Šta je novo?

Kako uhvatiti wireless signal iz drugog objekta?

DeRa

Poštovan
Učlanjen(a)
02.09.2016
Poruke
1
Poena
51
Nadam se da ce neko biti u mogucnosti da mi pomogne. Naime, hteo bih da hvatam wireless signal iz bratovljeve kuce koja je na udaljenosti 50m od moje, bez nekih prepreka.
Brat koristi Telekomov ruter HP hg530s. Da li je dovoljno da kod sebe postavim wireless antenu za spoljnu upotrebu npr:http://www.gigatronshop.com/dodatna..._24dbi_rpsma_sa_koaksijalnim_kablom_15m-37213 koju bih povezao direktno na wireless ruter (odvijanjem ruterske standardne antene).

Ili ipak pored svega navedenog treba da imam i jos neku dodatnu aparaturu kod brata u kuci?
 
Ne treba ti ništa dodatno, ako je na 50m bez prepreka u suštini bi trebalo da hvataš signal i sa default antenom na ruteru?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nadam se da ce neko biti u mogucnosti da mi pomogne. Naime, hteo bih da hvatam wireless signal iz bratovljeve kuce koja je na udaljenosti 50m od moje, bez nekih prepreka.
Brat koristi Telekomov ruter HP hg530s. Da li je dovoljno da kod sebe postavim wireless antenu za spoljnu upotrebu npr:http://www.gigatronshop.com/dodatna..._24dbi_rpsma_sa_koaksijalnim_kablom_15m-37213 koju bih povezao direktno na wireless ruter (odvijanjem ruterske standardne antene).

Ili ipak pored svega navedenog treba da imam i jos neku dodatnu aparaturu kod brata u kuci?

U teoriji, ovo bi trebalo da radi. Ako je udaljenost stvarno 50m, trebalo bi da mozes da uhvatis signal bez dodatnih antena. Medjtim posto pricamo o 2.4Ghz, postoji mogucnost da ce ti susedne mreze (ako ih ima) praviti smetnje. To se meni desilo na linku od 180m izmedju dve zgrade sa dve grid antene. Ako vec planiras da investiras 3000 ili koliko vec ovo kosta, mozda je bolje da pogledas polovnu opremu na 5Ghz, na toj razdaljini je mozda i overkill ali ces imati stabilnu vezu. Ja sam pazario za nesto vise od cene ove tvoje grid antene, 2 wireless uredjaja na 5ghz i evo, savrseno radi.
 
Može i tako, dual band ruter samo.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno