Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

Ako imas nalog od ranije, mozda ces moci otkljucati ovaj bez cekanja. Ja sam moj otkljucao bez cekanja.

Ustvari nesto bas i ne razumem tvoje pitanje. Hoces da otkljucas ili neces?
Ja imam nalog odavno, sa dozvolama za otključavanje od Note 3 čini mi se. Svaki put sam za novi telefon morao da podnesem zahtev i čekam, bez obzira što je isti nalog.
 
Ja nisam morao da cekam za mix2s ni za necakin note 5 pro, za mi8 jesam
 
Pa da.
Ja sam imao mi2, i onda mi4, to mi je bio zadnji xiaomi pre mix2s. Tako da od mi4 do mix2s je proslo dosta vremena, pa sam mozda zato imao privilegije da otkljucam bez cekanja, nemam pojma.
Necaki sam note 5 pro pokusao sa njenim nalogom, moralo se cekati, onda sam se izlogovao iz njenog naloga, ulogovao se sa mojim nalogom u njen telefon, i otkljucao bez cekanja sve u roku od mozda mesec dana. moj prvo pa njen.
 
Poslednja izmena:
Ja imam nalog odavno, sa dozvolama za otključavanje od Note 3 čini mi se. Svaki put sam za novi telefon morao da podnesem zahtev i čekam, bez obzira što je isti nalog.
Isto tako, za ovih par godina što imam nalog otključanih 7-8 telefona, svaki put čekanje (izmedju pojedinih otključavanja je bilo i po više od 6 meseci razlike). Neko je spominjao da se za pisanje/aktivnost na miui forumu dobijaju poeni koji skraćuju i ukidaju čekanje, meni lično je mrsko, dovoljno me ima po forumima :)
 
Ja imam ukupno 123 posta, ali ima i nekih 692 kredita. Mislim da je ipak do toga.
 
Ima li pravilnosti u vezi ovoga, mi8 si otključavao poslednji pa si čekao zato što si potrošio kredit na prethodna dva ili se drugačije odigralo?
Ja nisam morao da cekam za mix2s ni za necakin note 5 pro, za mi8 jesam
 
Da, mi8 sam otkljucavao poslednji, verovatno sam potrosio deo kredita koji je potreban. Sad ponovo skupljam kredite :)
 
Vazi javit cu. Verujem da su neki clanovi upuceniji. :)
 
Ne znam baš koliko će ljudi videti, ali bolju temu za ovo nisam našao.

Dobio sam informaciju da se otključavanjem bootloader-a i root-ovanjem na xiaomi telefonima kupljenim legalno u Mi Srbija prodavnicama NE gubi pravo na garanciju.

Obratio sam se mejlom na [email protected], kako su me na njihovoj Facebook stranici uputili, a odgovorio je neko od zaposlenih u PC centru.

Prilažem screenshot mejla.
a5a12636cad2a0135cfcbb7651c20f44.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas sam kupio xiaomi redmi note 8 pro i pokusao sam da otkljucam bootloader i izbaci mi informaciju da moram da sacekam 168 sati, tj. 7 dana.
Da li se mora cekati sedam dana da bih pokusao da ga otkljucam ili postoji fora da se odmah otkljuca bez cekanja? Ja sam pokusao sa podesavanjem datuma unapred na telefonu, a i na kompu i nije upalilo
 
Moraš da čekaš, ne može drugačije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ima po netu raznih uputstava za "instant" otključavanje, ali treba instalirati modifikovanu unlock aplikaciju.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Da, to je normalan postupak za otkljucavanje.
Ne znaci da ces moci odma otkljucati bootloader.
Ja sam jedino jednom uspeo odma da otkljucam bootloader, bilo je to na mi8, sve ostale sam morao cekati 7 dana.
 
Pokusacu na taj nacin ranije da otkljucam bootloader. Ako ne uspem, onda cu morati da sacekam tih 7 dana. Da li je moguce snimanje razgovora preko neke aolikacije na androidu 10 pod uslovom da se root-uje telefon?
 
Brzo prođe sedam dana.
Evo ja danas treba da ga otključam.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Pokusacu na taj nacin ranije da otkljucam bootloader. Ako ne uspem, onda cu morati da sacekam tih 7 dana. Da li je moguce snimanje razgovora preko neke aolikacije na androidu 10 pod uslovom da se root-uje telefon?

Necackaj nista i sacekaj da prodje 7 dana.
 
Ok, sacekacu, mada na zalost kao da nemam telefon do tog momenta jer se tel prilikom otkljucavanja bootloadera vraca na fabricka podesavanja.

Da li se dobije neko obavestenje kada moze da se otkljuca bootloader ili se samo ceka da prodje tih 7 dana?
 
Poslednja izmena:
Ne dobije se obavestenje , vec se saceka tih 7 dana.
na xeu rom moze da se snima razgovor, jer koristi miui dialer, ne google dialer
 
Pokusacu na taj nacin ranije da otkljucam bootloader. Ako ne uspem, onda cu morati da sacekam tih 7 dana. Da li je moguce snimanje razgovora preko neke aolikacije na androidu 10 pod uslovom da se root-uje telefon?

Parrot, bez root-a radi.
 
@Tomiprunet, hvala na odgovoru. Da li ti koristis taj rom i da li je stabilan?
@kiza, upravo skidam pro verziju, hvala. Instalirao sam, ali ne kapiram kako u podesavanjima na androidu 10 u delu pristupacnost da omogucim parrot
 
Klikneš na klizač i on se pmeri na desno :)
Zaista nikakav problem nisam imao, što se toga tiče.
Jedino, što sam ja sa gplay skinuo običnu verziju i onda doplatio za pro.
 
Ma to znam, evo mozes da vidis na snimku na sta mislim. Aktivirao sam ja parrot prevlacenjem klizaca,ali na vrhu parrota stoji da FIX PERMISSIONS i kada tu kliknem vodi me u podesavanja telefona i deo Accessiblity (Pristupacnost posto je kod mene na srpskom), ali ja tu ne vidim gde da omogucim pristup koji tarazi sam parrot zbog androida 10.
Da li mozda znas kako da sredim da mi Power Toogle aliakcija stalno radi, a ne da se stalko gasi sama od sebe? Snimio sam i to podesavanje da vidis na sta mislim. Meni puno znaci ta apliakcija i super mi je radila na prethodnim telefonima jer dobro dodje imati sve precice cim se povuce status traka

https://youtu.be/MT4y4PJTSQ0
 
@Tomiprunet, hvala na odgovoru. Da li ti koristis taj rom i da li je stabilan?
@kiza, upravo skidam pro verziju, hvala. Instalirao sam, ali ne kapiram kako u podesavanjima na androidu 10 u delu pristupacnost da omogucim parrot
Da, ja koristim, stabilan je

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno