Šta je novo?

Sony Xperia XZ , X Compact

Ricciolo ‏@Ricciolo1

#xperiaxcompact available 09/24 449 eur ! :) #XperiaXZ 10/17 699 eur (pre order starts 09/12) ;)
Ricciolo ‏@Ricciolo1

There's so many things about the new #xperia that are NOT EXACTLY as #sony claims ! Read carefully.....




Sent from my D6503
 
Compact downgrade u svakom smislu šta su značili njihovi Compact modeli. Plastika, slabiji hardver, nije vodootporan.
XZ možda može da prođe kad se tačno vidi da li se kamera više ne pregreva i koliko traje baterija.
 
4K snimanje na XZ?
 
Ima 4K snimanje,a Compact nema.
 
http://blogs.sonymobile.com/press_r...ompact-with-triple-image-sensing-technology/[

5-axis stabilization feature is only available in Full HD video resolution 
[iv] 5-axis stabilization is activated only when the camera recognizes macro video. Other situations will be recorded as 3-axis(pitch/yaw/roll) only

Koliko vidim tako je i na handycam i ostalim sony kamerama koje imaju 5-axis SS.

Kamkorder ce verovatno biti vrhunski a za foto videcemo, nemam neka prevelika ocekivanja i mislim da ce tek posle N apdejta kamera biti utegnuta, do tada ce verovatno brljaviti ovi dodatni rgbc-ir/laser af.

Sent from my D6503
 
Kao i uvek, mnogo price i marketinga u najavi a u relanosti patka, neverovatno da oni sami iz svojih senzora ne znaju da izvuku ono sto i konkurencija. Izgled ok ali kad vidim ove bezele...uzas. I dalje nema pravog naslednika za Z2.
 
Da bazeli su tuga pregolema...posebno na onoj slici gde stoje pored nota 7 :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kazu da stabilizacija radi na obe kamere, ovo je sa prednje:
[youtube]EL9EdWHm77k[/youtube]

Sent from my D6503
 
Ako sam dobro razumeo modeli X serije su im za srednju klasu?
 
Nisi dobro razumeo,To je nova linija Sonija kou odlikuju i flagshipovi i midrannge uredjaji,za rszliku od Z serije koja je bila namenjena samo za flagshipove.

Sent from my Sony Xperia Z5
 
Pa dobro, konačno DualSim compact... za jedno 5 generacija će odlučiti da stave i FullHD na tih 4.6", a za 10tak možda i dodaju koji mm debljine i veću bateriju i tako ponove uspeh Z3c. Ne treba gubiti nadu, najdalje oko 2022-2025 ćemo dobiti od Sonija Compact kakav svi očekuju. :d
 
Nije mi jasno sto ne stave i optiku... U kombinaciji s optikom ovo bi bilo neprikosnoveno, +bi bile dobre i nocne fotke
 
Navodno sw radi stabilizaciju u foto modu na osnovu ziroskopa i jos nekih senzora, videcemo kako to izgleda.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ne znam... Sw radi crop ako sam dobro razumeo. I ovaj video mi ne deluje nista spec bolje od Z3 na primer. Da ne pricam o fhd displeju za ove pare i sugavoj bateriji :D
 
SteadyShot radi crop videa ali je i pored toga fov ocigledno veci od 6s+ i vecine drugih flagship modela.
To je zato sto se u XZ/Xc nalazi 24mm socivo (takodje i u Z5/c, XP) pa u startu imaju super fov.

Kvalitet snimka je jos od Z5 nesto bolji nego na starim Z, stabilizacija vrhunska.. Ovo je top kamkorder na trzistu.

A za foto stabilizaciju, laser af cemo videti, ne ocekujem cuda.

Izgleda XZ/Xc koriste GG4 stakla sto je sudeci po failovanjima petice jos i dobro resenje :)

Ocekujem nesto bolju autonomiju od Z5, dakle bice malo ispred svih osim S7, Xc ce mozda biti u rangu Z3c trajanja baterije.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Xc ce mozda biti u rangu Z3c trajanja baterije.

Sent from my D6503
Što se specifikacija tiče morao bi imati nešto malo bolju bateriju.
Sa druge strane pogledano na stvar, Sony očigledno svesno degradira svoje proizvode, tako da je sve negativno moguće :)
 
Autonomija ce biti dobra sigurno.Evo meni je sasvim ok na Z5 a istu dijagonalu i bateriju imaju s tim da ce sigurno da drzi duze na XZ.

Pa FHD display za 2900 mAh je ok,sta da kazemo za S6 i qHD i 2550 mAh? :)
 
[youtube]_txZu0FzwTA[/youtube]

[youtube]6-leNG7c6pk[/youtube]

Sent from my D6503
 
Definitivno mi se sviđa XZ dizajn više od bilo kog drugog telefona trenutno. Malo mi smeta nisko postavljen volume ali to je to.

Što se tiče softvera me zanima brzina do Nougat i mesečne zarkpe. I koliko vidim nigde nije pomenuo bateriju.
 
Meni je bolji dizajn Z5 5.2" i graphite black boja.
Mada mi je i ovaj XZ ok samo me nerviraju malo te "mineral" boje.

Sve ovo su testovi/preview predprodukcijskih primeraka pa ne ocekuj neke ozbiljne testove autonomije dok ne budu u prodaji.

Ocekujem trajanje baterije kao kod Z5 sto je solidno ali nista posebno posle Z2/Z3.

Malopre sam nasao cene za Z5/c sa pocetka prodaje, Z5 5.2" je kostao 700€ a Z5c 550-600€ tako da su najavljene cene za XZ/X compact od 700/450€ korektne u odnosu na tu cinjenicu.

Xc nije mnogo bolji od Z5c ali ce i startovati sa nizom cenom jer je to nebulozna odluka sony-a da izbaci kompakt verziju X telefona a ne flagshipa.

U svakom slucaju XZ ce mi biti na listi za apgrejd ali mora da se dokaze u praksi + mi nije nista posebno fon (jos uvek ne vidim takav uredjaj) pa bi se tesko nakanio da prsnem preko 420€ za XZ.

Mislim da ce V20 LG biti dosta zanimljiviji hardverski ali ce imati LG UI i tesko ce stici do Evrope pre q1 2017.




Sent from my D6503
 
[youtube]t4VkvwVW9bY[/youtube]

Sent from my D6503
 
Izgleda da je stabilizacija odlična. Treba im model koji gura granice, neka naprave Premium ili šta god varijantu s 4K ekranom, 64GB, 8GB RAM čisto da bude spec king. Android sada podržava 4K ekrane i 820 bi trebalo da može da izgura.
 
Trebao bi im jedan sa zesce nagruvanim specs da se ljudi malo naloze iako su za mene ovo sasvim dovoljne sem baterije od 3200 mAh.
Ali stvarno im treba nesto tipa kao kad su izbacili Z2 koji je bio boom kad je predstavljen.
 
Izgleda da je stabilizacija odlična. Treba im model koji gura granice, neka naprave Premium ili šta god varijantu s 4K ekranom, 64GB, 8GB RAM čisto da bude spec king. Android sada podržava 4K ekrane i 820 bi trebalo da može da izgura.
8GB rama? 4K display? Cemu? Da bude 1000e?
 
To je segment koji gađaju. Kad već Samsung to ne radi više s Note može Sony.
 
Nazad
Vrh Dno