Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Mislio sam na stable rom za 4x.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Cekajte ovo je mtk a SD ima li nugat?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa jel ubacio neko, dajte utiske? :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja imam xiaomi.eu rom, nougat (weekly) sve sljaka extra, ne mogu jos da uporedim da li je brzi, bolji od stable/developera, jer mi podjednako dobro rade svi oni (posle P9l):) Baterija mi drzi standardno dan i po dva, dve sim kartice, 4G, nekoliko mejl naloga i standardno ostalo (fb, ig, tt), gps, osvetljenje na >50%.. mislim da sam jednom gledao SoT, nekih 9h i koji minut...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
@subtractor
Ja sam narucio sad istu kao tvoju samo od ovog

Stiglo kaljeno i silikon.
Kaljeno sam stavio savrseno na LED, zvucnik i prednju kameru. Cini mi se i kao 100% da je leglo na ekran.
Problemi: osvetljenje ona 3 kapacitivna dugmeta dole prosijava samo parcijalno kroz masku. Nisu dobro to centrirali. Staklo, kao ogledalo je. Malo nervira, ali verovatno dok se ne naviknem. Otisci ostaju. Nema oleofobni premaz. Testirao sa uljem. Prst ne ide tako lako po staklu. Podeblje je.

Silikon ko silikon. Sve rupe su odlicno centrirane. Dobro lezi na telefonu. Ima onaj brid, tj. izdignutije je od ekrana telefona. Medjutim, ako stavite kaljeno, onda je u ravni sa njim.
 
@Kidence
Jel ti radi ambijentalni ekran na R.R. romu?

Послато са Redmi Note 4x
 
Ja sam na 5.8.2.Na ovoj verziji nemam Ambient display, a koliko se secam sa tom opcijom su uvek muku mucili na RR rom-u...Imas notif.light :) Meni dovoljno :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ja sam ubacio 5.8.3. I ne radi ambijent ekran,nije da mi fali nego navikao se posto je radio na Aex romu. Evo sad primeti i da ne radi prednja kamera.

Послато са Redmi Note 4x
 
Flesni 5.8.2, na njemu radi sve, ali nema AD. Jel taj 5.8.3 na 7.1.2 bazi ili 7.1.1 ?

Sent from my Redmi Note 4X
 
7.1.2. Ma AD mi i nije toliko bitan,nego me sad nervira sto ne radi kamera,jer sve ostalo radi extra. Videcu ako ne resim da onda flesnem 5.8.2.

Послато са Redmi Note 4x
 
Odradi full backup i daj šansu 5.8.2 verziji.5.8.2 je 7.1.1.Izgleda da tu ima neka caka, jel vidim da nekima ne radi FP posle prelaska na 5.8.3.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Vazi probacu 5.8.2. A kazi mi ono flesovanje kernela jel ima to neku svrhu ili ne?

Послато са Redmi Note 4x
 
Pa ima onaj repack kernel.To je original kernel, samo malo sredjen, tvikovan.Nisam ga probao jer svaka verzija do sada imala neke probleme.Dok ne izbace source, nista od nekog krstenog kernela kao sto je Radon za RN3 pro.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Aha,pa moguce da sam nesto zajebao jer sam ja posle flesovanja roma flesnu i zadnju verziju repack kernel pa zato sad ne radi prednja kamera. Hvala ti u svakom slucaju,javljam sta sam uradio sa 5.8.2.

Послато са Redmi Note 4x
 
Pa onda probaj prvo da flesnes dirty flash 5.8.3...Ako nece, flesuj 5.8.2.

Znaci samo iz twrp flesuj 5.8.3 bez brisanja...

Sent from my Redmi Note 4X
 
@darth_raven
Ima li na tom eu rom-u srpskog jezika?
Ima li uopšte na nekom rom-u za rn4x srpskog?
 
@darth_raven
Ima li na tom eu rom-u srpskog jezika?
Ima li uopšte na nekom rom-u za rn4x srpskog?
Doduše, nisam prebacio da proverim kako je prevedeno, jer sam navikao na engleski.
a779f011819818e18d9b5592a6d58696.jpg


Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Odradio dirty flash 5.8.3 i proradila kamera. Sad cu da ga istestiram ali mislim da je sve ostalo ok. Hvala Kid...

Послато са Redmi Note 4x
 
Pa da, bice da taj kernel nije bas kako treba...Nema na čemu, uvek :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nisam ugasio auto update. Nadogradio se na 8.2.5.0. Changes log: Bugs fixed :d
 
Koju verziju imaš? Meni još uvek ne nudi ništa, 8.2.2.0.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
8.2.4.0 je bila. Ali, meni za uređaj prijavljuje Note 4 iako je 4x

Via RN4x
 
Kokice su spremne...Krecemo :)

EDIT:

Da se jednom resi pitanje Redmi Note 4 i Redmi Note 4X naziva u About phone delu...

Oba telefona koriste isti ROM.

Znaci ne postoje posebno ROM za RN4G i RN4X...Rom se skida sa istog linka, samo da ne bi ljudi pitali zasto nema rom za ovaj ili onaj, radi lakseg snalazenja su napravili posebno deo za RN4 Global i za RN4X, ali oba vuku sa istog linka ROM...
U tom ROM-u je u build.prop upisano Redmi Note 4 i zato na oba telefona u About phone pise Redmi Note 4 bez X.



Sent from my Redmi Note 4X
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    99.4 KB · Pregleda: 309
Poslednja izmena:
Napomenuo sam jer su prvo ovi bez X dobili obavest o nadogradnji i mogućnost da skidaju. Makar tako kažu na miui forumu...

Via RN4x
 
Da na 4x nema jos nista.

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
8.2.5.0. koja verzija posto ja imam oficijelnu 8.1.15.0 za mido??? i nema updatea
pricate o eu romu ili ...???
 
Jedno pitanje ,zašto stock music apk pušta i ove fajlove koji su u download folderu iako ga nisam izabrao ? Počinje ozbiljno da me nervira :)

uploadfromtaptalk1494334453951.png
 
Nazad
Vrh Dno