Šta je novo?

Otkljucavanje BOOTLOADER-a kod XIAOMI telefona

Dok sam imao global rom dolazio je OTA kao i sada kada sam prešao na developer rom.
Reč je o MiMax-u.
 
Ako budem uzimao da znam jer nije za mene a mrzi me da se zaludjujem sa otkljucavanjem a bitno mi je da stizu azuriranja. Tnx
 
Otključavanje bootloadera služi da možeš da instaliraš TWRP da bi mogao da instaliraš neki od custom romova.Nema veze sa OTA.
 
Na custom romu sam od HTC Magic-a i androida 1.6, nije mi to strano. Mrzi me da se zezam sa tim, nije mob za mene. Treba mi dobro out of the box resenje.
 
Ja sam na fabrickom romu, prezadovoljan sam

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Mnogo toga se promenilo u medjuvremenu, sada vidim da dosta zahteva odbijaju.
Vise ne prolazi prosto copy-paste razloga u zahteva koje se pronadje na netu.

@zorance

Pogledaj jel imas na tom rom-u u dev.options stavku "Enable OEM unlock".
Izgleda da sada i neki Global ROM-ovi imaju to, dok ranije nisu...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam uopste opciju "Enable OEM unlock"..Isao sam po upustvu sa linka i samo to nisam odradio jer jednostavno nema..Global Stable Rom..Do tad sam sve pokusao,zakuca na 50 i nece dalje..
 
Ok, ok... Ovo je mene nesto licno zanimalo, ne mora ta opcija da se "pali"...
Nego pokusavam da otkrijem zasto neki global prodje, a vecina nece...

China dev prolazi uvek :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
I ja sam se licno spremao da predjem na drugi bas zbog toga sto nije htelo kad ono medjutim..Ocigledno nema pravila..
 
U nedelju popodne poslao zahtev za unlock, stigao mi SMS da je unlock dozvola odobrena u 1:00 noćas (probudio me). Imam GS 8.1.1.0 (MHOMIDI) i pratio sam ovaj thread http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html
Na telefonu, u Settings---> Additional settings---> Developer options--->Mi unlock status nisam mogao da dodam account - izbacivao mi je nešto kao "Connect to network and try again" bez obzira da li probao preko mobilnih podataka ili WiFi-a.
Onda sam ugasio telefon, skinuo Unlock tool, ulogovao se u tool-u sa Mi nalogom, upalio telefon u fastboot modu (tool kaže kako), povezao ga na računar, kliknuo Unlock, sačekao malo i kaže da je otključan. Iz tool-a još klik na Reboot phone i to je to, nakon restart kaže da je otključan.

edit: unlock tool nisam skinuo sa linka iz pomenutog thread-a, skinuo sam sa http://en.miui.com/unlock/download_en.html
verzija je MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en
 
Poslednja izmena:
Imam Mi Max 64gb i pokušavao sam više puta da na

http://en.miui.com/unlock/apply_en.html?retry=1

dobijem permission za otključavanje bootloadera.

Kada izaberem na kraju "Apply now" uvek dobijam ili grešku "Unlocking reason should contain at least 10 characters" (iako to ne radim sa copy/paste), ili grešku "Please input correct name", ili obe greške zajedno.

U čemu je stvar, šta radim pogrešno? Da li je neko imao slična iskustva? Hvala mnogo unapred.
 
Da prijavim da sam bez problema otključao bootloader. Po prijavi za otključavanje nakon 3 dana dobio sam sms obavještenje sa odobrenjem. Na telefonu je bio poslednji kineski stabilni rom V8.1.4.0.MBECNDI . U developer opcijama je bila prisutna stavka "OEM unlocking".

