Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

naručio identično CHYI staklo kao prošli put pošto mi je staro naprslo, stiglo i stakla nemaju veze jedno s drugim. ovaj novi ima tačkice (dots) i naftnu mrlju na sredini. Momentalno sam ga iznerviran bacio u kantu. Šta je sad preporuka od tih stakla?
 
16ics sljaka dobro za sada..sem laga na odključavanju..sve normalno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Bila je i neka varijanta da je otključan na odredjenim lokacijama (kuca, posao) ali ni to ne mogu da nadjem

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Meni je malopre izašla notifikacija na RN5+MIUI9 gde me Google pita da li hoću da mi je telefon uvek otključan u kući (tačnije, bio je Google logo). Možda nema veze sa MIUI nego sa Google?
 
Meni je malopre izašla notifikacija na RN5+MIUI9 gde me Google pita da li hoću da mi je telefon uvek otključan u kući (tačnije, bio je Google logo). Možda nema veze sa MIUI nego sa Google?

Tačno tako, Google ti nudi da ne moraš da otključavaš telefon na sigurnoj lokaciji, kao što je tvoj dom. Nepraktično ako držiš GPS ugašen, izgubiš telefon u blizini kuće ili se plašiš da će žena da u njemu nađe nešto što ne treba.
 
LOL

za ovo zadnje koristi dual space [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako root-ujes i ubaciš custom rom, samo je potrebno da instaliraš GCam aplikaciju i da je podesiš, nema potrebe da edituješ build.prop, jer većina custom romova ima po defaultu uključen camera2api.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Ako root-ujes i ubaciš custom rom, samo je potrebno da instaliraš GCam aplikaciju i da je podesiš, nema potrebe da edituješ build.prop, jer većina custom romova ima po defaultu uključen camera2api.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic

Ok tnx
A da mi predlozis neki stabilan rom za RN4?
 
LineageOS 15.1, najstabilniji po meni.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Po meni ni približno kao AospExtended.. Bilo da je nugat ili oreo.
 
LOS bi trebalo da bude najstabilniji zbog glavnog maintainer-a i ozbiljne zajednice koja stalno usavršava ROM.
 
LOS zaista lepo radi. Prema mom mišljenju, jedina prava mana je nedostatak finijih podešavanja (za launcher, pa tipa broj kolona za quick settings i te gluposti - tek naknadno videh da to sve ima extended) i nekih funkcionalnosti prisutnih u MIUI-u (npr. scrolling screenshot, call recording). Ali dobro, praktično sve se može rešiti.

Stvar koje znaju da iritira je delay pri pojačacanju/smanjivanju zvuka - volume panel redovno zabada. Da, i proximity senzor meni dosta lošije radi sada - hvata bukvalno tek na milimetar.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok hvala svima, probacu AospExtended

Za unlock mi sajt ne daje da saljem zahtev, logujem se i odmah mi nudi da skidam "Mi Unlock" o cemu se radi, vise se ne ceka rucno odobrenje, ili je do mene nesto?
 
Ne čeka se, odmah možeš da skineš, i meni je tako bilo kad sam oključavao.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Da, timer mora da istekne.

Sent from my sub-etha-sens-o-matic
 
Je l' zna neko koji rom ima onaj fix za signal, osim ona dva sto su u threadu na xda?
 
Pomagajtee :( krenem ja lepo na Lefkadu, u busu mi tel bude u mrezici, neko spusti casu rakije i prospe po njemu, ima masku 360 pa i nije bio unutra mokar, skinem masku, obrisem sve lepo. Nakon toga razgovor malo tih zvuvnik, al posle toga kad je isparilo, posle vec par mjn ok..koristio sam ga za jos 2,3 poziva pre granice i bilo sve ok. Znaci od momenta polivanja proslo 2,3,4h npr..zatim se uspavam i kad sam ustao ugasen i ne reaguje..i tako vec 6 dana.
Prva ideja mi je da je rakija nest sjeb ali radio je jos neko vreme posle? Jel mogao da rikne 4,5h kasnije? Tipa slilo se negde dublje?
Baterija je bila puna, tipa 80,90%

Znaci ne reaguje na power dugme, ni na vol up i pwr ili vol down ili sva tri...
Kad nakacim punjac blinka crveni led tipa na pola sekunde (znaci kratko i ucestalo)
Zatim stiskajuci ove dugmice u tim klmbinacijama mi se desilo da ne bljnka cesto neho trepne pa ga nema neko vreme, vise sek pa opet...

Guglao malo pa naisao da je to bas prazna baterija i da je potreban neki jaci punjac...isprobao quick chargr od huaweia, od samsunga, moj...razne kanlove kombinovao..
Pa kao komentari drzi ga od 15' pa preko 4h pa 8h pa tri dana..sve sam probao.
Drzao pwr on i po par minuta..ugl nista.

Da li ovo spada pod bricked? S obz da nije od soft...videh i neki deep flash kabl, ima li to poente?
Nisam ga kacio na komp, nemam gde, pa nmg nikakvu inf da dam,dal prepoznaje itd
Inace pred put sam nabacio novi rom, sto je r!sc! Pominjao, toliko sam bez tel da se ne secam ni naziva :D uzas...
Radio je ok 2,3 dana, kapiram da nije do njega..
Eto, dao sam maks detalja..plz mi recite da ima neko resenje i da je samo bat, da nije nesto riknulo?
 
videces kada povezes fon na komp...kako ga čita, i dali ga čita...u svakom slučaju srediće se..ne očajavaj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pomagajtee :( krenem ja lepo na Lefkadu, u busu mi tel bude u mrezici, neko spusti casu rakije i prospe po njemu...

Ufff rakija je to, zajebana stvar. Teško da može da pokvari software. Ja bih rek'o da je hardware u pitanju.
Tačnije, telefon ti je pijan i mamuran.
 
Poslednja izmena:
imao sam takav problem sa fonom..razdrndao dam particije..samo Deki mogao da ga reši [emoji848]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Uf, ispao danas na beton,puklo staklo, radi tač, ali ruzno izgleda... Da li je neko menjao displej, da li se isplati?
Glupo mi je da kupujem novi, zadovoljan sam sa njim bas jako

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uf, ispao danas na beton,puklo staklo, radi tač, ali ruzno izgleda... Da li je neko menjao displej, da li se isplati?
Glupo mi je da kupujem novi, zadovoljan sam sa njim bas jako

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Drugar naručio ovaj pre nedelju dana: 100% Tested for Xiaomi Redmi Note 4X LCD Display Digitizer Touch Screen Frame Assembly Redmi Note 4 X ROM- 16/32 RAM- 3GB Parts
http://s.aliexpress.com/VJ7BNZZj?fromSns
Ako ti nije hića sačekaj da mi javi kako fercera. Kupio je varijantu sa ramom. Ono, možda nije loše i naručiti jedan nek stoji. Verovatno će ih u ponudi biti sve manje.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da unlock

Sta mi je potrebno sve za root i twrp? Koje verzije rade provereno? Ima li razlike izmedju RN4 MTK i snapdragon sto se tice programa i rom-ova?
 
Uspeo sam da unlock

Sta mi je potrebno sve za root i twrp? Koje verzije rade provereno? Ima li razlike izmedju RN4 MTK i snapdragon sto se tice programa i rom-ova?
Da, MTK su definitivno manje podrrzani sto se ROM tice

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sad primetih da mi se pregledač ucrtao na ekran, vidi se na sivim pozadinama. Mislio sam da je burn in rezervisan samo za oled ekrane?
 
Nazad
Vrh Dno