Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

Mislimd da nema Compact dual sim nego samo XZ.

Sent from my SM-G900F
 
Ufffff konacno Sony konacnoooo, jos samo da ima nadrkani algoritam u fazonu kao na Nokiama Pure View i da lepo to sve bude u vrhu :)
Mogli bi i dng da ture, kao i full manual opcije, kairam da ce to da skuvaju uz Nugat update.
 
Prvi mi je pik ako se pokaze kako treba u svemu.Rasprodajem druzinu i uzimam ga.
 
Mene brine da se i dalje pregreva kamera. Da li oni to j dalje ne umeju da imaju auto mod na više od 8MP?
 
Ufffff konacno Sony konacnoooo, jos samo da ima nadrkani algoritam u fazonu kao na Nokiama Pure View i da lepo to sve bude u vrhu :)
Mogli bi i dng da ture, kao i full manual opcije, kairam da ce to da skuvaju uz Nugat update.
Ne razumem sta konacno? :)

Pri ovakvom snimanju isti kvalitet stabilizacije imaju i ostali modeli sa IMX300 senzorom, Z5 serija, XP.. 3-axis steadyshot/intell. active mode.
5-axis SS radi samo u specificnim situacijama, pise u XZ specs na sajtu.

Nije valjda da ocekujes bolji manual mod u Nougat apdejtu? Pa oni su tek sada omogucili najskromnija podesavanja brzine zatvaraca :)

Glupa Sony politika vezana za smartfon kamere/app je jasna, zaostajace za konkurencijom kao i do sada, pa LG ima "cyber" kamera app u odnosu na sony koji forsira predefinisane "scene" modove, SA mod, one decje AR gluposti i SteadyShot preuzet sa handycam/alphi koji u celoj toj prici jedini pravi razliku u odnosu na flagship konkurenciju.
I ajd' IMX300 je super multi asp. senzor, 24mm socivo je takodje + kao i ovi dodatni senzori, laser AF ali sve to kao celina zbog sw-a pripada proseku klase umesto da dominira istom :)

Meni je odlicna XZ kamera kao i sam fon ali me combo S820/2900 mAh i 3Gb rama odvracaju od kupovine iako u realnom radu to nece predstavljati manu nego mi jednostavno nije apgrejd vredan 300, 400e u odnosu na Z2.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kad li stize XZ kod nas?Kapiram da ce biti odmah u ponudi kod sva tri operatera.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
http://www.xperiablog.net/2016/09/2...ap-leaks/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=gplus

According to a Sony slide, the Sony Xperia XZ and X Performance will be the first devices to receive the Android N update in October 2016. The Xperia X and X Compact are expected to follow in November 2016.
We should then see the 2015 Xperia Z series be updated around December 2016. This will include updates for the Xperia Z5 family, the Xperia Z3+ as well as the Xperia Z4 Tablet. Finally, the Xperia XA and XA Ultra will be updated in ‘early 2017’, which could mean any time up until March 2017.


Ja ne mogu da verujem da ce biti ovako :)

Pa pre par sati se pojavila vest da XP tek treba da postane deo N beta programa [emoji23]

Ali ko zna..mozda su se i opametili, mada tesko.


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je po meni logicna lista za update-ove na Noguat kako sada stvari stoje. :)

Sent from my D6503
 
Izgleda da stvarno planiraju to: https://verdictforu.com/2016/09/25/...y-receive-android-nougat-as-early-as-october/

sony-xperia-android-nougat-roadmap-640x431.png


Ako bude tako bice to dobar potez mada u sustini predstavlja nesto sto bi trebalo da bude normalno u android svetu, mogli su XZ/Xc da izbace sa Nougat-om a Z3+/Z5 da dobiju u oktobru.

Mada kako je bilo ranije i kakva je apdejt politika vecine proizvodjaca i ovo je napredak.


Sent from my D6503
 
Koliko sam video slike u full rezoluciji na phonearena.com nista impresivno,ni malo nisu bolje od Z5.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
To i jeste kamera sa Z5 samo sa dodatim laserskim AF i color senzorom a u starom, glupom sony stilu sw kamere ce peglati u hodu, verovatno vec sa prvim Nougat apdejtom :)

[youtube]uullDQFq5W0[/youtube]

Al' je odvratna ova glossy plastika, koliko znam samo black Xc je nema :)
Grafitno crni Z5c ostaje broj 1 kada je dizajn-boja compact sony-a u pitanju.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Moguce al' pre ce biti da je do ne bas pouzdanog antutu-a.

Ovde pravi lepu razliku u odnosu na RN3 u gpu onscreen testovima a u 1080p offscreen bacaju iste rez - http://www.gsmarena.com/sony_xperia_x_compact-review-1495p5.php

Tu se vidi koliko je SD650 gpu sporiji od SD810 gpu iz Z5c :)

Haos bi bio da Xc ima S820..



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Naravno da je slabiji gpu od 810-tke, na šta bi ličilo da je isti, i bez toga je 650-ka opasno dobro izbalansiran procesor (cena vs performanse).
Baš me zanima koliko će prodati X compacta, jeste da je tržišna niša praktično bez konkurencije ali nije to jedini faktor... ćemo vidimo, o tom potom.
 
Nisu uopste zakinuli x compact, bas takav bi i trebalo da bude
Kao bivši vlasnik Z1 compact kažem da postoje i drugačija mišljenja.
Ne kažem da X compact nešto posebno fali (osim razumne cene, ali ok zarad Sonija se nadam da znaju svoju računicu).
Ali jesu svesno zakinuli mnogo štošta, to jest ukinuli su "premium" compact liniju da bi napravili novu compact seriju i prodavali je maltene po istim cenama (telefone koji su u suštini midrangeri).
 
Nije ista pocetna cena, Z5c je startovao sa ciframa 550€ i na par trzista 600€ a Xc kosta prakticno svuda 450€.
To je i logicno jer je u pitanju umanjena verzija X modela a ne XZ.

E sad, cene Z5c "u divljini" i po oglasima su nize od te pocetne Xc cene pa kupovina petice kompakt za sada ima vise smisla (za one koji hoce dobar, manji android a takvih je sve manje, danas vecina hoce smartfon sa 5-5.5" ekranom)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
To je Xcompact, a ne XZcompact niti XPcompact. Solidno telefonce, al nista spec
 
Nije ista pocetna cena, Z5c je startovao sa ciframa 550€ i na par trzista 600€ a Xc kosta prakticno svuda 450€.
Nisam pisao o ceni Z5c, pisao sam o ceni Z1c koju sam dve nedelje posle svetske premijere platio 465 evra (u Srbiji).

Njihov telefon njihova i cena.
Što se mene tiče 450 evra ne vredi X compact.
 
Nema veze koliko si platio u srb, mislim na zvanicne cene na pocetku prodaje a z1c je kostao 449£ - http://www.pocket-lint.com/news/126315-sony-xperia-z1-compact-release-date-price-and-where-to-get-it

Dakle slicna (visoka) pocetna cena kao i kasnije za Z3c/Z5c.
Odrzavali su prakticno iste cene za 3 generacije kompakt Z a sada Xc vise nije umanjena verzija flagshipa vec X koji je sam po sebi nesto izmedju mid range i flagship telefona, otuda i 100-150€ niza cena od Z1c/3c/5c. Da ima IP68 i S820 verovatno bi kostao bar 550€.

Ti si imao tu srecu da Z1c kupis za 100-ak € manje od redovne cene, to je posebna prica, dobro si pazario ali to nije bila zvanicna "global" cena.

Sa druge strane nestrpljivi ajfon fanovi u srb imaju tu cast da u prve 2 nedelje prodaje kupe "latest" iP po "ciframa" koje su 200-250€ iznad zvanicnih :)

A sto se Xc tice slazem se, ne vredi ni 350€, brzo ce padati cena "u divljini" a i tada ce mu Z5c biti opasna konkurencija.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Z5c je vec opasna konkurencija za XC,jer nudi malo vise na ustrb 1GB manje Ram-a sto kod Sonija nije toliko bitno za fluidan rad.

Bice pravi rat flagshipova Z5 vs XP Performance vs XZ gde opet Z5 sa najmanjom cenom nudi skoro sve sto imaju ova dva sem krace vremenske podrske za update. :)
 
Nazad
Vrh Dno