Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Jel bolja baterija na nitrogen ili revenge?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Stavio sam Bajkalca, Rus je zapostavio druga 2 roma i posvetio se ovom.
Rekao bih da je baterija ok, ali biće još rada na njemu i napraviće i manji tutorijal kako da se uštedi dodatno.
Za kameru sam stavio ovu
https://telegra.ph/Best-Gcam6-for-Le-max-2-12-06
kažu najbolja trenuno.
 
Baikal tek kada se u praksi pokaže koliko je powersave jer poslednje powersave edicije by sdv22 su mi trošile i više nego obične.

U vezi laga, dirty flash rešava problem. Pojavio mi se bio lag pri poslednjem update-u.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Malo jeste Andrej zapostavio Nitrogen, kad su neke ispravke u pitanju, brzina fixiranja...Imali smo danas konverzaciju preko telegrama, ponovo sam mu predocio 4-5 glavnih problema koje pronalazim kao bugs, iz build u build...Kaze da ce vremenom fixirati sto moze ali da se mora biti strpljiv, jer su tu malo usporili zbog BaikalOS. Licno mi je preporucio da probam BaikalOS, da je dobar ROM, kaze da neke stvari rade bolje nego na Nitrogenu. (audio/speakerphone call/UI theme, powersave...brojnije customizations ce uskoro ubaciti ) Obecao sam da cu probat. Na posljednjem Nitrogenu sam bio do prije par sati, medjutim u aplikaciji sofascore mi se opet javio lag, zatim FP unlock posle restarta je onemogucio na zadnjem build, a meni je ta opcija bas zgodna, pa sam se vratio na verziju 01.12. koja mi radi super fluidno i sofascore nema lag.
Kanim se probati BaikalOS pa ako ne budem odusevljan, ide comeback na Nitrogen 01.12. dok ne fixira neke stvari.
 
Drugaru kome sam prodao svoj stari le max počeo je da baguje fon (čini mi se da je neki pixel rom na njemu). Šta preporučujete da mu ubacim a da će raditi ok?

Nisam u toku već par meseci jer ne koristim ovaj telefon pa mi informacija jako puno znači :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@acapn91
Zavisno od korisnika (basic/advanced), od par doradjenih-kolko toliko obnovljenih i stabilnih custom romova baziranih na poslednjem eui, preko recimo stabilnog Carbon roma (na 8.0) do Nitrogen i Revenge romova na androidu 9. Poslednji imaju prednost update-a, zadnjih sigurnosnih zakrpa, support, neke nove f-je i td.
Odluci sam, probaj ako si u prilici.
 
Procitah negde da je na revenge omogucen camera2 api i ubacena gcam. Jel to tacno? Kakav je slucaj sa nitrogenom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel taj Bajkalac treble ili ne ?
Ima li Gapps u sebi ili treba odvojeno skinut ?
 
Ako uporedim Oreo i Pie romove, ono što je na Oreo bio problem, slušanje muzike preko slušalica i razgovor, na Pie radi mnogo bolje, s druge strane, neke aplikacije ne rade na Pie romovima uopšte, npr. Busplus.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Ako uporedim Oreo i Pie romove, ono što je na Oreo bio problem, slušanje muzike preko slušalica i razgovor, na Pie radi mnogo bolje, s druge strane, neke aplikacije ne rade na Pie romovima uopšte, npr. Busplus.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
Jel si ti na Nitrogenu? Kakva ti je baterija u odnosu na Oreo romove?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Sad sam na Baltiku, ja punim do 80% pa nisam baš merodavan, ali rom leeti.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Da Baikal [emoji38]

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Jel si ti na Nitrogenu? Kakva ti je baterija u odnosu na Oreo romove?

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Ja sam prezadovoljan baterijom na Nitrogenu. Do sad, najbolja baterija od svih pie custom romova. Redovno mi je SoT izmedju 4:15-5:15h u kombinovanom rezimu. (wifi/data)
U poredjenju sa Carbon romom (oreo) to je tu negdje, nema velike razlike.
 
Sad sam na Baltiku, ja punim do 80% pa nisam baš merodavan, ali rom leeti.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Bas cudno da imamo potpuno drugaciji utisak :trust: Ako se ne varam, oboje smo sa NitrogenOS presli na BaikalOS.
BaikalOS je odmah na prvu vidno sporiji (znacajno manje fluidan u operacijama i otvaranju sistemskih stvarcica i aplikacija-na primjer gcam) od NitrogenOS. BaikalOS je power save ROM pa je logicno da je nesto sporiji (usteda na cpu izmedju ostalog) ali za mene neocekivano u ovoj mjeri. Bukvalo je kao na RRPS ona zadrska, lag pri ulasku u sistemske stvari ili aplikacije.
Rom nije los, ima potencijala, ali ima dosta toga da se doradi i fixira. Onda bi to bilo OK. Poslao sam developeru neki moj dojam, sto ja u kratkom testu nalazim da bi trebalo uraditi; 1) kako god, ali mora poraditi na brzini/fluidnosti roma 2) dodati vise customizations 3) u opcijama podesavanja dugmadi nema custom action gdje bi se mogao izabrati screenshot ili torch recimo 4) dodati kao na Nitrogenu toggle LTE i AU brightness u quick settings 5) napraviti da pamti setovanje SIM2 kao kartice za DATA kako se ne bi moralo nakon svakog restarta to setovati iznova 6) u developer options postaviti skalar za animacije da se moze izabrati 0.1/0.2/0.3... 7) omoguciti kao na Nitrogenu da se nezavisno podesava jacina tona za notifikacije i zvono i td...
Vidjecemo da li ce relativno brzo fixirati neke stvari a ponajvise poraditi na ovoj nedostajucoj brzini/fluidnosti roma.
Bicu strpljiv nesto vremena, ako vidim da nema bitnog napretka, vracam se na NitrogenOS.
 
Baikal ima nešto što ni jedan drugi , osim eui romova ima, posebno zvono za svaku sim.
Nisam nešto mnogo čačkao, posebno kameru, ali kako je bilo reči o usporenjima na Nitrogenu u ppslednjim verzijama, ovde ih nema uopšte.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Baikal ima nešto što ni jedan drugi , osim eui romova ima, posebno zvono za svaku sim.
Nisam nešto mnogo čačkao, posebno kameru, ali kako je bilo reči o usporenjima na Nitrogenu u ppslednjim verzijama, ovde ih nema uopšte.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Ima kolega, poslednji Nitrogen (07.12.) to takodje ima, pojedinacno setovanje zvona za sim1 i sim2.
Na nitrogenu je samo na jednoj verziji (21.11.) bio problem sa lagovima i to, sudeci po pisanju ljudi, ne kod svih. Nakon toga, build 01.12. i 07.12. rade extra brzo i fluidno, neuporedivo brze i fluidnije nego Baikal, sto svako moze testirati naizmjenicnim koriscenjem. Mene jedino na nitrogenu zeza sofascore aplikacija (nakon nekoliko minuta koriscenja laguje, blokira, uspori...da li je los ram menadzment na pie pa jede ram ili nesto sa kernelom/cpu problem) ali sad vidim da isti problem postoji i na Baikal.
Baterry life je vrlo slican na oba roma.
 
Pozdrav,
Da li neko prodaje i ima li da se nabavi kod nas u srb staklo kamere?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da napisem 2 rijeci, vjerujem da moze koristiti kolegama...
Nakon Nitrogena i Baikala, probam najnoviji AEX.
Prvi utisci su fenomenalni, za sada najbolji pie baziran rom !
Sve radi sem wifi display koji ne radi jos na pie romovima (shiva je najavio fix za sledeci update, rijesio je kaze vec ovaj problem)
Sve ono sto se i dalje vuce kao problem i sto sam prijavljivao na Nitrogenu i neki na Baikalu, ovdje je sve to rijeseno i radi ko sat. (Ui theme rade, vrhunski audio sa eui audio, odlican kvalitet zvuka u slusalici, vrlo dobar kvalitet zvuka bez smetnji na spikerfonu, pamti sim 2 kao data sim nakon restarta, mnostvo customizations, pomjeranje pozicije sata u status baru, sekundaca, animacije na skalaru 0.1 pa na vise, volte radi, postoje u le eco extras spectrum profili, odlicne aex teme, pozadine...) Na spectrum balanced, rom je vrhunsko iskustvo, fluidan i brz ! Za bateriju, nakon 1 punjenja, mogu reci da je prilicno dobra, preko 4h SoT, javljaju ljudi na spectrum battery profile cak i do 5h SoT.
 
Stavi link ka temi i romu.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Da napisem 2 rijeci, vjerujem da moze koristiti kolegama...
Nakon Nitrogena i Baikala, probam najnoviji AEX.
Prvi utisci su fenomenalni, za sada najbolji pie baziran rom !
Sve radi sem wifi display koji ne radi jos na pie romovima (shiva je najavio fix za sledeci update, rijesio je kaze vec ovaj problem)
Sve ono sto se i dalje vuce kao problem i sto sam prijavljivao na Nitrogenu i neki na Baikalu, ovdje je sve to rijeseno i radi ko sat. (Ui theme rade, vrhunski audio sa eui audio, odlican kvalitet zvuka u slusalici, vrlo dobar kvalitet zvuka bez smetnji na spikerfonu, pamti sim 2 kao data sim nakon restarta, mnostvo customizations, pomjeranje pozicije sata u status baru, sekundaca, animacije na skalaru 0.1 pa na vise, volte radi, postoje u le eco extras spectrum profili, odlicne aex teme, pozadine...) Na spectrum balanced, rom je vrhunsko iskustvo, fluidan i brz ! Za bateriju, nakon 1 punjenja, mogu reci da je prilicno dobra, preko 4h SoT, javljaju ljudi na spectrum battery profile cak i do 5h SoT.
Jel to ova verzija od 17. decembra? Ima li on ota ili svaki bild mora iz twrp? Da li je prerutovan i podesen cam2api za gcam ili mora naknadno sve? Ako nije, sta preporucujete za rut? Hvala unapred na odgovorima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno