Šta je novo?

Pristup video nadzoru

dragantic91

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2014
Poruke
9
Poena
52
Zdravo ljudi, nadam se da postavljam temu na pravom mestu.
Imam u zgradi video nadzor i SBB kablovsku i mislim da mi oba signala dolaze istim koaksijalnim kablom koji prvo ide u modem a iz modema ide kabl u D3 i zatim kabl iz D3-a u TV. I sad ja na TV-u imam digitalnu televiziju normalno ali ne znam kako da pristupim snimku sa kamera. Inace sistem za video nadzor sigurno radi jer su komsije uspele da se povezu.
EDIT: Samo da se ispravim, na kabl koji dolazi imam spliter pa jedan kraj ide u modem a drugi direktno u D3.
 
Poslednja izmena:
Ako je kamera ili njen kontroler/snimač umrežen treba ti njen/njegov IP.
 
Preko digitalne televizije nikako. Taj signal od kamera je ubačen u sistem samo za vašu zgradu i možeš da ga nađeš jedino na analognoj televiziji. Što bi značilo da bi trebalo da ti bude povezano ovako: sa zadnje strane D3 risivera ćeš videti dva konektora za koaksijalni kabl, jedan je in, a drugi je out (loop za analognu televiziju) trebalo bi da su tako obeleženi. Tebi treba jedan koaksijalni kabl da bude povezan na out D3 risivera na jednoj strani, a druga strana kabla se uključuje u antenski priključak na TVu. Nakon toga trebaš na TVu da pretražiš analognu televiziju i naći ćeš kanal sa video nadzorom. Mada možeš i ručno da tražiš taj kanal, mislim da je kod SBBa na kanalu C66 ili probaj C69 ili neki tu okolni kanal. Obično se tu stavlja video nadzor.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan u objašnjavaju. Ukoliko nisam ti slobodno pitaj ako negde zapne.
 
IMAG2578.jpg

Kao prvo, hvala vam na odgovoru.

@matke Okacio sam fotografiju zadnje strane D3-a. Taj koaksijalni kabl ide iz preko splitera direktno u D3, a taj kabl sa 3 činča mi ide u TV. E sad, da li meni treba sad pored ovog kabla sa činčevima da imam još jedan koaksijalni kabl koji će da ide iz OUT na D3 u antenski na TV-u i onda da analogno tražim taj kanal sa video nadzora? Inače, komišija mi je rekao da je na kanalu C69 signal sa video nadzora.
 
da imam još jedan koaksijalni kabl koji će da ide iz OUT na D3 u antenski na TV-u i onda da analogno tražim taj kanal sa video nadzora? Inače, komišija mi je rekao da je na kanalu C69 signal sa video nadzora.
Da, upravo tako.
Samo sto ces i na TV verovatno trebati da odaberes analogni tuner i nadjes taj kanal 69
 
Momci, samo da vam javim da sam uradio sve kao što su mi rekli @bakara i @matke i uspeo sam da nađem kanal preko analogne antene.
Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh Dno