Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

A 129 sa kuponom 70$.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ustao sam se prijatelju moj :). Samo sam uspio jedan od 20 usd da uhvatim i nema nista zanimljivo da se kupi preko njega. Redmi Note 4 ne salju takodje rijetko sto od Xiaomia salju... Jedino sto je mozda zanimljivo je Nubia z9 mini za 115 us sa kuponom.
 
Ako neko ima ovaj telefon; da li hoće na obe sim kartice istovremeno da se kači na 3G (odnosno 4G+3G ili 3G+3G)?
 
mozes li da pricas na obe u isto vreme? koliko antena ima taj telefon?

Sent from my mobile
 
Ima li neko da mu ne treba taj kupon od 20 a da oce da pokloni,ako su uopste prenosivi
 
dobio si ozbiljan odgovor. ja razumem ali ti ne razumes
 
Ukoliko koristiš dual sim telefon i obe kartice ti služe za razgovor, onda si sigurno primetio da razgovor može da bude dosta lošiji kad koristiš karticu koja je u (sekundarnom) sim slotu na kom je moguća samo 2G konekcija.
Ako si putovao, ili nameravaš da putuješ i koristiš telefon u zemlji (kod operatera) gde ne radi 2G, onda ćeš praktično imati singl-sim telefon, osim u slučaju da taj telefon može da radi u modu 4G+3G, kao npr. OP3, LeMax2, LePro3, Mi5 i sl.
--------

Dakle, ukoliko neko koristi RN4, biću zahvalan za odgovor iz posta #95:
Ako neko ima ovaj telefon; da li hoće na obe sim kartice istovremeno da se kači na 3G (odnosno 4G+3G ili 3G+3G)?
 
Poslednja izmena:
a sad uporedi cenu telefona koje si naveo I cenu RN4 I odgovor ce ti se sam reci

Sent from my mobile
 
Sve je u redu... zato sam i boldovao bitan deo teksta.
 
- Dual SIM Card Dual Standby( 1 Nano SIM Card and 1 Micro SIM Card,or 1 Mirco and 1 microSD Card. Both SIM slots are compatible with 4G, respectively. When they work at the same time, only one of them can receive LTE service and the other 3G and GSM )

Sa Xiaomi sajta. Zzgleda da moze znaci.
Ali na GSMArena kazu da ne podrzava LTE800 :D

@ZAP, nema veze sa cenom. Ni navedeni telefoni nemaju 2 modema.
 
Poslednja izmena:
Odlično! Hvala.
Ne znam više jeli u pitanju softverski ili šta... Evo npr. ovde je čovek okačio to isto za RN3pro. Ali samo kod njega.
Negde sam pročitao (ne mogu sad da neđem gde) da je Samsung obećao za neke postojeće modele to isto.
 
Pa zadnji dev rom na rn3 pro podrzava obe kartice 3g... Napisao sam ja posle u toj temi.


Sent from my RN3 Pro
 
1e85c2149e4273ede447ddfcc5e46746.jpg




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Kidence
Ok, hvala, nisam video taj odgovor. Moraću malo da pročačkam temu i link koji si mi dao da prostudiram kako da ubacim na Kate verziji.

@error974 Odlično. Eto zato sam gore na početku napisao da čekam da odgovori neko ko ima RN4 telefon :)

Našao sam upravo još nešto o tome LINK
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Hteo bi da uzmem RN4 PRO, pa me zanima koje su to zajebancije sa ROM-ovima, global/chinese itd. U cemu je stvar? Koji ROM bi ja trebao da imam da mi sve normalno funkcionise?
Sta mislite, da li je bolje RN3 pro prime ili RN4 pro? U velikoj sam dilemi. Nekako mi je RN4 lepsi, a i po nekoj logici bi novija verzija telefona trebala da bude bolja od stare.
 
Oba modela su odlicna, a global rom je ono sto ti treba. Ja bih uvek uzeo noviji model.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na papiru, razlika je uglavnom u procesoru; Snapdragon 650 u RN3Pro, odnosno MTK Helio X20 u RN4.
 
Sta to znaci za nekoga ko nema pojma razliku izmedju mtk i sd?
Koristim iPhone vec 4 godine, tako da nemam blage veze sta je bolje a sta losije. Treba mi fon koji nece da baguje/laguje.
 
Mediatek procesori su uglavnom slabijih performansi i punonje slabija podrška developera u smislu custom romova.
 
Novi MTK su dobri, pocevsi od Helio x10...ali u drugu ruku dosta slabiji nego Snapdragon. Licno koristio MTK RN3 pola godine i nisam imao nikakvih problema.Ali slaba podrska zajednice, skoro da nema custom rom-ova, kernela i ostalog je veliki minus...
Sreca pa za RN4 ima Global rom, dok npr za Redmi Pro koji je isto MTK za sada nema.
Redmi note 3 nikada nije dobio Global rom jer je MTK.

Sent from my RN3 Pro
 
A da li ti custom rom-ovi poboljsavaju performanse telefona?
 
Da.

Sent from my RN3 Pro
 
Au breee, sad sam u jos vecoj dilemi. Samo da su ubacili SD u cetvorku i nebi bilo problema.
Hvala na odgovorima.
 
Dobro, smorio si vise sa tom reklamom.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nije ni trojka imala SD dok nisu krenuli na Indiju. Tamo Xiaomi iz nekih pravnih razloga ne smije da prodaje MTK procesore.
 
kako fino receno :-devil-:

Worthy to note that at hearing at Delhi high court, court allow Xiaomi to operate in the country but by using only and only Qualcomm chipset. So it's not that only mediatek is ban for Xiaomi but also other chipsets like Hisilicon, Spreadtrum, Exynos, etc. are banned for them. The case is still in hearing so they might get some relief in some time.

zato xiaomi sad razvija svoj cip :p
 
Nazad
Vrh Dno