Šta je novo?

LeEco Le Max 2

Gde nam je Darko? Jel ima ista novo od romova? Infrag DU sporo napreduje, i imam cesta restartovanja...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Meni je od DU jako dobar 1304 build... Ovih zilion drugih romova nijesam stigao da probam... Probao sam i RRPS 2205 koji je takodje jako dobar - meni je smetalo sto se restartuje kada fleshujem YouTube Vanced kroz Magisk... Pored toga, jako dobro utegnut i bogat opcijama...
 
Firehound već par dana, skoro pa rekord :)
Ne primećujem probleme.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Jel ima resenje neko :)
Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ubaci AEX build 17.04. (AOSP EXTENDED), evo ti link:
https://downloads.aospextended.com/x2

Ja koristim taj i najzadovoljniji sam njime od Oreo romova a probao sam ih najveci broj...Baterija je vrlo dobra, rad fluidan, nisam nasao bagove i probleme.
Izguram prosjecan SoT od 4h15min do cak 5h30min, zavisno koliko koristim wifi a koliko mob data.
Na najnovijim AEX builds baterija nije dobra jer je presao na eas kernel pa ima dosta problema, umjesto benefita koji su se ocekivali nastali su problemi. E taj 17.04. je posljednji koji je odlican.
Eto, javi jesi zadovoljan, ako budes probao...

SRDACAN POZDRAV ZA SVE KOLEGE !
 
Meni je od DU jako dobar 1304 build... Ovih zilion drugih romova nijesam stigao da probam... Probao sam i RRPS 2205 koji je takodje jako dobar - meni je smetalo sto se restartuje kada fleshujem YouTube Vanced kroz Magisk... Pored toga, jako dobro utegnut i bogat opcijama...
Kako se pokazao sa baterijom i SoT -om, kao prosjek na Oreu ili primjetno bolje ?
 
Postoji li GCam na kome radi i prednja kamera?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kažu da je Tolyan009 najbolja i meni radi.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Auh, jedva sam nabo neku da radi, jedno 10 sam skinuo. Jednostavno neke neće uopšte da zavrte onaj kružić da znam da slika HDR, i vidno su slike lošije. A opcija nema ili sam glup da ih nađem.

Nema veze, na kraju sam skinuo MGC_5.1.018_v2e_tolyan009_v1.3.9.apk na kojoj mi radi i front hdr.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ta je OK. Ima nesto novija verzija 1.41.
Opcije su ti u advanced settings.
 
Ima verzija sa i bez podešavanja. Treba ići na ovu prvu, a podešavanja su:

*In advanced settings...


[GENERAL]
•Model= Pixel 2 XL
•Config camera hdr+ = Auto OR Pixel 2017 Zsl Hdr+(new)
•Hdr+ Parameters= Default(lowest)


[Front camera]
•Enable HDR+ for front camera = [turned On]
•Increase the detail of hdr+ = [turned On]
•Flip image from front camera= [turned Off]


[Portrait mode]
•Portrait mode on all models= [turned On]
•HDR+ enhanced portrait mode= [turned Off]
•Zoom in default Portrait mode Back camera= Turned off
•Zoom in default portrait mode Front camera= Turned off
•Save all portrait mode pictures to same folder= [Turned Off]

[Other]
•Enable smart burst= [Turned on]
•Max sensitivity analog gain= Auto


*In normal settings...
•Hdr+ control= [Turned On]
•Correction of auto-exposure= (See at the end of post)
•Turn off noise reduction= [Turned Off]
•Lens blur megapixels= 8

****RESTART GCAM FOR DEVELOPER SETTINGS TO APPEAR IN THE APP****

*In developer settings...
•Check -> camera.diet_burst
•Uncheck -> camera.use_photos


Now, Its best to have correction of auto exposure set to off. But if in case you are in dimly lit area, set correction of auto-exposure to 8x And use HDR+ enhanced enabled always with Correction of auto-exposure

And never set hdr+ parameters to super high unless you are trying to take picture of extremely low lit scene. Also don't forget to set hdr+ parameters back to Default(lowest) when you're done with the low light photoshoot.
 
Narode, ajde mala pomoć. Žena mi ima ovaj fon. Prezadovoljna je njime ali je nervira najviše kratko trajanje baterije (dešava se da izgubi i trećinu u toku noći bez korišćenja). Video sam da ima dosta romova na kojima baterija zna dosta duže da traje. Da li može neko da mi uradi ubacivanje novog roma (nekog optimizovanog, bez bagova) jer ja nisam vičan tome. Naravno, ne bežim od toga da platim za tu uslugu.
 
Dokazano-pokazano X puta do sada da "nexus" podešavanja daju bolje slike na našem telefonu od "pixel".

Tako da, BSG nemodifikovana varijanta, nexus, super high i kvalitet na 97%.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Dokazano-pokazano X puta do sada da "nexus" podešavanja daju bolje slike na našem telefonu od "pixel".

Tako da, BSG nemodifikovana varijanta, nexus, super high i kvalitet na 97%.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Ne vise gcam i nexus 6p?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
To, mislio sam da se podrazumeva.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ovo uputstvo sto je kolega prenio je preporuka "znalaca" sa xda za gcam toolyan - pixel 2 XL i auto...ja sam poslusao i tako koristim, zadovoljan sam. Ne vidim neku razliku u odnosu na predjasnje kad sam koristio nexus 6p, jedino mi je kod video recording-a bolji auto fojus, nije mi onako napadan kao na nexus 6p. Moguce da ima veze i do senzora i raznih dijelova u nasem tel, koji se razlikuju od primjerka do primjerka, sto je negdje nezgodna rabota.
 
Samo da se javim, zahvaljujući kolegi @ozazi uspešno je zamenjen displej. Danas smo se videli, otišao kod njega i zamenili (uz malo muke i nelogičnosti) za par sati.



Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Stvarno su čudni telefoni. :D Moj ekran radi kod njega bez problema, kod mene ne daje sliku. njegov polomljeni ekran kod mene daje sliku, ali pošto donja polovina ekrana ne radi, ne mogu da ga otkljucam posle paljenja. :) a pošto usb port ne radi, iako sam ga zamenio, ne mogu ni da mu pristupim preko adb ili bilo šta slično. :)
 
Može li neko da mi pomogne oko ubacivanja novog firmware-a? Može PM.
 
Ima li nesto novo vredno pomena, i da je dobra baterija. Jel probao neko novi build od infraga DU

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ima li nesto novo vredno pomena, i da je dobra baterija. Jel probao neko novi build od infraga DU

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Probao sam MSM Extended i ostao do daljeg na njemu. Vrlo dobar rom sa mnostvom f-ja, solidnim performansama i dobrom baterijom. Probacu jos Carbon u perspektivi i njemu su feedbakcs odlicni. Rrps u perspektivi...
 
Dakle msm extended? Moze link..
Probao sam MSM Extended i ostao do daljeg na njemu. Vrlo dobar rom sa mnostvom f-ja, solidnim performansama i dobrom baterijom. Probacu jos Carbon u perspektivi i njemu su feedbakcs odlicni. Rrps u perspektivi...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Na Aoisp i prvi put radio update bez flešovanja! Izdržao nedelju dana na istom romu:)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako neko želi lemax 2 33gb evo već 3 meseca stoji u kutiji za 120e,neka se javi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja vec mesecima imam problem sa kamerom - fokusom, prosle godine sam takodje imao taj problem, medjutim resio sam ga instalaciom nekog starog EUI 6.0.1 i nakon toga je sve super radilo - do pre par meseci kada sam instalirao neki 8.1 (mislim da je bio Pixel). Od tada kamera radi medjutim fokus nista. Sve sam zivo probao sto mi je palo na pamet, promenio prosle nedelje ja mislim 20-ak romova i nista. Ima li neko ideju sta moze da se uradi? Cinjenica je da je kamera ispravna i da fokus radi (kada se kamera priblizi papiru sa slovima npr vidi se super i fokusira super, medjutim kada se odalji malo ili nesto iz daljine pokusam da fokusiram tada krece da brljavi).

Voleo bih da sredim to do sledece nedelje, jer idem na more a max 2 ima dobru kameru :)
 
Ja vec mesecima imam problem sa kamerom - fokusom, prosle godine sam takodje imao taj problem, medjutim resio sam ga instalaciom nekog starog EUI 6.0.1 i nakon toga je sve super radilo - do pre par meseci kada sam instalirao neki 8.1 (mislim da je bio Pixel). Od tada kamera radi medjutim fokus nista. Sve sam zivo probao sto mi je palo na pamet, promenio prosle nedelje ja mislim 20-ak romova i nista. Ima li neko ideju sta moze da se uradi? Cinjenica je da je kamera ispravna i da fokus radi (kada se kamera priblizi papiru sa slovima npr vidi se super i fokusira super, medjutim kada se odalji malo ili nesto iz daljine pokusam da fokusiram tada krece da brljavi).

Voleo bih da sredim to do sledece nedelje, jer idem na more a max 2 ima dobru kameru :)

Instaliraj Indian rom 19s. Ako to ne sredi, onda su slabe sanse...
 
Nazad
Vrh Dno