Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

Problem sa otključavanjem bootloadera na xiaomi redmi 4 note mtk,zahtjev zatražen i odobren za par dana ali u unlockeru dobijam poruku binding time is to short,less then u početku 72 sata i sada još 5 sati...probao u svim romovima od developera do global stablea itd...predosjećam da ni nakon još tih 5 sati neće proći.
Imao sam taj problem, kada je isteklo 72 sata otključao mi je BL bez problema. Kod nekih telefona prolazi stariji Unlock tool, kod mene nije htelo tako, morao sam da čekam.
 
Istina...točno nakon 72 sata uspješno otključan bootloader,tako da znaju u i ostali neka ne pokušavaju kemijati jer ne prolazi ništa nego strpljenje...
 
evo i ja da potvrdim to sa čekanjem, morao sam čekati 48h da bi otključao bootloader. Trenutno sam na Global Stable 8.2.10, a htio bi malo isprobavati i ostale ROMove, prvenstveno radi lošeg zvuka na video i audio snimkama. Koji ROM preporučujete za Redmi Note 4 SD?
 
Ja procitah prvi post i nista mi nije jasno. :d
Ili sam glup ili nikad nisam radio nista slicno pa mi nista nije jasno.
Imam RN4 3/32 sa s625 i MIUI Global Stable 8.2.5.0(MCFMIDL)

Jel treba da ubacujem neki drugi rom pa onda da podnesem zahtev za otklucavanje bootloadera ili moze sa Global?
Jel ovako izgleda forma za popunjavanje?
forma.png
 
Trebas da imas Global Developer ili China Developer da bi Unlock uspeo.

Ja podneo zahtev pre 10 dana i skroz zaboravio, reko mozda ce doci SMS, kad ulogujem se danas i vidim da mogu da skine Mi unlock da otkljucam bootloader i onda probam i skontam da sam na Stabe, ja mislio da sam na dev-u. Sad skidam Dev Rom da stavim, da otkljucam bootloader pa da se vratim na RR ali najverovatnije cu probati nesto novo poput onog na L :D

edit: damn 72 sata cekanja jos :mad:
 
Poslednja izmena:
Ja sam otključao na global stable, ali sam isto morao da čekam 72 sata.
 
Jel treba da ubacujem neki drugi rom pa onda da podnesem zahtev za otklucavanje bootloadera ili moze sa Global?
Jel ovako izgleda forma za popunjavanje?

1. Zahtev mozes da podneses kad hoces.
2. Da, to je ta forma. Unesi razlog: "I'm Android developer so I need to unlock bootloader" i cekaj par dana pa se uloguj na tu stranicu opet.
 
Probaj sa tim rom-om sto sada imas na telefonu, ako nece flesujes Dev rom i sa njim otkljucavas...
Malo su se izmenila pravila od kada je napisan ovaj post...



Sent from my Redmi Note 4X
 
Probaj sa tim rom-om sto sada imas na telefonu, ako nece flesujes Dev rom i sa njim otkljucavas...
Malo su se izmenila pravila od kada je napisan ovaj post...



Sent from my Redmi Note 4X
Znači da probam da otključam boot već odmah, iako sam tek jutros poslao zahtev? Ako neće, da čekam sms potvrdu, a u medjuvremenu da flešam developer rom sa uputstva koje sam gore postavio?
 
Sada stize odgovor bas brzo, cudno da ti vec nije stigao...samo moras cekati nakon prvog pokusaja 72h da bi otkljucao...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Sada stize odgovor bas brzo, cudno da ti vec nije stigao...samo moras cekati nakon prvog pokusaja 72h da bi otkljucao...

Sent from my Redmi Note 4X
Koja je fora sa ovih 72h? Negdje sam pročitao da na telefonu mora najmanje toliko biti aktivan Mi Account kojim se želi otključati. Ili je nešto drugo?

Sent from my Redmi Note 4
 
Dobro si pročitao, mora 72 sata da se čeka. Mogućnost otključavanja je vezana za MI nalog, ne za telefon. Ti sada kada dobiješ privilegiju otključavanja, možeš sa istim nalogom da otključavaš druge telefone. Da ne bi otključavao tuđe telefone, stavili su 72 sata pravilo.
 
72h da se čeka, ili 72h imaš rok da ga otključaš?

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
72h da se čeka

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pitam, jer mi nije najjasniji post iznad, skoro sam otključao bl ,a prošlo je više od pola godine.

Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Mali update za ovu temu..

UPDATE 1:

Kako je dosta vremena prošlo od kada sam pisao ovaj tutorijal, neke stvari su se promenile na polju otključavanja bootloader-a kod Xiaomi telefona , pa cu ovim postom to napisati.

