Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Uzeh za oca Redmi Note 4X, SD625, 3GB RAM polovan sa nekim samsung punjačem, i sve je ok, ali čini mi se da se sporo puni... Koliko se inače puni, vidim neke brojke između 2.5 i 3.5h.
rIlLMsd.jpg ueEcfsG.png
Da li je ovo normalno? Ovo je maksimum, probao više punjača (Samsung brzi, HTC i sl...)
 
Malo je to, meni Ampere aplikacija u proseku pokazuje oko 1650mA.
Originalni punjač, Blitzwolf kabal.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Dobra stvar u svemu je to da što se baterija duže puni, duže će trajati i pražnjenje. :)
 
Problem rešen... Samsung adaptive charging punjač + kabal od 20 cm (od nekih BT sluški), sad puni 2000 mA :D
 
Evo vratih se sa mora, prikacio sam ga na komp i u sustini nema reakcije :D
Prvo sam ga stavio na punjac, u pocetku ide treptanje na svaki sekund, onda je promenilo cini mi se na malo redje i onda je prestala da blinka ili je bila toliko retko da nisam ni video cekajuci da zasvetli :D sve to je stajalo otprilike od 6,7 do 10,11

nakon toga sam skinuo sa punjaca i reko ajd da probam na usb...
reakcija 0, device manager ne pokazuje nista novo da se prikacilo ili da ima neki unknown sta god...telefon nema nikakvu led reakciju..
jel treba kroz neki program da ga ocitam ili sta vec...lupetam maksimalno al ono, nemoc..

sta raditi? ima li jos nesto sto mogu da probam?
da li da pokusavam da nabavim deep flash cable, nznm dal bi preko njega ocitao tel?
kako mogu da ustanovim koji deo mu je crkao ako se radi o hardweru?

Da li je neko ko se razume bolje, a da je iz Beograda, raspolozen da ga mozda pogleda? :D
mozda neko otvaranje? negde sam naisao na to da treba probati otkaciti bateriju i vratiti, ili dok je otkacena staviti na punjac?
pomagajte plz, vratio sam se na nokia 2700 :D

edit: probao jos jednom da izvadim ubacim usb..i pocelo blinkanje crvenog na pola sek kao na punjac kad stavim, ali nista vise od toga, i nema ga u dev mngr
 
Poslednja izmena:
Promeni recovery. Koristi onaj iz official LOS15.1 teme.

Novi Franco, radi i na Android Pie https://kernels.franco-lnx.net/RedmiNote4/8.1.0/anyKernel/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
@Djilkos i Zile

Probao, bas tu sam i koristio jos od prvog treble builda, i radilo je ok do pre nedelju dve. Posle toga probao redwolf i ovaj ...sta god da je ovo sada i isto.
Ne znam samo da li zadnji official build twrp-a radi sa treble romovima jer je build iz LOS teme starija verzija, bar po broju.
Meni cak i odgovara default UI.

Flashnucu ponovo sutra pa cu da vidim

Hvala

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Otvori poklopac..odkači bateriju..probaj da spojis pinove..mozes da nadjes tutorijal pu youtube..nije tesko..ja isprobavao
Evo vratih se sa mora, prikacio sam ga na komp i u sustini nema reakcije :D
Prvo sam ga stavio na punjac, u pocetku ide treptanje na svaki sekund, onda je promenilo cini mi se na malo redje i onda je prestala da blinka ili je bila toliko retko da nisam ni video cekajuci da zasvetli :D sve to je stajalo otprilike od 6,7 do 10,11

nakon toga sam skinuo sa punjaca i reko ajd da probam na usb...
reakcija 0, device manager ne pokazuje nista novo da se prikacilo ili da ima neki unknown sta god...telefon nema nikakvu led reakciju..
jel treba kroz neki program da ga ocitam ili sta vec...lupetam maksimalno al ono, nemoc..

sta raditi? ima li jos nesto sto mogu da probam?
da li da pokusavam da nabavim deep flash cable, nznm dal bi preko njega ocitao tel?
kako mogu da ustanovim koji deo mu je crkao ako se radi o hardweru?

Da li je neko ko se razume bolje, a da je iz Beograda, raspolozen da ga mozda pogleda? :D
mozda neko otvaranje? negde sam naisao na to da treba probati otkaciti bateriju i vratiti, ili dok je otkacena staviti na punjac?
pomagajte plz, vratio sam se na nokia 2700 :D

edit: probao jos jednom da izvadim ubacim usb..i pocelo blinkanje crvenog na pola sek kao na punjac kad stavim, ali nista vise od toga, i nema ga u dev mngr

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Odradio sam test point..cak sam nasao levo dva jedan do drugog, a na drugom tutorialu pokazuje iznad konektora za bateriju 4,5 pa se poveze prvi levo i pretposlednji desno...i nista..na to gde ima 4,5 je zasvetlelo na ploci belo od negde ispod metalne kocke najvece na maticnoj, mozda procesor? ugl nista :D sad cu ga u servis..da vidim mogu li da ustanove sta je
 
Treba da ima test points iznad konektora za bateriju..ako se secam..ja sam moj prijavio na kompu tako sto sam spojio 1 i 3 konektor i uboo usb kabal..i device menager prijavio uređaj..pitaj kidence

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
A *mjau**mjau**mjau*..poslah ga na servis, za sad imam informaciju da nije baterija :( znaci moglo je da ode nesto gore..kapiram da je najgore moguce, ploca..i moze u kantu :(
 
Smrt je nastupila u 19:32 po nasem vremenu :( :D
Maticna ploca stradala..ode moj xiaomi :( a stvarno mi se sve svidjalo kod njega, prvi gde nisam imao zamerke, osim onih sitnica oko dometa, sto je na kraju do vipa :(
Gledao sam maticne, vidim neku cenu 70-100$ po aliju, i kako god to znam da se ne isplati uopste..jedino kad bih naleteo na nekog ko prodaje u delovima svoj, cisto da ga oformim da mi bleji gajbi..
Ili da prodam ove ispravne delove, ekran, bateriju?
Jel imate, iz nekog slicnog iskustva, neku ideju kako najbolje iskoristiti ovo?
 
Smrt je nastupila u 19:32 po nasem vremenu :( :D
Maticna ploca stradala..ode moj xiaomi :( a stvarno mi se sve svidjalo kod njega, prvi gde nisam imao zamerke, osim onih sitnica oko dometa, sto je na kraju do vipa :(
Gledao sam maticne, vidim neku cenu 70-100$ po aliju, i kako god to znam da se ne isplati uopste..jedino kad bih naleteo na nekog ko prodaje u delovima svoj, cisto da ga oformim da mi bleji gajbi..
Ili da prodam ove ispravne delove, ekran, bateriju?
Jel imate, iz nekog slicnog iskustva, neku ideju kako najbolje iskoristiti ovo?
Prodaj u delovima.
 
Ekran i bateriju ćeš lako prodati i charging board, ostatak teško

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Narode, jel moze mala pomoc. Koja verzija MIUI ima anti rollback i da li je implementirano i za nas telefon, posto sam video da se ovo pominje samo u RN5 temi?

https://en.miui.com/download-321.html

predpostavljam da je miui 9 ok ? tj global stable

edit - Stable MIUI V9.5.17.0 and Beta MIUI V8.7.5 su zadnje bez antirolla
sve ok
 
Poslednja izmena:
To ne važi za RN4 zato što nije došao sa Android Oreo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
godinu dana nisam koristio miui, a na los oreu sam od kad je official, nisam ni znao da je miui ostao na nugatu, cak i na miui 10 beta ...hahah :D

Divotica. Jos citam neke osnovne informacije o ARB na xda i tek sad vidim da je u rn5 sekciji :D divno
Hvala Zile
 
Ja sam trenutno na xiaomi.eu miui10
Da zaboravim na Gcam ili postoji neka verzija koja radi na ovaj rom

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Zaboravi, rade samo panorama i sfera -.-
 
Ljudi, da li ste imali nekada situaciju da se telefon ne puni, tj puni se ali prekida npr u 10 sekundi minimum 5-6 puta krene punjenje (cuje se zvuk i vidi se na ikonici da se puni), traje pola sekunde - sekund i prekine se pa ponovo iznova.
NIje punjac/kabl jer, probao sam 4 razlicita punjaca, svi brendirani tj dva samsungova, jedan huawei i original od mog telefona, takodje vise kablova. Rekao bih da nije ni micro usb port na telefonu jer uspem da flashujem ceo rom kroz miflash sto traje oko 2-3 minuta bez problema. Moja pretpostavka je da je do baterije ili elektronike koja regulise punjenje. Takodje, telefon stavim i fiksiram, dakle nema sanse da se nesto pomera, niti kabl niti telefon (prvo sam mislio da je do kontakta) ali nema promena.
Inace, nije ispadao, bio pod vodom itd. Jedino sam primetio zadnjih par dana da je baterija losija tj telefon tokom noci ispusti i oko 20% sto se nikad nije desavalo jer je sve off.
Napomena - flashovan je global zadnji miui, sve iznova, jedino nisam zakljucao bootloader, inace je bio Clean all u miflashu. Isto se desavalo i na custom romu pre dva dana.
Takodje probao sam da punim kroz twrp, isto se desava tj posto twrp nema zvuk za punjenje, primeti se jedino po tome sto se procenti baterije ne menjaju niti se punjac zagreva. Isto je i kad ugasim telefon i stavim da se puni, rebootuje se stalno, dodje do dela gde prikazuje punjenje i ponovo poweroff.
Kao da nestgo ne prima struju.
Cak sam probao i na 1A punjacima, isto je.
 
Charging board ti je otisao. Ja sam ih zamenio vec 3 i ovaj sam poslednji uzeo i za sad radi dobro - https://www.aliexpress.com/item/USB...125.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57994c4dZKPlS6 Za snapdragon je Narrow verzija

ili ako ne mozes da cekas kupi kod nas

A za prvu pomoc probaj da uzmes sto kraci kabl i sto jaci punjac (bar 2A), i/ili malo mrdaj kabl u portu levo-desno dok ne uhvati. To je meni nekad zavrsavalo posao. A sto se mene tice ako i ovaj bude poceo da zeza uzecu novi i kupicu onaj magnetni kabl za punjenje posto taj port ocigledno olabavi posle nekog vremena koliko god bio nezan i sa punjenjem i sa stekanjem.
 
Instalirao sam MIUI 10. Fino radi (mozda zato sto je i fon ociscen od djubreta).

Zna li neko kako da promenim in-call screen? Sad je neka roze boja, mnogo glupo izgleda. Neka tema, ili nesto?

edit: Fino radi ovaj face unlock, jel znacajnije trosi bateriju?
 
Poslednja izmena:
Charging board ti je otisao. Ja sam ih zamenio vec 3 i ovaj sam poslednji uzeo i za sad radi dobro - https://www.aliexpress.com/item/USB...125.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57994c4dZKPlS6 Za snapdragon je Narrow verzija

ili ako ne mozes da cekas kupi kod nas

A za prvu pomoc probaj da uzmes sto kraci kabl i sto jaci punjac (bar 2A), i/ili malo mrdaj kabl u portu levo-desno dok ne uhvati. To je meni nekad zavrsavalo posao. A sto se mene tice ako i ovaj bude poceo da zeza uzecu novi i kupicu onaj magnetni kabl za punjenje posto taj port ocigledno olabavi posle nekog vremena koliko god bio nezan i sa punjenjem i sa stekanjem.

Jel znas mozda gde bi to moglo da se kupi kod nas? Jer iskreno, nije bas da mogu da cekam, ko za inat nijedan rezervni telefon nemam u kuci :D
I morao bih da vidim s nekim da se to zameni jer nisam bas spretan oko tih sitnih stvari
Inace, ne znam da li je do kontakta, jedino ako neki cip koji regulise punjenje nije riknuo, jer sa miFlashom bez gresaka da flashujem ceo rom ...sto mu dodje prenos negde oko 2.5 gb podataka i ceo proces traje oko 3 min...a kad prikacim punjac sa istim kablom na svaki sekund dva krene pa stane i tako u nedogled.

Hvala unapred na informaciji
 
Je l' postoji neki kolega koji je u svojoj radinosti vec rasklapao Redmi note 4x sd verziju skroz?
Moj je preminuo, pa mi treba neko povoljan u ceni jednog piva :D da mi to raskanta da mogu da ga prodam u delovima :)
Ako je neko iz Beograda raspolozen, a da ima iskustva pomagajte :)
 
Jel znas mozda gde bi to moglo da se kupi kod nas? Jer iskreno, nije bas da mogu da cekam, ko za inat nijedan rezervni telefon nemam u kuci :D
I morao bih da vidim s nekim da se to zameni jer nisam bas spretan oko tih sitnih stvari
Inace, ne znam da li je do kontakta, jedino ako neki cip koji regulise punjenje nije riknuo, jer sa miFlashom bez gresaka da flashujem ceo rom ...sto mu dodje prenos negde oko 2.5 gb podataka i ceo proces traje oko 3 min...a kad prikacim punjac sa istim kablom na svaki sekund dva krene pa stane i tako u nedogled.

Hvala unapred na informaciji

kucaj na kupujem prodajem konektor punjenja i naci ces. pitaj tamo naravno da li bi ti neko i zamenio.
 
Nazad
Vrh Dno