Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Na koje konkretno mislis? Face,gmail,viber,instagram-sve to radi normalno. Plus meni kao BlackBerry useru se svidja sto ima lampica u boji aplikacije tj. Notifikacije znam odakle je pre nego sto uzmem mob u ruku.
 
Da, da, sve te notifikacije. Znaci rade sve out of the box? (Tnx)
 
Meni na primer nisu stizale notifikacije sa maila, tako da sam uradio sa svim aplikacijama ono sto pise ovde.

Kod:
https://www.google.rs/amp/www.forbes.com/sites/bensin/2016/11/17/how-to-fix-push-notifications-on-xiaomis-miui-8-for-real/?client=ms-android-xiaomi
Nisam jedino zakljucao aplikacije od brisanja iz backgrounda.
 
Au covece ako izadje, onda sam se zajebao sto sam sad kupio note 4.

I jos jedna stvar za one koji se prvi put susrecu sa miui. Da vam nebi stalno reci podvlacio crvenom bojom kada kucate, uradite sledece:
settings/additional settings/language & input/Gboard/languages/i izaberite samo Alphabet (QWERTY)
 
Pa izacice skoro sigurno. Početak januara verovatno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam šta su svi zapeli da im smetaju crvene linije, to samo znači da ne kucaju pravilno. [emoji14]
 
Ja sam preko ADB-a isključio spell checker na RN3.
 
Jedno pitanje, uzeo bih sa KP xiaomi, ali se dvoumim izmedju Redmie note 3 pro(snapdragon) i Redmie note 4(mtk). Vidim da je note 4 nesto jaci generalno, ne volim da ubacujem custom rom. Gledam da ima taj globalni rom. Koji je bolje od ovo dvoje, gledam 3Gb verziju, ako sam dobro razumeo Note 4 ne podrzava LTE 800? Hvala
 
Poslednja izmena:
Nisam ni ja video RN4 "spacial edition" koji radi na Lte800, kao što je slučaj sa RN3Pro.
 
To sam razumeo, nije mi 4g presudan, ali je ok imati
 
Dobro da su se setili. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Sto si ti zurio? :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Polako, pre leta će verovatno stići i RN5 :)
 
http://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_4x_is_now_tenaa_certified-news-22410.php

The similarities continue on the inside, too. The Redmi Note 4X will feature a Mediatek Helio X20 chip, 13MP main camera and a 4,100mAh battery. It's probable that a Snapdragon 653 version of the phone will also be available, despite skepticism from analysts. Nevertheless, the latest evidence suggests otherwise.

Možda ipak ništa od s653. :(

Mada zašto bi izbacili isti mob ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Objektivno jel bolji RN4 ili Xiaomi Redmi Pro?Imam dilemu izmedju ova dva modela.
 
Pa isti su, osim položaja fp senzora, sve ostale razlike su zanemarljive. Ja sad čekam 4x... Ako ne bude više od 250€ kad se pojavi kod nas, moj je. Ako je više, dobar je i ovaj sa x20...
 
Bijem mozak stalno kako je xiaomi kod nas na KP jeftiniji nego na kineskim sajtovima?
 
Pa nije jeftiniji, skuplji je taman za carinu i porez
 
Kao sto sam vec napisao, beli ili zlatni rn4 kosta 160e. To je neuporedivo jeftinije od kp.
 
Evo malo statistike. MIUI v8.1.2.0, telefon je koriscen umereno. Trudio sam se kad god imam slobodnog vremena, da ga koristim. Imam cini mi se 5 aplikacija koje su stalno ukljucene u background-u zbog notifikacija.



Po meni nije lose s obrzirom na procesor od 10 jezgara i 5.5' ekran. Ali za 4100mAh moglo bi to jos bolje da se optimizuje. Za razliku od MIUI v8.0.4.0, duzina trajanja baterije je fenomenalno. Ocekujem da ce naredne verzije jos popraviti bateriju.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da kupim crni note 4 na KP. Kontaktiram 5-6 prodavaca i niko nema, samo silver i gold, kazu da u crnoj boji ne porucuju... Zasto? :trust:
 
Očigledno su ovi povoljni, ima stocka kod Kineza pa spuštaju cijene.
 
Niko nema zato sto je crni najskuplji na aliju i ne mogu da se toliko ugrade u cenu. Zlatni kosta 160e (verovatno ima negde i jeftinije, ili dobiju popust na kolicinu), tebi ga prodaju za 180/190 i dobri su nekih ~2500-3500din.
Crni kosta 176e ako bi ga prodavali za 180 nista nebi zaradili, a ako bi prodavali za vecu cenu niko nebi kupio.

Sebi sam zacrtao da mora da bude crn i to uzivanje me je kostalo 10 evra vise. A realno crni je najlepsi i najvise ljudi ga zeli, zato i mogu da dignu cenu, zbog ljudi kao sto sam ja.

Ajde majke ti ga pitaj zasto ne preporucuje?
 
Poslednja izmena:
@Hentor, a sta cemo sa carinom i porezom? Da li je moguce da i dalje neko misli da se telefoni koji se prodaju na kp, nabavljaju na aliju... :) Jako smesno zvuci kada neko ko tako malo zna, zeli da ispadne galamdzija i pametnjakovic. Ispada sad posao kp prodavca telefona neka sprdnja: porucis sa alija, stavis 50e u dzep, ti pametan, svi glupi... Ako je tako lako, uzmi, probaj i javi rezultate. ;)
Znam ljude koji rade ove stvari i to apsolutno ne ide tako. Jednostavno, crnog jako retko ima u nabavkama, i to je jedini razlog zasto ga slabo ima na kp.
Kinezi su specificni sa bojama, oni vole sarenilo-ludilo, najvise se prave gold, silver...

Sent from my S7 Edge Gold Platinum
 
Poslednja izmena:
@Hentor - Piše "ne poručuju", a ne "ne preporučuju". Slični glagoli, ali značenje je drugo. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno