Šta je novo?

4K HTPC

Skini 8K HEVC mora da ga potera opusteno kao ja 4K.

Screenshot (318).png
 
Naterao sam pot da radi. Pusta sve zivo. Ali kodi nikako. Jel postoji neka caka kako da se ukljuci hdr tj da ga tv prepozna.
 
Naterao sam pot da radi. Pusta sve zivo. Ali kodi nikako. Jel postoji neka caka kako da se ukljuci hdr tj da ga tv prepozna.
Hajde odradi neki test ako si voljan, i nas zanima kako 1060 radi sa HEVC.
Okaci ovako kao kod mene, da se vide zauzeca i temperatura.
 
Evo :)
57501211b2c50175ae541aaf5f3f3642.jpg
 
Dobro radi, to je to...
 
Poslednja izmena:
Koji plejer koristiti i sa kojim podesavanjima?Sta treba od opreme imati itd...
Ima li negde lepo da se procita uputstvo svih stelovanja, sta i kako koristiti....
To me interesuje.
Hvala unapred koje je raspolozen da napise.
 
Jel neko ispeo da natera 4k hdr kroz neki player i madVR. Meni ne ide od ruke nikako

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Jel neko ispeo da natera 4k hdr kroz neki player i madVR. Meni ne ide od ruke nikako

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока

Sa potplayer sam pustao 4K sa madVR u 60fps...sa kojom kartom pokusavas?
 
Ma pustam ja sve to al ne mogu da dobijem hdr na tv. Karta je gtx1060

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Pustam ove klipove sve bez stucanja al ne prepoznaje hdr. Tacnije player bi trebao kroz signal da upali hdr opciju na tv. Jel ti imas 4k hdr tv

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока
 
Pustam ove klipove sve bez stucanja al ne prepoznaje hdr. Tacnije player bi trebao kroz signal da upali hdr opciju na tv. Jel ti imas 4k hdr tv

Послато са SM-N930F уз помоћ Тапатока

Nemam, ovo je pomocu DSR nije native 4K...mada stoji u potu da jeste.
 
Fenomenalno...
Možda će izaći neka matična sa 2.0, ima još vremena.
Nada poslednja umire :)
 
evo ja da se javim posle nekog vremena.
Zamenio komp, uzeo i5 6500 i integrisana 530 tera 4k filmove sa DP to HDMI Club 3D adapterom.
Inace, nijedan kodek nije instaliran.
MadMax od 42GB kao mleko.
 
Update na temu RX 550. Cena kod nas - najjeftinija oko 13 000 za 2GB veziju što je po meni baš previše. Ali dobro, nova je, unormaliće se cena kad se rasprodaju RX 460... Kod Tome je izašao test koristan HTPC korisnicima. Potrošnja fina - 9W u idle-u i 11W tokom video dekodiranja. Kod testiranog modela je ponašanje ventilatora katastrofa. Zakucan je na 1600rpm i u praznom hodu i pod opterećenjem. To se, doduše, da rešiti BIOS-om.

U međuvremenu je i nVidia najavila svoju GT 1030. Još uvek samo na nivou procurelih informacija:
https://videocardz.com/69009/nvidia-pascal-gp108-300-graphics-processor-pictured
 
Nazad
Vrh Dno