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Na global stable ne postoji opcija OEM unlocking ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Postoji. Navedeno sam pominjao u kontekstu ranije priče da je bio problem "50%" kod otključavanja bl osim na china developer romu. Navodno neki raniji stabilni romovi nisu imali "OEM unlocking" opciju u developer sekciji.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
dali moze da se flešuje stok rom sa otključanim bootlooader ,negde sam procitao da upadne u bootloop
 
Moze preko fastboot-a....sve radi bez problema.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Na Redmi pro sam, 8.0.4.0 Global Stable. Nemam opciju OEM unlocking. Zanimljivo je da po onom uputstvu kad odem i u kompu i fonu na i.mi.com, pronadje mi lokaciju u mom gradu, ali jedno 300 metara dalje? Šta uraditi povodom otključavanja? i kako se šalje molba za tim sms-om?
 
Redmi pro nema global rom.A sve pise u prvom postu.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Redmi pro nema global rom.A sve pise u prvom postu.

Sent from my Redmi Note 4X

Ja se zakucam već kod prvog koraka, kod zahteva za unlock. Dodjem do koraka gde mi traži unesite nick, kad upišem pod kojim imenom mi je nalog, izbaci "Корисничко име је већ регистровано". Sve je to na kineskom, nego prevodim uz google.
Sad sam se setio, kad sam kupio mobilini i napravio MI nalog, stigao mi je sms od njih sa nekim verifikacionim kodom, ne znam da li ima to nekakve veze.
 
Poslednja izmena:
Onda preskoči taj korak, verovatno ti je već odobren unlock.
 
Onda preskoči taj korak, verovatno ti je već odobren unlock.
Probaću, mada mi u poruci piše da ističe za 1 dan.
Vidim i da treba: Make sure the MIUI version you have it running on your phone is MIUI Developer Build? Moj rom je 8.0.4.0, ne znam da li je developer?
 
Poslednja izmena:
Ništa te ne košta da probaš, pa ako ne budeš uspeo moraćeš flešovati developer rom.
 
Trebalo bi da može iz updater aplikacije, ali sačekaj da se kidence javi, on je iskusniji oko toga.
 
Problem sa otključavanjem bootloadera na xiaomi redmi 4 note mtk,zahtjev zatražen i odobren za par dana ali u unlockeru dobijam poruku binding time is to short,less then u početku 72 sata i sada još 5 sati...probao u svim romovima od developera do global stablea itd...predosjećam da ni nakon još tih 5 sati neće proći.
 
A kako da flešam developer rom, kad mi nije otključan boot, nije rutovan fon i nemam TWRP?
Flesujes preko SP Flash tool...moze i sa zakljucanim bootloader-om.
Samo moja preporuka ako ne znas sta radis, prvo se lepo informisi...pa tek onda probaj.
Mozes brikovati telefon i napraviti problem.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Flesujes preko SP Flash tool...moze i sa zakljucanim bootloader-om.
Samo moja preporuka ako ne znas sta radis, prvo se lepo informisi...pa tek onda probaj.
Mozes brikovati telefon i napraviti problem.

Sent from my Redmi Note 4X

Flešao sam milion roma na LG G2 koji sam koristio pre Redmi pro, nadam se da je slično. Mada ne znam da li sad da ulazim u tu priču jer za par dana putujem i vraćam se krajem meseca. U suštini sve radi, samo me nervira led notifikacija koja obaveštava samo sa sistemskih aplikacija iako sam postavio u defaltu koje hoću. Takodje nekad zeza dupli tap za wake screen.
 
Flesovanje iz TWRP je svuda isto, samo ti imas Redmi pro koji nema fabricki Global rom, nego neki kuvani kineski kome su ubaceni google servisi...E sada, malo je problem preci sa takvog rom-a na zvanicni...
Zato moras flesovati ceo rom preko SP flash tool.Posle kada otkljucas i ubacis TWRP sve je lagano.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Flesovanje iz TWRP je svuda isto, samo ti imas Redmi pro koji nema fabricki Global rom, nego neki kuvani kineski kome su ubaceni google servisi...E sada, malo je problem preci sa takvog rom-a na zvanicni...
Zato moras flesovati ceo rom preko SP flash tool.Posle kada otkljucas i ubacis TWRP sve je lagano.

Sent from my Redmi Note 4X

Hvala na obaveštenju, zezaću se sa tim početkom avgusta kad budem kući.
 
Nazad
Vrh Dno