Sto se tice slanja zahteva za UNLOCK, tu je sve ostalo isto.

Sada se dosta brže dobija odgovor tj. privilegija za otključavanje.

Neka se čekalo i po 10-ak dana, dok se sada privilegija dobija u istom danu.

Vremenski oko sat vremena nakon podnošenja zahteva i kraće dobijate privilegiju za unlock na vašem MI account-u.

E sada, nakon dobijanja privilegije i prvog pokušaja unlock-a potrebno je da prodje 72h dok vam otključavanje bude omogućeno.

Pretpostavaljam da je ovo neka sigurnosna mera od strane Xiaomi-ja.

Kada prvi put pokusate unlock, procedura ce stići do 99% i izbacice poruku da morate da sacekate 72h da bi vam otključavanje bilo uspešno.

Od tog trenutka teče 72h.

Nakon 72h možete otključati bootloader i dalje po zelji, instalirati custom recovery, root-ovati, menjati ROM-ove.

***BITNO***

Ko jednom dobije privilegiju za otključavanje, ona se vezuje za vaš MI account i kada promenite telefon, nije potrebno ponovo podnositi zahtev za otključavanje.

Već samo probajte otključavanje, sačekajte 72h i nakon toga možete otključati bootloader na vašem telefonu.

I dalje važi pravilo jedan telefon mesečno sa jednim istim MI account-om.

LINK ka novom MI unlock tool-u.


miuirom.xiaomi.com/rom/u265827351/2.3.803.10/miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip


*Takodje, sada je omogućeno otključavanje i na Stable rom-ovima, nije vise potrebno imati Developer rom-ove da bi mogli da otključate bootloader.
 
Poslednja izmena:
*Takodje, sada je omogućeno otključavanje i na Stable rom-ovima, nije vise potrebno imati Developer rom-ove da bi mogli da otključate bootloader.

Nabavio sam Mi Max 2 sa Global Stable ROM-om i apgrejdovao ga na Global Stable ROM 8.5.5.0. Otključavanje BL nisam mogao da uradim - dobijem "čuveni" 86006 Error. Svi izveštaji kažu da ipak treba Global Developper ROM. Imaš li neki komentar/savet? Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Koju gresku izbacuje pri otkljucavanju?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Koju gresku izbacuje pri otkljucavanju?

Sent from my Redmi Note 4X

Ne stignem do otključavanja. Greška je 86006 u Settings telefona, kod Mi unlock status kada treba ubaciti "Add account and device", ali ne prihvata unete podatke i izbacuje Eror 86006. Proguglaj, ako te interesuje, sa "mi max 2 error 86006".
 
Moguce da nisu jos uvek dozvolili za Max 2 unlock preko Stable rom-a, tj.rom ne podrzava unlock.Uzmi u obzir da je telefon svez jos uvek.
Skini sa sajta developer rom u zip formatu, prebaci na telefon i predji na developer rom preko Updater aplikacije.
Onda otkljucaj bootloader i posle samo preko Mi flash-a i fastboot-a flesuj Global stable i ostace ti otkljucan bootloader.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Posto sam nov,moram jedno pocetnicko pitanje. Ne postoji mogućnost otkljucavanja bootloader a bez Mi naloga? Ne sviđa mi se da ista sinhronizuje sa Kinezima tako da nisam ni napravio nalog.
 
Ne moze..Mora mi account.Ne moras ti da koristis Mi acc, niko te ne tera.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Prvo su mi ovo napisali a onda sam išao na reapply i sve popunio (ime, telefon, razlog za otključavanje) i dobio sms kod i čekam na odgovor da li je odobreno koji ću isto dobiti putem sms-a...

Jel to ok? :)
750e7ea338d10b41714d7215bfc3a20a.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Prvo su mi ovo napisali a onda sam išao na reapply i sve popunio (ime, telefon, razlog za otključavanje) i dobio sms kod i čekam na odgovor da li je odobreno koji ću isto dobiti putem sms-a...

Jel to ok? :)
750e7ea338d10b41714d7215bfc3a20a.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk

Koliko čekaš sms? Ja sam ga dobio za pola sata. Vec su te odbili tajo da ne znam hoće to ici tako brzo. Svakako su *****i sto se tice otključavanja i kad je sve u redu.
 
Danas oko 10h am sam poslao zahtev...

Jesu smarači...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
nakon sto ukucam kod koji sam dobio sms-om dobijam uvek ovu poruku
bbb1.png
to mu dodje
Број ИП адреса које сте премашили

sta da radim ?
probao preko svih browsera, probao da cekam 10ak min izmedju i nista
 
Nazad
Vrh Dno