Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

Uspeo sam da dobijem dozvolu da otključam bootloader, napravio sam nov nalog i podneo zahtev...
Jedino što nisam dobio sms da mi je odobreno nego sam probao sledećeg dana i mogao sam da otključam fon tj bootloader...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Drugari jedno pitanje ako neko zna:
Trenutno sam u proceduri otključavanja bootloader-a kako bih posle mogao da rutujem fon, e sad problem je kod mi max 2 crnog (koliko sam pročitao na netu samo crni ima taj problem). Kad se otključava bootloader podnese se zahtev na Xiaomi sajtu, što sam uradio i dobio sam odobrenje tj privilegiju da mogu da otključam bootloader. Kad sam povezao telefon i program koji otključava BL na 99% kaže da treba da na telefonu povežem moj mi nalog sa telefonom koji otključavam. To se radi pod developer options- mi unlock status, e tu nastaje problem, samo kod cnog max 2 neće da poveže nalog. Izbacuje grešku (86006 i neki text na kineskom). To se reši tako što se tj što sam u recovery-u uradio data wipe i preko update app flešovao development rom. Nakon toga sam povezao nalog i pokrenuo otključavanje BL. Opet dođe do 99% i izbaci da trebam da sačekam 72 sata i onda mogu da otključam BL (što je sad normalna procesura)...
Moje pitanje je kad otključam bootloader i kad flešnem stabile globar rom nazad da li mi se zaključava BL?
Ja nešto mislim da ne ali bolje da pitam :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ne zakljucava se, samo izaberi clean all u MiFlash-u kada flesujes preko fastboot-a. Ima i sa lock opcija, da zakljuca BL, ne biraj nju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ne bih da flešovao preko miflash toola nego preko updater app...
Znači ne bi trebalo ni preko update app da zaključa bootloader? :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
pre vise od 72h sam zatrazio i dobio potvrdu da mi otkljuca bootloader

sad kad pokusam da otkljucam dodje do 99% i stane, izbaci ovo
1.PNG
najvise me buni je to sto kad odem u developer options ja uopste nemam ponudjeno MI Unlock status
Screenshot_2017-08-26-10-07-05_com.android.settings.png

ovo je verzija koju imam
Screenshot_2017-08-26-10-06-43_com.android.settings.png
 
Ti imas Redmi Note 3 MTK, moras preci na neki noviji Xiaomi.eu rom.Mada najbolje je da predjes na Developer ROM pa tek onda probas Unlock...Taj 7.1.8 nema mogucnost unlock-a, to je bas stari ROM.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da odgovorim na svoje pitanje, kad se otključa bootloader i posle flešuje stabile global rom preko updater app i dalje ostane otključan bootloader :D
Mi max 2 otključan bootloader i rutovan :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
pokusao sam da otkljucam moj Mi6 i dodjem do iste situacije kao i estranged, dakle
Unlocking 1.jpg
problem je sto je kod mene Stable 8.5.3.0 (NCACNEG).

Video sam da pise da je sada omoguceno otkljucavanje i stable-ova, ali nigde ne videh uputstvo.

Edit: Postavih pitanje pre no sto sam pogledao sve opcije.... dosao sam do pokuke o famozna 72 sata. Izvinjavam se i hvala Kidence!
 
Poslednja izmena:
Ako nemas u Developer options da dodas nalog za Mi unlock, predji na Developer rom i onda otkljucaj.
Ovo za Global stable vazi za starije telefone, koliko sam video... ovi noviji modeli imaju taj problem da ne moze preko Stable rom-a da se odradi unlock.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Dobio sam odmah odobrenje, ali mi je zapeo na prvoj stavci otključavanja toolom na ''50% could not verify device''

Na global stable romu sam, uključio sam OEM unlocking i USB debugging, treba li još što ? Logirao sam se na mobitel i toolu sa istim Mi Accountom.
U developer options - Mi Unlock status piše locked pa sam tu kliknuo na ''Add account and device '' tu je sve javio da je ok, kao dodao, bez greške.

Šta propuštam ?

Imam windows 7 64 bit. Kad spojim mobitel sa računalom na monitoru mi ne pokazuje foldere koji se nalaze u telefonu, iako prepoznaje da je Redmi 4 note, ali nikakvi folderi u njemu. A zakleo bi se da je bilo pred tjedan dana kada sam prebacivao podatke u mobitel...
 
