Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

Update 2:

Novo vreme cekanja nakon prvog pokusaja unlock-a je sa 72h podignuto na 360h.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Izgleda da za starije telefone vazi i dalje pravilo 72h, dok za nove, posle 2018-te 360h...Niko jos nije izasao zvanicno sa informacijom, ali evo jedan SS za R5+ za koji ja cekam unlock...
 

Prilozi

  • unlock.png
    unlock.png
    13.1 KB · Pregleda: 244
Meni su napisali 10 dana, redmi 5 plus. Ne znam kako ni zašto

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne može se otključati bootloader, jer u developer opcijama nedostaje opcija za povezivanje na mi account.
Ovo je po svoj prilici neki kuvani rom, ne može se updateovati preko interneta niti ručnim odabirom skinutog global stable paketa.

Znači, za zvaničan unlock, jedini način je prvo fastboot rom flešovan iz download moda a potom dalje redovna procedura za unlock?

INtUatl.png
 
To je kuvani rom, mora da se flesuje official prvo, pa tek onda unlock.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hvala na temi, upravo je proučavam detaljno.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Samo da javim svoje iskustvo od pre neki dan. Xiaomi Redmi 5 Plus otključan za ~12h. Poslat zahtev uveče, u toku noći stigla poruka sa odobrenjem, otključavanje uspešno obavljeno kasnije u toku dana.
 
Samo da javim svoje iskustvo od pre neki dan. Xiaomi Redmi 5 Plus otključan za ~12h. Poslat zahtev uveče, u toku noći stigla poruka sa odobrenjem, otključavanje uspešno obavljeno kasnije u toku dana.
Šta si poslao kao razlog zašto ti treba otključan boot loader? Imaš li kopiju teksta?

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Napisao sam da bih da rootujem novi telefon. Nemam kopiju teksta.
 
Ja sam davno pisao da sam android developer i da mi treba root. Tako nesto.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma samo napišete da hoćete unlock zbog prelaska na dev rom, odmah dobijete odobrenje.
 
Izgleda da za starije telefone vazi i dalje pravilo 72h, dok za nove, posle 2018-te 360h...Niko jos nije izasao zvanicno sa informacijom, ali evo jedan SS za R5+ za koji ja cekam unlock...
Da li stvarno mora toliko da se ceka ili ima neka fora da se procedura zaobidje tj. ubrza? Malo mi glupo da cekam toliko na twrp i root :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ima ako znas ;) ali mora pivo da se plati ;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Hehe pivo uvek i kafa pride :) Kazi sta i kako :D
Da nije preko kineske ip adrese ili proxija? Radio sam davno pre unofficial unlock, samo dosta drugacije...
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
UPDATE 3:

The process is simplified and the permission is granted automatically. You don't have to fill in any application form or wait for the SMS anymore.

Xiaomi je pojednostavio proces otkljucavanja, vise nema cekanja potvrde(SMS) i popunjavanja razloga za unlock, sada cim aplicirate za unlock, odmah mozete pokrenuti Mi unlock tool, ulogovati se i poceti proceduru otkljucavanja.


U zavisnosto od modela, cekanje za unlock je i dalje 72h ili 360h za novije modele.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    131.3 KB · Pregleda: 232
Poslednja izmena:
Ubačeno u prvi post, kako bi ljudi lakše videli novu proceduru.

Sent from my SM-N910W8 using Tapatalk
 
Otkljucan bootloader iz prvog pokusaja, ne secam se da sam nesto aplicirao za otkljucavanje dok sam imao Mi4.
Inace sam odradio sve na OS X-u postoji unofficial miunlocktool za mac/linux
 
Meni su udarili čekanje od 240h na mi8se.. kakvi su to smaraci , haos :)
 
Mozda suvisno pitanje za vas iskusne kod ovih flashovanja ali da pitam. Prilikom otkljucavanja bootloadera na ovoj slicici sto je Kid okacio pise da neke funkcionalnosti koje zahtevaju vecu sigurnost (pre svega Find my phone), nece vise biti dostupne.
Da li to znaci da se vise ne moze locirati telefon preko neta? Skoro sam imao problem da sam (ne pitajte kako i zasto :)) zakljucao telefon preko G naloga, a sve preko find phone opcije, i jedino resenje, bar za mene je bilo erase telefona. Kid me je savetova da se pre brisanja, podaci mogu izvuci ako je otkljucan boot (sto naravno nije bio). Ne bih se igrao custom romovima, bar ne jos, samo bih hteo otkljucati loader za ovako neke ne dao Bog situacije, ali opet mi znaci i ova opcija find phone, pa stoga pitanjce da li ce ona biti dostupna nakon otkljucavanja?
 
Ima otključani polovni da se prodaju bolje nego novi [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovi gori od samsunga :d

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nista novo od xiaomija .


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pitanje je, možda je pokušao više puta tj. spamovao server.

Ja sam svoj Mi Mix 2 otključao istog dana, bez čekanja. Tako da nema pravila.
 
Sumnjam da su dovoljno ludi da sebi pucaju u nogu zakljucavanjem bootloadera kada je treba da se lansira Poco...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje je, možda je pokušao više puta tj. spamovao server.

Ja sam svoj Mi Mix 2 otključao istog dana, bez čekanja. Tako da nema pravila.
Kad jednom otkljucas neki njihov telefon, account ti ide u developer i nemaš čekanja :) otključao si bio RN4, R5+ šta si već imao.
 
To nije tačno :)
Ja sam otkljucao mn3 i onda sam morao da čekam 240h za mi8se

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Moguće. Aplicirao sam bio mesec-dva pre toga, ali nisam otključavao svojim accountom.
 
Nazad
Vrh Dno