Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Nevjerovatno da andrej nije dodao opciju snimanja u taj RR n, em je bas korisna opcija, em ne vjerujem da je neka filosofija kad su je ovi slijepci iz EUI napravili.

Ovaj ROM "PixelRevenge 15.1" vrijedi paznje i probanja (postoji tema na XDA, iscitao sam i cini se prilicno dobrim romom)
Developer je Italijan, svakih par dana izbacuje nove verzije i fixirao je 90% prijavljenog do sad. To je Lineage 15.1 uz tjuniranje.
 
Instalirao sam uspešno, videćemo da li ima rezultata. Javljam utiske.
1097cfb9a8e6aecf80754166054dbc4f.jpg


Sent from my Le X820 using Tapatalk

Kakav ti je zakljucak ?
Je li ti generalno SoT bolji, kakva je varijanta za curenje baterije tokom stand by ?
 
Kakav ti je zakljucak ?
Je li ti generalno SoT bolji, kakva je varijanta za curenje baterije tokom stand by ?
SoT je za nijansu bolji (~4h), dok je ušteda u standby režimu baš primetna. Za celu noć (7-8h) skine jedva 5% pritom sam konstantno na 4G.

P.S SoT sam podrazumevao na konstantan 4G bez wifi.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pa dobro, znaci ipak je korisna stvar. Moguce da su na Oreo romovima jos bolji rezultati jer je za njih radjeno koliko se sjecam.
 
Moguće, nisam probao. Bio sam na Oreo dva meseca i batalio sam dok sve ne srede.

Neka proba neko ko je na Oreo da vidimo rezultate.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Nisam siguran da ce sve uspjeti srediti, daj Boze.
Problem sa slow motion, torch, kvalitetom zvuka/mikrofonom, niskim tonom snimljenog materijala, bt problem, slusalice rade samo s jedne strane, quick charge... to je zajednicko za sve i nema odavno mrdanja.
 
Na AICP Oreo, ako nekom znači.
Kad se setim da je x600 trošio 1% za noć.
8d8e80367720a3fcf73ff37989190cee.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Pa jesi probao helix engine instalirati ?
Ljudi se na Oreo baziranim romovima hvale, posebno na izrazito smanjen drain in stand by ali i na ukupan SoT. Kad sam citao temu na xda o helixu, jedan senior member je na oreo romu (mislim da je pixel) prijavio preko 6h i 30min SoT a drain in stand by na 0,3-0,5% po satu, sto je odlicno. Pokusaj.
 
Instaliran je
eadd67d5209a82141d51bb92a2b352ba.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk

I AOSIP je official.

Jel to znači da ima Ota update?
 
Poslednja izmena:
AOSIP 1303 build, ako sam ja dobro upratio dodje bez ikakve aplikacije za kameru...
e25abb586eacb93fce78188a787538b2.jpg
 
Poslednja izmena:
Darko, pricaj nam malo za taj zadnji Omni, sta radi, sta ne, kako se ponasa ?
 
Probajte oganj ga izgorio... :) Je li ko probao Pixel (Revolution ili Experience), da podijeli? Nemojte samo da citate...

Moje misljenje, RR jos nije dovoljno razvijen, puca settings kada se neke po meni osnovne opcije pokusaju potraziti... AOSIP dolazi bez default app za kameru, sto i nije minus ali citac otiska kao danima nekih pola sekunde latency-a kada je tel zakljucan duze od recimo desetak minuta... AICP official nijesam probao... AICP unofficial neki 0403 build mi je bio dosta dobar ali je nakon nedjelju dana poceo sa srce bateriju nicim izazvan... Ima sva podesavanja koja meni trebaju (podesavanje za hardware buttons, mogucnost podesavanja prikaza...) Na AICP mi je malo smetalo sto je pucao gmail kada pokusam da dodam exchange nalog...
Gcam je radila odlicno, cak vidim da sada u ROM-ovima dodaju u Leeco Extras toggle za focus fix, ako treba...

Edi: eto cisto zapazanje pa da vidimo je li uopste relevantan info - skoro na svakom Oreo romu mi je Twitter pucao, nakon sto ga sa TB restore-ujem... Uninstal pa instal sa PS je rjesavao problem ali eto, ako kome sto znaci...
 
Poslednja izmena:
Probajte oganj ga izgorio... :) Je li ko probao Pixel (Revolution ili Experience), da podijeli? Nemojte samo da citate...

Moje misljenje, RR jos nije dovoljno razvijen, puca settings kada se neke po meni osnovne opcije pokusaju potraziti... AOSIP dolazi bez default app za kameru, sto i nije minus ali citac otiska kao danima nekih pola sekunde latency-a kada je tel zakljucan duze od recimo desetak minuta... AICP official nijesam probao... AICP unofficial neki 0403 build mi je bio dosta dobar ali je nakon nedjelju dana poceo sa srce bateriju nicim izazvan... Ima sva podesavanja koja meni trebaju (podesavanje za hardware buttons, mogucnost podesavanja prikaza...) Na AICP mi je malo smetalo sto je pucao gmail kada pokusam da dodam exchange nalog...
Gcam je radila odlicno, cak vidim da sada u ROM-ovima dodaju u Leeco Extras toggle za focus fix, ako treba...

Nasao si mi boljku, nikako da probam, stra' me :)
Ma znas i sam, pricao sam ti, ne cima mi se sa starog roma dje sve radi na oreo dok ne vidim da je gro toga kako treba(fixiran), zato citam, pisem i pratim svakodnevno na xda. Nadam se da ce se to ubrzo desit, da ubacim neki Oreo koji bi mi bio resenje za duze.
Kad ce ona mjesecima dogovarana kafa da vidim kako radi to kod tebe ? :)
Aicp unofficial je zadnji 01.03. (@infrag), nema 04.03.
Za RR tacno tako, meni djeluje jos uvijek kao poluproizvod, mada i lik koji je uzeo da ga dalje izradjuje ne uliva povjerenje. 100g nije izbacio update, fixeva nidje.

Inace, ono sto si pitao za pixel romove, da, na moju preporuku drug je probao pixel revenge (nema revolution, vjerovatno si mislio na ovaj, inace lineage 15.1 baza) i prezadovoljan je romom nakon RR i aicp official ! Kaze da FP radi izvanredno, baterija je odlicna, fluidan, sve radi sem standardnih torch i SM.
Obecava taj decko - Italijan koji ga radi, fixirana bukvalno na dnevnoj bazi, slusa feedback-ove.

Izgleda da su trenutno Pixel revenge, Omni i stari aicp infrag (nije resenje za duze staze ako je stao razvoj?) najbolji izbor.
 
Mislim da je u komentaru na Telegramu rekao da je radna verzija u pitanju i da će uskoro izaći nov.

Od problema koji sam primetio, a probao sam rr, AICP i aoisp, sve Oreo, najviše mi je smetalo kod aoisp da slabo čujem sagovornika a i on mene, bateriju nisam nešto testirao, jer ga inače punim svako malo. Kameru takođe nisam imao prilike, nije mi trebalo.
Face i te idu preko browsera.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
U principu ako mozes da zivis bez longpress SS, mislim da bi trebao da probas Omni. No nemoj ove novije jer su ovo sve test buildovi koji mogu da prave probleme. Konkretno ovaj 1403 radi dobro tj ja nisam primetio problem ali recimo na 1303 je kasnio viber, whatsapp itd. Zadnji release je 0703 i njega probaj:

https://drive.google.com/open?id=1Jf4_NXiadYNRqqwRvbp0raCP4XJOADkF

Gapps pico.

Gdje ga pratis, na telegramu samo ili ? Sta si primijetio, kako radi (sta ne radi) kakva je baterija, zvuk na slusalici-zvucniku, jacina mikrofona pri razgovorini snimanju videa, kamera ?
Na koliko izbaci stable verziju ?
 
Ja sam zadovoljan i za moj nacin upotrebe nema bugova.

Ovo ostalo, stvarno da se ne igramo vise, bukvalno je 5min posla da napravis backup i probas to sto te zanima. Ako ti se ne svidja, vratis backup i kao da nista nije bilo. Razumem da je neka komplikovana procedura ili da imas rizik da ostanes bez podataka itd... Ali ovako, razumeces da ne zelim svaka dva dana da pisem ovde za svaku ediciju svakog roma koji sam probao +/- listu.
 
Najviše se priča o bateriji, a to se ne može proveriti bez par dana.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sam zadovoljan i za moj nacin upotrebe nema bugova.

Ovo ostalo, stvarno da se ne igramo vise, bukvalno je 5min posla da napravis backup i probas to sto te zanima. Ako ti se ne svidja, vratis backup i kao da nista nije bilo. Razumem da je neka komplikovana procedura ili da imas rizik da ostanes bez podataka itd... Ali ovako, razumeces da ne zelim svaka dva dana da pisem ovde za svaku ediciju svakog roma koji sam probao +/- listu.

Ok druze...nije problem, necu pitati.
Svaka 2 dana to nisam ni radio ali s vremena na vrijeme kad neko proba novi rom mislio sam da nije bedak toliki reci. :( Postujem svakako.
Mozda je tebi 5min back up i inst. procedura jer to radis svakih par dana, meni trebaju visinske pripreme za to, znojenje i jedno sat najmanje da se snadjem, da vidim kako note (biljeske) u kojima imam brdo podataka da bekapujem i da li moze jer je sistemska app, jos po nesto, a onda svi developeri pisu da ne preporucuju titanium jer se povuce svasta sa starog roma. U tom slucaju bi sve moralo jovo nanovo kad bi se taj savjet poslusao a to trazi vremena.

Ne rece, kako pratis za Omni jel samo na telegramu, na koliko vremenski izbaci stable, kao i kako ti se baterija cini na njemu ?
 
Poslednja izmena:
Instalirah sad pixel revenge, na prvu loptu dobro deluje. Pošto je prvi ciklus baterije, ne mogu još ništa da kažem, ali je sve ostalo skoro pa isto kao rr. Dobra stvar je što Google photos prepoznaje telefon kao pixel, piss nudi neograničen storage za punu revoluciju slika i videa.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
@nikdus Mislim da Darko nije mislio na TB vec na backup roma iz twrp...
Nije valjda da do sada nijesi ispitao kako da sacuvas Note... Neces to raditi tik pred flash-ovanje...
Cak i ako ides na clean instal, sve ne traje duze od 10-ak minuta (mada zavisi koliko imas podataka koje zelis da vratis na fresko instalitan fon i da li imas brdo aplikacija koje ces preko TB da vracas)...

Sto se mene tice, ne trazim pretjerano mLogo... Cim instaliram rom+pico gapps+magisk, podesim apn koji moze 4G (ovaj koji se ucita sa sim-a nema 4g), pogasim other sounds i emergency alerts, podesim svoj ringtone, stavim dpi 560, language and inpit pogasim sve osim velikog slova na pocetku recenice, ugasim animacije/tranzicije, hardware home button (long press SS i double tap to sleep), saturaciju malo pojacam, podesim UI style na neki najcrnji moguci, (ovih par stavki naravno u skladu sa mogucnostima ROM-a), instaliram TB i odradim restore aplikacija, Nova launcher stavim za home app, podesim viber chat background, instaliram Tapatalk (jer kada ga restor-ujem kroz TB ne stizu mi notifikacije i instaliram Gcam... Sad me kamenujte... :)
Fluidan rad, kvalitet zvuka prilikom razgovora, kamera app koja izvlaci max, brz otisak... To su mi interesne zone...
 
Poslednja izmena:
Instalirah sad pixel revenge, na prvu loptu dobro deluje. Pošto je prvi ciklus baterije, ne mogu još ništa da kažem, ali je sve ostalo skoro pa isto kao rr. Dobra stvar je što Google photos prepoznaje telefon kao pixel, piss nudi neograničen storage za punu revoluciju slika i videa.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

E super da ti je OK ! Javljaj utiske, posebno bateriju.
 
@BenDoverMNE

Ma twrp back up je laganica, pusti to...
Nego svega sa postojeceg roma sto treba a tb kazu developeri nije srecno resenje. Znaci valjalo bi svaku app nanovo. Traje to, no nije ji vazno jel nekome 20min ili sat...
Ja volim nova luncher, medjutim kako nisam mogao da podesim brojace za notifikacije (sms, viber) ni sa onim dodatkom, odustao sam. Nervira me da ne vidim koliko je novih dogadjaja pristiglo dok je tel bio u stand by.
 