Uffffffffff hvala klincu, napokon sam prošao tu prvu stepenicu od 50% , i sada čekam ta famozna 72 sata.

Problem je bio u tome što sam skinuo neku staru 1.1...verziju Mi Flash unlock toola, i ona je zapinjala na 50% jer u njeno vrijeme je važilo pravilo da se otključati ne može stable verzija roma. Skinuo sam i najnoviju verziju 2.3...ali ona mi je iz nekog razloga prijavljivala grešku i nije se htjela do kraja otvoriti, izletio je samo njen prazan bijeli prozor. Pročitao sam masu vodiča za otključavanje bootloadera da vidim jesam li sve napravio kako treba...ovaj je valjda najkompletniji vodič:
https://forum.xda-developers.com/xi...cking-bootloader-best-redmi-3s-prime-t3503676

...i onda sam naletio na ovu verziju toola 2.2... s kojom je uspjelo....da mi je radila ona nova 2.3 uštedio bih si dosta vremena i živaca
http://en.miui.com/thread-204866-1-1.html

Jedva čekam instalirati twrp i Magisk, srediti si mobitel i pogasti te accounte, cloude, lokacije, backupove, sync....imam osjećaj da sam si dao privatnost kinezima na izvolte, sve sam popalio...
 
Meni je miui malo težak, pa ću staviti TOS... Ali za 72 časa :)
 
je l' moram da pokrenem unlock da bih dobio tu 72h poruku ili jednostavno mogu da sačekam tih 72h bez pokušaja otključavanja?
 
Kada prvi put pokusate unlock, procedura ce stići do 99% i izbacice poruku da morate da sacekate 72h da bi vam otključavanje bilo uspešno.

Od tog trenutka teče 72h.

Nakon 72h možete otključati bootloader i dalje po zelji, instalirati custom recovery, root-ovati, menjati ROM-ove.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Zanimljivo je da je meni odmah otključao iz prve. Ne znam na koju foru.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Meni nije,morao sam da cekam 72h

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
meni izbacio 55 sati ne znam zašto :D ali mislim da ga ipak neću otključavati još uvek
 
Meni u Developer options stoji ovako 23191764_10214695632053772_1827987288_o.png

Jel to znaci da mi je bootloader otkljucan?
 
Da.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo i ja predjoh sa RN3 na RN4 Global pa krenuh da otkljucam BL, nisam slao zahtjev jer sam ga vec dobio na sad vec starom telefonu. Na Mi Flash Unlock verziji 2.3.803.10 mi kaze da telefon nije povezan i ne mogu klikniti unlock,dok na verziji 1.1.0317.1 zakuca na 50%. Na telefonu je Stable 9.0.5.0 verzija. Sta da radim, da probam sa nekom drugom verzikom tool-a ili moram staviti developer rom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Resi problem sa drajverima...Najlakse je da zakacis telefon u fastboot modu i pozoves telefon sa komandom "fastboot devices" iz ADB-a i ako ga vidi, onda probaj da pokrenes mi unlock tool i da otkljucas.Ako ga ne vidi, skini ADB drajvere i instaliraj.Pre svega ovoga aktiviraj usb debugging u Dev.options.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Resi problem sa drajverima...Najlakse je da zakacis telefon u fastboot modu i pozoves telefon sa komandom "fastboot devices" iz ADB-a i ako ga vidi, onda probaj da pokrenes mi unlock tool i da otkljucas.Ako ga ne vidi, skini ADB drajvere i instaliraj.Pre svega ovoga aktiviraj usb debugging u Dev.options.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Tel mi se vidi,ali i dalje nece, na jedan zapuca na 50%,na drugi javi ili ovu poruku sa slike ili ne mogu da kliknem unlock,sto dalje da mu radim
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 165
  • 2.jpg
    2.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 174
Poslednja izmena:
Istekao edit

Uspjesno odradih na verziju 2.2.624.14 na win10 samo sto moram sacekati manje od 59h;)
 
Update 2:

Novo vreme cekanja nakon prvog pokusaja unlock-a je sa 72h podignuto na 360h.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hoce li neko napisati glavne prednosti i mane a i razlike u RDN4
kada se uradi bootloader i rutovanje ?
Ja koliko citam pominje se zvuk , medjutim ja u fabrickom romu nemam problema
Imam verziju 7.0 NRD90M i MIUI 9.0.5.0
 
Nazad
Vrh Dno