Šta je novo?

auto audio

gillonio

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruke
455
Poena
170
Videh da je tema vise za ovde tako da onu drugu brisite.

Ne znam koliko je tama za ovaj forum. U pitanju je audio sistem u kolima. Naime u kolima imam fabricki audio 10 cd mercedesov sistem koji moze da cita samo originalne diskove. U poslednje vrene se mnogo muci da procita disk i uglavnom prijavljuje gresku. Takodje neke originale bije hteo ni da proba da cita odmag izbaci gresku. U vezi sa tim imam par pitanja - 
1. Da li mislte da sistem ceo treba menjati ili postoji mogucnoat neke popravke. Kazem fabricki je sistem i lepo je uklopljen sa tablom.
2. Da li odredjenom vrstom prepreavke se moze izvesti da taj sistem cita mp3 diskove.
3. I na kraju preporuka gde to odraditi.neka zvezda vodilja bude odnos cena kvalitet.
P.s. zasto neke originale iscita na keca ili se muci par mimuta a neke originale ( koji to zaista jesu) nece ni da proba da zavrsti odmah ih ozbacuje.
 
Mozda postoji mogucnost nadogradnje (zamene) na fabricki MP3. Tako da bi i dalje bio lepo uklopljen u enterijer. Koji je uredjaj kod tebe u autu? To sto lose cita ili ne cita, mozda i nije do uredjaja, nego do loseg stanja CD-a (ostecena povrsina diska) narocito ako dugo stoji u autu.
 
nijedan fabrički mercedesov sistem te generacije ne čita mp3, da ne bi favorizovali pirateriju.

ali, možeš povoljno da nađeš veoma dobrih sitema koji se uklapaju u te dimenzije panela.
 
samo bocnem flešku u transmiter a njega u 12V priključak

Ne bih da te razočaram, tako sam i ja bio oduševljen misleći da sam našao trajno rešenje, ali nisam. Jer vremenom se razglavi šteker za upaljač u koji ulazi transmiter, pa prekida kada se vozi po rupama, to jest gubi napajanje. Doduše to možda i nije neki problem ako je neki skuplji model koji može odmah da se inicijalizuje i da nastavi tamo gde je stao. Moj nije mogao, a znao sam da slušam audio books dugačke po više sati :)
Problemi vezani za smetnje kada su jaki radio emiteri u blizini mi nisu bile toliko kritične...
 
Primetio sam i ja isto, ali meni se to dešava kad mi sedi neko na mestu suvozača pa zakači slučajno rukom, meni je priključak na središnjoj konzoli iza ručne (baš gde ide lakat :D )
Rešenje je u tvom slučaju iseckati fajl na deliće. Ja iz tog razloga izbegavam da snimam duže mixeve, samo pojedinačne numere.
 
Postoje emulatori cd changera, tj ugradis na fabricku muziku taj emulator umesto cd changera... u njega mozes da bodes memorijske kartice, usb memorije, a oni skuplji imaju i blutut.
 
^^ Spomenuti emulatori CD changera su najbolja moguća opcija za nadogradnju fabričke muzike u kolima. Potrebno je samo da audio uređaj podržava CD changer kao opciju. A gomila ih zapravo podržava. Mislim da i tvoj Audio 10 podržava.

Uređaj je mala kutijica koja ima USB konektor u koji bodemo flash-ku sa MP3 muzikom, a ta mala kutijica se audio uređaju prijavljuje kao CD changer, tako se i kači na audio u kolima, te dalje radi kao MP3 player. Sakriješ je u kutiju za sitnice. Velika prednost je daleko bolji kvalitet zvuka nego što ga daju FM transmiteri, zadržane opcija komandovanja sa samog audio uređaja (uključujući i komande na volanu), nevidljiv je lopovima, nema problema sa kontaktom i sa mešanjem radio stanica i bla.bla.bla....

Mana je jedino što ne pokazuje nazive numera na displeju, već brojeve foldera od 0-99 a tako i brojeve pesama 0-99. I mislim da ne smeš stavljati više od 99 pesama po folderu.

Googlaj cd changer emulator. Ima ih neka naša firma, ali moraš naći baš za Mercedes/Becker. Ima toga i na Ali-ju.
Tamo neki Yatour važi kao najbolji. Evo ti npr. ...ima i slot za SD kartice, i bluetooth i šta ti ja znam šta još... :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno