveče na punjač. E sad naravno, sve zavisi ko šta podrazumeva pod jačom upotrebom. Ja sam stvarno zadovoljan sa baterijom ovde.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Tu je glavni problem da li čekati ili ne jer će cena sigurno pasti na 220e za koji mesec za le3 ili uzeti x820 sada koji ima odličnu cenu.Po meni jedino kome je baterija bitna ima razloga da čeka ,a ako x820 stvarno gura 4-5h sot to je po mome iskustvu sasvim dovoljno za današnje standarde.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Mislim da nije isplativo da čekaš par meseci da nečemu što ima maltene isti hardver kao i X820 padne cena a već sada možeš to isto po vidno manjoj ceni da poseduješ. Jedino kažem, razumem i opravdavam ako je do baterije. Tu smo svi različiti i možda nekome jednostavno treba 4000mah. Hteo sam samo da kažem da sebe smatram heavy userom ali da ovih 3100mah rade posao kako treba.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Darac, vidim da si aktivan na svim forumima vezano uz nas fon. Jesi mozda negdje nasao fix za autofokus kod snimanja videa. Radi na npr Footej kameri, ne radi na stock kameri.
BTW moja preporuka svima je da stave stock rom 5.8 19s i onda re-rootaju, titaniumom zakljucaju blaoatware i gotovo. Mobitel leti, puno bolje nego bshuy.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Samo tamo sam jos :)

Nisam iskreno ni gledao nista jer na CM ne postoji taj problem.
 
TWRP 3.0.2.1 update ima.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Čitam i pratim ovu temu od prvog posta, trenutno sam u dilemi, da li je bolje kupiti Cool 1 sa 4 gb rama ili max 2 takođe sa 4gb rama? Cenovno su slični, po performansama slični s tim što max 2 ima bolji procesor. Generalno se o Cool 1 jako malo pisalo (mislim na temu "kineski manje poznati brendovi") sumnjičav sam kakav je, a i ni za koga nisam čuo da ga je kupio.

Može neko da pomogne?
 
Nisu za poređenje, Le max 2 je druga klasa, apsolutno u svemu je bolji sem po pitanju baterije.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Cool 1 ima jedan clan na telekineza forumu, ali nije puno pisao kakav je.. mozda da ga direktno pitas preko PM. Lemax je naravno odlican [emoji2]

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ok, hvala :) Već sam maltene odlučio da kupim Lemax, čekam samo da prodam svoj a i u međuvremenu će mu cena pasti za još neki dolar. Ne žurim što bi se reklo.
 
Iskreno ja ne verujem da će cena dole. Možda nešto sitno. Hoću reći ne čekaj akciju, ako vidiš negde ok cenu naručuj.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nikako da pitam, kakav je kvalitet zvuka u slušalici? Da li se glasno i jasno čuje?
 
Da, da, zvuk u slušalici baš kvalitetan i glasan.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Da, da, zvuk u slušalici baš kvalitetan i glasan.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Potvrdjujem, i ja cujem i mene cuju, niko se ne buni.. obavljam cca 50 do 90 min razgovora svaki dan, nekad i vise, pa mi je to bas bitno

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Na aliexpress već ima LePro 3 za 286usd. Lepo se odvija to :) Ako sam dobro primetio, 20.10. biće u prodaji i u silver boji, pa može (nadam se) da se desi da još malo pojeftini.
Baš sam se bacio u razmišljanje ovih dana; zaista ne vidim razlog da bude i 1$ skuplji od X820, osim eto što će biti tako jer je nov model...
 
Ja čekam 11.11 na aliju ima popust i tada ću da vidim koji i šta.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno