Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

To nije tačno :)
Ja sam otkljucao mn3 i onda sam morao da čekam 240h za mi8se

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
Možda nije, ali ja znam 3 od 3 čoveka da je tako. Sad sto je kod tebe drugačije... Ne znam :d
 
Možda ima neko određeno vreme koje kada prođe ponovo moraš da čekaš . Kod mene je prošlo oko 5meseci između 2 otključavanja

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
koje je to cigaljsko ponasanje od strane xiaomija, kao mozes otkljucati ali moras cekati 360 ili koliko vec sati. A ako bude ovo od 1500 sati to je tek komedija
 
Evo sada probao bratu prvi put, i mora da ceka 720 sati, dok sam ja morao 360. Sve bolje od boljeg
 
Да ли постоји неки бројач, да се види колико је времена прошло?
Да ли се може вратити старији ром без да се откључава телефон и како?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Да ли постоји неки бројач, да се види колико је времена прошло?
Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока

Probas ponovo da ga otkljucas, i pokazace ti u programu koliko ti je sati ostalo da cekas
 
Јел мислиш преко сајта, тамо нема ништа. Или мислиш да кренем са поступком откључавања, покренем програм, угасим телефон, уђем у fastboot....?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Ovo drugo

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
А да ли се може вратити предходни ром без откључавања телефона? Имам проблем са телефоном, мислим од када сам на 8ци.

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Uglavnom se čeka, već su se pojavili pojedini slučajevi čekanja od dva meseca.

Kod mene na istom nalogu otključavano šest ili sedam različitih telefona, uvek je bilo čekanja, poslednja dva unlocka (januar i jun ove godine) po dve nedelje.

https://www.google.rs/amp/s/www.xda-developers.com/xiaomi-2-month-wait-unlock-bootloader/amp/
a3816ce26f7a7ec752edbce039d2bdd7.jpg
 
Za Poco nema toliko čekanja. Omogućili su za 3 dana da dobiješ unlock.
05d680c4245d3eb570d6176c48614663.jpg
 
Pisao sam na konto toga da posle prvog otključavanja nema više čekanja na istom nalogu.
Većina čeka, i prvo otključavanje i sva posle toga, ako nekog zaobidje pa dobije unlock bez čekanja imao je sreće i to je to.

Što se Poco-a tiče prvobitni im je plan bio da se Poco otključava instant i bez Mi Unlock alata, ili bar tako glasine kažu.
Ovih tri dana potvrdjuju da to nisu bile samo glasine, samo što na kraju ipak nisu želeli da se odreknu Mi Unlocka..
 
Kako ovo resiti jel zna neko. Na beti sam hocu da otkljucam bootloader, i sada mi ne da. Iako imam datu mogucnost, stalno iskace ovo kinesko njesra, dodje do 99% i to iskoci. Pisao sam tamo na forumu, ali tamo osim plz halp nema pomoci

061253f1qfwcgdwgq4f1kc.png
 
Jesi li povezao telefon sa mi nalogom u dev opcijama?


Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Ma sve kako treba, ali opet nece. Naravno kinezi tamo kazu da zongliram sa nalozima, kao uspece. Ali ko ce rastumaciti taj spanglish
 
Probaj da skineš drugi mi unlock i probaj drugi usb ulaz ne znam koji zeza 3.0 ili 3.1, na obični i 2.0 bi trebalo da rade.
 
Bas cu probati sutra kod keve na desktopu. Mozda tamo uspe. Ne znam u cemu je fora, radio sam vec par puta, i sada nece
 
Mislim da ti ništa neće pomoći, moraš još da čekaš, tako je i meni bilo pa sam pokušavao na drugom računaru, drugim usb portovima, verzijama mi unlocka, ništa nije vredelo i onda je proradilo posle nekog vremena.

A koliko treba da čekaš to ne znam.

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Da kazem da mi je kolega ovde javio na forumu, kako je resio problem. Fora je koristiti prastari mi flash. 2.2 verziju. Ja jesam bio probao starije ali ne bas toliko starije.
 
Gledao sam, ali nisam nasao na 100% proverenu informacju. Da li se gubi domaca garancija otkljucavanjem BL. Imam 2god full garancije u PC Centru i ne bih se tek tako odrekao :)
"Samo" bi ubacio camera2api. Nista root i twrp.
 
Poslednja izmena:
Možeš zaključati, tako da opušteno.
 
Kidence je u prvom postu napisao da se otljucavanje registruje na xiaomi serveru. Manje vise to, nego moram da cekam xxx sati.
Na Mi A2 sam otljucao BL iz fastboot-a sa adb komandom. Jes da se dobije ona crna fleka sa obavestenjem da je BL otljucan, ali se uradi za sekund i isto se tako i zakljuca. Radi li to na svim xiaomi telefonima (adb otkljucavanje). Mi Max 3 je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ne, samo na Xiaomi sa stock androidom moze tako, na ostalima se ceka.
 
Hoću da pokrenem tajmer za otključavanje, ali ne i da otključam telefon (zbog brisanja svega). Da li postoji mogućnost da nemam ograničenje od X sati, pa da mi obriše sve podatke kada pokušam prvo otključavanje? Telefon je kod mene pola godine, Mi nalog povezan od starta, ranije sam sa tog naloga već otključavao telefone (tada nije bilo čekanja pa nemam iskustvo sa tim).
Da tema ne bi otišla u krivom smeru, bekap mi nije rešenje. Čekam drugi telefon da dođe, njega moram da napravim da radi dok je ovaj još funkcionalan, sve drugo mi je prevelika komplikacija. Kada to uradim, hteo bih da mi je već prošao tajmer (ili da je blizu kraja). Telefon je RN5.
 
Ako imas nalog od ranije, mozda ces moci otkljucati ovaj bez cekanja. Ja sam moj otkljucao bez cekanja.

Ustvari nesto bas i ne razumem tvoje pitanje. Hoces da otkljucas ili neces?
 
Poslednja izmena:
Valjda hoce da mu odobre otkljucavanje, i da to tako stoji spremno, a da ga on stvarno otkljuca nekada u buducnosti, tj kada stigne nov telefon, jer mu tada ne bi smetalo da pobrise sve sa ovog telefona koji otkljucava, a sada mu smeta.
 
aha, :)
Trebalo bi da moze tako, da podnese zahtev za otkljucavanje, i da krene odbrojavanje, pa da ga otkljuca posle xxx sati ( mislim da kad istekne tih xxx sati, ne mora bas onda da otkljuca), ali ako zbog naloga kojeg vec koristi postoji mogucnost da otkljuca telefon odmah, onda ce ga otkljucati odmah cim pokrene otkljucavanje. Valjda u tom tool-u da ti 2 puta upozorenje da je otkljucavanje rizicno, i bla bla bla, i kad kliknes na ok, onda krene prvo provera, dodje do nekih 95% i ako mora da ceka xxx sati, onda ce to ispisati. A ako ne mora da ceka vec moze odmah da otkljuca onda ce nastaviti i otkljucati telefon.
Valjda sam dobro napisao.
 
Nazad
Vrh Dno