Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

Meni se XC bas svidja... Nerealno je menjati 5X za njega, ali svakako mi se dopada, i nekako mislim da je dobro sto je sada Compact model sub-flagship.

Ima li neko neki info - hoce biti XC kod nasih operatera..?

Nexus 5X TapaTalking
 
Tesko da ce biti kod operatera,te compact verzije nisu skoro nilkad bile.
XZ ce biti sigurno kod operatera,ali ce cenom biti uz S7 Edge.
 
MTS je imao u ponudi Z5c, mozda cak i Z3c/Z1c neko vreme.

Ali to im je neisplativo, Z5c je bio skup a jedino su Z1c i Z3c uhvatili poslednji talas kakve-takve popularnosti kompaktnih flagship androida, od 2015. i danas retko ko hoce smartfon sa ekranom manjim od 5" a i cena je dodatna prepreka.

Ajfoni su posebna prica pa se njihovi 4" displ. modeli i dalje dobro prodaju mada se na primeru potraznje oba IP7 vidi da je phablet popularniji pa ce iP8 verovatno imati 5" ekran u otprilike ip7 kucistu (zbog manjih bezela).

Ubedjen sam da Sony vise nece praviti full flagship kompakte vec da ce jos maks. 2-3 godine imati u ponudi neke mesovite mid/high-end modele kao sto je XC.


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]kxtxRVdEYbQ[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]G_ElZ3oxY58[/YOUTUBE]


Sent from my D6503
 
HSV ovaj je definitivno poludeo :D

 
^ Klip od skoro 30 min a Joza cuti?! :d

Evo kako kucista XZ menjaju nijanse:

[YOUTUBE]jZRwR76_iB0[/YOUTUBE]

Ne vredi, mineral black otpada, samo platinum i forest blue mogu da prodju.

A zadnji glossy paneli Xc deluju bas gadno.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
S ovim telefonima da vadiš oči koliko su zaoštrene ivice... [emoji23]
 
Meni je onaj dizajn bio kul i nisu ni morali da ga menjaju,ali verovatno zbog pritiska trzista i su kao aj nesto promenili.Nije los ni ovaj dizajn,bitnije je da je izrada dobra i da lepo lezi u ruci.

inace,@hsv i ostali videh jedan primerak kod coveka kod koga sam vec uzimao telefone sa kp,450 evra je kostao,star par dana. :)

Sent from my LG Nexus 5X
 
[youtube]8NMCqjVoKHI[/youtube]

Ovaj telefon maltene ceo od plastike :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
[YOUTUBE]snnuvwZGMWM[/YOUTUBE]

Sent from my D6503
 
Video sam pre 15ak dana jedan XZ kod jednog lika kod koga sam uzimao ranije telefone za 450 e.Nije prejaka cena obzirom da se tek pojavio.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Pozdrav svima, Xperiu XZ imam vec petnaestak dana, a pre njega sam imao Z5, odnosno imao sam sve modele iz Z serije. Pa ako nekoga nesto interesuje, posebno u vezi XZ,neka pita. ;-)
 
aj okaci neku sliku sa kamere u 8 mpx wide formatu,da moze da se pogleda full size.
 
Pozdrav svima, Xperiu XZ imam vec petnaestak dana, a pre njega sam imao Z5, odnosno imao sam sve modele iz Z serije. Pa ako nekoga nesto interesuje, posebno u vezi XZ,neka pita. ;-)
Pa mogao si i sam da napises bar krace poredjenje sa ostalim Z Xperiama i sta je bolje/losije na XZ :)

Sent from my D6503
 
Evo jedna kratka recenzija Sony Xperia XZ, a ujedno i poredjenje sa prethodnim modelima iz Z serije.

Dizajn i osecaj u ruci:

Xperia XZ je veoma lep telefon, i po mom misljenju u ergonomskom smislu najbolja Xperia do sada. Telefon fantasticno lezi u ruci, i osecaj je veoma dobar, sve to zahvaljujuci izmenjenom dizajnu koji sada Sony naziva Loop Surface. Telefon je lepo zakrivljen sa prednje i zadnje strane, odnosno nema vise onog osecaja kao na prethodnim xperiama da vam telefon sa strana reze ruku, i sto je takodje bitno telefon ima dobar grip, nije klizav kao prethodni modeli. Mozda zbog toga sto mu je ram izradjen od polukarbonata a ne od aluminijuma.
Bez obzira sto XZ nema metalni ram kao perthodni modeli (od z1 pa do z5) po mom misljenju osecaj u ruci je najbolji do sada.


Ekran.

Sto se tice kvliteta ekrana, sa sigurnoscu mogu da kazem da je ovo najbolji ekran koji sam do sada video na Sony-jevim telefonima. Evo malo da udjemo u detalje. Osvetlenje je odlicno kako unutra tako i napolju na suncu, temperatura boja je poboljsana, bliza je onoj idealnoj vrednosti koja iznosi 6500k, npr. bela boja je primetno toplija, odnosno tacnija (kao i sve ostale boje) u odnosu na prethodne xperia modele iz Z serije (posebno u prodedjenju sa Z3 koji je po meni imao najhladniji ekran, a samim tim i najnetacnije boje). Kontrast je odlican, bolji od svih prethodnih modela (ne odnosi se na X i X performance jer je na ovim modelima ekran identican kao na XZ), a sve to zahvaljujuci dubini crne boje koja je sada odlicna, npr kada gledam navigacione tastere, ona traka u kojima se nalaze sada je crna, a ne kao ranije plavkasta koja se inace vodila kao crna boja. Boje su jos nekako zivahnije, toplije, dublje, a sve to zahvaljujuci boljoj temperaturi boja i boljem kontrastu. Zamalo da zaboravim, XZ, tj cela X serija koristi novi ambijentalni senzor. I mogu vam reci da posao obavlja mnogo bolje od prethodnih modela, mnogo je tacniji i brzi. Dok sedim telefon je dovoljno samo okrenuti prema sijalici i odmah krece brzo da pojacava osvetlenje, dok sam npr sa Z5 bukvalno morao da ustanem i da ga nabijem uz samu sijalicu i taman dok se vratim da sednem i on se vratio na nize vrednosti. ;) Npr. predvece, uvece ili u nekoj tamnijoj prostoriji skoro stalno sam morao da gasim automatsko osvetlenje i da klizac podesim bar na 50% da bih bar nesto normalno video na ekranu. To je sa XZ mnogo, mnogo bolje, i sto je po meni veoma vazno XZ je na 35% osvetlenja svetliji nego Z5 na 50%. (i kada jeste i kada nije ukljuceno automatsko osvetlenje ). Sada mi ja na XZ stalno ukljuceno automatsko i kada sam u kuci, posebno predvece ili uvece osvetlenje mi stoji na nekih 30-40% i mogu vam reci da sam prezadovoljan kako to izgleda, daleko bolje i svetlije nego sa 50% na Z5.
Sve u svemu najbolji Sony ekran koji je do sada ugradjen u Xperiu.


Performanse:

Svi Vi ovde verovatno znate da Xperiu XZ pokrece chip Snapdragon s820, koji je bolji od onih koji su se nalazili u prethodnim modelima iz Z serije. Sto se tice performansi u normalnom radu, ( internet, drustvene mreze, youtube, poruke i pozivi) uglavnom sve radi lepo i glatko, bez nekih kocenja, kasnjenja, stuttera i sl. U odnosu na prethodne modele primetio sam da telefon brze reaguje kada se klikne da otvori neku aplikaciju tj. brzi je respons, i brze ih ucitava. U normalnom koriscenju nisam primetio nikakvo zagrevanje. npr ako je temperatura telefona tj. baterije pre koriscenja bila 25-30c nakon pola sata ili sat koriscenja temperatura nije prelazila 34c odnosno 35 kad je telefon za vreme koriscenja na punjacu, i naravno sve zavisi kolika je i temperatura u prostoriji u kojoj se trenutno nalazim, ali sve u svemu bez obzira na temperaturu prostorije, temperatura telefona tj. baterija nije prelazila 35c. Poredjenja radi, dok sam koristio Z5 pa i ranije modele, u normalnom koriscenju temperatura je znala da se popenje i skoro 40c. Instalirao sam i par igrica, jeste da ne volim da igram puno igrice na telefonu al eto, nisu to bile neke zahevne igrice al cisto da vidim ima li razlike u odnosu na prethodne modele, tj da vidim da li se manje greje. I mogu vam reci bio sam prijatno iznenadjen, npr Subway Surfers sam igrao petnaestak minuta, temperatura pre nego sto sam usao u igricu je bila 31c a kada sam izasao iz nje bila je neverovatnih 33c, posebno kada se uzme u obzir da je za isto vreme igranja na Z5 dolazila i do 38-39c (s810 vec sad ima vulkan, ne treba mu android 7 da bi podrzao vulkan api, malo da se i nasalimo. ;)Baterije je bilo 93% a posle 10-15 minuta igranja bilo je 90% odnosno igrica je potrosila samo 3%. Po mom misljenju je i veoma bitno sto se telefon u normalnom koriscenju, a i prilikom igranja igrica (ove sto sam probao )manje greje od svih prethodnih modela. Ne znam sta je Sony sada koristio za odvodjenje toplote, ali zelim da napomenem i to da XZ nema one bakarne listice koji odvode toplotu koje imaju (Z5 i Z5 Premium) a pri tome je hladniji od Z5. E sad pretpostavljam da najvecu ulogu ovde igra s820, a mozda i tome doprinosi metalna izrada sa zadnje strane telefona, u poredjenju sa staklom od ranije, ali dobro, ovo drugo je sad vec diskutabilno.
Kad se sve skocka, oduzme i doda performanse na XZ odlicne odnosno najbolje do sada.


Kamera

Kamere na XZ u odnosu na sve modele iz Z serije su logicno poboljsane a posebno prednja kamera. Necu sad detaljno pricati o kvalitetu slike i o nekim poredjenjima vec cu samo reci sta sam ja primetio da je poboljsano na XZ.
Pa evo ovako: Samo pokretanje kamere je brze nego ranije. Brzina fokusiranja je poboljsana, posebno u slabijjim svetlosnim uslovima ili u mraku, hvala laserskom autofokusu. Poboljsano je i vreme okidanja fotografije, tj smanjen je shutter lag. To mozete najvise primetiti kad pokusate da uslikate nekoliko fotografija u nizu, to je sad sigurno duplo brze. Primetio sam da su sada fotografije na coskovima ostrije, msm i dalje su mekse nego u sredini fotografije, ali vise nema one distorzije ili izoblicenja na samim ivicama kako je to bio slucaj sa Z5 Serijom, msm da je kod njih to ipak bio neki hardverski problem, bar po onome sto sam citao o tome. Dosta je brze ulazenje u galeriju tj sliku iz aplikacije kamere nego sto je to bilo na Z5. Tamo je moralo da se ceka i po nekoliko sekundi, ovde nije potreban ni sekund, cim kliknete na forografiju u aplikaciji kamere, iste sekunde se otvara fotografija. Generalno kvalitetom fotografija u svim svetlosnim uslovima sam zadovoljan, i primecuje se poboljsanje i na tom polju, balans bele boje, kontrast, ekspozicija, ostrina, sve je malo poboljsano, nema neke velike razlike ali vidi se da je Sony radio i na tome.
Prednja kamera na XZ je dosta bolja nego na bilo kom prethodnom modelu. Sve je bolje, sto se tice samog kvaliteta (ostrina, boje, kontrast, ekspozicija, balans bele sve je dosta bolje nego ranije) i msm da je to dovoljno reci. Slike preko dana su fantasticne, bukvalno kao da ste ih slikali sa zadnjom kamerom. Lagano mozete da je poredite sa glavnom kamerom na nekim drugim telefonima. Msm da je dovoljno reci to da kamera koja se nalazi sa prednje strane u XZ, koriste i mnogi prozivodjaci telefona i ugradjuju je u glavnu tj zadnju kameru. Kod prednje kamere je lepo i to sto je wide angle pa moze lepo vise ljudi da stane u kadar. Najzad su malo obogacena manuelna podesavanja, dodat je manuelni fokus, shutter speed u kojem sad mozemo da se igramo sa vremenom izlozenosti senzora da upija svetlost.
Sve u svemu kamerama na XZ sam prezadovoljan, posebno sa prednjom sto se samog kvaliteta ili bilo cega drugog tice, a posebno time sto sada sama aplikacija kamere radi bolje( brze se otvara, brze slika i brze ullazi u galeriju) Jednom recju, najbolja kamera i najbolja aplikacija kamere na Soniju do sada.


Zvuk

Sto se samog kvaliteta i jacine zvuka na XZ tice, o ovome necu puno pricati. Glasnoca je na slicnom nivou kao Z5, bilo bi lepo da se telefon malo glasnije cuje, a sto se kvaliteta zvuka tice primetno je bolji nego na Z5. To sam najvise primetio kad slusam muziku u plejeru ili na youtube, glas je nekako prirodniji a svi ostali tonovi su nekako bogatiji, cistiji i dublji.
Znaci nivo glasnoce na XZ slican kao prethodnici, ali kvalitet zvuka najbolji do sada. Mislim da Sony moze to jos bolje da odradi.



Baterija

Sto se baterije tice, evo ovako neko normalno koriscenje (pretrazivac, youtube, drustvene mreze, pozivi, poruke) kada sam malo napilju, malo u kuci telefon laganao izgura 5h screen time. Ono sto me je najvise iznenadilo kod baterije kada sam npr ceo dan u kuci i dosta vremena provodim na internetu a najvise browser i drustvene mrze, malo manje youtube, izbijao sam i na 7h screen time, pri osvetlenju na nekih 40% automatsko. To vrreme nikad nisam mogao da postignem sa Z5. Z5 mi je prosek imao screen time oko 4h, a kada sam po ceo dan u kuci uz isto koriscenje kao XZ nisam mogao da predjem puno iznad 5h screen time, jos bi bilo salbije da je osvetlenje bilo kao na XZ. A treba imati u vidu da je osvetlenje na Z5 tada isto bilo automatsko negde na 50% sto je smeno porediti sa onim od 40% na XZ.
Generalno baterija je bolja nego na Z5. Ako bih to poboljsanje morao da izrazim u procentima to bi bilo nekih otprilike oko 20%


Zakljucak


Sony Xperia XZ je realan naslednik i sa ponosom najbolji Sony-jev mobilni telefon do sada. U odnosu na prethodnike poboljsana su zaista vidljiva u svemu, i sa softverske i sa hardverske strane. i zato sa sigurnoscu mogu da kazem da sam licno prezadovoljan Xperiom XZ, u svakom smislu te reci, i to vise nego sa bilo kojom prethodnom Sony Xperiom do sada. Hvala Vam na izdvojenom vremenu koje ste potrosili dok ste citali ovu moju malo opsirniju reenziju. ;-)
 
Poslednja izmena:
Evo jedna kratka recenzija Sony Xperia XZ, a ujedno i poredjenje sa prethodnim modelima iz Z serije.

Dizajn i osecaj u ruci:

Xperia XZ je veoma lep telefon, i po mom misljenju u ergonomskom smislu najbolja Xperia do sada. Telefon fantasticno lezi u ruci, i osecaj je veoma dobar, sve to zahvaljujuci izmenjenom dizajnu koji sada Sony naziva Loop Surface. Telefon je lepo zakrivljen sa prednje i zadnje strane, odnosno nema vise onog osecaja kao na prethodnim xperiama da vam telefon sa strana reze ruku, i sto je takodje bitno telefon ima dobar grip, nije klizav kao prethodni modeli. Mozda zbog toga sto mu je ram izradjen od polukarbonata a ne od aluminijuma.
Bez obzira sto XZ nema metalni ram kao perthodni modeli (od z1 pa do z5) po mom misljenju osecaj u ruci je najbolji do sada.


Ekran.

Sto se tice kvliteta ekrana, sa sigurnoscu mogu da kazem da je ovo najbolji ekran koji sam do sada video na Sony-jevim telefonima. Evo malo da udjemo u detalje. Osvetlenje je odlicno kako unutra tako i napolju na suncu, temperatura boja je poboljsana, bliza je onoj idealnoj vrednosti koja iznosi 6500k, npr. bela boja je primetno toplija, odnosno tacnija (kao i sve ostale boje) u odnosu na prethodne xperia modele iz Z serije (posebno u prodedjenju sa Z3 koji je po meni imao najhladniji ekran, a samim tim i najnetacnije boje). Kontrast je odlican, bolji od svih prethodnih modela (ne odnosi se na X i X performance jer je na ovim modelima ekran identican kao na XZ), a sve to zahvaljujuci dubini crne boje koja je sada odlicna, npr kada gledam navigacione tastere, ona traka u kojima se nalaze sada je crna, a ne kao ranije plavkasta koja se inace vodila kao crna boja. Boje su jos nekako zivahnije, toplije, dublje, a sve to zahvaljujuci boljoj temperaturi boja i boljem kontrastu. Zamalo da zaboravim, XZ, tj cela X serija koristi novi ambijentalni senzor. I mogu vam reci da posao obavlja mnogo bolje od prethodnih modela, mnogo je tacniji i brzi. Dok sedim telefon je dovoljno samo okrenuti prema sijalici i odmah krece brzo da pojacava osvetlenje, dok sam npr sa Z5 bukvalno morao da ustanem i da ga nabijem uz samu sijalicu i taman dok se vratim da sednem i on se vratio na nize vrednosti. ;) Npr. predvece, uvece ili u nekoj tamnijoj prostoriji skoro stalno sam morao da gasim automatsko osvetlenje i da klizac podesim bar na 50% da bih bar nesto normalno video na ekranu. To je sa XZ mnogo, mnogo bolje, i sto je po meni veoma vazno XZ je na 35% osvetlenja svetliji nego Z5 na 50%. (i kada jeste i kada nije ukljuceno automatsko osvetlenje ). Sada mi ja na XZ stalno ukljuceno automatsko i kada sam u kuci, posebno predvece ili uvece osvetlenje mi stoji na nekih 30-40% i mogu vam reci da sam prezadovoljan kako to izgleda, daleko bolje i svetlije nego sa 50% na Z5.
Sve u svemu najbolji Sony ekran koji je do sada ugradjen u Xperiu.


Performanse:

Svi Vi ovde verovatno znate da Xperiu XZ pokrece chip Snapdragon s820, koji je bolji od onih koji su se nalazili u prethodnim modelima iz Z serije. Sto se tice performansi u normalnom radu, (internet, drustvene mreze, youtube, poruke i pozivi) uglavnom sve radi lepo i glatko, bez nekih kocenja, kasnjenja, stuttera i sl. U odnosu na prethodne modele primetio sam da telefon brze reaguje kada se klikne da otvori neku aplikaciju tj. brzi je respons, i brze ih ucitava. U normalnom koriscenju nisam primetio nikakvo zagrevanje. Npr ako je temperatura telefona tj. baterije pre koriscenja bila 25-30c nakon pola sata ili sat koriscenja temperatura nije prelazila 34c odnosno 35c kad je telefon za vreme koriscenja na punjacu, i naravno sve zavisi kolika je i temperatura u prostoriji u kojoj se trenutno nalazim, ali sve u svemu bez obzira na temperaturu prostorije, temperatura telefona tj. baterija nije prelazila 35c. Poredjenja radi, dok sam koristio Z5 pa i ranije modele, u normalnom koriscenju temperatura je znala da se popenje i do skoro 40, pogotovo ako je na punjacu. Instalirao sam i par igrica, jeste da ne volim da igram puno igrice na telefonu al eto, nisu to bile neke bas zahevne igrice kao npr. Asphalt, Real Racing3 Modern Combat, ali cisto da vidim ima li razlike u odnosu na prethodne modele, tj da vidim da li se manje greje. I mogu vam reci bio sam prijatno iznenadjen, npr Subway Surfers sam igrao petnaestak minuta, temperatura pre nego sto sam usao u igricu je bila 31c a kada sam izasao iz nje bila je neverovatnih 33c, posebno kada se uzme u obzir da je za isto vreme igranja na Z5 dolazila i do 38-39c (s810 vec sad ima vulkan, ne treba mu android 7 da bi podrzao vulkan api, malo da se i nasalimo. ;) Baterije je bilo 93% a posle 10-15 minuta igranja bilo je 90% odnosno igrica je potrosila samo 3%. Po mom misljenju je i veoma bitno sto se telefon u normalnom koriscenju, a i prilikom igranja igrica (ove sto sam probao ) manje greje od svih prethodnih modela. Ne znam sta je Sony sada koristio za odvodjenje toplote, ali zelim da napomenem i to da XZ nema one bakarne listice koji odvode toplotu i koje imaju (Z5 i Z5 Premium) a pri tome je hladniji od Z5. E sad pretpostavljam da najvecu ulogu ovde igra s820, a mozda i tome doprinosi metalna izrada sa zadnje strane telefona, u poredjenju sa staklom od ranije, ali dobro, ovo drugo je sad vec diskutabilno.
Kad se sve skocka, oduzme i doda performanse na XZ odlicne odnosno najbolje do sada.


Kamera

Kamere na XZ u odnosu na sve modele iz Z serije su logicno poboljsane a posebno prednja kamera. Necu sad detaljno pricati o kvalitetu slike i o nekim poredjenjima vec cu samo reci sta sam ja primetio da je poboljsano na XZ.
Pa evo ovako: Samo pokretanje kamere je brze nego ranije. Brzina fokusiranja je poboljsana, posebno u slabijjim svetlosnim uslovima ili u mraku, hvala laserskom autofokusu. Poboljsano je i vreme okidanja fotografije, tj smanjen je shutter lag. To mozete najvise primetiti kad pokusate da uslikate nekoliko fotografija u nizu, to je sad sigurno duplo brze. Primetio sam da su sada fotografije na coskovima ostrije, msm i dalje su mekse nego u sredini fotografije, ali vise nema one distorzije ili izoblicenja na samim ivicama kako je to bio slucaj sa Z5 serijom, msm da je kod njih to ipak bio neki hardverski problem, bar po onome sto sam citao o tome. Dosta je brze ulazenje u galeriju tj sliku iz aplikacije kamere nego sto je to bilo na Z5. Tamo je moralo da se ceka i po nekoliko sekundi, ovde nije potreban ni sekund, cim kliknete na forografiju u aplikaciji kamere, iste sekunde se otvara fotografija. Generalno kvalitetom fotografija u svim svetlosnim uslovima sam zadovoljan, i primecuje se poboljsanje i na tom polju, balans bele boje, kontrast, ekspozicija, ostrina, sve je malo poboljsano, nema neke velike razlike ali vidi se da je Sony radio i na tome.
Prednja kamera na XZ je dosta bolja nego na bilo kom prethodnom modelu. Sve je bolje, sto se tice samog kvaliteta (ostrina, boje, kontrast, ekspozicija, balans bele sve je bolje nego ranije) i msm da je to dovoljno reci. Slike preko dana su fantasticne, bukvalno kao da ste ih slikali sa zadnjom kamerom. Lagano mozete da je poredite sa glavnom kamerom na nekim drugim telefonima. Msm da je dovoljno reci to da kamera koja se nalazi sa prednje strane u XZ, koriste i mnogi prozivodjaci telefona i ugradjuju je kao glavnu tj zadnju kameru kod svojih telefona. Kod prednje kamere je lepo i to sto je wide angle pa moze lepo vise ljudi da stane u kadar. U splikaciji kamere, najzad su malo obogacena manuelna podesavanja, dodat je manuelni fokus, shutter speed u kojem sad mozemo da se igramo sa vremenom izlozenosti senzora da upija svetlost.
Sve u svemu kamerama na XZ sam prezadovoljan, posebno sa prednjom sto se samog kvaliteta ili bilo cega drugog tice, a posebno time sto sada sama aplikacija kamere radi bolje( brze se otvara, brze slika i brze ullazi u galeriju) Jednom recju, najbolja kamera i najbolja aplikacija kamere na Sony-jevim telefonima do sada.


Zvuk

Sto se samog kvaliteta i jacine zvuka na XZ tice, o ovome necu puno pricati. Glasnoca je na slicnom nivou kao Z5, bilo bi lepo da se telefon malo glasnije cuje, a sto se kvaliteta zvuka tice primetno je bolji nego na Z5. To sam najvise primetio kad slusam muziku u plejeru ili na youtube, glas je nekako prirodniji a svi ostali tonovi su nekako bogatiji, cistiji i dublji. Nema izoblicenja ili distorzije kada se maksimalno pojaca.
Znaci nivo glasnoce na XZ slican kao prethodnici, ali kvalitet zvuka najbolji do sada. Mislim da Sony moze to jos bolje da odradi.



Baterija

Sto se baterije tice, evo ovako neko normalno koriscenje (pretrazivac, youtube, drustvene mreze, pozivi, poruke) kada sam malo napilju, malo u kuci telefon laganao izgura 5h screen time. Ono sto me je najvise iznenadilo kod baterije kada sam npr. ceo dan u kuci i dosta vremena provodim na internetu a najvise browser i drustvene mrze, malo manje youtube, izbijao sam i na 7h screen time, pri osvetlenju na nekih 40% automatsko. To vreme nikad nisam mogao da postignem sa Z5. Z5 mi je prosek imao screen time oko 4h, a kada sam po ceo dan u kuci uz isto koriscenje kao XZ nisam mogao da predjem puno iznad 5h screen time, jos bi bilo slabije da je osvetlenje bilo kao na XZ. A treba imati u vidu da je osvetlenje na Z5 tada isto bilo automatsko negde na 50% sto je smeno porediti sa onim od 40% na XZ.
Generalno baterija je bolja nego na Z5. Ako bih to poboljsanje morao da izrazim u procentima to bi bilo nekih otprilike oko 20%


Zakljucak


Sony Xperia XZ je realan naslednik i sa ponosom najbolji Sony-jev mobilni telefon do sada. U odnosu na prethodnike poboljsana su zaista vidljiva u svemu, i sa softverske i sa hardverske strane. i zato sa sigurnoscu mogu da kazem da sam licno prezadovoljan Xperiom XZ, u svakom smislu te reci, i to vise nego sa bilo kojom prethodnom Sony Xperiom do sada. Hvala Vam na izdvojenom vremenu koje ste potrosili dok ste citali ovu moju malo opsirniju recenziju. ;-)
 
Deluje lepo recenzija.U kojoj boji imas XZ?

Ako mozes okaci neku sliku u wide rezoluciji da vidimo ima li poboljsanja.Mozes i u 8 i u 20 mpx ako imas nesto napolju slikano,neku landscape fotku.
 
Hvala. Telefon je crne boje, ili kako je Sony naziva Mineral black. Preko dana tj napolju je neka nijansa pomesane ljubicaste i braon boje ni sam ne mogu tacno da je definisem, a uvece napolju ili u kuci je skoro crn.

Sutra cu malo da iskljocam pa cu izbaciti slike u 8 i u 20mpx.

Evo sad jedna fotografija u rezoluciji od 8mpx
DSC_2632.jpg

I jedna fotografija koje sam pre nekoliko dana uslikao sa prednjom kamerom:
DSC_2584.jpg
 
Poslednja izmena:
Jbt ta prednja na ZX je kao zadnja na Z2 [emoji85] [emoji12]
 
Hehehe. Prednja kamera mu je na osnovu ovih fotografija preko dana sto sam do sad iskljocao stvarno odlicna. Nekoliko puta sam cisto iz zezanja fotografisao istu scenu sa prednjom i zadnjom kamerom i nisam primetio neku znacajniju razliku. Sutra cu nesto fotografisatii sa obe kamere pa cu podeliti sa vama, pa i vi sami iznesite svoje mislenje. :)
 
Opasna selfi kamera,detalji vrh.
 
Evo nekoliko slicica pa sami procenite koja najbolje izgleda. Sve je fotografisano u automatskom rezimu.

Prva scena:
Zadnja kamera 8mpx
DSC_2636.jpg

Zadnja kamera 20mpx
DSC_2637.jpg

Prednja kamera 10mpx
DSC_2638.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo jos poneka fotografija

Druga scena:

1) Zadnja kamera 8mpx
DSC_2639.jpg

2) Zadnja kamera 20mpx
DSC_2640.jpg

3) Prednja kamera 10mpx
DSC_2641.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno