Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

ODlicno, onda cu ga mozda i ja skinuti, samo da ga pronadjem na xda.

Da li ti mozda imas resenje za Power Toogles da mi stalno stoji kada se povuce na dole status traka?
 
Todo ne moraš da ideš na xda. Xiaomi.eu je adresa koju tražiš.
:)

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
A b'è čitaš li ti?
"MIUI 12 for OnePlus 8 Pro!"
Idi k'o čovek na xiaomi.eu i odaberi rekao m za tvoj model.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Brzina, video sam, ali tek posto sam napisao posto ovde
 
Otkljucao sam juce bootloader, instalirao indonezanski sw, odradio root i na kraju preko magisk managera instalirao Axet"s Call Recorder, podesio ga i snimanje radi savrseno, a pri reprodukciji se cuje bukvalno savrseno i moj, a i glas sagovornika.
 
Kao sto je svima poznato u poslednje vreme Xiaomi je po ugledu na druge poznate fiirme poceo da zakljucava bootloader na vecini svojih telefona, po njihovim recima zbog sigurnorsti Vasih podataka na njihovim telefonima.

Posto vecina ljudi posle nekog vremena zeli da proba neki Custom rom izuzev fabrickog sistema poznatog kao MIUI, prva prepreka na koji nailaze je zakljucan bootloader.

Sta to znaci?

To znaci da necete moci da ubacite custom recovery, najpopularniji i trenutno najpoznatiji, poznat pod imenom TWRP I iz njega pokrenu instalaciju Custom ROM-a dok se ne otkljuca bootloader.

Postupak otkljucavanja se vrsi preko MiFlash unlock tool-a, a pre toga je potrebno sa svog Mi naloga podneti zahtev za otkljucavanje.

Link ka sajtu gde podnosite zahtev za unlock...(ulogujte se i onda ce se pojaviti stranica gde popunjavate zahtev)

http://en.miui.com/unlock/

Link za skidanje pomenutog programa za unlock…

http://xiaomitips.com/download/mi-flash-unlock-tool/


Ono sto vecinu buni je ‘’neki kod’’ koji treba da se dobije jer su to negde procitali ili culi.

Ne postoji nikakav kod, nego Xiaomi vasem Mi nalogu daje privilegiju da moze da otkljuca bootloader na telefonu.

Znaci, nalog dobija privilegiju za unlock bootloader-a i moze jednom u 30 dana da otkljuca zakljucan bootloader na bilo kom Xiaomi telefonu na kome je to potrebno.

Takodje, da bi otkljucali bootloader na vasem Xiaomi telefonu morate imati China Developer ROM(100% uspesan unlock sa njim), Global Developer ROM(takodje licno probao na par telefona i uspesan unlock), a ne moze se otkljucati

ako imate

Global Stable ili Stable China ROM na vasem telefonu, kao ni sa Custom rom-ovima na bazi Stable rom-a.(ima slucajeva gde je uspeno otkljucan sa Stable verzijama, ali do sada nisam uspeo.)

Postoji sansa da se otkljuca na Custom rom-ovima koji su zasnovani na bazi China Developer ROM-ova, kao npr.Epic ROM 6.8.x.x kod MTK modela Redmi NOTE 3 telefona).

Veoma bitna stvar je da svaki unlock bootloadera se registruje na Xiaomi serveru jer preko njega ide unlock i istim se gubi garancija.(prica koja kruzi forumima, nema pouzdanih info).

Najveci problem nastaje kada se podnosi zahtev za unlock, jer vecina ljudi ne zavrsi do kraja isti zato sto im ne stigne kod za potvrdu zahteva na broj za koji su vezali Mi nalog.

Problem je najvise izrazen kod MTS brojeva ili ako koristite neku drugu Message app koja ima neke Spam filtere ili jednostavno vas provajder blokira SMS sa Xiaomi brojeva.

Resenje za to je za sada da probate da ubacite vasu karticu u neki stariji telefon, a ako to ne pomaze, zamolite nekog ili ako imate neki broj sa VIP mreze, njega koristite za dobijanje koda jer za sada kod njih nema takvih problema.(provereno licno vise puta).

Uspesan zahtev je kada vam se pojavi obavestenje kao na slici.



Kada dobijte SMS od Xiaomija na broj koji ste koristili gore, u njemu nece biti nikakvog koda, nego obavestenje da ste dobili privilegiju za otkljucavanje bootloader-a.

Cesto se desava da SMS ne stigne, pa posle 2-3 dana probajte da se ulogujete na MiFLash tool program i vidite da li ste dobili unlock privilegiju.

Ako vam izbaci sledeci prozor, znaci da jeste..



Nakon toga je potrebno da ste ulogovani sa vasim Mi nalogom na telefonu, gasite telefon, ubacujete telefon u FASTBOOT mod drzanjem VOLUME DOWN I POWER dugmica isto vreme na telefonu dok se ne pojavi FASTBOOT ikonica na ekranu vaseg telefona.

Kada se pojavi, povezite vas telefon po mogucstvu orginalnim kablom sa racunarom i pokrenite MiFlash unlock tool.

Kada se ulogujete sa vasim MI nalogom, otvorice vam se prozor kao na prethodnoj slici, samo sto cete sada biti u mogucnost da kliknete na Unlock dugme jer ste povezali vas telefon.

Ako telefon nije povezan, dugme ce biti ‘’neaktivno’’ i nije moguce kliknuti na njega.

Kada kliknete na Unlock dugme, otvorice se novi prozor u kome ce se vrsiti automatski unlock, vase je samo da sacekate dok ne zavrsi.

Uspesan unlock je kada sve tri svake budu zelene i cekirane, nakon toga sledi Reboot i imate otkljucan bootloader za instaliranje TWRP.


U slucaju da process stane na 50% i izbaci neku gresku, nemate odovarajuci ROM za unlock.

Ubacite odgovarajuci ROM I ponovite postupak.

Jednom otkljucan bootloader se zakljucava flesovanjem zvanicnog Stable ROM-a, pa je potrebno isti ponovo otkljucavati.

Pravilo jedan unlock za 30 dana, ne vazi ako je isti telefon u pitanju.

Isti telefon mozete vise puta otkljucavati u kratkom vrmenskom intervalu.

Nadam se da sam objasnio veci deo postupka, ako sam nesto propustio,neka neko doda.





UPDATE 1:

Kako je dosta vremena prošlo od kada sam pisao ovaj tutorijal, neke stvari su se promenile na polju otključavanja bootloader-a kod Xiaomi telefona , pa cu ovim postom to napisati.

Sto se tice slanja zahteva za UNLOCK, tu je sve ostalo isto.

Sada se dosta brže dobija odgovor tj. privilegija za otključavanje.

Neka se čekalo i po 10-ak dana, dok se sada privilegija dobija u istom danu.

Vremenski oko sat vremena nakon podnošenja zahteva i kraće dobijate privilegiju za unlock na vašem MI account-u.

E sada, nakon dobijanja privilegije i prvog pokušaja unlock-a potrebno je da prodje 72h dok vam otključavanje bude omogućeno.

Pretpostavaljam da je ovo neka sigurnosna mera od strane Xiaomi-ja.

Kada prvi put pokusate unlock, procedura ce stići do 99% i izbacice poruku da morate da sacekate 72h da bi vam otključavanje bilo uspešno.

Od tog trenutka teče 72h.

Nakon 72h možete otključati bootloader i dalje po zelji, instalirati custom recovery, root-ovati, menjati ROM-ove.

BITNO

Ko jednom dobije privilegiju za otključavanje, ona se vezuje za vaš MI account i kada promenite telefon, nije potrebno ponovo podnositi zahtev za otključavanje.

Već samo probajte otključavanje, sačekajte 72h i nakon toga možete otključati bootloader na vašem telefonu.

I dalje važi pravilo jedan telefon mesečno sa jednim istim MI account-om.

LINK ka novom MI unlock tool-u.


miuirom.xiaomi.com/rom/u265827351/2.3.803.10/miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip


*Takodje, sada je omogućeno otključavanje i na Stable rom-ovima, nije vise potrebno imati Developer rom-ove da bi mogli da otključate bootloader.





Samo bih takodje zamolio da se ovde u ovoj temi na dalje pisu samo korisni postovi koji ce znaciti, a postovi ‘’Kako da otkljucam” , ‘’Zasto nece da otkljuca sa Stable Global rom-om, citao sam da je neko otkljucao….a ja ne mogu’’,

neka zaobidju ovu temu.

HVALA
Važi li još ovo uputstvo.
 
Trebalo bi da je isto kao i inače.
Napraviš Mi nalog, autorizuješ uređaj, spojiš na PC, uloguješ ga na Mi Unlock. Ako ti ne da otključavanje odmah, čekaćeš nedelju dana. Ne mora da ti bude upaljen komp/laptop konstantno, samo treba da istekne vreme i posle ti bude dostupan unlock. Program odradi svoje, telefon se fabrički resetuje i sve nanovo. Za recovery je fora da kad ga ubaciš, sprečiš fabrički da se ponovo upiše, odn. ne dozvoliš sistemskoj particiji da se zaključa za pisanje zbog instalacije roma. Ako se to desi, mora opet fabrički (wipe data i cache).
 
Nazad
Vrh Dno