Ja vec pola godine restore svih aplikacija radim sa TB bez problema. Jedino ovo sto sam primijetio sa Twitterom i da ne rade notifikacije za TT...
 
Ja volim nova luncher, medjutim kako nisam mogao da podesim brojace za notifikacije (sms, viber) ni sa onim dodatkom, odustao sam. Nervira me da ne vidim koliko je novih dogadjaja pristiglo dok je tel bio u stand by.
E to ni meni ne radi



Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
stigao x820 rose gold sa nekom levom verzijom 5.8.19s EUI-jem sa gugl apps,bez ikakvog apdejtera.ne bih bas jos da stavljam kastom romove jer fon ce da koristi osoba koja prelazi na android sa lumije,i ovako je koriscenje na gurku...sta mislite sta je najpametnije da se stavi?zadnji kineski eui,ovaj beta portovan sa nougat-om ili nesto trece?nece biti problem da se nabaci twrp,koristim sd redi note 3,tu sam spakovao NOS i radi fenomenalno,ali ovo sto pisu ljudi na xda (i ovde) mi ne uliva poverenje bas za prelazak na custom rom...

edit:

sto se tice launcher-a,meni je evie bez premca,bedzevi tj kaunteri rade bez greske,plus moze da se podesava velicina...
 
Poslednja izmena:
stigao x820 rose gold sa nekom levom verzijom 5.8.19s EUI-jem sa gugl apps,bez ikakvog apdejtera.ne bih bas jos da stavljam kastom romove jer fon ce da koristi osoba koja prelazi na android sa lumije,i ovako je koriscenje na gurku...sta mislite sta je najpametnije da se stavi?zadnji kineski eui,ovaj beta portovan sa nougat-om ili nesto trece?nece biti problem da se nabaci twrp,koristim sd redi note 3,tu sam spakovao NOS i radi fenomenalno,ali ovo sto pisu ljudi na xda (i ovde) mi ne uliva poverenje bas za prelazak na custom rom...

edit:

sto se tice launcher-a,meni je evie bez premca,bedzevi tj kaunteri rade bez greske,plus moze da se podesava velicina...
Stavi slobodno RR N, sve fenomeno radi.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ok druze...nije problem, necu pitati.
Svaka 2 dana to nisam ni radio ali s vremena na vrijeme kad neko proba novi rom mislio sam da nije bedak toliki reci. :( Postujem svakako.
Mozda je tebi 5min back up i inst. procedura jer to radis svakih par dana, meni trebaju visinske pripreme za to, znojenje i jedno sat najmanje da se snadjem, da vidim kako note (biljeske) u kojima imam brdo podataka da bekapujem i da li moze jer je sistemska app, jos po nesto, a onda svi developeri pisu da ne preporucuju titanium jer se povuce svasta sa starog roma. U tom slucaju bi sve moralo jovo nanovo kad bi se taj savjet poslusao a to trazi vremena.

Ne rece, kako pratis za Omni jel samo na telegramu, na koliko vremenski izbaci stable, kao i kako ti se baterija cini na njemu ?

Kakav Titanium i gluposti? Iz TWRP napraviš backup, probaš rom, ne sviđa ti se, vratiš stari iz bekapa i sve je kao što ti je bilo. 5min posla bukvalno.

Bedak je jer ja forum doživljavam kao mesto gde razmenjujemo iskustva a ne da ja ili ti ili bilo ko treba drugima da piše referate iznova i iznova i da radi copy/paste sa xda.

Sve što svaki put pitaš bilo koga od nas možeš kažem ti sam da saznaš za 10min. Sem baterije, za to treba malo više vremena. Hajde da ti nisam na PP korak po korak objasnio šta i kako, sa sve linkovima itd i ni to nije bilo dovoljno da bar jednom probaš instalaciju. I onda ja treba ponovo i ponovo da pišem ovde za svaki rom utiske, uputstvo itd itd a znam da pišem uzalud jer opet nećeš probati. Ne zameri, ja se na tebe ništa ne ljutim ali očekujem da razumeš zašto to ne želim da radim.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno