Šta je novo?

MP4 materjal na BluRay disk a da je citljiv na standalone BluRay plejerima?

SCOUT

Čuven
Učlanjen(a)
14.06.2003
Poruke
268
Poena
620
Ovako, mislio sam da cu problem resiti za kratko vreme, medjutim ispostavilo se da gubim dragoceno vreme na 'sitnice'.
Sirov materjal je obradjen i exportovan u MP4 (video) fajlove, velicine do 25gb. Planirao sam da ih narezem na bluray diskove od 25gb.
Kako nikad nisam 'rezao' bluray diskove, mislio sam da mogu direktno da narezem mp4 video na disk i nadao se da ce biti citljiv na standalone bluray plejerima ali ovo ne drzi vodu. Dakle, sta treba uraditi da video koji je u mp4 formatu bude prenesen na bluray disk i bude citljiv na standalone bluray plejerima. Verovatno je potreban authoring kao kod DVD diskova jer pretpostavljam da bluray diskovi tj video na disku mora imati odredjenu strukturu.
Kojim softverom to uraditi? Da li to znaci da ove mp4 fajlove moram opet enkodovati u drugi format?
Hvala na odgovorima.
 
Bice citljivi jedino ako blu-ray player cita MP4 fajlove.
Moras da konvertujes ili da kupis player koji moze da cita i MP4.
Wondershare video converter je jedan od najbrzih i podrzava maltene sve formate.
 
Nero je imao opcije za kreiranje DVD i BluRay strukture.

Mada nisam nikada koristio...
 
Da ne otvaram novu temu, treba mi najjednostavniji program bez ikakvih podesavanja koji ce da konvertuje mp4 u avi, jer imam neki mp4 koji TV nece da pusti a nije jedini nije mi jasno zasto nece kada pusta sve i svasta mp4, nebitno.
 
Nazad
Vrh Dno