Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Probao sam EUI, jednostavno ne ide. Čak sam sinoć opet stavio isti, 019S ovaj put da probam još jednom da se nateram ali ne ide. Radi on super i nema nikakvih problema u tom smislu ali launcher je kriminalan, pola stvari na meni totalno nelogičnim mestima, ne mogu da zamenim ikonice, ne mogu fontove tj može samo ono iz njihovog store-a a to je užasno. Ne mogu da promenim DPI, tj mogu ručno ali neke app ne izgledaju kako treba onda. Gomila onda tako nekih opcija koje imam u CM mi fali tako da, definitivno sam na ovom Mokee 60.1. Odlično radi. Zašto da se mučim da tamo prepravljam 500 stvari kad ovde sve to imam out of the box...

Što se kupovine tiče ne znam. Le 3 nije u svemu bolji telefon, što znači da nas u nekom tamo periodu čeka i Le Max 3. I onda tako u krug... Ovaj sad može na EU da se naruči za 250$. Apsolutno nema konkurenciju za te pare. Čak i za 300$ približno(zato što ih ima i za 230$ uz free shipping ka nama) koliko bi verujem izašao da se regularno carini je odličan izbor. Napisaću malo detaljnije utiske kasnije.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Napiši koliko imaš SOT na telefonu.Ovo što si napisao za mane na EUI se 95% rešava ubacivanjem nove launcher - plaćena verzija tako da ti to i nisu neki razlozi protiv EUI.

x-600
 
A zašto to da radim kada na CM imam sve to bez da moram da instaliram Novu? Da moram da brišem milijardu kineskih aplikacija koje ničemu ne služe itd. Jedina stvar bez koje sam ostao je irda daljinski jer nema drajvera. Preživeću nekako.

Baterija, evo od juče:

Screenshot_20160921-191440.pngScreenshot_20160921-191448.pngScreenshot_20160921-191501.png

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Awake ogroman. Ti kao da stavis da vrti neku web skriptu i smanjis brightness na min da bi nas impresionirao baterijom...
 
Ja stvarno ne znam koji problem imas, jel te ko tera da citas ako vec sumnjas?

Awake je bio jer je Instagram pravio problem, to sam napisao. Nakon toga, vidi se kad je telefon ugasen a kad je radio. Sve drzim na auto kao sto sam i naveo, jel i to treba da ti slikam da bi bio miran? Sve vreme na wifi i da, sve vreme aktivno koriscenje telefona bas sa ciljem da vidim sta i koliko moze. Tapatalk, Deezer, Twitter itd.
 
Sto se cimas toliko onda? :) Imas awake i dalje, pogledaj punu liniju.
 
Ko se cima? Pokušavam normalno da ti objasnim ali mi je sada jasno da samo hoćeš da provociraš. Moguće da je awake jer je telefon upaljen i koristim ga u tom trenutku?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Upotreba je takva kakva je i koristim to što koristim. Trebam drugačije da bi neko drugi bio zadovoljan? Normalno na mobile internetu će da bude manje ali i tu će da bude 5h+. Nisi objasnio kad već podbadaš, kako to ne treba da je awake ako je ekran upaljen i uređaj se koristi. Odgovor na tvoju provokaciju nije cimanje, pogrešno si razumeo to. Samo ne želim da dozvolim da me neko paušalno optužuje da lažem i nameštam rezultate.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nema ljutnje samo pitamo jer mene je veličina i baterija odbijala od tog telefona.Ja na x600 ,slična baterija ,manji ekran ,rezolucija i imam do 50% 2-3h sot zavisno da li je na 3g ili wifi a kod tebe 4h i zato si ljudi skeptični .Sve u svemu fantastičan rezultat i plus brzo punjenje-extra.Sada mi ostaje još tu veličinu+ težinu da progutam i 11.11 kada bi trebalo da bude popust na aliju da ga pazarim.

x-600
 
Postavim lepo pitanje, a ti si krajnje neprijatan. Kao da sam te ubo prstom u oko, isto si reagovao i u diskusiji oko w10m kad sam pomenuo l625(rekao si i za mene i mog drugara da smo lazovi). Radi sta hoces i koristi ga kako hoces, sto je i normalno jer je tvoj fon(nisam ni trazio da ga koristis kako ja zelim). A awake je jer 4h bez i jednog zakljucavanja gledas u tt bez prestanka na wifi. Na isti nacin si imao 10h na opo, sto niko drugi nije mogao. Drago mi je da si zadovoljan sa bat, ali bi meni vrv imao 5h sot
 
Poslednja izmena:
Ja u potpunosti razumem da svako na drugačiji način koristi telefon i da ono što se pokaže meni kao dobro, ne mora da bude tebi i obrnuto i to je ok. Neki ljudi drže recimo osvetljenje na max, meni je to užasno ali naravno da su tada rezultati neporedivi sa ovima. Sa druge strane, ja ne držim osvetljenje na minimumu i slične gluposti radi štelovanja rezultata. Bukvalno sve držim na auto, s' tim što obavezno tamo u privacy settings(jedan od razloga zašto CM a ne EUI) obavezno podesim šta sme "keep awake" i "wake up" i što mi je ugašen google location history i ovaj backup, mada čujem sad da je taj drain kod backup-a sređen. Napraviću naravno kao i na OPO što sam radio i test na 3G/4G pa ćemo da imamo preciznije podatke, nego samo nešto poluprehlađen pa sam kući.

Oko veličine nisam imao problem, bukvalno po 1mm gore dole u odnosu na prethodni telefon tako da je to - to. Ali baterija me brinula. Sa jedne strane kažu da je S820 štedljiviji od S801 ali opet ovde je 2K ekran a tamo je bio 1080p. Međutim evo ispostavilo se da iako jeste lošiji u odnosu na OPO, to je stvarno zanemarljivo i mislim da ću i ovde da budem zadovoljan sa baterijom. Brzo punjenje - odlična stvar. OPO je imao neki 2.1A punjač sa kojim sam ja bio zadovoljan međutim ovo je drugi svet totalno. Neverovatno koliko se brzo puni do nekih 90%, onda uspori tj puni se nazovi normalnom brzinom do kraja.

P.S. Evo još baterije. Uvek gledam da je merim na 10% ili na 50% jer sam tako na prošlom pa da imam neke, meni, uporedive rezultate.

Screenshot_20160922-155322.pngScreenshot_20160922-155327.pngScreenshot_20160922-155333.png

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
@Darko1290
Ako ti ne bude teško, napiši iskustva sa CM13 posle 7-8 dana kako ti izgleda, odnosno da li sve radi kako treba.
I u vezi rutovanja; jeli potreban neki poseban postupak za otključavanje bootloader-a ili je jednostavno brzo?
Ovaj telefon mi je naglo postao interesantan kad sam saznao da postoji CM za njega.
Poz...
 
Poslednja izmena:
Naravno, cekam par dana da mi se sve slegne pa cu da napisem detaljnije utiske, ovako na prvu loptu sve je tu i ne vidim razliku u odnosu na ono sto sam imao na OPO. Doduse u odnosu na EUI, ovde zbog nedostatka drajvera ne radi infrared port tako da nista od daljinskog za TV za sada i slow motion snimanje, no to su obecali da ce brzo da rese tj da vec rade na tome. Dakle samo daljinski ostaje :)
 
Super. Mislim barem meni lično ir port nije bitan, kao ni ti modovi snimanja. Sa klot fotografisanjem i snimanjem sam zadovoljan :)
Dodao sam bio pitanje; jeli komplikovana procedura rutovanja?
 
Poslednja izmena:
Moj je dosao rootovan i sa custom ROM-om od Cuoco92(u sustini debloated EUI sa par dodanih opcija). Porucio sam preko Grossoshop iz Italije za HR i oni nevezano za kineze daju 2 godine garancije na uredjaj. Sitni kvarovi se popravljaju u Italiji a ako je nesto krupnije salje se za Kinu.

Nije komplikovano, TWRP preko fastboot, novi rom i supersu iz recovery.
 
Grossoshop ima dobru cenu, trenutno nema na stanju u Evropi. Iz Kine preko SF express je 216eur + 15eur poštarina. Ne znam samo oko carine kako bi bilo.
Na spemall ima gray boja, sa poštarinom (i opcijom 2 godine garancije u EU) bi me koštao 270eur (tačnije 301 usd). Gold 232eur (260usd). To ide bez carine.
Uzimao sam u obzir osnovnu varijantu 4/32GB.
 
Oduzmi jos 6e na Grosso zbog koda za popust(DS-TLKZ), oko carine kao i sve drugo sto dolazi ovde. Mada je pitanje na koji iznos bi ga carinili tj da li bi mogla da prodje varijanta da kosta 150$... Odakle god da porucis na Srbiju, carinice ga. Sve ovo sto je VAT/customs free se odnosi na EU. Dakle ili narucivanje na nekoga od prijatelja/rodbine u EU ili narucivanje na neku granicnu posto u recimo HR pa odlazak tamo po to...
 
Išao bi u Austriju. Ne znam samo da li bi carinili ako ide iz Kine (mislim na Grosso)?
Preko spemall sam već naručivao ranije, pa za njih znam kako ide.
Ne znam ni baš koliko se isplati dodatak 40eur za sivi...

Edit:
U svakom slučaju, sačekaću prvo tvoje utiske oko CM13 :) Uzeo bih ga samo ako sa CM radi OK.
 
Poslednja izmena:
Ne bi, tako sam ja porucio. Oni garantuju da sve preko SF express-a sto posalju je bez dinara troska u EU. I stvarno je tako, nista nisam doplatio. Grosso trenutno ima bas bas dobru cenu, vidim da jos 4 dana vazi, mislim da trenutno nigde povoljnije nema. Racunaj da od trenutka porucivanja je za 8-10 dana na adresi. Mozda i pre, zavisi od toga gde ga zakaci vikend.
 
Ok, hvala! Znam da preko SF express-a ide 8-10 dana. I oni drugi tako isto šalju. To je više nego korektno vreme.
Ukupno onda preko Grosso bi bilo 216+15-6= 225 eur. Odlična cena.
 
Poslednja izmena:
Tako je plus sto u toj ceni ide po default 2god garancije bez doplate. Za te pare mislim da trenutno ne postoji bolji izbor. Izrada je vrhunska, hardver takodje. Softver je resen sa CM :)

Planiras da uzmes?

Editovao si gore post, tek sad vidim. Ok, imas utiske do subote onda sigurno da bi ostalo vremena da se poruci po ovoj ceni na GS ako budes hteo :)

Sto se boje tice mislim da ne treba da brines. Meni je dugo trebalo da prelomim u sebi i da prihvatim da cu da nosim roze telefon medjutim kada je dosao video sam da je to najobicnija ******stina. Telefon je zlatan i tek u tragovima vuce na to roze cisto da nije cista zlatna boja. A tek kad se stavi u case koji dolazi uz njega se to ne primecuje tako da nemas brigu oko toga. Probio sam led :D
 
Poslednja izmena:
Pa zavisi i od tebe :)
Ako se CM pokaže dobrim, vrlo verovatno. U suprotnom neću :)
 
Odgovorio sam ti u prethodnoj poruci :d

Eventualno mi napisi sta ti je bitno tj na sta posebno da obratim paznju, da li radi ovo ili ono i kako radi itd.
 
Poslednja izmena:
Nemam neke posebne zahteve za telefon, samo da radi korektno kad ima više aplikacija u pozadini. Vidim da je baterija OK, bolje nego što sam očekivao. Koristim telefon dosta i za posao, a igrica nemam da ga opterećuju. Ima nekih 4-5 gmail naloga, OneDrive, word ili excel ponekad otvaram da editujem nešto sitno, dosta navigacije (e da, gmaps i here poprilično koristim), autocad vrlo retko da pogledam nešto sitno ako sam zaboravio, uključen je često deezer ili tune-in radio, sip voip uvek online i sl. Ništa specijalno teško...

Edit:
btw, jeli piše negde da li podržava VoLTE? Hardver sigurno da, nego da li su tu opciju omogućili Kinezi? Nije to bitno, nego eto onako...
 
Poslednja izmena:
Ok, isto koristimo telefon, dakle nemaš problem, to mogu odmah da ti kažem :) Što se performansi tiče tu je glupo bilo šta da se kaže obzirom na hardver. Ja imam 2 gmail naloga, 1 outlook, office i one drive puno koristim kao i here navigaciju. Sve bez i najmanjeg problema. Deezer takođe non stop maltene.

Podržava VoLTE i radi sve i na ovom CM romu kao i na originalnom kineskom.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Imam pro 1, ali sam slomio ekran, pa sada planiram da uzmem x820. Dosta koristim sportske programe koji koriste navigaciju, pa mi reci da li brzo i sigurno hvata satelite? Takođe mi je slabiji signal u kući i x800 je prvi telefon koji je davao mnogo bolji signal nego svi telefoni pre. Da li i X820 ima dobar prijem i glasan zvuk u slušalici?
 
GPS lock je bukvalno u sekundi apsolutno nema problema sa time. Zvuk su slusalici je pun i dubok, dosta kvalitetno deluje. Signal, ne mogu da uporedim sa X800 jer ne znam kakav je on ali recimo da se ovo ponasa bolje od OPO kojeg sam imao pre, tu je na nivou Nokie bar po onome sto primetim u stanu. Neki su se zalili da je generalno na LeTV/LeEco wifi signal slab ali ja u kolima kad se parkiram hvatam kucni wifi a auto je na nekih 30tak metara od terase. Bez problema poziv preko Viber-a iz kola recimo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno