Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

Duze vremena nisam posecivao forum, a bas sam imao ogromnih problema sa XZ, ne znam da li je pretposlednji ili poslednji update, ali telefon je poceo da stuca neverovatno i sa formule 1 se pretvorio u peglicu, pogotovu kad bi se baterija smanjila na 30% (ne nije ukljucena Stamina), ndvsrovatno se grejao i bilo je slucajeva da zvoni, a da ne mogu da se javim ili da cak ne moze da "pokupi" kontakt koji me zove.... Bukvalno kao Xperia U koji sam imao pre 5 6 godina... Mislio sam da sam ga mozda pregrejao, da je hardverski problem ili nesto... I onda naletima na xperiablogu na poplavu komentara ljudi koji imaju isti problen kao ja nakon 7.1.1 update (mada mj se cini da je jedan update kasnije) zeznuo sve i naj*****nije od svega je da BATTERY CARE opcija uzrokuje sav haos i GOOGLE FEED. Ja sam vec iskljucivanjem BATTERY CARE dobio svoj high end telefon nazad, ali bruka za SONY da ne priznaju i rese problem odmah, cak sam hteo da se vratim na Marshmallow

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Ovakve probleme da si imao i to zbog cega deluje neverovatno.Prvi put da cujem da je neki Sony flagship imao takav problem.
Evo ja na Z5 7.1.1 nemam problema nikakvih.
 
@bluemoon Znam da zvuci neverovatno, ja se vec spremio da idem u servis, hajde rekoh da pogledam na googleu sta mozd da bude, kad na zvanicnom xperia forumu brdo tj bujica komentara ljudi sa istim problemom i resenje "iskljuciti battery care i google feed". Probao i radi, kao da nikad njje bilo problema

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
ljudi, do cega moze da bude.. juce uzeo fon kad u support, pa warranty pise 1/12/2019
fon u folijama neotpakovan
 
pozdrav,jel moze neko da mi kaze kakav je signal na Xc u poredjenju sa nekim drugim modelima koje je imao,pogotovo u podrucjima gde je los signal?
 
ljudi, do cega moze da bude.. juce uzeo fon kad u support, pa warranty pise 1/12/2019
fon u folijama neotpakovan
I meni je stojalo prvi dan kad sam kupio telefon 8/7/2019 a kupio sam ga 8/23/2017

Valjda telekom ili ko vec prosledi datum kad su potpisani ugovori. Ovo kapiram da je po defaultu metnutno kada su poslali telefone ili uvezli sta vec...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Jel i na xz ima ona super slow motion camera u 960 fps ili je to na xz premium?

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
XZ nema DRAM senzor pa samim tim nema ni opciju 960 fps snimanja, modeli iz 2017. - XZs, XZP i XZ1/compact imaju.
 
Aham, hvala druze, ono mnogo dobro izgleda, mislim da honor ode na oglase i kontam vec sta ce mu biti naslednik. Koliko sam video, kamera je vrh.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Stigao OREO, ima nedelju dana skoro, doima se fluidnijim, a baterija mozda truncicu bolje drzi, sve u svemu, nice

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Imam pitanja za poznavaoce Sony telefona:

1. Koji od ova 3 modela ima najbolji zvuk (mislim na zvuk tokom razgovora - glas sagovornika, opciju ponistavanja buke, na zvuk sa oba zvučnika, znači kakav je spikerfon, diktafon mikrofon, slusalice i svi generalno zvukovi na telefonu, cak i najobicnije zvono i alarm; ako je npr. na jednom dobar zvuk sa zvučnika a nije sa mikrofona, kažite mi):
Sony Xperia X,
Sony Xperia X Compact i
Sony Xperia X performance.

2. Drugo pitanje bi bilo da li se sada u 2018 isplati uopšte kupiti neki od ovih telefona, polovan naravno, pošto novih nema. (Zatim ako već pričam o polovnim telefonima, da li su ova tri modela bolja od polovnog HTC 10, u okviru ovoga što tražim).

Najviše sam zainteresovana za x kompakt model zbog veličine, ali ako su zvuk ili procesor bolji na drugom i trećem, OK mi je, nisu preko 5 inča.

3. Treće pitanje je potaknuto poslednjim postom u kome član @hsv.stoned govori i dolasku Androida 8 na ove modele. Da li je dolaskom Androida 8 došlo do nekog drejna baterije, ako jeste na kom modelu i koliko. (npr. na pomenutom HTC 10 je došlo do opasnog drejna baterije odnosno mnogobrojni korisnici su se žalili, mislim da je procesor htc-a isti kao onaj na x performance ali nisam sigurna).

4. I četvrto pitanje bi se odnosilo na generalnu preporuku Sony telefona koji bi bio Compact veličine (idealno 4,5, maksimalno 5, po mogućstvu metalno kućište, odnosno da bude jako čvrste izrade) a pod broj jedan bi trebao da ima fenomenalan zvuk u svim pomenutim segmentima; zatim min. 3 RAM + min. 32 interne mem, pristojan noviji procesor, dobru bateriju, kamere pretpostavljam da su uvek pristojne na takvim modelima pa mi nije u osnovnim prioritetima.

Hvala unapred na odgovoru. :)
 
Imam Xperia X dual SIM, i nisam primetio nikakve probleme sa baterijom od prelaska na Oreo.
FYI, dual SIM varijanta ima 3/64 GB memorije, a košta slično kao i single SIM.
Pozdrav
 
Ok, to je za bateriju modela Xperia X, thx, a zvuk?
 
Ne mogu da ocenjujem razlike u zvuku - nisam imao prilike da poredim telefone. Ja sam se dvoumio izmedju X i XP modela, ali onda sam naleteo na dobru ponudu za X, pa se dilema sama razrešila :)
A i nisam neki zahtevan korisnik, pa da tražim dlake u jajetu.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno