Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Ako to se svidja telefon i MIUI, nemas razlog da ga ne uzmes...Telefon je super, radi posao, ima zvanican Global ROM, znaci imaces i zvanican update...Kamera ok, bolja nego na RN3 pro... Izrada isto bolja...Sve na mestu...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ja sam godinama bio veran nexus seriji i presao na MTK telefone... Ovaj ka i prethodni zaista lepo radi, sve je danas marketing i mlacenje para. Jedino sto je bitno danas je software i podrska (mislim na official) da se ispegla ako nesto nije kako treba, a Xiaomi je tu vrlo azuran.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala obojici. Samo da mu je 3,5 odozdo... [emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Nisu MTK procesori losi, nego je problem politika koju ima Mediatek oko objavljivanja source-a.

Pazi ovako, za MTK model RN3 ima dva, tri CM ROM-a i to unofficial i par rom-ova na MIUI bazi...
Dok za RN3 pro koji ima SD ima preko 30-40 ROM-ova, par desetina Kernel-a, odradjen je DT2W, more modova za kameru itd...
Zasto sve to ne bi imao i na MTK verziji telefona, ako vec moze. ;)
Zato treba ici na SD uvek...





Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
A sto, ako telefon radi kako treba zasto menjati rom? Tako sam se sa nexusima vrteo, nesto dobijes sa custom romom, ali i neki bug isto.

Edit
Naravno sve je stvar afiniteta. Nemam više vremena za instalacije i zezanja, tako da mi je ovo kako radi N4 odlicno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uglavnom moze mnogo vise da se dobije sa custom ROM-om i kernelom ;)
Sve u svemu, bitno je da sve radi kako treba i da korisnik bude zadovoljan.E sada, da li je official ili custom...nebitno...
Da ne idemo mnogo u off...


Sent from my Redmi 4 prime
 
Stigao mi Note 4 pre neki dan. Šta reći platio sam ga 130eu na Aliju + Srbistanske dažbine ovo je 16gb model 2gb ram zato i ta cena. Prezadovoljan sa mobom brz kolko treba,kamera odlična meni zadovoljava potrebe.Testirao sam neke igrice tipa MK,Real Racing,Rayman... sve to fecera.
Izrada čvrst aluminijum nije plastikaner to me je oduševilo, ne znam šta da dodam mob je top ali nije ona priča top za ove pare nego parira konkurenciji do 300e lagano.Pa realno Tesla prodaje iste specifikacije ovde kod nas za 300e npr. ali nećemo o tome.
Da baterija lagano 2 dana može jel meni je to drugi mob mada smatram da će i težim korisnicma da gura dan i po lagano.
Ko se razmišlja da uzme mob slobodno.

P.s. poručio sestri Xiaomi Prime 4 on je na akciji sada isto 3gb i 32gb storage za 130e kolko sam ga platio na aliju top.;)
Koliko si platio carinu+porez?
 
Stigao mi Redmi Note 4 Pro 3GB/64GB, placen na aliexpresu 184e. Sada kosta jos manje. Od domacih dazbina sam platio samo 100din jer imam vezu na carini.
Dosao je sa global rom 8.0.3.0, updatovan odma na 8.0.4.0. Telefon je vrh, ne znam sta drugo da kazem. Bio sam skeptican po pitanju procesora, jer vidim da ga dosta ljudi hejtuje, ali za sada ne vidim nikakve poteskoce. Na custom romove necu prelaziti jer trenutno nemam zelju da se zajebavam sa tim stvarima. Sve radi smooth sto bi rekli ameri. Cak i onaj otisak prsta radi zacudjujuce brzo. Kvalitet izrade je odlican, u opste nemam osecaj da drzim kineza. Bas je super sto su stavili aluminium umesto plastike.

Imam jednu preporuku za buduce korisnike. Nikako nemojte da dirate premissions za sistemske aplikacije!!! A i za druge. Ako vam iskoci neko obavestenje da ne iskljucujete taj premision, NEMOJTE da ga iskljucujete! Zbog toga sam morao da odradim factory reset, jer sam zeznuo ta podesavanja. Nisam mogao da koristim stock aplikacije tipa messenger, galeriju itd. Eto samo sam na taj problem naisao, mada je to bila moja greska. Ovo mi je ipak prvi android u zivotu. Od sada ne pipam nikakva podesavanja dok mi radi dobro.

Ne mogu nikome nista da preporucujem, posto ga imam tek par dana. Ali mogu samo da kazem da definitivno android>ios. Osecam se toliko *****no sto ranije nisam presao na android.
 
Poslednja izmena:
E a taj rom radi 40℅ losije nego sto treba. Sa sledecim update bice ok, ja sam sada na developer romu tako da sam osetio razliku. Uskoro bi trebalo da ovaj developer rom postane stable i da puste update.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znaci cim izadje novi rom da ga updatujem.
Kako li ce tek onda da radi ako je sada 40% sporije :D
 
Na aliekspresu je sutra snizenje xiaomi telefona na xiaomi dreami store. Na snizenju je redmi note 4 prime 3/32 gb. Na gsm areni takav model ne postoji. Zna li neko o cemu je rec?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ne razumem kineski, ali na oficijalnom sajtu pise 3GB+32GB, tako da verovatno nije neki fake.
Kod:
http://www.mi.com/redminote4/
U svakom slucaju je glupo da uzimas 32GB jer 64GB zlatni kosta 160e. To je stvarno smesna cifra za telefon.
Nemoj da se pecas i da se zaleces na to sto je na pocetnoj strani. Kao sale, a u stvari skuplje bude. Kao i onaj njihov praznik 11.11, dignu cene nedelju dana pre, i onda kao jeftinije je.
Od ovog lika sam ja kupio:
Kod:
https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Prime-Pro-Mobile-Phone-3GB-RAM-64GB-ROM-MTK-Helio-X20/32720629764.html
I dalje sumljam da ce biti sa sd, ne znam koliko se nekome isplati da ceka.
 
Poslednja izmena:
cc6c13406e7b4a98aad484b3b5d250bc.jpg

Ja nigde ne videh da pise 32 gb.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Pa ovo je nova serija, blue and black..

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ok hvala. Nema ga na gsm areni, pa reko mozda neka prevara. Sutra je na snizenju 130 i neki euro.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Cisto sumnjam da ce ove nove verzije biti na popustu, mislim da ih nema jos uvek zvanicno...da su samo najavljene.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Pise 3/32gb ali siva boja

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Dreami Original Xiaomi Redmi Note 4...roid)/URL] Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ocigledno da nije prevara. I ovaj goldway prodaje te 32/3
Kod:
https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Special-Edition-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM-MTK-Helio-X20/32766122092.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_10079_10077_427_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051-10050_10037_10077,searchweb201603_4,afswitch_2&btsid=69661a58-e7d6-490e-bbdc-40be96eef4b3

Ali u svakom slucaju ne znam zasto bi uzimao 32GB, kada za 10-15 evra vise, mozes da uzmes 64
 
Poslednja izmena:
Meni je na mi 4c sasvim dovoljno i 16gb, nije mi to bitna stavka.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Special edition? Hahaha...
Ko je bre ovde lud...?!

Sent from my Redmi 4 prime
 
Ja koliko znam 32gb ne postoji kao ni oznaka Prime ili Pro što se Note 4 tiče.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To sto gledas je redmi 4, a ne redmi note 4. Razlika je u 0.5 inca. Koliko sam skapirao x20 je jaci od sd625.
 
Au da, ne verujem da sam prevideo. Što je babi milo to joj se i snilo :D
 
Nazad
Vrh Dno